PDA

View Full Version : Hall Pass - изневяра с позволение?



TheBeliever
10-12-2012, 13:04
На кратко - партньори си дават уикенд/седмица/n-време, в което време всеки от тях "забравя", че има връзка. Сваля се с който пожелае, прави секс с който пожелае и т.н. Като след уреченото време връзката и моногамията се възобновяват. Главните правила са safe sex и no-ask-no-tell (т.е след това не се повдига темата за случилото се през въпросния период от време).

Във филма с въпросното заглавие ставаше въпрос за семейни двойки със значителен "стаж" и само на мъжете беше "позволено" да кръшкат. Променям малко концепцията, за да е честно спрямо двете страни.



Та, размисли, мнения, чувства? Какъв би бил ефекта от нещо такова върху връзката ви (да, вашата връзка)? Смятате ли, че мнението ви би останало същото и след 10+ години брак?







П.П Очаквам сблъсък между романтици и циници.

jghgh
10-12-2012, 13:06
м, същият кур като нормалната изневяра
не мисля че нормална двойка би предприела нещо такова

dimitar_ak
10-12-2012, 13:07
Има толкова много начини да съживиш една връзка и изневярата не е сред тях.

TheBeliever
10-12-2012, 13:12
Изневяра ли е когато партньорът е съгласен?


Очаквах малко повече разсъждения.

machoka
10-12-2012, 13:14
Изневяра ли е когато партньорът е съгласен?




не - разнообразие е. Същото е ако се уговарят за секс с друга двойка или си викнат някой да ги гледа и т.н. разкрепостени форми на съжителство ;)

marilyn
10-12-2012, 13:26
В момента съм single и не мога да коментирам за към момента, поради липса на връзка, но като цяло ако партньорите са съгласни, защо не? Особено в дълга връзка, особено когато вече се познават до болка и тн и тн... това не е изневяра за мен.. просто разнообразие.

SisiStrange
10-12-2012, 13:37
Не бих си го причинила на психиката. Не съм романтичка, но съм чувствителна. Не бих преживяла добре мисълта, че той е някъде и минава, каквото му мине пред очите. Вероятно би убило всякакво желание за разнообразие у мен и не бих се възползвала. Честно казано, пред това, обикновената изневяра ми звучи по-приемлива.

DragonLady
10-12-2012, 13:39
Категорично съм против!!! Щом съм решила, че съм с даден човек, ще си задоволявам сексауалните нужди с него и с никой друг. Ако искаме разнообразие нови пози, нови места, и тн. идей много стига фантазия да имаш.

пс присъединявам се към мнението на SisiStrange

magita
10-12-2012, 13:42
Трябва да са минали супер много години с даден човек, за да си помисля за такова нещо. + т'ва любопитството ми ще надделее и ще искам да знам какво се е случило и не мога да си причиня такива психически щети ...

Sh@d0w
10-12-2012, 13:43
Бах тоя холивуд Ви влияе зле

има си причина филмите да са си филми и да нямат нищо общо с реалния свят

такова нещо не може да се случи в една сериозна връзка, както се случи там, отделно че историята беше супер измислена и нереална

тези неща са характерни за отворените връзки

TheBeliever
10-12-2012, 13:52
Бах тоя холивуд Ви влияе зле

има си причина филмите да са си филми и да нямат нищо общо с реалния свят

такова нещо не може да се случи в една сериозна връзка, както се случи там, отделно че историята беше супер измислена и нереална

тези неща са характерни за отворените връзки

Пределно ясно е, че нищо не е "като на филм". Просто концепцията, колкото и "холивудска" да е, е интересна и провокативна.



Може би трябваше да пусна темата в бгмама. Като че ли там аудиторията би имала по-различен поглед на нещата.

FuCKkK13
10-12-2012, 13:55
тц!!! :? .... ако искаш да имаш такива ''отпуски'' от връзката започваш отначало такава връзка... т.е. нещо като приятели с привилегии - всеки е на ясно, че другия му изневерява и нямат проблем с това.. не виждам смисъл някой да започне сериозна връзка и по най си време да реши, че иска разнообразие и да изневери с ''позволение'' ... за чувствата - зависи кой как е приел нещата през това свободно време,а и често става секса да доведе до чувства така че и от тази страна съм против.. като цяло съм против дори и да има позволението на другия... не мога да си представя как после нещата между тези хора биха били същите ... да не говорим, че рядко не се отваря темата ...

ShtrudeL
10-12-2012, 13:59
П.П Очаквам сблъсък между романтици и циници.

ах <3
Винаги съм си мислила, че 'романтичен циник' е най-прекрасната и привлекателна комбинация. <3

Иначе ако така са поставени нещата, съм от страната на романтиците. :д
Сигурно ако нямам чувства към някой, ще съм пък от другата страна и така. :3

xXxPETYAxXx
10-12-2012, 14:33
Не намирам нищо кой знае колко лошо, ако връзката е много дълга и партньорите са си омръзнали, но не могат да се разделят поради различни причини. Или пък, ако по някаква злополучна причина единият партньор не може да прави секс вече.
А за мен и моята връзка - не мисля, че има такъв варянт. Все пак съм млада и нямам задължения към някого, така че, ако приятеля ми не ми стига, или пък ми омръзне просто - ще го оставя и ще си търся щастието другаде.

Scarface_
10-12-2012, 14:34
По принцип не съм консервативен човек , а отворен към новите неща ... Но това ми звучи безсмислено ...Ако не ми е кеф с тоя човек , да правилно омръзва и т.н до болка , но все пак ако не ми е кеф защо трябва да съм с него ?! какво в случая ще ме задържи с него ? уважението,привързаността, навиците ? поне 80-90% от тези неща ще се изгубят ... А и защо ще ми трябва седмица след като съм решил да изневерявам ?! какво би ме спряло през другото време да го правя ? както и ответната страна ... ей сега докато сме млади се правят тея работи , разнообразие , експерименти и т.н... да се види... после като се ожени човек трябва да е стабилен и да не мисли за глупости ;) тва е мойто мнение ... ако е гадже няма закво си давате едноседмична почивка напрао почивка до живот :Д ...кви са тея задълбочени връзки , че толкова да си омръзнете примерно ?!

chushkopek
10-12-2012, 16:07
Изневяра ли е когато партньорът е съгласен?


Очаквах малко повече разсъждения.

Изневяра е, не ми пука дали тя е ок с това, аз не съм.

sexvapros
10-12-2012, 18:45
Простотия за "разнообразие" .. :) (www.sexvapros.com)
Модерната измишльотина на думите "писнало ми е от секса с теб"..

bloodyF
10-12-2012, 18:49
о.боже.
никога
ревнива съм, не го давам на никоя и абсурд да допусна нещо такова.

miss_cherry
10-12-2012, 20:29
Никога не бих се съгласила на подобно нещо,не мога да деля човека когото обичам с някой друг,нито имам желание да бъда с други мъже освен него.

anonymous708973
10-12-2012, 20:30
Честно казано, минавало ми е подобно нещо през акъла, когато си се представя след 10 години, да речем. Обаче се познавам. Ще му дам тая възможност (аз не знам дали бих се възползвала), ще се направя, че съм печена и ще вярвам, че съм, обаче... после няма как да не питам. Природно любопитна съм, ама много. След това ще се изям от мисълта, че не знам с коя какво е правил.
Той, от друга страна, не би допуснал такова нещо. Просто не го виждам.

Ако ще пускаш темата в бгмама, дай ми линк на лично :)

mimsssssss
10-12-2012, 20:47
не - разнообразие е. Същото е ако се уговарят за секс с друга двойка или си викнат някой да ги гледа и т.н. разкрепостени форми на съжителство ;)

На същото мнение съм. И не може всеки да се поставя под общ знаменател, всяка връзка е различна, всяка двойка е различна, на всеки мирогледа и ценностите са различни.

ShtrudeL
10-12-2012, 21:00
Грозно е. Щом се е стигнало до това, значи нещата са си отишли и толкова. Значи човека до теб не ти е достатъчен.
+ това мисля, че ако си го позволи(те) веднъж, ще му се иска да опита отново и отново.
/Това го казва обичливата ми 'болна' страна, която обичам повече, защото не ме натъжава, когато обича и се чувства обичано./

От друга страна мисля, че човек може да обича друг човек и въпреки това да е и с други, НО каквото и да прави с тези други, не могат да изместят по никакъв начин 'основния' човек, който може да е твое всичко, което ти помага да дишаш, който ти е най-вече И приятел, И каквото се сетите още. Този вариант е много сложен и не е за всеки, дори бих го обичала повече от първия, ако поставях себе си на първо място пред всичко останало и ако имах нужното самочувствие и най-вече хармония с това, което бих била. Мисля си дори, че това нещо е адски благородно и те представя като... добър човек. Хм... сигурно е хубаво да знаеш, че човечето ти се отдава на най-първичните си желания и въпреки това да не изпитваш лоши чувства, а да си щастлив, че то е щастливО. Ох.. трябва да седна и да се обясня по-добре, защото наистина смятам, че е възможно, но аз лично не бих го понесла и би ми било тежко за мое съжаление, или не. Защото обичам да знам, че дори да видя супер готиния пич на улицата, няма да се изчервя и няма да ми потрепне нищо, ако погледите ни се засекат, защото ще знам, че си имам човече в гръдния кош и би ме било гнус да пипам и да ме пипа друг.
/Това го казва тъжното ми Аз, което е потънало по-дълбоко, което знае, че някои неща, които го натъжават са добри, но не може да се докосне до тях, защото не може да преодолее себе си./

xoxi
10-12-2012, 21:03
Ако ще пускаш темата в бгмама, дай ми линк на лично :)

И на мен би ми било интересно да прочета мненията там.

Аз в момента чета една книга, в която едно разкрепостено семейство се опитва да съжителства с друго, доста по-консервативно. Вторите обясняват как правят секс само един с друг, обаче след 20 години брак, сексът вече липсва във връзката, на негово място се е настанила скуката, омръзването, повторението... Първата двойка споделя, че правят секс редовно, но не се ограничават само един с друг. Посещават специални клубове/заведения, където намират други двойки и разменят партньори. Обясняват подробно, че излизат на срещи, дори им се е случвало да се влюбват в други хора. При въпроса защо тогава са все още заедно, отговарят, че ги свързва нещо духовно, любов, която е над тези неща. Вярват, че са намерили истинската си любов, духовното си другарче, сродната си душа в лицето на другия, чувстват го по този начин и се опитват да запазят пламъка на любовта си жив. Срещите, целувките, сексът с други хора е само разнообразие за тяхната връзка. Черпят повече опит, споделят преживяванията си, прилагат наученото един на друг.

Аз лично четейки за интимният живот на двете двойки, подсъзнателно или може би не, искам да съм част от втората двойка, ако това са опциите, които съществуват след 20-30 годишен брак.
За момента не си представям да го деля с никоя, нито мога да си представя аз да пожелая друг. Дори да си дадем тази свобода, не вярвам сега някой от нас да има нуждата или желанието за друг човек.

magita
10-15-2012, 12:51
Оф айде като си на 40 много малко хора мислят с кой/коя да се изчукат. Повечето мислят как преживят и как да изхранят семейството си. Мислят си за комфорта и как да имат при кой да се приберат. Много сме отворени сега и точно за тва не трябва да застоява ме живота си. Като ти писне някой махаш го, като искаш да се шибаш с 20 различни - правиш го. Но като си на 40 и повече се предполага, че си се наиграл и трябва да гледаш семейство, а не нагона си.
Щото отиваш изневеряваш, ама не си даваш сметка, че някой може да постъпи така с детето ти. Е да ама като децата ти се оженят и примерно момичето дойде и ти се , че са и изневерили ще отиде и колкото и да е възрастен ще иска да защити дъщеря си, а няма да си спомня, че и той ги е правил същите кирии : ))

LeprikonA
10-15-2012, 15:31
^ Не че не съм съгласна с теб, ама "би трябвало" и "е" са две различни неща. Ти решаваш така, аз решавам така, хората по-горе решават така, но все ще се намери някой, който да каже "защо пък не". Негово/Нейно право си е.

adoreher
10-15-2012, 17:19
м, същият кур като нормалната изневяра
не мисля че нормална двойка би предприела нещо такова

пълна пародия

someonerandom
10-15-2012, 18:41
И според мен нещата във филма се развиха точно както би трябвало и в реалния живот.Всичките бяха много уверени и надъхани,обаче като дойде време да разкопчават колана, се сетиха,че имат жени и си ги обичат.
(Мина време,откакто го гледах,може и да не бяха баш всичките така,обаче имам спомен,че това беше основната ситуация 8-) )
Хората не избягват изневярата от страх какво ще каже половинката им.Ако това е единствената причина,изобщо няма смисъл да са заедно.Изневярата се избягва,защото,ако наистина имаш чувства към човека,чисто и просто не би могъл/могла да го направиш,поне не и без нещо да те човърка.
Да не говорим,че е пълен абсурд това да не се спомене повече.Дори и двамата да издържат да не попитат директно,ще им се отрази на отношенията и ще доведе до някакви други караници,пак индиректно предизвикани от това.

Pedigree
10-15-2012, 19:49
Аз в такава връзка не се вписвам много. Като цяло не съм почитател толкова на връзките. Та... това като идея не е лошо, но когато нямам сериозен приятел. Поне за мен. Не виждам момента, в който аз се изчуквам с някой през уикенда, той с някоя, и после ще правим секс ние двамата, и аз след това ще му се гушкам, и ще чувствам нещата, както трябва да ги чувствам, както ги чувствам по принцип. Самата идея за връзка я възприемам по следния начин - не е задължително да имаш връзка, за да имаш човек до себе си, да се гушкате и цункате, да правите секс. Връзката за мен е тогава, когато съм намерила толкова неповторим и уникален човек за мен, че да нямам нужда от друг, да не мисля за друг, да не искам друг, да не искам да спя с друг. Така че не смятам, че е нужно това просто на една връзка. Ако си обичаш човека истински, нямаш нужда... поне аз нямам. :)

fenkaaa
10-17-2012, 23:37
Има толкова много начини да съживиш една връзка и изневярата не е сред тях.


+

Azoria
10-18-2012, 11:09
Какъв би бил ефекта от нещо такова върху връзката ви (да, вашата връзка)?

На този етап това би бил края на връзката. По принцип такова нещо, за да го поискаш , значи нещо ти липсва. Ако го направя човека до мен ще живее с мисълта ,че не ми е достатъчен. Същото и за мен.


Смятате ли, че мнението ви би останало същото и след 10+ години брак?


Същото - нещо трябва да липсва, за да поискаш друг човек, но не е задължително желанието и дори постъпката да съсипят отношенията. Когато двама души са заедно от толкова много време, споделили са добро и лошо в живота си и си имат доверие връзката им е много по-издръжлива. Пак я има вероятността това да съсипе отношенията им , но също така може да ги направи бо-близки. Опитват различното, желаното и осъзнават, че нямат нужда от друго.

Mr.Killer
10-18-2012, 12:06
Не знам как може да има хора с толкова замъглено мислене. Било разнообразие ако партньора ти позволява да изневеряваш. Аз съм твърдо ПРОТИВ изневерите. Ако държа на момичето до себе си не бих и изневерил. Ако тя също толкова държеше на мен няма да кръшка на ляво и на дясно. Изневярата не е начин да закрепиш връзката си. "Разнообразие" това да не е новият термин на "Изневяра"? Не виждам кой мъж ще позволи на половинката си да му изневери и обратното. Това са пълни глупости. Ако момичето до мен ми изневери просто да забрави ,че съществувам. Колкото и да я обичам изневярата не бих я преживял! :)

cookie78
10-18-2012, 14:24
Не съм "компетентна" за да отговоря на въпросите, но предполагам ако позволя такова нещо, няма да мога да се сдържа да не питам..няма да мога.

Amore-Mio*
10-18-2012, 17:08
Против съм.

Някак не съм от тия хора, които биха приели факта, че приятеля ми е бил с друга, още повече самата аз да бъда с друг. Не. Добре си ми е с моята любов и нямам нужда от такива простотии. Но, ако приятеля ми го предложи това - не бих се съгласила и дори бих си помислила да го зарежа, ако е наистина сериозен.

Violenza
10-18-2012, 18:04
Стига и двамата партньори да са съгласни, не виждам какви пречки може да има. Ама под съгласни имам предвид наистина и двамата да го искат, не единия да си търси свободата, а другия да позволява с желание да задържи.

Мен подобна мисъл ме отвращава, дори не бих имала връзка с човек, който би се навил на подобно нещо. Такива отношения са ми адски чужди и надявам се, ще си останат такива.