PDA

View Full Version : ллллещи :з



Зайче..
10-11-2012, 17:03
Значи имам едни лещи, където са в разтвор с изтекъл срок на годност (щото все забравям да го сменя, пък и ме мързи ;д).
Искам да попитам, ако ги измия хубаво с новия разтвор и ги сложа в него ще стават ли за използване или трябва да ги изхвърля вече?
За протокола - трябваше да сменя разтвора преди около месец, т.е. тогава му изтече срока на годност.

Hayashi
10-11-2012, 17:06
Лещите колко време са стояли в разтвор с изтекъл срок на годност? Защото и аз съм ползвала разтвор, който е изтекъл и при мен нямаше проблеми. Но ако са стояли повече от месец вече трябва да ги изхвърлиш.

Makenzi97
10-11-2012, 17:09
3D ефект ли се опитваш да придадеш на заглавието? Не се е получило нещо.
Има си едни чичковци и лелички - офталмолози им викат.
Да си чувала за тях случайно?

Зайче..
10-11-2012, 17:12
Лещите колко време са стояли в разтвор с изтекъл срок на годност? Защото и аз съм ползвала разтвор, който е изтекъл и при мен нямаше проблеми. Но ако са стояли повече от месец вече трябва да ги изхвърлиш.

ами мисля, че е повече от месец.. доколкото си спомням купих новия разтвор преди един месец, т.е. тогава е изтекъл срока на годност на стария и нда.

Hayashi
10-11-2012, 17:26
А нали знаеш, че по принцип дори и да не е изтекъл срока на годност на разтвора лещите не трябва да стоят повече от месез без да се сменя.
Аз не бих рискувала.

Зайче..
10-11-2012, 17:32
И аз не бих.. в смисъл, ако нямаше проблем щях да си ги използвам, ама щом казваш че не трябва, ще ги изхвърля и ще си купя нови, все пак моите очи са ми по-важни от лещите..

FuCKkK13
10-11-2012, 17:36
нови.. изобщо не си прави такива експерименти.. моя приятелка носи лещи и много внимава с тия разтвори

dream1707
10-11-2012, 18:18
Йес, йес... най-накрая да ги хвърлиш ;д ... Така де.. просто очите ти са си толкова хубави, а с тия лещи само ги загрозяваш и изглежда неестествено ...
Не си купувай нови бее.. радвай се на големите си кафеви очеееенцааа ^^

Зайче..
10-11-2012, 18:37
всъщност става въпрос за зелените лещи 8-)