PDA

View Full Version : Странна подкожна пъпка ПОМОЩ



n3razum3n
10-12-2012, 15:50
Здравейте моя проблем е точно теен нищо,че вече съм на края на тази възраст ;))) До преди година страдах от акне и така може би с времето акнето значително намаля и останаха малки редки пъпчици,които рядко се появяват и приличат повече на обрив отколкото на акне,но това няма толкова значение.Същинския проблем е по скоро друг,от както дребното акне намаля започнаха да ми излизат често подкожни пъпки,които почти не се забелязват от хората,но аз ги виждам,дразнят ме и започвам да ги стискам.Така де стискам стискам става лилаво петно и след 3-4 дена се олющва и всичко е забравено.Стана ми стандартна процедура хах.И така преди 2-3 дни ми излезе пак подкожна пъпка пак на същото място.Забравих да кажа,че всички пъпки са на скулите 1-2 см. до носа.Обаче този път реших да не стискам,да не пипам нищо.Обели се много тънък слой кожа и отдолу остана нещо,като топче в скулата ми,което супер ме плаши,защото не знам как да го махна.Снощи даже хванах игличка и го пробучих 2-3 пъти с няк'ва надежда,но уви ;х Моля ви кажете някакъв лек за това нещо,защото почвам да се freak-вам ;д

mirorforse
10-16-2012, 19:44
Изчакай- ще мине ! ;)

venito_1999
10-29-2012, 09:58
Аз имама същия проблем. На брадата имам подкожна пъпка и много ме боли. Не я докосвам. Притеснява ме обаче че се е подула цялата ми брада. Другите не го виждат но аз да и не само го виждам но и го усещам. И преди съм имала подкожни пъпки но никога не са се подували и не са ме болели така.

rubby179
10-30-2012, 07:11
Най-вероятно става въпрос за кистозно акне. Обикновено консултацията с дерматолог е от съществено значение за лечението на този вид кожен проблем. В повечето случаи се предписват антибактериални кремове, които съдържат бензоил пероксид или азелаинова киселина. Освен това може да се наложи прием на антибиотици, които убиват бактериите, причиняващи акне. Избягвайте механичното третиране на кожата, защото това ще влоши състоянието. Диетата също е от голямо значение. Изпивайте по два литра вода на ден, която ще отмие токсините от тялото. Консумацията на плодове и зеленчуци също е препоръчителна.

ross
10-30-2012, 14:02
Мисля, че rubby179 ги разбира тези неща и е добре да я послушаш.