PDA

View Full Version : Котарака ми пишка кръв. Помогнете !!



stephaniie
10-10-2012, 21:04
Имам проблем.... Преди около 1 година нещо се беше случило с котарака ми, за малко да умре .. Бъбреците му не функционираха добре, беше на системи около 2-3 дни, едвам се оправи. Не можеше да върви и да си прибере пишчицата от болка, не можеше да пие вода, да яде, както си вървеше, така и си течеше кръв от него. Положението беше много зле.
Преди около 1-2 часа забелязах, че в лехенчето му има 1 капка кръв, погледнах го и нямаше нищо след това за около 30 мин. ходи около 4 пъти до тоалетна, но не пишкаше а само капеха около 2-3 капки кръв, но като влизаше вътре се разкрачваше много. Иначе му няма нищо, разгонен е и само ме дебне и ми скача иска да си играем, гали ми се и се гушка в мен, но все пак се притеснявам и незнам какво да правя защото четох в други форуми, че това може да бъде признак на тумор, цистит или камъчета някакви .......
Съжалявам много ако не съм обяснила добре, много ми е притеснено и незнам какво да правя........
Моля ви давайте съвети

darkPaladin
10-10-2012, 21:48
с какво го храниш мъчи ли се докато пикае?

води го на лекар

stephaniie
10-11-2012, 08:25
Не, не се мъчи, или поне така изглежда, но много се разкрачва когато се опитва да пишка.
Днес купих клетка и се опитах внимателно да го прибера вътре и да го закарам на ветеринар, но и това е проблем защото е много страхлив и не иска да влиза, цялата ме издра.
Може ли някакви съвети как да го примамя да влезе, опитах дори и с гранули.

bilqnavod
10-11-2012, 08:37
с какво го храниш мъчи ли се докато пикае?

води го на лекар

+1

stephaniie
10-11-2012, 08:56
Опитвам се да го прибера в клетката, но все бяга. Много е страхлив и немога да го прибера дори и в огромен сак :(

darkPaladin
10-11-2012, 09:27
какви гранули бе момиче
това те питам

Makenzi97
10-11-2012, 15:57
Вместо да се разправяш и да пръскаш пари по тоя бълхарник фани го изхвърли и си земи друг.

derbella13
10-11-2012, 16:50
Заведи го на ветеринар. И има форуми (не знам дали мога да напиша), които ще ти отговорят много по-компетентно! Но задължително ветеринар.

stephaniie
10-12-2012, 12:40
Ходихме на ветеринар, оказа се, че има някакви камъни в уретрата, приличащи на стъкълца.
За сега е добре, но в понеделник пак трябва да отида за да му бият инжекции.
Много трудно го вкарах в клетката, успях да го залъжа с гранули.
Лекарят ми препоръча лечебна храна, които да давам.
За тези, които купуват измислени гранули, както аз правех - не го правете вече, купувайте само от ветеринарни клиники !!
Наистина, може да са скъпи, но ако искате здраво животинче ще се прежалите с 20 30 лева ...
А и още нещо ... когато се разгони котарака му давах хапчета .. ТОВА СЪЩО Е ГОЛЯМА ГРЕШКА и води до много ЗДРАВНИ ПРОБЛЕМИ ... когато се оправи любимецът ми, ще го заведа да го кастрират ..

P.S. Благодаря на всички, които се отзоваха на помощ :))

mirorforse
10-16-2012, 19:48
Пфф айде моля ти се ..."а тези, които купуват измислени гранули, както аз правех - не го правете вече, купувайте само от ветеринарни клиники !!
Наистина, може да са скъпи, но ако искате здраво животинче ще се прежалите с 20 30 лева ..."
Котката на леля ми е на 15 години, от както я знам се храни с гранули от супермаркета ( и веднъж в месеца някви витамини за зъби и козина) , 2 пъти е падала от 9ти етаж като малка,ама сега си е жива и здрава. Абсолютно нищо и няма. ;)

poslushko..
10-16-2012, 19:57
моя имаше същия проблем купувай му Уринал.. специална храна е.. ще се оправи