PDA

View Full Version : Help..... :xxx



Dqvolchetooo
10-09-2012, 13:26
Знам, че може тази тема да не ви хареса, но за мен е ВАЖНОО
наскоро се оказа, че имам проблем с очите и отидох на очен лекар
оказа се, че имам късогледство и трябва да нося очила
искам да ми помогнете "Кои рамки са хубави?" "Зле ли е да носиш очила?" "Може ли да се излекува?" и т.н. :(

FuckingFreak
10-09-2012, 14:18
Да, супер зле е да носиш очила. Мнооого е лошо. Че даже е срамно. О боже...
Късогледството можеш да го излекуваш само и единствено ч/з операция с лазер.
Аз имам, но не ми пречи. В смисъл, не е фатално. Като съм на даскало и пред телевизора вкъщи нося очила, иначе не.
Заложила съм на изчистени метални правоъгълни рамки. Кръглите са ми много грозни (не само за моето лице и форма, и по принцип са ужасни според мен), като женски вариант на Хари Потър съм.

MaLkaTa_LaDy
10-09-2012, 15:03
Не знам дали се лекува. На мен са ми много грозни очила с диоптър. Не знам, противно ми е момиче или момче с очила. Нищо лично към никого. Аз бих сложила лещи.

kitty02
10-09-2012, 15:18
Не си само ти с очила :?
От 2 годишна нося очила и страдам от далекогледство. Каквито рамки на теб ти харесват, такива си вземи - на всеки му отиват различно.
"Зле ли е да носиш очила?" - без отговор.

canopy_
10-09-2012, 15:45
Грам не е срамно, определено. Кои рамки са хубави е въпрос на лични предпочитания. Отиваш в оптиката, мериш, одобряваш се с дадени рамки и си готова. Едни подходящо избрани рамки, много добре могат да допълнят визията ти. Лично аз залагам на изчистени черни рамки.

marilyn
10-09-2012, 19:14
Няма нищо срамно да носиш очила. Лекува се единствено с операция. Кофти е да имаш проблеми с очите-казвам го, защото години наред съм така, но няма какво да се прави. А относно кои рамки са хубави... ми отиваш в някоя оптика, пробваш много и все нещо ще ти хареса. Отначало е трудно да свикнеш да се гледаш, но постепенно... спира да ти прави впечатление.

Hayashi
10-10-2012, 06:58
Напротив, очилата дори могат да бъдат готин аксесоар. Освен това очилата могат да се направят със защитно покритие и от както нося очила не ми се е случвало да ме болят очите от компютъра.
Впрочем, може да си купиш и лещи.

malka_sladkka
10-10-2012, 07:16
Напротив, очилата дори могат да бъдат готин аксесоар. Освен това очилата могат да се направят със защитно покритие и от както нося очила не ми се е случвало да ме болят очите от компютъра.
Впрочем, може да си купиш и лещи.

Напълно съм съгласна, лошото само е, че очила не отиват на всеки... Нося лещи, когато съм навън, а очила в къщи и пред компютъра най-вече, щото с лещи пред компютъра е ад :D Все си мисля, че ако намеря подходящите рамки ще изглеждат готино и на моето лице, ама още не съм :D Колко секси хора има с очила, особено мъже :P

sexa_na_kompleksa
10-10-2012, 08:35
Сега стана толкова модерно да се носят очила, че някои хора ги носят без да имат нужда от тях. Никой няма да ти се подиграва. Както казаха и по-горе, отиди в някоя оптика и пробвай различни рамки, докато откриеш тези, които най-много отиват на лицето ти.

FuckingFreak
10-10-2012, 12:31
Дали ще и се подиграват, смеят и така нататък зависи от цялостната и визия, не от това дали носи очила или не. И не на последно място и от манталитета на хората, които я обкръжават - ако са прости, ще отнася подигравки и обидни думи, това е ясно.

miss_cherry
10-10-2012, 20:48
Не е зле да носиш очила,не се притеснявай.Много хора имат проблеми с очите и им се налага,ако ти е толкова голям проблем, след известно време можеш да си сложиш лещи.За рамките-на практика няма хубави и грозни,а зависи от това дали ти отиват или не.Аз също имам късогледство и до колкото знам няма лечение,може само да се намали диоптъра ако е прекалено висок.