PDA

View Full Version : Парите НЕ са всичко ~



mlf
10-08-2012, 16:02
Нека ви кажа, защо не съм не харесвам снимките във фейсбук, на които има снимки на пари и пише харесай/ сподели, ако ги искаш. Първо и да харесаш и да споделиш ефекта е нулев, защото те няма да паднат от небето, а само ще им рекламираш страницата и второ ... и без пари са живели хората преди 15 века и точно ние сме произлезли от тях. В този момент ти дишаш, а друг умира. Ти можеш да се движиш, а друг е в кома, ти можеш да излезеш навън, докато друг стои във лудницата ... не сте вие зле. Има милиони хора, които нямат дом, храна и вода и нямат и 70 ст. да си вземат хляб, а вие си мислите, че е дошъл края на света, защото майка ви/ баща ви не са ви дали пари за нова блуза или нещо от рода. Хора не всичко е пари. Да, с пари си щастлив, но ако се постараеш да си щастлив и без пари, ще станеш още по- щастлив. Замислете се дали вие сте най- зле и има ли смисъл за повечето ви притеснения и дали всичко е пари все още ?!

Моля без обиди по темата !
Моля не ме обиждайте, ако има грешки в темата !

someonerandom
10-08-2012, 17:36
Е тея дето нямат 70 ст за хляб,дали нямаше да им е по-добре,ако имаха въпросните 70 стотинки?Че и нещо отгоре?
За "проблемите" на разлигавените кифли няма какво да говорим-всички ни е ясно,че това не са проблеми.Обаче да твърдиш,че парите не са важни,са глупости.Преди 15 века са живели без пари,да-добре,ама сега не живеем така.Те преди 15 века и без жилища са живеели,да не говорим за компютри и телевизори.Или форми на цивилизация.Защото да,парите са продукт на цивилизацията.Ако мислиш,че можеш да просъществуваш в свят,където,за да получиш нещо,трябва чисто и просто да успееш да пуснеш някой по-голям камък върху предишния собственик на въпросното нещо(и съответно всеки следващ желаещ е напълно способен и в правото си да постъпи по не по-различен начин с теб),а някой мъжага,като си те хареса,вместо разговори,свалки и кафета те взима,носи те в пещерата и си прави каквото прави,без да пита дали си навита-да,преди 15 века е било доста стабилно временце.
Казвал съм го преди,ще го кажа пак-парите не са всичко,но са много.Здравето,уютния дом,спокойния семеен живот и спокойния живот като цяло-всичко това са следствия от едно стабилно финансово състояние.

awe_mahaise
10-08-2012, 17:42
Нека ви кажа, защо не съм не харесвам снимките във фейсбук, на които има снимки на пари и пише харесай/ сподели, ако ги искаш. Първо и да харесаш и да споделиш ефекта е нулев, защото те няма да паднат от небето, а само ще им рекламираш страницата и второ ... и без пари са живели хората преди 15 века и точно ние сме произлезли от тях. В този момент ти дишаш, а друг умира. Ти можеш да се движиш, а друг е в кома, ти можеш да излезеш навън, докато друг стои във лудницата ... не сте вие зле. Има милиони хора, които нямат дом, храна и вода и нямат и 70 ст. да си вземат хляб, а вие си мислите, че е дошъл края на света, защото майка ви/ баща ви не са ви дали пари за нова блуза или нещо от рода. Хора не всичко е пари. Да, с пари си щастлив, но ако се постараеш да си щастлив и без пари, ще станеш още по- щастлив. Замислете се дали вие сте най- зле и има ли смисъл за повечето ви притеснения и дали всичко е пари все още ?!

Моля без обиди по темата !
Моля не ме обиждайте, ако има грешки в темата !

+10...Парите не са всичко, но и без пари в днешно време, не може. :(

ccdesigns
10-08-2012, 18:07
Това е доста относително. Това, че има по-зле от нас не значи, че ние не сме зле. Остави, че кифлите реват за всяко нещо, което не им купуват. Хората трябва да са благодарни за това, което имат. Без пари вднешно време се живее изключително трудно, дори невъзможно. Дори сам да си отглеждаш и правиш всичко, което е доста трудно, то трябва да продаваш част от него, за да си платиш поне данъците. Парите са доста важни вднешно време, дори и да не си го признавате, дори и да не ви харесва, така е.

Nakadah
10-09-2012, 08:26
Парите НЕ са всичко ~

Казват хората които страдат от липсата им. Мене не ми дреме дреме дали на драганчо му е по-зле или по-добре. Мене ми дреме аз как съм. Докато гледате в чуждите паници и ги коментират никога няма да имате нищо във вашите.

Colouring
10-09-2012, 11:37
Парите не трябва да са цел, а средство. За съжаление са средство, без което не можем. Може и да не са всичко, но движат повечето неща. Да казваш, че можеш да живееш без пари, е глупост.

phoeniX_boy_BG
10-09-2012, 17:42
Казват хората които страдат от липсата им. Мене не ми дреме дреме дали на драганчо му е по-зле или по-добре. Мене ми дреме аз как съм. Докато гледате в чуждите паници и ги коментират никога няма да имате нищо във вашите.
Прав е.

Lucho
10-09-2012, 20:27
Е, и? Установи житейска истина и дойде да я споделиш с нас ли? Всеки трезвомислещ човек го знае това. Останалите или са тъпи, или се правят на тъпи (заблудени).

Парите може и да не са всичко, но са поне 99%. 1% представлява "всичкото" останало. Защото това са основите. Без стабилни основи нищо не става.

Amore-Mio*
10-10-2012, 05:52
Това на всички им е ясно.
Не си единствения/единствената с това мнение по този въпрос и е глупаво да пускаш чак тема за това. Някои хора ги поддържат надеждата, други - нямат никакво такова, които дори нямат нищо. Но човек , в каквато и ситуация да се намира, може да намери нещо, което да го поддържа жив.

tEJKAR
10-10-2012, 07:24
Казват хората които страдат от липсата им. Мене не ми дреме дреме дали на драганчо му е по-зле или по-добре. Мене ми дреме аз как съм. Докато гледате в чуждите паници и ги коментират никога няма да имате нищо във вашите.

+++

FuckedUp
10-12-2012, 12:44
Казват хората които страдат от липсата им. Мене не ми дреме дреме дали на драганчо му е по-зле или по-добре. Мене ми дреме аз как съм.

Те т'ва е. Край.

anonymous708973
10-12-2012, 20:38
Това, че има по-зле от нас не значи, че ние не сме зле.

Мда.
Винаги ми е било тъпо, като чуя: "Еее, ти с твоите претенции, хората нямат пари за ботуши, с един чифт кецове ходят в най-големите снегове." (независимо дали е насочено към мен или не)
Добре бе, мамка му, аз какво съм виновна, че моите родители могат да си позволят повече? Какво е виновно едно момиче, което я карат с мерцедес до частното училище, че техните могат да си го позволят? Глупаво е. Ако винаги гледахме другите, щяхме още да метем пещерата, докато мъжете преследваха животни с каменни оръжия.

Lucho
10-15-2012, 08:52
Мда.
Винаги ми е било тъпо, като чуя: "Еее, ти с твоите претенции, хората нямат пари за ботуши, с един чифт кецове ходят в най-големите снегове." (независимо дали е насочено към мен или не)
Добре бе, мамка му, аз какво съм виновна, че моите родители могат да си позволят повече? Какво е виновно едно момиче, което я карат с мерцедес до частното училище, че техните могат да си го позволят? Глупаво е. Ако винаги гледахме другите, щяхме още да метем пещерата, докато мъжете преследваха животни с каменни оръжия.

В България нещата са изкривени. Най-често хората, които карат скъпи мерцедеси или пък ги возят с такива не са ги изкарали с работа. От там тръгва всичко.

draid
10-15-2012, 09:44
Казват хората които страдат от липсата им. Мене не ми дреме дреме дали на драганчо му е по-зле или по-добре. Мене ми дреме аз как съм. Докато гледате в чуждите паници и ги коментират никога няма да имате нищо във вашите.

Това са глупости. Не страдам от подобни липси и мога да заявя, че определено парите не са всичко. Особено добре го проумяваш, когато установиш, че има някои неща които не се купуват и си безсилен колкото и хартия да имаш.

tori
10-15-2012, 09:55
Парите са нещо, без което искаш или не, няма как да живееш. Или трябва да си яко закостенял и да крадеш от магазините и градините на хората, или да чакаш мама и тате или гаджето да те нахранят и пак да си закостенял. Не казвам, че предпочитам парите пред приятелите, семейството и гаджето, но всички в скромната ни България осъзнават, че без пари си за никъде и е твърде двулично да казваш, че ако нямаш 70 стотинки за хляб ще си по-щастлив, отколкото като ги имаш. На мнение съм обаче, че ако си заедно с онези хора, дето изброих по-горе, можеш да изкараш пари. Не много, колкото да не си легнеш гладен и домът ти да е подреден, да имаш колкото за сметките и важните неща като дрехи (защото, нали, няма как да тръгнеш гол по улицата). Та така.

Nakadah
10-18-2012, 07:47
В България нещата са изкривени. Най-често хората, които карат скъпи мерцедеси или пък ги возят с такива не са ги изкарали с работа. От там тръгва всичко.

Това, че е мерцедес не значи, че е скъп или че човека който го кара го притежава. В България емблемата е важната, а пък това, че се возиш в некъв 10 годишен кошник е друг въпрос. Също така има коли които са взети на заеми и не ти я притежаваш тази кола, а банката от която са дошли парите.


Това са глупости. Не страдам от подобни липси и мога да заявя, че определено парите не са всичко. Особено добре го проумяваш, когато установиш, че има някои неща които не се купуват и си безсилен колкото и хартия да имаш.

Аха, както кажеш. Винаги се стига до пари. Тези неща за които споменаваш нямаше да са възможни без тези така наречени хартиики. Не се купуват, но без хартиики нямаше да е възможно...

TheBeliever
10-18-2012, 08:29
Отиди при майката на болно дете, която няма пари да му плати лечението и й кажи на нея, че парите не са всичко. В днешно време парите са и въздух и вода защото са нужни за оцеляване.

"Парите не са всичко" могат да кажат само тези, на които не им се е налагало да броят стотинки за насъщния и които не са гледали как детето им си ляга гладно.

Lucho
10-18-2012, 08:45
Това, че е мерцедес не значи, че е скъп или че човека който го кара го притежава. В България емблемата е важната, а пък това, че се возиш в некъв 10 годишен кошник е друг въпрос. Също така има коли които са взети на заеми и не ти я притежаваш тази кола, а банката от която са дошли парите.

Въобще не говоря за някой бедняк с 20 годишна 190-ка, който се кефи, надува /или парадира, че кара Мерцедес. Дори 10 годишна хубава кола не се купува лесно у нас, да не говорим пък за Мерцедес. В случая казах тази марка, защото за нея стана на въпрос. Същото важи за BMW или която и да е друга марка скъпи автомобили. Емблемата си е емблема, хубавата и сравнително запазена кола си е едно, а старата кола си е стара кола. Дори и на лизинг да са, не всеки си позволява да вземе кола за 20-30-40 или повече бона на кредит, защото така или иначе парите пак трябва да ги върнеш. А щом си го позволяваш, значи имаш пари.

mirorforse
10-18-2012, 17:36
Парите не могат да ти купят щастие.
Но предпочитам да си плача в мустанга. :)

mrankoniiii
10-18-2012, 18:15
Парите не могат да ти купят щастие , но могат да ти купят яхта на която да си страдаш !

Nakadah
10-19-2012, 06:37
Въобще не говоря за някой бедняк с 20 годишна 190-ка, който се кефи, надува /или парадира, че кара Мерцедес. Дори 10 годишна хубава кола не се купува лесно у нас, да не говорим пък за Мерцедес. В случая казах тази марка, защото за нея стана на въпрос. Същото важи за BMW или която и да е друга марка скъпи автомобили. Емблемата си е емблема, хубавата и сравнително запазена кола си е едно, а старата кола си е стара кола. Дори и на лизинг да са, не всеки си позволява да вземе кола за 20-30-40 или повече бона на кредит, защото така или иначе парите пак трябва да ги върнеш. А щом си го позволяваш, значи имаш пари.

1 кола не е показател за дали си по-заможен или не. В поста на момичето никъде не е написано коя година и кой модел е тоя мерцедес. Според мене лично тази част с мерцедеса бе включена в поста за да ни провокира и да види какво ще обсъждаме или пък за да се покаже. :dunno:


Парите не могат да ти купят щастие.
Но предпочитам да си плача в мустанга. :)


Парите не могат да ти купят щастие , но могат да ти купят яхта на която да си страдаш !

Чудех се къде са 13 годишните със заучените фрази

dimitar_ak
10-19-2012, 07:27
Вярно е, че щастието не е в парите, но по-добре да страдаш в Бентли вместо в трамвай.

Заучена фраза :D

А това, че плюеш срещу комерсиалния свят малко ме навежда на мисълта, че те мързи да си размърдаш задника и да спечелиш и ти някой лев. За това отричаш парите като средство.

draid
10-19-2012, 10:42
Отиди при майката на болно дете, която няма пари да му плати лечението и й кажи на нея, че парите не са всичко. В днешно време парите са и въздух и вода защото са нужни за оцеляване.

"Парите не са всичко" могат да кажат само тези, на които не им се е налагало да броят стотинки за насъщния и които не са гледали как детето им си ляга гладно.

Точно защото съм се сблъсквал с подобно нещо, ти казвам че понякога колкото и пари да имаш, не може да промениш нещо.
Парите са важни, но далеч не са най-важното, за да ламтиш за тях.

TheBeliever
10-19-2012, 12:15
Точно защото съм се сблъсквал с подобно нещо, ти казвам че понякога колкото и пари да имаш, не може да промениш нещо.
Парите са важни, но далеч не са най-важното, за да ламтиш за тях.

Никой не казва, че са "най-важното". Но е наивно да се говори, че парите не са от значение, особено в днешно време когато за всичко трябват пари.

Violenza
10-19-2012, 12:48
Казват хората които страдат от липсата им.
Твоите постове открай време искрено ме разсмиват. :D

TheBeliever, a Стийв Джобс с колко пари си замина? Просто като пример, че и двете неща ги има.

Приоритети & начин на живот. Не виждам защо нападате чуждото мнение.

TheBeliever
10-19-2012, 13:15
А колко хора живеят в мизерия и измират от глад и елементарни вирусни инфекции точно поради липсата на средства?
Да, има неща, които не могат да се купят. Но за да оцеляваш в днешния свят ти трябват пари.

draid
10-19-2012, 13:39
Никой, не казва че не трябват. Просто не са всичко.

TheBeliever
10-19-2012, 14:37
"Не са всичко", но трябват за всичко, т.е са неизменна част от "всичкото". За да си здрав, нахранен, облечен и образован са нужни пари.


Както и да е. Може и аз да съм станала прекалено цинична, но когато 99% от настоящето и бъдещето ти са в пряка зависимост от банковата ти сметка, е доста трудно да се съгласиш с наивно-идеалистичното "Парите не са всичко".