PDA

View Full Version : Есенна Депресия ??? Или не ? :(



dodi33
10-12-2012, 17:37
Здравейте :) . Искам да споделя, че от няколко дни се чувствам ужасно. Подтиснато ми е, тъжно ми е, бързо се ядосвамм и избухвам, изморено ми е и НИЩО не ми се прави(а има толкова неща за вършене). Миналато година имах лека форма на депресия и вземах хапчета, но ги спрях и се оправих, но не знам дали е от внушение (че пак ще ми се случи същото) или от пубертета на 16 съм . И наскоро имах доста проблеми може и това да ми се е отразило... И още да допълня, че като не се почувствам добре(тъжно ми е или съм ядосана) и си лягам след училище да спя по 2 часа и после нямам време да уча и ми става притеснено. С една дума - става един "омагьосан кръг" ;(((.... Дали е от времето и това да ми оказва влияние? Лятото попринцип не съм така, но не знам ;(( Винаги ли ще е така ? Моля за съвети ???

bilqnavod
10-12-2012, 17:44
Да това са признаци на депресия, но можеш да ги преодолееш. Върши нещата, които те правят щастлива, излизай с приятели, не се затваряй в себе си, ограничи общуването он лайн, защото това задълбочава депресията. Храни се здравословно, спортувай, споделяй по често проблемите си с хора, на които имаш доверие. Не мисля, че е нещо сериозно ще се оправиш. Успех!

dodi33
10-12-2012, 17:57
Blagodarq :) Shte se staraq Oshte saveti ?

Aspire
10-12-2012, 19:54
Вместо да си внушаваш, че си в депресия си мисли за хубави неща и си разпределяй времето по - добре. Принципно и аз се чувствам притеснена, когато не ми стига времето за нещо. Пробвай, когато си в лошо настроение да слушаш отпускаща музика или такава каквато на теб ти харесва (най - бързия начин да се почувстваш по - добре).

YoUcANNOtiMaGiNe
10-12-2012, 20:38
Ква депресия бе мен... От много неща може да се получава така, едно от тях е депресията, но шансът е минимален. И аз съм така от време на време и също като автора спя следобеда доста често. Calm down малко. Влияе ти тва, че явно си леко под стрес и смяната на времето най-вероятно. Кой клас си, че те притеснява липсата на време за учене?

dandelion24
10-15-2012, 08:40
По-скоро просто си под стрес и времето сега става по-мрачно. Защо нямаш време да учиш, половин ден си на училище, два часа спиш и после все ти остават поне три часа. Мотивирай се, мисли си как искаш да си научиш, за да не ти е притеснено утре, мисли позитивно и прави неща, които те радват, и ще се оправиш.

fenastz
10-15-2012, 13:42
Есента е най-умрелия сезон, нормално е.

zombolovesu
10-15-2012, 16:54
Да и аз така се чувствам.... сутрин, като отиваш към даскало слушай весели песни и настроението ще ти се оправи настроението. помага! И се усмихвай и също така не мързелувай, по-енергична бъди