PDA

View Full Version : проблем с кучето .. :(



FuCKkK13
10-09-2012, 16:46
преди някой да ми се е скарал - пост-вам я тая тема тука щото има най много хора... та .. от 3-4 дни кучето ми се опитва да доминира.... прави го ужасно злобно и не знам какво и' става... по принцип е супер добра душича,но днес си помислих, че ще ухапе едно куче ... казвам и НЕ, наказвам я да стои на място и тя изобщо не ми взима думите под внимание .. следях я докато си играеше с едно куче и в момента в който се опита да доминира я ударих и и' казах НЕ но тя продължи и трябваше да си я прибера преждевременно ... първо мислих, че се увлича в играта си,но сега определено не мисля така... първото куче с което го направи беше същия ден доста непослушно и доста го командвахме - помислих си че го приема като един вид зелена светлина и тя е над него и за това го прави,но се държи по същия начин и с други кучета.... а и да.. малка е да се гони .. та... мнения ? съвети ?

FunkyPie
10-09-2012, 16:54
не е обучено като хората че не е той доминиращия?

FuCKkK13
10-09-2012, 17:02
не е обучено като хората че не е той доминиращия?

8-) към кучетата ... и това го прави от 3-4 дни.. т.е. обучено си е както трябва... с други кучета е от малка - от 3-4 месечна възраст и до сега такъв проблем не ми е правила

FunkyPie
10-09-2012, 17:03
хм не знам
все още нямам опит с кучета
след 9 месеца ще ти кажа 8-)

FuCKkK13
10-09-2012, 17:05
хм не знам
все още нямам опит с кучета
след 9 месеца ще ти кажа 8-)
8-) няма да ми е много от полза до тогава,но мерси все пак

FuCKkK13
10-09-2012, 17:06
ко ста е шибалке?

т'фа дето на тебе никога нЕма ти стане

FunkyPie
10-09-2012, 17:06
де да знам
има си книжки за отглеждане за кучета
пробвай да видиш с тях дали ще има нещо.. :)

FuCKkK13
10-09-2012, 17:10
де да знам
има си книжки за отглеждане за кучета
пробвай да видиш с тях дали ще има нещо.. :)

абе книжки у нас има все едно си имам бебе- не куче и не помагат 8-) .. повечето са с команди и привикване към места/нашийници и etc.

FuCKkK13
10-09-2012, 17:11
иначе как си?

добре.. изморена,но добре.. ти ?

FunkyPie
10-09-2012, 17:16
абе книжки у нас има все едно си имам бебе- не куче и не помагат 8-) .. повечето са с команди и привикване към места/нашийници и etc.

то зависи от книгата
виждала съм една за 10 и е за вредни навици
за малки кученца още и ако се чудиш още кво да си вземеш.. де да знам де
кво ти е кутето

FunkyPie
10-09-2012, 17:23
м/у другото кажи после как си се справила

FuCKkK13
10-09-2012, 17:24
то зависи от книгата
виждала съм една за 10 и е за вредни навици
за малки кученца още и ако се чудиш още кво да си вземеш.. де да знам де
кво ти е кутето

немска овчарка - черна а.к.а канадски вълк ... точно това е... че у нас има доста книги ( поне 10) но за доминирането пишат много кратко .. а и много ме е страх да не вземе да ухапе някое куче щото нейното доминиране си е направо злобно :?

FuCKkK13
10-09-2012, 17:26
м/у другото кажи после как си се справила

е аз казах как се опитах да оправя нещата и сега се надявам на някой с повече опит да ми даде съвет тук...

FunkyPie
10-09-2012, 17:29
паладина
евентуално
ама щом е голямо куте,внимавай :(

FuCKkK13
10-09-2012, 17:36
паладина
евентуално
ама щом е голямо куте,внимавай :(
абе тя е малка на месеци ... т.е. още не се сеща да хапе ама... уж си играе, уж ми ги прави тия номера :?

adoreher
10-09-2012, 17:37
а иначе държи ли се различно?
щото и те си имат дни, в които са ..нервни?
моята е същата, както е най-най-най-прекрасното и гушкаво същество
и като ми се озъби и.. бла.

FuCKkK13
10-09-2012, 17:42
а иначе държи ли се различно?
щото и те си имат дни, в които са ..нервни?
моята е същата, както е най-най-най-прекрасното и гушкаво същество
и като ми се озъби и.. бла.

точно това ми е странното .. знам, че си има дни в които решават да не слушат и са големи инати и т.н. ,но не са такива дни... мен си ме слуша както обикновено,изпълнява команди.. в началото си играе добре с кучето и след около половин час започват номерата :?

FunkyPie
10-09-2012, 17:43
ехе ти по 2 часа ли я извеждаш
2-3 разходки по ~ 30 минути
едит:ако имаш време си я разхождай повечко де
по добре е

adoreher
10-09-2012, 17:44
пф..
с всички кучета?
карай и се повече и ако не те слуша веднага я прибирай
ако те послуша и казвай браво, давай и бисквитка, етц.
на колко е? порода?

FuCKkK13
10-09-2012, 17:46
ехе ти по 2 часа ли я извеждаш
2-3 разходки по ~ 30 минути
едит:ако имаш време си я разхождай повечко де
по добре е

ами изкарвам я в 5-5:30 и си я прибирам към 7... нямам време да и правя повече от 1 разходка.. до 2 съм на училище .. от 4 до 5-5:30 съм на френски допълнително... и после трябва да я нахраня и да си науча..

yakuza_
10-09-2012, 17:46
баща ми беше оставил едни джибри в задния двор и кучето нещо ги ближеше и по едно време взе да ми ръмжи, викам си сиг се гипсира и го затворих набързо
какво общо има с темат ? нищо, просто не ставаш за куче

FunkyPie
10-09-2012, 17:49
ами изкарвам я в 5-5:30 и си я прибирам към 7... нямам време да и правя повече от 1 разходка.. до 2 съм на училище .. от 4 до 5-5:30 съм на френски допълнително... и после трябва да я нахраня и да си науча..

а как издържа да не се изчишка у вас :(
сутрин поне правиш ли и wc разходка?

FuCKkK13
10-09-2012, 17:51
пф..
с всички кучета?
карай и се повече и ако не те слуша веднага я прибирай
ако те послуша и казвай браво, давай и бисквитка, етц.
на колко е? порода?

за тия 3-4 дни само с едно не се е държала така,но то е до нас - на другата улица живее и винаги се виждат за по много малко - само докато мина през там (2 минути) .. карах и се много... наказвах я.. ударих я 2 пъти... и накрая точно това направих - скарах и' се и я прибрах ... първо си играе нормално както винаги.. след като започне да ми ги прави тия номера имам чувството че губя контрол над нея.. голямо куче е и ме е страх да не ухапе някоя куче.... на 14 прави 8 месеца - немска овчарка

FuCKkK13
10-09-2012, 17:52
а как издържа да не се изчишка у вас :(
сутрин поне правиш ли и wc разходка?

е аз си я пускам пред нас но за малко ... 5 минути и стигат.... сутрин пред училище.. после баща ми преди да иде на работа.. после на обяд когато има обедна ако се прибира и след това аз си я пускам,но това не е разходка а колкото да се изходи

FunkyPie
10-09-2012, 17:55
е да,но все пак малко въздух да има

Wax
10-09-2012, 17:59
Бой и това е.
Пък и може да е в ПМС

FuCKkK13
10-09-2012, 18:00
е да,но все пак малко въздух да има

е това не се брои за разходка .. по принцип се прави през 2 часа,но като съм на училище тя знае че ще я пусна като се прибера и се стиска

FuCKkK13
10-09-2012, 18:01
Бой и това е.
Пък и може да е в ПМС
:? малка е !

Wax
10-09-2012, 18:03
То и аз моя от малък го почнах.
И сега слуша - пък да не повярваш, че е хъски.
Немските овчарки обикновено се обучават лесно, така че давай като е малка.
Системата е следната - веднъж награда, веднъж бой и веднъж игнор.
И така редуваш.

FunkyPie
10-09-2012, 18:06
охо
прочетох правилно и рабрах :lol:
реших че е система за обучение,примерно

FuCKkK13
10-09-2012, 18:06
То и аз моя от малък го почнах.
И сега слуша - пък да не повярваш, че е хъски.
Немските овчарки обикновено се обучават лесно, така че давай като е малка.
Системата е следната - веднъж награда, веднъж бой и веднъж игнор.
И така редуваш.
тц.. немските овчарки са ужасно умни кучета и лесно се обучават ако - пропусна ,не са инати... моето е инат и е ужасно трудно,но все пак го научих и ме слуша ...... голдънчетата лесно се обучават

FuCKkK13
10-09-2012, 18:08
а и да.. системата ми е пределно ясна след 8 кучета 8-) .. и е преди малко казах на почти 8 месеца.. т.е. не е толкова малка

FunkyPie
10-09-2012, 18:10
8?!
ако си имала по едно докато почине => ти си на г/д 80 години :lol:
8 кучета х средно 10 години..

FuCKkK13
10-09-2012, 18:17
8?!
ако си имала по едно докато почине => ти си на г/д 80 години :lol:
8 кучета х средно 10 години..

да съм казала че съм ги гледала аз всичките ? отгледани от семейството ми имам предвид ... да съм казала че са умирали от естествена смърт ? днеска логиката нещо много гадно ти убягва :?

adoreher
10-09-2012, 18:17
Бой и това е.
Пък и може да е в ПМС
бърз,
но супер глупав начин за възпитание.
наблюдавай за някво предупреждение, преди да почне да *налита*
сто на сто и се променя погледа, стойката, всичко.

FunkyPie
10-09-2012, 18:19
да съм казала че съм ги гледала аз всичките ? отгледани от семейството ми имам предвид ... да съм казала че са умирали от естествена смърт ? днеска логиката нещо много гадно ти убягва :?

:lol: тва е щото съм се събудила с пачата по ае
не и е лесно да врещи в цялата зала и никва лекция да не дава
и се ебавах,не знам кво се хвърли

FuCKkK13
10-09-2012, 18:20
бърз,
но супер глупав начин за възпитание.
наблюдавай за някво предупреждение, преди да почне да *налита*
сто на сто и се променя погледа, стойката, всичко.

само погледа.. тя си играе,играе и изведнъж започва да се кара един вид на другото куче и да го оборва и да е все тя отгоре и се опитва да го хапе за врата.. т.е. не го хапе наистина ми само едно такова предупредително.. мислех,че е от другото куче,но го прави с 2 или 3 кучета

FuCKkK13
10-09-2012, 18:22
:lol: тва е щото съм се събудила с пачата по ае
не и е лесно да врещи в цялата зала и никва лекция да не дава
и се ебавах,не знам кво се хвърли

сори... боли ме главата,изнервена съм - карала съм 9 часа в училище общо и съм изморена

FunkyPie
10-09-2012, 18:23
и аз съм изморена (9-5 лекции :()
да приемем че нищо не е ставало и да се сдобрим :lol:

adoreher
10-09-2012, 18:56
Ама ти сигурна ли си че не си играят?
щото и моите уж се хапят по вратовете,
скачат един върху друг, ама като се карам на единия и другия само дето не ме изяжда
в смисъл, сигурна ли си че и тва не е някаква игра?
иначе може би просто и става досадно и гледа да ги разкара

adoreher
10-09-2012, 19:17
:lol: :lol: :lol:

най-яките <3

adoreher
10-09-2012, 19:25
аа нз
моите са лабрадор и един прекрасен малък помияр <3

adoreher
10-09-2012, 19:31
Калисто иии
*пригответе се за мега гига ултра оригиналното име*
ШАРОО

нда, беше на дядо ми.
сега е мой

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/423022_368881923124152_757362997_n.jpg
omnomnomnom <3 <3

adoreher
10-09-2012, 19:36
OMG :O

Bianc0
10-09-2012, 19:55
На наденица.

FuCKkK13
10-10-2012, 11:21
Ама ти сигурна ли си че не си играят?
щото и моите уж се хапят по вратовете,
скачат един върху друг, ама като се карам на единия и другия само дето не ме изяжда
в смисъл, сигурна ли си че и тва не е някаква игра?
иначе може би просто и става досадно и гледа да ги разкара
убедена съм ... знам че така си играят - със зъбките щото нямат ръце да се закачат,но това си е направо злобно... виждала съм я и когато ревнува от друго куче какво прави и пак не е същото ...

nqmaznacheniee
10-10-2012, 11:59
давай му ракия вместо вода, ако пък не иска да пие, вече може да го убиеш и да го хвърлиш в близкия контейнер. Или пък направо на улицата, ако те мързи.

FuCKkK13
10-10-2012, 12:19
давай му ракия вместо вода, ако пък не иска да пие, вече може да го убиеш и да го хвърлиш в близкия контейнер. Или пък направо на улицата, ако те мързи.

мн си гаден :?

klimatronik
10-10-2012, 12:26
ако е женско е нормално ,но съм сигурен,че за наказание си го ударила,колкото да усети ,че някоя бълха му се изплъзва
Както и да е- трябва да променяш значително интонацията и тона като му се караш
Както и да действаш на момента ,че самото то после да не се чуди що си го наказала
Каква порода е?
ПС - НЕМа как като не те видя ,да не вляза дори в кофата заради теб :D

FuCKkK13
10-10-2012, 12:35
еп то на килограми е колкото мене.. колко силно мислиш, че да го ударя ? 8-) .. нда.. не изскимтя,но усети, че и' се карам... интонацията ми е както винаги като и' се карам ... не ми е първото куче така че знам как - просто като е с друго куче все едно не ме чува ... и нда... това за моменталното действие го знам - на момента я удрях за да разбере.. както казах следях я докато си играеше с едното куче и в момента в който го направи казах НЕ и я ударих... немска овчарка ....


към ПС-то - ще взема се засрамя :D

FunkyPie
10-10-2012, 12:43
колко чАвека още ще те питат кво ти е кучето :lol:

FuCKkK13
10-10-2012, 12:48
колко чАвека още ще те питат кво ти е кучето :lol:

абе не знам ама мисля вече да си го копирам 8-)

CH3OH
10-10-2012, 12:52
Сигурно е в цикъл.
След няколко дена ще му мине, спокойно, дотогава го храни с много шоколад.

klimatronik
10-10-2012, 12:53
цт Значиии трябва да си биеш инжекцион за сила:D или да го праснеш с някоя пръчка
Но в никакъв случай не трябва да го риташ с крак или замерваш
Кучето твое ли е или на семейството
Щото трябва да си знае стопанина си
А ,ако живее в семейството то много добре разбира йерархията и кой е шефа, кой определя правилата ,кой е водача на глутницата ,а това в повечето случай е мъжът - баща ти
Аз също като малък съм гледал кучета ,но винаги ,когато баща ми слушаха повече
Най-добре е ти да го храниш и разхождаш
Така де, само с бой не става , но принципно при женските често се случва да са по враждебни особено ,ако е разгонено

FuCKkK13
10-10-2012, 12:56
Сигурно е в цикъл.
След няколко дена ще му мине, спокойно, дотогава го храни с много шоколад.

колко пъти да кажа че е малка :?

SpiritInBlack
10-10-2012, 12:57
теб доминират ли те в леглото :D

FuCKkK13
10-10-2012, 13:01
цт Значиии трябва да си биеш инжекцион за сила:D или да го праснеш с някоя пръчка
Но в никакъв случай не трябва да го риташ с крак или замерваш
Кучето твое ли е или на семейството
Щото трябва да си знае стопанина си
А ,ако живее в семейството то много добре разбира йерархията и кой е шефа, кой определя правилата ,кой е водача на глутницата ,а това в повечето случай е мъжът - баща ти
Аз също като малък съм гледал кучета ,но винаги ,когато баща ми слушаха повече
Най-добре е ти да го храниш и разхождаш
Така де, само с бой не става , но принципно при женските често се случва да са по враждебни особено ,ако е разгонено

абе аз ако реша мога да я прасна силно ама после ръката ме боли 8-) ... по принцип я гледаме аз и баща ми ... него за някои неща го слуша повече,за други мен... и двамата я храним,но само аз я разхождам ... и не съм съгласна.. мъжките кучета са доста по своенравни и инатливи и се обучават по трудно .. а иначе - точно това е,че по принцип е супер добрата душичка,а тия дни е баси звяра :? 8-)

FuCKkK13
10-10-2012, 13:02
теб доминират ли те в леглото :D

ти к'фо ? научи една дума и изгаряш от нетърпение да я използваш дори и не на място ли ? :D

FunkyPie
10-10-2012, 13:03
абе аз ако реша мога да я прасна силно ама после ръката ме боли 8-) ... по принцип я гледаме аз и баща ми ... него за някои неща го слуша повече,за други мен... и двамата я храним,но само аз я разхождам ... и не съм съгласна.. мъжките кучета са доста по своенравни и инатливи и се обучават по трудно .. а иначе - точно това е,че по принцип е супер добрата душичка,а тия дни е баси звяра :? 8-)

дзвер викаш 8-)

klimatronik
10-10-2012, 13:06
абе аз ако реша мога да я прасна силно ама после ръката ме боли 8-) ... по принцип я гледаме аз и баща ми ... него за някои неща го слуша повече,за други мен... и двамата я храним,но само аз я разхождам ... и не съм съгласна.. мъжките кучета са доста по своенравни и инатливи и се обучават по трудно .. а иначе - точно това е,че по принцип е супер добрата душичка,а тия дни е баси звяра :? 8-)

мъжките кучета са по-дебели кратуни ,но това не означава,че са по-враждебни към другите кучета
ам не знам,но таз немска овчарка е по -вероятно ти да си счупиш ръката като я удариш , от колкото да я заболи нея .. ;d

FuCKkK13
10-10-2012, 13:06
пълен !

FuCKkK13
10-10-2012, 13:09
мъжките кучета са по-дебели кратуни ,но това не означава,че са по-враждебни към другите кучета
ам не знам,но таз немска овчарка е по -вероятно ти да си счупиш ръката като я удариш , от колкото да я заболи нея .. ;d
от къде си толкова сигурен ? може да съм 1.90 -100 кг 8-) ... абе не е работа с мъжко куче... доста се бият :?

FunkyPie
10-10-2012, 13:10
и кво
да не си ли взимам мъжки джак :(

klimatronik
10-10-2012, 13:11
добре щом с 1,90 , 100 Кг you are the boss :D

klimatronik
10-10-2012, 13:12
и кво
да не си ли взимам мъжки джак :(

ти ,ако си мислиш да си взимаш джак ръсел териер се самоубивай още сега :D

FunkyPie
10-10-2012, 13:15
що бе
мислиш ли че не съм го обмислила 2 месеца вече
и книги и простотии ще си купувам.. :?

FuCKkK13
10-10-2012, 13:16
и кво
да не си ли взимам мъжки джак :(

абе да.. те са 5 кг с напикани гащи ... е не точно де,но са малки кучета... т.е. много по лесно е с мъжкар който е малак от такъв от големите породи..така че си вземи.. а и както ти казах много лесно се обучават и са много умни кученца .. особено вътре ако си го гледаш

FunkyPie
10-10-2012, 13:17
абе да.. те са 5 кг с напикани гащи ... е не точно де,но са малки кучета... т.е. много по лесно е с мъжкар който е малак от такъв от големите породи..така че си вземи.. а и както ти казах много лесно се обучават и са много умни кученца .. особено вътре ако си го гледаш
е да де,ама много търчат насам-натам и де да знам..
вчера ги гледах едни 2 как скачаха по един клон на едно дърво в парка и висяха на него като на люлка 8-) много бяха яки :D

klimatronik
10-10-2012, 13:19
мъжко, женско- няма голяма разлика - ще те прави на луда
Нащо е женско и е много по-палаво от мъжките ,които познавам,защото те са по-тромави и масивни
Тази порода не е куче, а тасмадийски дявол
Мазухисти в дъното на душата си
От бой не разбира
През първата година е уродясало от енергия
напада дърти големи кучета , щото се мисли за лъв

FuCKkK13
10-10-2012, 13:20
ти ,ако си мислиш да си взимаш джак ръсел териер се самоубивай още сега :D

щооооо ? супер яките кученца са

FuCKkK13
10-10-2012, 13:20
добре щом с 1,90 , 100 Кг you are the boss :D

! :D

FunkyPie
10-10-2012, 13:22
мъжко, женско- няма голяма разлика - ще те прави на луда
Нащо е женско и е много по-палаво от мъжките ,които познавам,защото те са по-тромави и масивни
Тази порода не е куче, а тасмадийски дявол
Мазухисти в дъното на душата си
От бой не разбира
През първата година е уродясало от енергия
напада дърти големи кучета , щото се мисли за лъв
а обучено ли е
само от любопитство да разбера как е с обучението от друга страна на дискусията

klimatronik
10-10-2012, 13:22
абе да.. те са 5 кг с напикани гащи ... е не точно де,но са малки кучета... т.е. много по лесно е с мъжкар който е малак от такъв от големите породи..така че си вземи.. а и както ти казах много лесно се обучават и са много умни кученца .. особено вътре ако си го гледаш
Може ли изобщо да сравняваш тъпите териери с немската овчарка
Големите кучета са по-спокойни животни
А териерите са ЛУДИ
и ЗАбравих да напиша ,че стаават и за лов на лисици идеални са
,но са главно за цирка

FunkyPie
10-10-2012, 13:23
Може ли изобщо да сравняваш тъпите териери с немската овчарка
Големите кучета са по-спокойни животни
А териерите са ЛУДИ
и ЗАбравих да напиша ,че стаават и за лов на лисици идеални са
,но са главно за цирка
що да са тъпи бе
имам чувстсвото че твойто куче за нищо го нямаш :x

FuCKkK13
10-10-2012, 13:23
мъжко, женско- няма голяма разлика - ще те прави на луда
Нащо е женско и е много по-палаво от мъжките ,които познавам,защото те са по-тромави и масивни
Тази порода не е куче, а тасмадийски дявол
Мазухисти в дъното на душата си
От бой не разбира
През първата година е уродясало от енергия
напада дърти големи кучета , щото се мисли за лъв

:lol: те тия дребните така правят... избиват комплекси 8-) .. абе другия път от бой не разбира.. като не разбира ще го обучаваш под формата на игра.. лично аз познавам едно такова и е чешки шампион т.е. ако има търпение и нерви може да го научи на команди и да го направи супер куче

klimatronik
10-10-2012, 13:25
а обучено ли е
само от любопитство да разбера как е с обучението от друга страна на дискусията

ами то нащо се има за на майка ми кучето и тя го лигавише, не го обучихме хубаво
ако беше моето щеше да го възпитам, ама е на майка

FunkyPie
10-10-2012, 13:25
пфуу съседските пинчери :(
не ги знам комплекси ли ибиват тея кучета или кво,ама като види нещо мърдащо и бега да го хапе и лае
и лае като патка бе :(

FuCKkK13
10-10-2012, 13:26
Може ли изобщо да сравняваш тъпите териери с немската овчарка
Големите кучета са по-спокойни животни
А териерите са ЛУДИ
и ЗАбравих да напиша ,че стаават и за лов на лисици идеални са
,но са главно за цирка
е.. нормално - малко куче е.. има доста енергия ... аз на едни познати на нашите им бях предложила да направят нещо по въпроса с енергията - електричество .. то тяхното -немски шпиц и тича като лудо :lol: направо лудвам с него ...

FunkyPie
10-10-2012, 13:26
ами то нащо се има за на майка ми кучето и тя го лигавише, не го обучихме хубаво
ако беше моето щеше да го възпитам, ама е на майка

ясно защо така прави :)
тая порода принципно трябва да се обучава,че става..дзвер 8-)

FuCKkK13
10-10-2012, 13:27
ами то нащо се има за на майка ми кучето и тя го лигавише, не го обучихме хубаво
ако беше моето щеше да го възпитам, ама е на майка

за това имаш проблеми с него... иначе са уникални кученца

FunkyPie
10-10-2012, 13:28
а от къде си го взе джака?

FuCKkK13
10-10-2012, 13:29
пфуу съседските пинчери :(
не ги знам комплекси ли ибиват тея кучета или кво,ама като види нещо мърдащо и бега да го хапе и лае
и лае като патка бе :(

:lol: познато.. едно се опитваше да хапе моето куче ама щото не може да го хване за врата - високо му е и подскачаше 8-) .. дадох му бисквитка -не иска,пробвах да го махна - не иска и накрая му теглих един шут :x .. това моето само седи и го гледа,души го и тръгна да се закача да си играе :D

klimatronik
10-10-2012, 13:30
:lol: те тия дребните така правят... избиват комплекси 8-) .. абе другия път от бой не разбира.. като не разбира ще го обучаваш под формата на игра.. лично аз познавам едно такова и е чешки шампион т.е. ако има търпение и нерви може да го научи на команди и да го направи супер куче

когато побесней и да припадне от бой- ще се събуди и пак ще е бясно
А и щото е малко трябва да внимаваш да не го удариш да го убиеш
абе много лудо
Сега вече е на 4 години и е кротко ,но пак като се ядоса
Иначе като е само с мен в къщи се държи като ангелче,защото знае ,че не си поплювам
Ама като нашите и майка ми са в къщи се прави на тарикат
умно си е

FunkyPie
10-10-2012, 13:31
пфу,мноо гадни кучета :( и преди бяха 2,едното кротко,но и старо..не съм го виждала от много време,май е починало :( за него ми е жал,но другото :x

FuCKkK13
10-10-2012, 13:34
пфу,мноо гадни кучета :( и преди бяха 2,едното кротко,но и старо..не съм го виждала от много време,май е починало :( за него ми е жал,но другото :x

мен за всяко едно животно ме е жал :( ,но това си изпроси шута !

FuCKkK13
10-10-2012, 13:35
когато побесней и да припадне от бой- ще се събуди и пак ще е бясно
А и щото е малко трябва да внимаваш да не го удариш да го убиеш
абе много лудо
Сега вече е на 4 години и е кротко ,но пак като се ядоса
Иначе като е само с мен в къщи се държи като ангелче,защото знае ,че не си поплювам
Ама като нашите и майка ми са в къщи се прави на тарикат
умно си е
щото сте го лигавели

FunkyPie
10-10-2012, 13:35
мен за всяко едно животно ме е жал :( ,но това си изпроси шута !
абе,излетя ли :lol:

klimatronik
10-10-2012, 13:39
щото сте го лигавели

мне, това за боя беше като малко
Като порасне вече не се бие

FuCKkK13
10-10-2012, 13:40
абе,излетя ли :lol:

е .. малко

FuCKkK13
10-10-2012, 13:40
мне, това за боя беше като малко
Като порасне вече не се бие

a ? :D

FunkyPie
10-10-2012, 13:41
е .. малко

на 100 метра :lol:
е що да не се бие кат' порасне

klimatronik
10-10-2012, 13:43
ддз , бият се ,ама не така
както децата след 9 клас не трябва да се шамаросят

Chrizz
10-10-2012, 13:46
нещо прочетох на кръст за джак ръселите и дам.. тва са най-откачилите кучета
грам не ги слуша главата

FuCKkK13
10-10-2012, 13:46
на 100 метра :lol:
е що да не се бие кат' порасне

е не де.. ама на някакви сантиметри.. около 50 см. г/д. .. малко,но се усети и се дръпна !

klimatronik
10-10-2012, 13:48
нещо прочетох на кръст за джак ръселите и дам.. тва са най-откачилите кучета
грам не ги слуша главата

и не разбира,че колата на улицата тежи 2 тона и ще го смачка ...

FunkyPie
10-10-2012, 13:48
джак ръсел на кока не знам кво е :lol:

FuCKkK13
10-10-2012, 13:48
ддз , бият се ,ама не така
както децата след 9 клас не трябва да се шамаросят

абе да... съвсем различно е.. на кучетата няма как с думи да им кажеш кое е правилно и кое не когато не разбират от 2-3 команди които са за това... т.е. след това следва да прибегнеш към действия.. абе налага си се .. а при хората е друга работата... то и аз съм против пораснали бебета - 2-3 годишни дечица да се шамаросват ама точно тогава майките им ги пошляпват доста

FuCKkK13
10-10-2012, 13:50
и не разбира,че колата на улицата тежи 2 тона и ще го смачка ...

някои кучета просто ги е яд на гумите на колите 8-) - ако гони коли.. иначе не знам

klimatronik
10-10-2012, 13:51
кучето се обучава на младини, а не когато одъртее
за мен всяко куче трябва да яде шамари все някога. без тях няма начин

FuCKkK13
10-10-2012, 13:54
бащите им ги пребиват*

o.O зависи.... ако е мъжко - майката го жали,ако е женско - бащата... и не е клише.. ама хич даже.. убедила съм се че е така

klimatronik
10-10-2012, 13:55
някои кучета просто ги е яд на гумите на колите 8-) - ако гони коли.. иначе не знам

не гони , а като е на пътя се дърпа към движещите се коли въобще не разбира ,че ако го пусна ще стане на кайма
кАКто и да е , аз вече като го разхождам ме слуша като го викам , сяда и тнт
не го обучихме за лов и по-добре
много е справедливо
винаги когато има скандал или караници и то се намесва в спора с лай и бяс
И защитава всеки

FunkyPie
10-10-2012, 13:56
от къде си го взе бе
нали не зоомагазин?

FuCKkK13
10-10-2012, 13:56
кучето се обучава на младини, а не когато одъртее
за мен всяко куче трябва да яде шамари все някога. без тях няма начин

ееее това е ясно.. ама и като го научиш на команди и т.н. и като порасне не слуша пак се бие.. смисъл като малко по често щото все прави нещо което не трябва,а като голямо знае какво трябва и какво не,но въпреки това прави грешки и тогава пак трябва а му се напомня кой е шефа ! 8-)

FunkyPie
10-10-2012, 13:58
ееее това е ясно.. ама и като го научиш на команди и т.н. и като порасне не слуша пак се бие.. смисъл като малко по често щото все прави нещо което не трябва,а като голямо знае какво трябва и какво не,но въпреки това прави грешки и тогава пак трябва а му се напомня кой е шефа ! 8-)

whos da boss :lol:

klimatronik
10-10-2012, 13:58
ееее това е ясно.. ама и като го научиш на команди и т.н. и като порасне не слуша пак се бие.. смисъл като малко по често щото все прави нещо което не трябва,а като голямо знае какво трябва и какво не,но въпреки това прави грешки и тогава пак трябва а му се напомня кой е шефа ! 8-)

така е ,но и стопанина му трябва да е 1и 90 100 кг :D
от зоомагазин не се купуват кучета

FunkyPie
10-10-2012, 13:59
така е ,но и стопанина му трябва да е 1и 90 100 кг :D
от зоомагазин не се купуват кучета

точно заради тва питам,щото има и хора дето не проверяват от къе да и не
ама развъдник или не е от БГ?

FuCKkK13
10-10-2012, 14:00
от къде си го взе бе
нали не зоомагазин?

момичето те пита ОТНОВО :x 8-)

FunkyPie
10-10-2012, 14:00
момичето те пита ОТНОВО :x 8-)

потретих,да видим тоя път дали ще стане :D

klimatronik
10-10-2012, 14:01
от едно място

FuCKkK13
10-10-2012, 14:01
така е ,но и стопанина му трябва да е 1и 90 100 кг :D
от зоомагазин не се купуват кучета

абе и без да е става - доказано ! - I

FunkyPie
10-10-2012, 14:02
от едно място

мерси,там гледах..ама ц,нЕмаха

klimatronik
10-10-2012, 14:02
you are the boosss :D

FuCKkK13
10-10-2012, 14:03
мерси

:lol:

FunkyPie
10-10-2012, 14:08
а пък аз и аз ще споделя от къде мисля да го взимам тоя луд (мисля вече да е с жъ;та книжка като го взимам)
http://jrt-bg.com/Contact

FuCKkK13
10-10-2012, 14:08
ааа до сега трябваше да съм излезнала вече ;x .. чао ви :D

FunkyPie
10-10-2012, 14:10
чао :)

FuCKkK13
10-10-2012, 14:11
а пък аз и аз ще споделя от къде мисля да го взимам тоя луд (мисля вече да е с жъ;та книжка като го взимам)
http://jrt-bg.com/Contact
лично аз бих си взела от развъдник... ако имаш възможност дори извън бг

FunkyPie
10-10-2012, 14:16
то тва е развъдник,ама нещо е станало със сайта
преди имаше описание и пиешеше нещо от сорта
кавазм се така и така занимавам се с развъждане на ръсели от 9 години дрън дрън и тва са ми контактите
няма ли да излизаш :lol:

FuCKkK13
10-10-2012, 14:20
то тва е развъдник,ама нещо е станало със сайта
преди имаше описание и пиешеше нещо от сорта
кавазм се така и така занимавам се с развъждане на ръсели от 9 години дрън дрън и тва са ми контактите
няма ли да излизаш :lol:

не явно .. ама след малко трябва да я разходя .. а ме боли главата много .. и съм болна :(

FuCKkK13
10-10-2012, 14:21
то тва е развъдник,ама нещо е станало със сайта
преди имаше описание и пиешеше нещо от сорта
кавазм се така и така занимавам се с развъждане на ръсели от 9 години дрън дрън и тва са ми контактите
няма ли да излизаш :lol:
видях... имах предвид да ида на място да разгледам.. и поне 2 развъдника

FunkyPie
10-10-2012, 14:25
ем не искам от др държава че много пари идва
а той развъдника е в софия,мога да разгледам..
кофти,оправяй се

FuCKkK13
10-10-2012, 14:28
ем не искам от др държава че много пари идва
а той развъдника е в софия,мога да разгледам..
кофти,оправяй се

нда.. ами отиди на място и разгледай.. аз вече окончателно обаче ставам ... чао :)

FunkyPie
10-10-2012, 14:29
айде и аз ставам
да разхождам бъдещото куте :lol:

klimatronik
10-10-2012, 14:32
хубаво е на пролет да го вземеш , а не зимно време, защото започват да боледуват

FunkyPie
10-10-2012, 15:30
е есте
след матурите на сестра ми

FunkyPie
10-10-2012, 16:01
ехо живи ли сте

FuCKkK13
10-10-2012, 16:14
аз да но след малко си лягам...

nqmaznacheniee
10-10-2012, 16:21
:lol:

FunkyPie
10-10-2012, 16:26
аз да но след малко си лягам...

много ли си изморена :(
днес кво прави кучето навън

nqmaznacheniee
10-10-2012, 16:33
някви сигурни мжд тоя тираж? 8-)

Не, националните винаги е трудно :Д Аз ще играя Англия долните дивизии Суиндън, Джилинган, Флийтууд Таун и Кроули ама ще избера само 2 от тея 4-те 8-)

FuCKkK13
10-10-2012, 16:46
много ли си изморена :(
днес кво прави кучето навън

нищо.. аз я изкарах само за 30 мин. и не я водих при други кучета... не съм изморена много.. просто ми е лошо и всичко ми се върти :( ...

FuCKkK13
10-10-2012, 16:49
:lol:

абе... ако не бях сигурна, че си мъжко щях да те питам да не си в цикъл... болна съм за това си лягам толкова рано.. а сега пак се хили

FunkyPie
10-10-2012, 16:59
нищо.. аз я изкарах само за 30 мин. и не я водих при други кучета... не съм изморена много.. просто ми е лошо и всичко ми се върти :( ...

кофти :(

nqmaznacheniee
10-10-2012, 17:39
абе... ако не бях сигурна, че си мъжко щях да те питам да не си в цикъл... болна съм за това си лягам толкова рано.. а сега пак се хили

аз се смея заради специалната и обсъждана тема за някой смотан пес :lol:

FunkyPie
10-10-2012, 17:57
ние говорим за кучета
не за теб

nqmaznacheniee
10-10-2012, 18:01
ти нали се махаше от форона, няма ли да ни зарадваш наистина вече :/

FunkyPie
10-10-2012, 18:02
ми не :)
засега имам още свободно време което трябва още повече да затъпя

nqmaznacheniee
10-10-2012, 18:04
гадост

FunkyPie
10-10-2012, 18:06
нали

Chrizz
10-10-2012, 18:07
please, continue.
http://29.media.tumblr.com/tumblr_lxjm4n4umw1rn1xxfo1_400.gif

FunkyPie
10-10-2012, 18:08
не беше разгорещен спор,не знам кво искаш :lol:

Chrizz
10-10-2012, 18:08
да се превърне в такъв

FunkyPie
10-10-2012, 18:08
не ми трябва
изморена съм и без тва

nqmaznacheniee
10-10-2012, 18:10
лягай си

FunkyPie
10-10-2012, 18:12
към 10,няма да се измъкнеш скоро от мен
дай просто да си бием игнорите и точка

Chrizz
10-10-2012, 18:13
бахти скучните сте..
я си лягайте, че утре сте на даскало :/

FunkyPie
10-10-2012, 18:13
лекции от 2 :lol:

FuCKkK13
10-11-2012, 11:38
аз се смея заради специалната и обсъждана тема за някой смотан пес :lol:

ааа е ок,извинявам се тогава 8-) и не е смотан пес ! а уникално сладко куче! :x

FunkyPie
10-11-2012, 12:18
няма да ходя на лекции 8-)

FuCKkK13
10-11-2012, 12:39
няма да ходя на лекции 8-)

8-)

FunkyPie
10-11-2012, 12:52
ти иначе как си

FuCKkK13
10-11-2012, 13:02
ти иначе как си

ами малко по добре днеска - без температура ... а ти ? :)

FunkyPie
10-11-2012, 15:57
и аз
особено като днес не видях баба ягата по ае :lol:
кучето щурее ли още

FuCKkK13
10-11-2012, 16:08
и аз
особено като днес не видях баба ягата по ае :lol:
кучето щурее ли още

кучето е разгонено... и има 2 седмици сега почивка от всякакви разходки... днес започна да и личи ... апф :? ... как на 7 месеца е възможно да е разгонена не знам.. направо съм ей така о.О ... и баща ми каза ако не искам половината мъжки да са пред нас 24/24 строени в редица да не я разхождам 8-) ... нда....

FunkyPie
10-11-2012, 16:12
а как ще си върши работата
и на нея и трябва движение
и как е разгонена коато още..абе де да знам ама май на тях веднъж им идва и тва е?
пък днес както си вървях по улицата пред нас и една котка мяукаше,явно беше изгубила децата си :( и търчи насам натам.. беше гадно :(

nqmaznacheniee
10-11-2012, 16:17
и баща ми каза ако не искам половината мъжки да са пред нас 24/24 строени в редица да не я разхождам 8-) ... нда....

баси якото и аз искам, като съм разгонен половината женски да са пред нас 24/24 строени в редица :(

FuCKkK13
10-11-2012, 16:58
баси якото и аз искам, като съм разгонен половината женски да са пред нас 24/24 строени в редица :(

:lol: като си ? то вие сте цял живот

FuCKkK13
10-11-2012, 17:03
а как ще си върши работата
и на нея и трябва движение
и как е разгонена коато още..абе де да знам ама май на тях веднъж им идва и тва е?
пък днес както си вървях по улицата пред нас и една котка мяукаше,явно беше изгубила децата си :( и търчи насам натам.. беше гадно :(

е само пред нас... смисъл само я пускам за 5 мин без да обикаля без нищо ... че баща ми каза само една обиколка покрай нас и съм събрала 5-6 кучета .. а за идването е пълна глупост.. още трябва да четеш преди да си вземеш куче ... гонят се доста пъти ако не не се заплодят - около 3-4 .. а ако ги заплодиш след това след 6-7-8 месеца пак...

nqmaznacheniee
10-11-2012, 17:19
:lol: като си ? то вие сте цял живот

глупости :Д

FuCKkK13
10-11-2012, 17:24
глупости :Д

ахаха сега ще опиташ да ме разубедиш ли ? 8-) няма такова животно все още - хем мъжко, хем да не е постоянно разгонено 8-)

nqmaznacheniee
10-11-2012, 17:25
значи не съм мъжко :(((((((((((((((((((((((

FuCKkK13
10-11-2012, 17:31
значи не съм мъжко :(((((((((((((((((((((((

8-) и това е вариант ..

FunkyPie
10-11-2012, 18:01
е само пред нас... смисъл само я пускам за 5 мин без да обикаля без нищо ... че баща ми каза само една обиколка покрай нас и съм събрала 5-6 кучета .. а за идването е пълна глупост.. още трябва да четеш преди да си вземеш куче ... гонят се доста пъти ако не не се заплодят - около 3-4 .. а ако ги заплодиш след това след 6-7-8 месеца пак...
аз искам мъжко,така че.. :D
а че ще чета още тва е ясно-още книга нямам ;)

FunkyPie
10-18-2012, 13:18
Пубертет
Фазата на пубертета е обикновено доста кратка и продължава приблизително между един месец и шест седмици. Тя започва около шестия месец и може да се прояви по много различни начини: често вашето куче ще се държи грубо и недодялано и няма да иска да научава нищо ново. В някои случаи може да забрави какво е научило досега или поне да показва, че е забравило. През тази фаза вие трябва да поддържате постоянно и настойчиво обучение.

Пораснало куче
Всички мъжки кучета излизат от пубертета, когато вдигнат крак за първи път, женските кучета, когато се разгонят за първи път. Това може да се случи между седмия и осмия месец, но също така може да продължи и до една година.


това намерих докато си четяхх.

FuCKkK13
10-18-2012, 16:25
нда.. това го знам,но все още ми се струва много рано...

FunkyPie
10-18-2012, 17:11
абе явно не съм го включила тук
но там пишеше между 6-7-8-9 месеца
и зависи от породата