PDA

View Full Version : Зачервяване и сърбеж



mkio
10-15-2012, 18:56
От 2-3 дни усещам сърбеж на входа на влагалището. Всичко започна със симптоми на уринарна инфекция-парене и болка при уриниране, чести позиви и болка ниско в корема, като сега остана само постоянно парене в областта на входа на влагалището и сърбежа, който за разлика от паренето не е постоянен. Не знам към какъв лекар да се насоча, дали са гъбички или уринарна инфекция, или може би и двете? Имала ли е някоя от вас подобни проблеми и с какво се характеризират точно гъбичките, защото аз нямам характерното неприятно миришещо течение. Благодаря предварително! :)

miss_cherry
10-15-2012, 19:20
По симптомите ми прилича на цистит.Имах подобни оплаквания (без сърбежа),но при мен отшумяха за 2-3 дена.Отиди на уролог най-добре,ако има още нещо,той ще те препрати към друг лекар.

SHPAIdURmeN
10-15-2012, 21:38
Гинеколог...... -_- . Хора вие да не сте пропускали часовете по Биология.

mkio
10-16-2012, 16:50
Не, не съм и няма да споря с теб. Поискала съм съвет, а не оценка на знанията ми ;)

mirorforse
10-16-2012, 19:20
Аз имах нещо подобно , но без сърбежа. Оказа се просто настинка. По-добре мини през гинеколога, т'ва със сърбежа не ми харесва :) Може да е нещо сериозно.

~The Smile~
10-26-2012, 18:40
Може да ти е от настинка.

marilyn
10-27-2012, 17:17
Отиди при личния лекар, ще ти даде направление за специалист.

venito_1999
10-29-2012, 09:28
Аз имах същия сърбеж и като отидох на гинеколог жената ми предписа прахчета които се разтварят в вода и се миеш вечер с тях.

titinkaa
10-30-2012, 13:35
Иди на гинеколог.

Amore-Mio*
10-30-2012, 17:22
Аз ги имах всичките тия симптоми и се оказа, че имам цистит. Първоначално симптомите бяха сърбеж и зачервяване, и болки по време на уриниране, които продължиха максимум 3 дена. После спряха. След месец - 2 отново ми се появиха тия симптоми, без сърбежа, като допълнително с честото уриниране, имах парене, кръв и болка при уриниране. Смятах, че е нужно да отида на гинеколог и затова отидох при личната си лекарка с идеята да взема направление за гинеколог. Тя ми каза, че за момента мисли, че не е за там и ми даде направление,и ме насочи към някоя лаборатория да си направя изследвания на кръвта и урината. И така. Оказа се цистит, като казах в началото.

be.mine.forever
10-30-2012, 18:15
Аз имах същите симптоми, но може би без паренето. Гъбичките са характерни със зачервяване, сърбеж, парене при уриниране, налепи, които се отстраняват лесно и т. н. Отиди при гениколог и си прави промивки. Успех!