PDA

View Full Version : Безделник ли е?



LuFlee
10-11-2012, 06:55
Познаваме се от скоро,обаче доста бързо се харесахме и физически има привличане между нас.Оказа се,че имаме и доста общи теми на разговор, струва ми се ,че е добро момче. Той е на 21 години ... не е нито студент,нито ходи на работа. Обясни ми,че причината да не следва била,че е щял да занимава да работи в Германия при майка си(неговите са разведени),но се получило.До скоро имал работа, но нещата се провалили там и сега си търсел. Живее сам на квартира и ми обясни,че имал някакви малки доходи от разни сайтове чрез реклами(разбира от компютри,технологии ) . Интересното е че постоянно е зает , напоследък било ,защото ходел по интервюта за работа ,но като знам колко е трудно да си намери човек ... се чудя дали не ме лъже. Освен тези неща си прави някакви рап песни (текстовете не са лоши всъщност и сам си прави записите,не плаща на студия и тн) и... такам. Мислел да запише нещо тази година,обаче не бил сигурен какво, каза там 1-2 нещица. Иначе му било голямо желание някой ден да се занимава с продуцентство ,което ми се струва някак фантазьорско желание ама негова си работа.
Знам ,че имам много претенции към даден човек и трудно ми се печели доверието,защото подлагам всичко под съмнение. Като цяло съм човек с цели и се стремя винаги към това,което искам . Не знам дали да се занимавам с това момче...Говоря така,защото сега още сме в процес на опознаване и предпочитам сега да приключа с него ,ако видя ,че съвсем не се получава. От много време не съм била с някой и след като се запознахме много се зарадвах ,защото на пръв поглед доста си паснахме. Работата е там,че искам някой,от който мога да науча нещо , някой с цели и който един вид да ме дърпа нагоре(говоря за учене , контакти, ниво) , а не обратното. Сега съм на вълна кандидатстване в университет и ми се струва, че там ще срещна това,което искам ,НО... с това момче вече не знам какво да правя.
Наистина е добряк , обаче не го познавам достатъчно добре и до някъде ме е страх да не се окаже някой нехранимайко или знам ли... Пък той така като гледам вече е хлътнал по мен и отношението му спрямо мен е добро . В момента си гледам ученето и това ми е на първо място, пък и той като е зает по цял ден имаме време само вечер или събота и/или неделя.Пък и понякога има разни работи ,които като ми ги обяснява и малко или не ми се връзват ,или ги подлагам под прекалено голямо съмнение.Когато го разпитвам за работа, университет или нещо такова той ми отговаря ,но ...някак си малко се получава все едно му вадя думите с чингел от устата. Сам не говори за тея неща ,ако аз не го разпитам,обаче ми се струва,че му става гадно от въпросите ми,защото според него го изкарвам точно безделник или пък че хойка насам натам и разни подобни. Мислите ли ,че от това, което ви казах може да се каже,че е безделник или проблема е в мен ,че може би си въобразявам такива неща? Или може би ще се окажа права? Знам,че с времето ще си проличи, но не искам да разбера и да се убедя чак след 3-4-5-6 месеца.

bilqnavod
10-11-2012, 07:42
Ако имаш съмнения това не е добре. Усещаш, че нещо не е наред. Ако ти смяташ, че искаш до себе си гадже, което ходи в университет и работи, като повечето хора, то това не е човека за теб. Съжалявам, че ти казвам, но на мен тази работа не ми харесва въобще. Разбирам да не учи. Трудно от финансова гледана точка, ако няма кой да го издържа, обучението е скъпо, особено да учиш в отдалечен град. Но, това, че не работи за мен е от особено значение. Ти не искаш да бъдеш разочарована следователно, мисля, че само доброто му отношение не е достатъчно, за да тръгнеш с него. Помисли за тези неща, анализирай кое ти е по-важно и прекъсни контактите си с него сега, отколкото после да съжаляваш.

marilyn
10-11-2012, 08:15
Миличка, познато ми е много това, с което се сблъскваш. Преживях го, но се дръпнах на време. И аз така се запознах с готино момче, което изглеждаше наистина добър човек и тн. Но се оказа, че не всичко, което блести е злато. Ако е безделник както ти се съмняваш изобщо не се занимавай с него. Разбирам, че явно е имал семейни проблеми, не му е било лесно, но това не е оправдание. Има хора, които са имали такива проблеми и са се преборили, развиват се и тн. Лошо е да няма желание за никакво развитие, от такъв човек няма как да научиш нещо, няма как да се обогатиш...
Както преди мен ти казаха, ако не учи до някъде ще го разбера... но да не работи... все от някъде се тръгва, все от нещо се започва. Помисли си дали този човек те заслужава, пази се да не останеш разочарована. :)

sexa_na_kompleksa
10-11-2012, 08:21
Естествено, че няма да е много разговорлив, когато го питаш защо си няма работа. Много проучвания показват, че за повечето мъже най-важна е работата, докато за повечето жени на първо място са взаимоотношенията с близките. Мъжът един вид е "програмиран" да осигурява дом, сигурност и прехрана на съпругата си и децата си, а как ще го направи, ако няма работа? Това може много да го потисне и далеч не е нужно да осъзнава причината за унилото си настроение. Може дори в момента да не иска жена и деца, тези неща стават на подсъзнателно ниво. Щом ти казва, че ходи на интервюта, и си търси работа, не виждам причина да му поставяш етикет "безделник". В момента той има нужда от подкрепа, а не да го притискаш. Освен това е много егоистично да казваш, че искаш от човека, с който имаш връзка, да те "дърпа" нагоре, но ти не би направила нещо такова за него. А и товя, че в

Azoria
10-11-2012, 08:23
Имаш по малко време за него, така и така. Моя съвет е да си излизате, но да не избързвате с нещата. Ще го поопознаеш и ще знаеш дали е за теб.

sexa_na_kompleksa
10-11-2012, 08:26
А и това, че в момента няма работа, не означава, че ще те дърпа надолу.

xoxi
10-11-2012, 08:27
Не съм чела мненията преди мен, за това може и да се повторя.
По-добре го остави да си гледа живота. На мен лично момчето ми изглежда компетентно и амбициозно. А ти търсиш само изгода от връзката си с него... Той не заслужава такова отношение.

shmatarok
10-11-2012, 08:32
Това, че не следва в момента не го прави безделник. Или че си търси работа.
Ако беше безделник щеше да си живурка при някой от родителите и нямаше да се опитва да се издържа сам. Хубаво е да не взимаш всичко казано за чиста монета, но при теб...
И на мен няма да ми е приятно да говоря за такива неща и не бих тръгнала да се обяснявам сама имам ли работа, нямам ли.
И в една връзка се влага и от двете страни. Не можеш да очакваш да намериш някой, който да те "дърпа нагоре", а ти самата да отговаряш само с мили думички. Трябва да се дърпате взаимно.

Съгласна съм с хохи като цяло.

Godzilla
10-11-2012, 08:37
Ти ще се жениш ли за това момче, извинявай..?
Жените имате едно такова много лошо качество - много мислите и премисляте. Не е ли по-лесно да започнете връзка, да видиш, че не се получава и да я прекратиш след месец - два? Толкова ли е трудна раздялата? Някаква такса "неуспешна връзка" ли има там, където ти живееш? Имай възможно най-много връзки докато му е времето, защото от тях ще се учиш, независимо дали този до теб е безделник или не, защото има възможност да намериш някой, който да е перфектен за теб, но да си толкова неспособна да си част от нормална връзка, че да го отблъснеш. Или той може да не те хареса след време. Тогава какво става? Отричаш се от любовта и се обграждаш с котки?

bloodyF
10-11-2012, 08:55
това е все едно слушам да ми говориш за 1 бивш
уж си търси работа, уж ще учи, ама всичко е във фантазията му в общи линии
важно е да прави и да се занимава с нещо, поне за мен
не мога да съм с някой, който живее ден за ден и няма никакви планове за в бъдеще
приятелят ми работи като барман, не е учил, не му е късно, но не иска и мисли скоро да се отказва от тая професия, какво ще работи -не знам, но важното е , че иска да продължи напред, да е по-самостоятелен и т.н.
може да го питаш дали има някакви планове за напред.
абе в общи линии ти си прецени дали тази страна на нещата е важна за теб или не

3oPuTy
10-11-2012, 09:06
Дано момчето се усети по-бързо и се дръпне от теб :? Не го заслужаваш ...
А това,че няма работа или не учи в момента въобще не означава,че не може да те дърпа нагоре.При мен наскоро се случи така,че точно безработен мъж (на 25год.) и само със средно такъв психически шамар ми лепна,че ме изстреля няколко (а не едно) стъпала по-нагоре и това само за 3-4 часа след запознанството ни.
Между другото,както каза Годзила,ти да не си решила да се жениш за него та толкова го мислиш?!Човека е едва на 21 години,кой знае още колко лигли ще му минат през ръцете,а ти само дет' не започна да се чудиш к'во ще предпишете на голямото и к'во на малкото дете в завещанията си ... Ненормална работа о.О

Amore-Mio*
10-11-2012, 09:07
Той си търси работа и не виждам кое го прави безделник, в момента? Ясно е, че няма да иска да говори за това - поставен на негово място, всеки би постъпил по този начин. Човекът, който не го заслужава си ти - не бях видяла такова егоистично същество от доста време насам. "Искам да ме дръпне нагоре" - това, че в момента не работи, не означава, че не би могъл да ти помогне с учене/контакти. Това, че е безработен, не го прави асоциален, нали се сещаш? Вземи се осъзнай.

Godzilla
10-11-2012, 09:20
Стига сте се хващали за думите с това "дръпне на горе". Мисля, че тя говореше чисто за житейски опит, а не за материални възможности и подобни други "вратички" и "връзки", които да и помогнат да просъществува.

Въпроса е в това, че тя явно не осъзнава, че житейския опит го има във всяко едно нещо, без значение от заниманието на отсрещния човек.

Godzilla
10-11-2012, 18:54
Отказвам да повярвам, че съществуват толкова ограничени хора, които да искат връзка, заради нови запознанства и възможности. Как това е нещо, което не можеш да получиш ако се движиш в приятелския кръг на определен човек?

Аз може да мога да направя връзка на някое момиче и да ѝ помогна с нещо, за нещо, но като се разделим, връзката, която съм създал, дали ще остане с нея или с мен?
Докато връзката/контакта, създаден в приятелски кръг, си остава за постоянно.

anonymous708973
10-11-2012, 19:12
FuckedUp, струва ми се, че ти си ограничен.
Момичето иска момче, което да я дърпа нагоре. Какви са тия връзки?!
Ами да, приятелят ми ме мотивира, учи ме на много неща, запознава ме с нови хора. Аз правя същото за него. КОЕ е странното и ограниченото о.О

Авторке, дори и да не е безделник, оставяй го. Щом си с такава нагласа, ще го приемаш като такъв, а рано или късно ще го споменеш в скандал и ще стане мазало.

LuFlee
10-11-2012, 20:26
Да ме дърпа нагоре в смисъл ... точно това,което съм написала вече.НЕ говоря за пари и някакви облаги,а за стимулиране на по-високи цели , като виждам ,че той се стреми към върха и аз да искам да съм като него. Контакти т.е. средата ,в която сме да е нещо по- стабилно от смешниците,които виждам в днешно време как си пропиляват годините за развитие.
PinkPan7her май ме е разбрала най-добре.
Замислих се над думите на някои от вас -да видя как ще се развият нещата с времето... А момчето днес ми каза,че утре е на първи работен ден в един супермаркет. Надявам се да успее там ...макар,че съм чувала негативни отзиви от даденото място. Днес ми каза,че имал планове за нас ... Хм... не знам ,какво ли би могло да означава това?
Иначе аз ,че съм голям егоист -така е. Но предпочитам да напиша една тема тук и да ме нахокат , да се замисля и да реша , от колкото да действам директно.
Тези,които тръгнаха остро към мен до една степен са доста прави, но си имам мнение и причина за държанието ми . Както и да е . Това е за сега по темата...
Просто не искам да се окаже някой, който вечно казва,че 'чака да му се обадят от еди си къде' пък никога не позвъняват if you know what I mean.

FuckedUp
10-11-2012, 20:43
Тези,които тръгнаха остро към мен до една степен са доста прави, но си имам мнение и причина за държанието ми . Както и да е .

И к'во са? Няма да кажеш ли?

SisiStrange
10-12-2012, 04:10
Е, чакай де, то се започва от търсене на работа, нали знаеш? Веднъж хванеш ли се на хорото като продавач или чистач (нещата, които винаги се намират), няма край. Всичко останало лека полека се изгубва и си уморен, нямаш време да се дърпаш себе си нагоре. Приятелят ми беше безработен почти година, докато си търсеше хубава работа. Не е нито тъп, нито неамбициозен, напротив дори. В България сега не е толкова лесно, колкото явно ти се струва.

Съгласна съм с 2 ръце и 2 крака за дърпането нагоре. Аз не мога да си се представя с някой посредствен човек без интереси. Просто му дай шанс, според мен.

Не ти говори с подробности за всичко, защото сигурно е притеснен. Хем му е тегаво, че не е в процес на развитие (а това, уверявам те, за един мъж е нещо с гигантско значение), хем приятелката му му мрънка на главата и го ръчка на болното място постоянно.

bilqnavod
10-12-2012, 07:28
Приятелят ми беше безработен почти година, докато си търсеше хубава работа. Не е нито тъп, нито неамбициозен, напротив дори. В България сега не е толкова лесно, колкото явно ти се струва.


ДА, НО мила, все пак ти си го познаваш приятеля от доста време, а това момиче те първа гради впечатления. Не иска да остане разочарована и затова търси съвет. Честно на нейно място и аз бих се съмнявала.

LadyDi
10-12-2012, 07:33
Стига сте се хващали за думите с това "дръпне на горе". Мисля, че тя говореше чисто за житейски опит, а не за материални възможности и подобни други "вратички" и "връзки", които да и помогнат да просъществува.

Въпроса е в това, че тя явно не осъзнава, че житейския опит го има във всяко едно нещо, без значение от заниманието на отсрещния човек.
Дори и да става въпрос за житейски опит, а не за материални възможности, изразът "да ме дърпа нагоре" е погрешен. В една връзка не бива да има "дърпане" от какъвто и да било вид. Връзката е съюз между двама равностойни партньори, които следва да се подкрепят един друг. Всичко останало не е връзка, а взаимозависимост.

SisiStrange
10-12-2012, 13:16
ДА, НО мила, все пак ти си го познаваш приятеля от доста време, а това момиче те първа гради впечатления. Не иска да остане разочарована и затова търси съвет. Честно на нейно място и аз бих се съмнявала.
Е, когато започнахме връзка, не го познавах добре. Беше безработен и се канеше да напусне университета първите ни 1-2 месеца. Не съм си вадила такива странни заключения и не съм му се мешала. И накрая се оказа, че вътрешната ми интуиция е била права. Нейният приятел също не звучи като някой тотален мързел.

FuckedUp
10-12-2012, 13:55
Много готин двоен стандарт.

SisiStrange
10-12-2012, 14:24
^ Какъв двоен стандарт?

Deadlock
10-12-2012, 16:10
рано е да му лепиш етикетите. харесваш го или не го харесваш, това е въпросът.

LuFlee
10-12-2012, 16:18
Еми ето, вчера вечерта ми казва,че утре му е първи работен ден и трябва да си легне рано. После след 1-2 часа го виждам активен отново във фейса и скайп. Като го попитах защо е бил онлайн ми каза,че негов приятел бил се включил от лаптопа му. После пък ми казва,че уж бил у тях ама най-добрия му приятел го викнал да го почерпи по една бира,че имал повод.Разговора се води на обяд днес.Питам го защо не е на работа ,той ми отговаря,че 'шефчетата му казали да започне от понеделник на чисто'' ... Казвам къде на първи работен ден дават така -''Еми премълчах ,че един документ трябваше да занеса и за това така не стана днес'' . Питам какъв документ- ''Еми медицинското не си бях извадил'' и тн.
Не ме бил лъгал за нищо,не обичал лъжата и разни такива. Било му гадно като съм си мислила за него такива неща.
Не говорел много за себе си,защото момичетата,с които е бил не се интересували толкова от него и той нямал навика да говори така.
Казвам му,че няма как да разбереш за някой нещо ,ако не се интересуваш и не го питаш. Била съм права за тези неща,щял да се постарае ...етц.

Абе... не знам.Казах му ,че не обичам да разбирам за важни неща в последствие ,защото така като ми изръсва по една -две думи макс и просто не се свързват нещата.

LuFlee
10-12-2012, 16:19
рано е да му лепиш етикетите. харесваш го или не го харесваш, това е въпросът.

Харесвам го , но прочети това,което написах....

CoNviCt
10-12-2012, 16:55
Не си за него.

klimatronik
10-12-2012, 17:13
аз също съм 12 клас, обаче не съм добър ученик и въобще не знам какво ще работя и уча другата година ,така че дори да има шанс да тръгна с момичето, което обичам - не искам, за да не я повлека със себе си ..