PDA

View Full Version : някви размишления..



4Questions
10-15-2012, 07:04
Напоследък се замислих, че примерно има неща, които ако друг ми ги направи на мен, ще се чувствам много засегната и ще ги мисля за някви много гадни постъпки, но в същото време съм ок с мисълта аз да ги правя... това е леко несправедливо като че ли :/ Къде ми е грешката?!

xoxi
10-15-2012, 07:35
Какви неща? Дай пример.

4Questions
10-15-2012, 07:45
1) Ами относно приятелството: да лъжеш за някакви дреболийки, когато да речем не ти се излиза с някого, или те мързи да направиш някаква услуга
2) Момчетата ( или съответно момичетата, ако си момче): да се отнасяш с някого, сякаш е единствен, а всъщност не е..

dandelion24
10-15-2012, 08:33
Грешката ти е, че мислиш, че другите хора няма да се чувстват гадно, ако се държат с тях така. Или не ти пука за хората и съответно те как се чувстват от твоите постъпки, не знам, ама не се учудвай, ако след време останеш без приятели. Нали знаеш, отнасяй се към другите така, както искаш те да се отнасят към теб. ;)

xoxi
10-15-2012, 08:37
Къде ми е грешката?!

Грешката ти е, че не мислиш как ще се почувстваш ако някой ти каже или направи това, което ти правиш на другите.
За жалост повечето хора са като теб.
Повтаряй си по-често "не прави това, което не искаш другите да направят на теб" и се поставяй на мястото на отсрещната страна и ще видиш как постепенно ще започнеш да се съобразяваш.

Вторият пример, който си дала показва глупост и лицемерие.

fenastz
10-15-2012, 13:43
Грешката ти е, че мислиш

Това е.

jghgh
10-15-2012, 14:02
споко, и теб те премятат сигурно по 100 пъти на ден без да се усещаш.
от тия благородните лъжи - "нямам дъвка", "изникна нещо" и т.н.
аз знам, че някой като ми закъснява и ми каже, че е изникнало нещо, ме лъже. защото и аз самата като закъснявам обяснявам, че "нещо е изникнало".
не се коси много, и да, ако толкова е важно за теб да си добър човек, мисли по-често за това какво смяташ за добро/лошо и дали би искала да постъпваш по начин, по който не искаш да постъпват с теб.
самият факт, че се замисляш, те прави доста добро човече.
успех с избягването на двойните стандарти!

CoNviCt
10-16-2012, 14:48
мисли по-често за това какво смяташ за добро/лошо и дали би искала да постъпваш по начин, по който не искаш да постъпват с теб.

Това не е ли егоистично?

jghgh
10-16-2012, 15:06
бро, моля те, скрий се.
не си първият, открил многоликия свят на въпросите. почни да си даваш и малко отговори - тогава мъдростта ти няма да изглежда толкова куха.
и ако си внимавал в часовете по психология и философия ще видиш, че човекът се води от егоизма. това е най-първичното у него. есенцията. всеки човек се води от егоистични подбуди дори в стремежа си да е добър.

CoNviCt
10-16-2012, 15:11
Не знам. Не разбирам. Затова питам.

CoNviCt
10-16-2012, 16:36
Отговорите са незначителни. Водят само до слаб напредък. Любопитството е двигателната сила на личностното развитие. А с любопитството идват въпросите. Спреш ли да питаш, спираш да се "движиш".

За егоизма.

и ако си внимавал в часовете по психология и философия ще видиш, че човекът се води от егоизма. това е най-първичното у него. есенцията.

Първичното, инстинкта, животинското. На това ниво е егоизмът. Защо толкова разпалено го защитаваш? Мислиш ли, че човек трябва да остане на това ниво?

всеки човек се води от егоистични подбуди дори в стремежа си да е добър.

Не. Всяко действие може да бъде обяснено от околните като водено от егоистична подбуда. Това съвсем не означава, че то е такова.
Пр. Love (гледам, че има някаква тенденция да се използват чужди думи)

От коментарите ти мога да предположа, че си на "ти" с философията. Назови ми философ, който се е занимавал с горепосочената тема! Ако се сещаш, разбира се.

Makenzi97
10-16-2012, 19:20
ВСЯКО действие Е водено от егоистична подбуда. Който твърди различно е лицемер/папачалче-моралистче/глупак.
До авторката - мисленето нещо не ти се отдава, мойто момиче.

4Questions
10-16-2012, 21:03
ВСЯКО действие Е водено от егоистична подбуда. Който твърди различно е лицемер/папачалче-моралистче/глупак.
До авторката - мисленето нещо не ти се отдава, мойто момиче.

Сериозно, ако си 97.....facepalm!

Иначе благодаря за отговорите, помогнаха да си направя изводи.

Makenzi97
10-16-2012, 21:21
Сериозно, ако си 97.....facepalm!
Да, 97 съм.
Какво се опитваш да ми намекнеш с това "facepalm"?