PDA

View Full Version : Въпроси относно тренировка(важно)



maistorluk
10-10-2012, 20:30
Тъй като съм така да се рече начинаещ във фитнеса(не знам много от понятията главно)искам да задам няколко въпроса на които знам че тук ще се даде добър отговор.

1. Тъй като съм ендоморф покачвам нивото на мазнини в тялото си изключително бързо и трябва да спазвам диета за да поддържам добро ниво на мазнини. Тъй като нямам никакви пари за диети а и нямам никакво желание за една тъй като имам много лош опит от правенето на диети мога ли просто да намаля калориите които приемам, да приемам по малко мазнини, да приемам въглехидрати само сутринта и през другото време да се храня умерено със всякакъв вид храна като наблягам на протеин. Знам че няма да направя тялото за което си мечтая но така мога ли най-малкото да отслабна което всъщност ми е главна цел.
2. Тъй като спадам към мезоморфните ендоморфи четох в BB-Team че е добре тренировките ми да са в отношение 3:2. Тоест 3 силови тренировки и веднага след това средно интензивно кардио и 2 тренировки които са изцяло средно интензивно кардио. Как да разпределя всички мускулни групи в 3 тренировки. Досега ходих по 4 дена в седмицата на фитнес и отдавна мислих да добавя още ден само за кардио но така и не го направих. В тези 4 дена тренирах цялото тяло и нямах проблем но как да си разпределя упражненията за да правя по 3 силови тренировки на седмица и пак да тренирам цялото тяло.
3. Някой може ли да ми каже или да посочи информация в BB-Team от която да се образовам за периодите - за покачващия период, за оформящия период и за периода на отслабване защото тези неща не са ми много ясни а са важни за мен защото искам да се занимавам сериозно с това и да постигна целите си въпреки не чак толкова добрата храна която приемам. Но съм си обещал че при първа възможност ще започна да се храня здравословно без никакви гадости просто сега не мога.

Малко е дълга темата и са много въпросите но това е важно за мен и най-малкото ще ми помогнете да бъда по добър във фитнеса и да съм на една крачка по близо до целите си.

awerw
10-11-2012, 14:41
1. ендоморфите не качват толкова лесно мазнини, иначе може
2. тренираш 5 пъти просто, нали искаш да отслабваш...
3. не ми се занимава да търся, пишеш основен период, състезателен период и четеш, ако имаш нещо питаш и ти отговарят..

maistorluk
10-11-2012, 14:58
Днес видях че ендоморфите не качват най-бързо мазнини, а мезоморфите. Моя грешка. Сега видях тоя 3 дневен сплит и на мен ми хареса но искам професионално мнение. Ето и него - http://muscle-bg.com/component/content/article/228-tridnevna-trenirovka-za-muskulna-masa.html

DownloadVirus
10-11-2012, 15:51
ендоморфите принципно са дебелите копелета които качват най-бързо мазнини..Мезоморфите са идеал..

maistorluk
10-11-2012, 18:57
Ем дебело копеле съм ама какво да напрая. Ген. И да искам не мога да съм мезоморф.

ccdesigns
10-17-2012, 22:23
Аха, не искаш диета, а просто да намалиш приема на калории. Мда...

maistorluk
10-19-2012, 11:31
Да защото имам много лош опит с диети на два пъти и за това. Така да се каже си развалих организма и направих нещата много по-лоши отколкото бяха преди диетата. А за 2 месеца на фитнес мисля че подобрих положението си многократно. И то без диета.

ccdesigns
10-19-2012, 17:02
Кой-знае кво разбираш под диета ти...

maistorluk
10-20-2012, 11:07
:D Еми аз не знам колко значения има думата диета :D Така че просветли ме :D

ccdesigns
10-20-2012, 12:06
Писах го в друга тема тук наскоро... Мързи ме да ти обяснявам подробно, но диета имаш във всеки един момент, но да приемем, че ако ядеш каквото ти падне, то ти не си на диета, то почнеш ли да ядеш определени продукти така че да намалиш или увеличиш приема на калории, то това вече е диета, а това, което ти си мислиш, че е диета сигурно е да не ядеш.

maistorluk
10-20-2012, 14:00
Еми не точно да не ям. То по принцип буквалното значение на думата диета е начин на живот или хранене. Не съм сигурен кое от двете беше. Аз съм си патил с 90 дневната диета с разделното хранене. То проблема дойде от липсата на добра закуска и в повечето случаи никаква такава.

DownloadVirus
10-20-2012, 14:50
90 ДД (90 дневен дрисък) е точно както си го казва и думата 'дрисък' :)

maistorluk
10-20-2012, 20:07
Много прецакана диета според мене. Има ефект обаче след това ако не продължиш да се храниш по същия начин си връщаш килата. Или поне някаква част от тях.