PDA

View Full Version : Дали още ме обича???



anonimus1993
10-12-2012, 01:44
Здравейте, аз съм момиче на 19 години. Имам гадже от близо 3 години и го обичам страшно много, но се страхувам, че той вече може да не ме обича. (то макар и още да съм малка.. жените сме си параноични на тази тема)
В началото на връзката ни той беше страшно мил, постоянно ми правеше подаръци, пишеше ми писма, постоянно искаше да е с мен, казваше ми много често колко ме обича... сега нещата се промениха. Случиха се доста неща, които можеха да ни разделят.. като например неговото семейство. Въпреки това успяхме да останем заедно, но оттогава той е по-студен, иска повече да стои самичък, затворил се е в себе си... не знам какво мисли.. не знам дали е с мен само защото знае колко много ще страдам, ако го загубя. Има дни, в които ме желае ( да ме гушне, да говори с часове с мен, просто да стоим заедно и прочие), но има дни, в които е толкова студен и потаен, искащ личното си пространство, че съм досадна,не иска и да пише с мен, а аз почвам да откачам, че може би вече не ме обича, че харесва друга, че само от съжаление е с мен и не знам какво да правя, а не искам да се разделим... обичам го много и знам колко много си допадат характерите ни и прочие... Плача тайничко от всички, чета форуми, опитах да говоря с него, но той като почти всички мъже не иска да говори за това и затова реших да пиша тук.. дайте ми някакъв съвет, защото не искам да го загубя, а ако продължавам толкова много да се съмнявам в него... ще го загубя. Готова съм на всичко за него, просто искам да знам, че ме обича.. по някакъв начин да го покаже...
Дали още ме обича или е от съжаление с мен! Извинявам се, ако съм ви отегчила!

HollyGolightly
10-12-2012, 02:55
Дай му малко свобода, остави го да излезе само с приятелите си, без да му звъниш постоянно и да му пишеш. Всеки човек се нуждае от това. Само защото сте обвързани не означаа, че постоянно трябва да сте заедно. А и сте от доста време заедно, според мен той не би си губил времето да е с теб само от съжаление, но ти си го познаваш , ние нищо не знаем за него, няма как да ти кажем точно какво чувства. Просто поговори с него, опитай се да бъде по-непринуден разговор, понеже ако почнеш с нападки от рода на "ама ти не ме обичаш вече" "хладен си" "защо не ми обръщаш внимание" , нищо няма да постигнеш.

valdesbg
10-12-2012, 06:53
Ти имаш ли някакви приятелки?

Иначе.. на никого не му пука как ще се почувстваш ако се разделите. На него най-малко. Чудно ми е защо се поставяш в центъра на събитията, при положение че си част от цялото. Подписа ми е достатъчно красноречив за теб, а иначе - почни да излизаш сама... имай си твое лично пространство, намери си занимания в които той да не участва... Нещо, което да покаже че си отделен индивид, а не паразитно създание.

anonimus1993
10-12-2012, 08:20
Благодаря за мненията ви. Знам, че грешката е в мен и започнах да не бъда толкова параноична и егоистична. Просто не искам да го изгубя.. и не мога да разбере защо на мъжете им е толкова трудно да показват чувствата си и не знам точно как да се справя. Колкото до въпроса ти valdesbg да имам приятелки и приятели и излизам с тях всеки ден. Чувствам се толкова недорасла... и не знаеща какво трябва да направи...

Oldschool
10-12-2012, 08:22
Всеки има нужда от лично пространство - дай му го

fenastz
10-12-2012, 08:30
Колкото повече му се натрапваш, толкова повече ще си търси личното пространство. Просто се отпусни, излизай по-често с приятелки и не се вкарвай във такива филми...

valdesbg
10-12-2012, 08:40
На мъжете не ни е трудно да си покажем чувствата... когато ги имаме. Не винаги е по начин, по който очаквате или смятате че трябва.

И отново ти казвам - не се вкопчвай в идеята да не го загубиш. Това само ще засили нещата в тая посока.

Azoria
10-12-2012, 15:35
Хубаво е да има и личното си пространство. Убеди се ,че не иска да се разделяте и приеми нещата ъакива, каквито са станали..

EverywhereWithYou
10-12-2012, 16:03
Нали си чувала поговорката - ако обичаш нещо, пусни го на свобода, ако се върне, е твое, ако не се върне - никога не е било. Та и в твоя случай, остави го малко, без да го тормозиш постоянно (особено със "сериозни" разговори), дай му малко пространство. Ако видиш, че той продължава да не обръща внимание, мисля, че ще ти стане ясно... Успех и дано нещата се оправят! :)

anonimus1993
10-12-2012, 19:28
Много благодаря на всички! Ще послушам съветите ви, вдъхнахте ми кураж. : ]

TheBobqk
10-12-2012, 19:38
http://www.yosif.net/bg/semot/index1.htm прочети я, ако имаш време и желание. Намерих доста вярни неща. Когато аз бях попаднала в подобна ситуация, когато приятелят ми се затвори в себе си и започнах да се самообвинявам, намерих книжката и прочетох няколко глави и си направих своите изводи. Не задушавай приятеля си, остави го да излиза с приятели. Напомни му, че си до него и той може да ти каже всичко.

mal4oty
10-12-2012, 19:47
Даваш ли му да си топва чушлето? Ако те е чакал 3 години и не си му давала до сега го направи иначе загубена кауза ако това е чакал.

Amore-Mio*
10-15-2012, 06:43
Вземи се успокой и погледни реално на нещата.
Стига си го задушавала с прекаленото си внимание и така нататък. С ниско самочувствие си и си личи. Стига толкова. Възможно е да има други проблеми, които не касаят и не са свързани с теб.

Dark_Heartbreaker
10-15-2012, 11:34
Малко пространство му трябва просто. Малко разнообразие във връзката ви също няма да навреди. Дори да не те търси постоянно, това не означава, че вече не те обича и не иска да е с теб. Успокой се, повече личен живот, като отделен здравомислещ човек ще е добре за теб. 3 години връзка е доста време и е направо чудесно, че сте издържали всички трудности и сте останали заедно. Просто преодолейте и това, което ви мъчи в момента (по скоро теб) и всичко ще си бъде по старому. И все пак ти му имаш доверие, нали?

balu4ka
10-15-2012, 13:12
Много е вероятно и нещата да са тръгнали в тази посока.Мисля,че го задушаваш с ежедневната си параноя.Повярвай в себе си ,имай някакво самочувствие,какво е това "ако",трябва да си сигурна както в своите така и в неговите чувства.Също така има ред други причини,рутина,еднообразие и всичко това го кара да се отблъсне от теб и да търси време за себе си.
Кажи му всичко ,което изпитваш.Поговорете,защото така или иначе ще се стигне до това..

SunnY-girL
10-15-2012, 19:35
Мммм в случая трябва да му дадеш някакво лично пространство , но трябва да поговориш с него разбира се...

anonimus1993
10-15-2012, 19:42
Мерси на всички, мненията ви много ми помагат! Мерси TheBobqk ще го прочета с удоволствие. Колкото до ниското ми самочувствие.. да така е.. въпреки, че съм слаба, висока, момчетата ме харесват, но съм си такава. А за "топването на чушлето" това не е проблема : ] Ще се постарая да му давам пространство и да му се доверявам на 100%