PDA

View Full Version : PayPal ?



machoka
10-12-2012, 09:01
Я раздуйте, някой от вас има ли рег и ползва ли услугите на PayPal за разплащане. . .

ше пазарЯ от щатско, до ся съм разплащал и резервирал винаги директно с кр карта, ама ся планирам да си внеса разни работи за 5-10хил долара като за начало иии чувам, че пал-а бил по-секюрити начин за големи разплащания. Раздуйте може ли да се обвърже с левова сметка в нашенска банка, нещо такси а-у. Регнах се ся, ама нещо не виждам опция да си обвържеш банк акаунта с виртуалната 'сметка', що се отнася за БГ ? Ше им звъня и на мойте хубостници де. За сега им чета хелпа на палците.

kalpazanka
10-12-2012, 09:03
Ооооооооооооооооо, намерих кого да муфтя за глезотии! 8-)


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=668103.0

yakuza_
10-12-2012, 09:04
Аз имам, след като се регистрираш, ти одържат едно евро, трябва да отидеш до банката, да искаш извлечение за последните си плащания, там има един номер дето трябва да го въведеш, ако не го направиш имаш лимит от 100$, поне преди беше така
плащал съм около 10тина пъти така

kalpazanka
10-12-2012, 09:07
Одържат

:smt037

Canis_Dirus
10-12-2012, 09:11
По принцип пейпал може да се върже с банкова сметка в белите страни и с кредитна карта навсякъде. За предпочитане е да се върже с кредитната карта, понеже тогава си си вързал гащите двойно и ако нещо се случи ще си получиш обратно парите.
За да си вържеш сметката и картата трябва да я регистрираш и те ти превеждат две малки суми по няколко цента, които после въвеждаш в специални полета.
Ако успееш да си вържеш разплащателната сметка - такси няма, понеже пейпал ти теглят пари от сметката. Това, ако си верифициран и се предлага за България. Ако не - трябва да преведеш пърите първо на тях, да изчакаш една седмица да ти се появят като налични в пейпал и чааак тогава да платиш.

Предимствата са:
1. Плащаш с два клика.
2. Таксите са за сметка на получаващия ака търговеца
3. Осигурен си добре - Подавача трябва да прати нещата застраховани с тракинг.

Обаче е напълно възможно да се наложи да раздробиш голяма поръчка на 3-4 по-малки, за да се вместиш в лимита на застраховката.


едит:
В българия ти теглят ли? Деа. Тук ми преведоха някакви центове :cool: И нещата са доста по-ларж.

CH3OH
10-12-2012, 10:22
Я раздуйте, някой от вас има ли рег и ползва ли услугите на PayPal за разплащане. . .

ше пазарЯ от щатско, до ся съм разплащал и резервирал винаги директно с кр карта, ама ся планирам да си внеса разни работи за 5-10хил долара като за начало иии чувам, че пал-а бил по-секюрити начин за големи разплащания. Раздуйте може ли да се обвърже с левова сметка в нашенска банка, нещо такси а-у. Регнах се ся, ама нещо не виждам опция да си обвържеш банк акаунта с виртуалната 'сметка', що се отнася за БГ ? Ше им звъня и на мойте хубостници де. За сега им чета хелпа на палците.

Пейпал си бачка без проблем тук, само че вместо да си връзваш банковата сметка, си връзваш дебитната/кредитната карта.
Ненужно е да си депозираш пари в акаунта, освен ако нямаш намерение да пращаш на други потребители - при всяко депозиране ти вземат някаква такса за транзакция, доколкото си спомням.
По-добре сметката ти да бъде в долари/евро, защото там е по-малък курса на обмен между валутите.
Плащането през Пейпал е безплатно, все едно ползваш ПОС терминал в чужбина.
За да си прехвърлиш пари от акаунта към сметката, имаше малка такса за прехвърлянето, и лимита на прехвърляне към сметка е 500 евро дневно за безплатен акаунт. Ако ще се заемаш с продажби, платеният акаунт е важен, защото тогава имаш много по-ниски такси.