PDA

View Full Version : Сенки под очите,как да ги премахнем?-мнения.



Offline
10-12-2012, 12:32
Здравейте,от полувин година имам сенки под очите ,дори и да съм се наспала хубаво.Чела съм в различни статии и съм пробвала процедурите с картофи ,краставици ,студени лъжици,няма кой знае какъв ефект :( Чудих се да ли може да споделите мнения,тъй като вече не знам какво да правя.Слагам си гондьотен там,прикриват се г/д ,но все пак не е същия ефект ,като да нямаш сенки ;хх А относно козметик - не ми се иска да ходя. По скоро искам нещо в домашни условия.

strawberry88
10-12-2012, 13:05
Коректор се слага там, не фондютен!

kitty02
10-12-2012, 13:40
Ползвай коректор.

Hayashi
10-12-2012, 17:57
ББ кремът ми ги прикрива перфектно.

Богиня
10-12-2012, 18:03
полувин гондьотен

Аи' стига бе...

http://www.toonpool.com/user/4260/files/brigitte_bardot_485025.jpg

katii
10-12-2012, 18:06
Коректор се слага там, не фондютен!

+

Здравословно хранене + много вода (и да, това за наспиването също) + добър коректор. ФДТ НЕ СЛАГАЙ ТАМ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ! Най-добре си купи течен коректор, който да разнасяш лесно без да опъваш кожата.

PullMeCloser
10-15-2012, 10:40
Всички смятате, обаче, че наспиването е решение на проблема. Еми, не е. Храня се здравословно, или айде-сравнително здравословно и спортувам, през учебната година не се наспивам, но лятото го правя, и пак си имам сенки под очите. Пия предостатъчно вода и течности. Вярно, че пуша, но си ги имах и преди да започна.
Пробвай с куркума и доматен сок :Д

dream1707
10-15-2012, 12:13
Леле какъв правопис о.О

Така де... и аз имам по принцип, гледам да спя... обаче не се изчерпва с това.. по принцип нездравословното хранене, цигарите .. дрън, дрън... вредят

Вземи си по-покривен коректор, прави си маски, много маски ;д ...

BB крема, както казаха по-горе няма да ги прикрие... тоест, ако са по-слаби - възможно... но щом казваш, че с ФДТ не ги прикриваш, с тоя крем - абсурд...

strawberry88
10-15-2012, 13:04
, прави си маски, много маски

Какви маски под очите? :O

jghgh
10-15-2012, 14:28
Зависи от какво са породени сенките. Имам една съученичка, която просто си е така родена. Такъв й е генът, че си има кафяви кръгове под очите. Аз имам само от недоспиване и с достатъчно сън си ги коригирам. Но ако при теб случаят е друг, не виждам какво можеш да направиш, освен да прикриваш кръговете с някакви коректори, фондьотени, пудри или каквото намериш за добре.
Друг вариант е да пробваш с мегаскъпи кремове за премахване на кръговете. Един приятел беше пробвал и май имаше резултат. Но за него не съм сигурна, дали не бяха от недоспиване кръговете му.

dandelion24
10-17-2012, 11:03
Някой може ли да ми каже дали тези кремове за кръгове под очите действат и съответно да ми препоръча такъв и някакъв коректор? :)

Hayashi
10-17-2012, 13:05
Аз пък съм чувала, че краставицата много помагала, но никога не съм пробвала.

TheBobqk
10-18-2012, 07:00
Аз от малка имам и помня, че преди години през лятото, когато съм била на село и съм се наспивала са изчезвали, но започне ли пак сивото ежедневие те пак се натрапват. Аз си слагам ВВ крем и коректор под очите и ги прикривам. Ще следя темата, защото само със спане явно, че не се махат.

TheBobqk
10-18-2012, 07:03
Някой може ли да ми каже дали тези кремове за кръгове под очите действат и съответно да ми препоръча такъв и някакъв коректор? :)

Преди време в Lilly намерих коректор на essence stay natural и съм много доволна, а и не е скъп. http://4.bp.blogspot.com/-567zcefdf4E/T88m-ZBP6CI/AAAAAAAAAMc/w4_ia3MHOt4/s1600/essence_stay_natural_concealer_teaser1.jpg

weenonas
10-18-2012, 16:29
Коректорът на essence е хубав, но е хубаво ще е да сложи и стик коректор преди или след него, защото ако фон дьо тен не ги прикрива, то stay natural-а е невъзможно да успее по-добре (освен ако фдт не е някакъв с много слаба покривност)

TheBobqk
10-19-2012, 05:31
^ Аз съм с ВВ крем и над него си слагам коректора и прикрива. Много съм доволна. А лятото, тъй като не слагам грим, освен спирала, слагах и коректор и пак не личеше, че има нещо. Влюбена съм в тоя коректор <3