PDA

View Full Version : Първото бръснене



deadlycreeperbg
10-08-2012, 20:01
Здравейте. Не съм се ровил много във форума за тази тема, но бях в гугъл за повече от 1 час и се нагледах на ИЗКЛЮЧИТЕЛНО много простотии, само и единствено не намерих качествени отговори. Имам няколко въпроса.

Каква бръсначка да ползвам ?
Има ли значение колко ножчета ще е ?
Какво да ползвам повреме на бръснене, смисъл кремове и там пияни и тн. ?
Как да се бръсна - контра или не ? (основно да не ми се появят пъпчици)
Какво да ползвам след бръснене, пак там кремове, афтършейф или друго ?
И накрая как въобще да кажа на баща ми и да поискам евентуално съвет от него, не знам как ще реагира и си пада малко дивак.

Благодаря и да, отново казвам гледах много в гугъл, но не намерих "съвременните" отговори или само гледах как обиждат човека, който е попитал.

Редакция: на 14 съм в 8 клас и не ме ебават за мустака. Просто днес един от класа ми ми каза що не го обръсна и естествено се засрамих, тъй като вече е време за такива работи.

MaLkaTa_LaDy
10-09-2012, 03:39
Момиче съм, нямам много опит, но... Щом те ебават, задължително се обръсни!!! Момичетата много мразим девствени мустаци.
Купи си някаква самобръсначка с повече ножчета и с гел лента, примерно. Крем каро, пяна Gillette ползвай каквото има у вас, няма нижда да си купуваш допълнително специално това. Не се бръсни на контра, а по посока на косъма. Предполагам след това трябва да си сложиш автършейв, но не знам...
Просто кажи на баща си истината, не мисля, че той няма да ти позволи да се обръснеш, след като разбере, че ти се срамуваш и се бъзикат с теб по гаден начин заради един мустак.

deadlycreeperbg
10-09-2012, 08:16
Благодаря за съвета, въпреки че си момиче :) Викнах най- добрите ми приятели, които са 3-4 години по- големи от мен казах им, исках им съвети и го направих. Сега само чакам баща ми :) И имах предвид, че не са ме ебавали, просто един пич ме попита и тогава се замислих. Вече свършен факт. Направих го по следния начин:

1.Един топъл душ (не врял)
2.Малко пяна за бръснене, хубаво я намазах
3.Избръснах се, погледнах да няма някъде некадърно избръснато :D
4.Сложих одеколон и почна да щипе като за световно.
Това е :) Късмет на другите, ако имате въпроси още питайте, ако и вие се нуждаете от съвети :D

mlakniwe
10-09-2012, 08:43
eдно бикче от 50ст и си гоотов бръснеш се на на страни или на контра-поне при мен е така и не ми излизат пъпки и разни подобни, също така не ползавм никви гелове, някви работи за след бръснене и разни такива глупости няма смисъл от тях-а пък относно първият път аз се взех едни ленти за лице и стана много бързо без никви странчни ефекти и от тогава се бръсна през 1-2 месеца

deadlycreeperbg
10-09-2012, 09:06
Току що казах и на баща ми и той ми вика "що не ми каза, ако се беше нарязал щях да падна да се смея". Очаквах това да е реакцията му де :D А относно горният пост, доколкото знам геловете са за да те защитават там, да ти е по- мека брадата и тн. Все пак нека и други да споделят опита си. :)

deadlycreeperbg
11-10-2012, 14:27
Моля да се изтрие НАПЪЛНО темата.