PDA

View Full Version : Как и по колко да тренирам на лост и успоредка



Ivelin Georgiev
10-12-2012, 19:14
Здравейте.
От 3-4 месеца тренирам само на лост и успоредка. По ген сам така да се нарече (набит) и се занимавам с народни танци от приблизително 12години и сам стегнат не сам разпуснат. В седмицата имам 4 тренировки на лост и успоредка: 1-ви ден набирания с 5 различни хвата, всеки хват по 3 серии на серия по 10 повторения 2-ри ден кофички 15 серии по 8-9 повторения на серия. Понеделник-1-ви ден, Сряда-2-ри ден, Петък-1-ви ден и Неделя-2-ри ден това са моите тренировки за седмицата, всяка от тях трае не повече от 1,5 часа. Искам да попитам достатъчни ли са тези тренировки за добро натоварване и желаният резултат. Какво трябва да ям преди, по време и след ренировка. По колко време да почивам между сериите и ако някой има по-добра програма за така наречения вече много популярен в България УЛИЧЕН ФИТНЕС много моля да я сподели и с мен. Благодаря предварително. :)

fenastz
10-15-2012, 13:39
А какъв е този "желан резултат" ???

Ivelin Georgiev
10-16-2012, 17:01
Желаният резултат е да изчистя и оформя тялото.

fenastz
10-16-2012, 20:58
За тия 3-4 месеца имаш ли прогрес в изчистването и оформянето? Ако да, продължавай в същия дух, ако не - ползвай допълнителни тежести, наблягай на кардиото и т.н.

DownloadVirus
10-17-2012, 11:14
Желаният резултат е да изчистя и оформя тялото.

може да оформиш ако има какво..На 12 години едва ли има и не е и нужно да има.. :)

Endurobg
10-20-2012, 11:01
Здравейте момчета. Значи от 2 седмици се занимавам с лостове и правя различни хватове.Набиране с широк надхват (до отказ)

10 сек почивка

2. Набиране със среден надхват (до отказ)

10 сек почивка

3.Набиране със среден подхват (до отказ)

10 сек почивка

4. Набиране с тесен подхват (до отказ)

Това е режиме по който гледам да се придържам.За мен: 17 години 1,82-3 височина тегло към 85 килограма.Когато мога ходя и тичам на стадиона по 12-13 обиколки правя.Тренирам и ръгби.Целта ми е просто стягане на тялото.Ако някой има желание и може да ми помогне относно програмата например ще съм му благодарен.

Ivelin Georgiev
10-20-2012, 18:34
може да оформиш ако има какво..На 12 години едва ли има и не е и нужно да има.. :)

Разбрал си ме погрешно, не сам на 12 а се занимавам от толкова време с народни танци а сам на 17.... Иначе мерси за съвета :)

Ivelin Georgiev
10-20-2012, 18:37
Имам чувството че от толкова хватове на тренировка няма кои знае каква файда както аз и ти тренираме Endurobg.

Endurobg
10-21-2012, 08:08
Ми аз рових в нета и прочетох че тесния хват е за уплътняване на гърба,а широкия-за обем.И за това си ги правя така и ако някой може да предлови по-добра програмка нека каже.