PDA

View Full Version : Как да изчистя мазнините?



Sarandi2012
10-15-2012, 19:16
Здравейте,на 13 съм.Висок 1.70. Тежа 63кг. Та въпроса ми е как да изчистя мазнините по тялото, без да горя мускули.Искам сланините, които имам да ги превърна в мускули. Тренирам от около 4-5 месеца на лостовете. Ходил съм 2-3 месеца в залата, но се отказах. Имам 2 реда плочки, но трябва да опъна кожата, за да се покажат.. Моля, кажете ми какво да правя. искам да направя релеф и да се оформя :) :)

TheNormalGuy
10-16-2012, 16:21
Тъй като си още на 13 години и се развиваш, не ти препоръчвам да се подлагаш на диета, старай се да се храниш здравословно, избягвай така наречените junk food: чипсове, бързи закуски, солети и т.н., ограничи газираните напитки, пий повече вода, яж повече храна богата на протеин, яж повече плодове и зеленчуци, сутрин за закуска бих ти препоръчал да ядеш овесени ядки, задължително се запиши на някакъв спорт и го съчетай с уличния фитнес, старай се да се храниш по едно и също време всеки ден, тоест ако закуската ти е в 7, гледаш винаги в 7 да ядеш и т.н.

Sarandi2012
10-16-2012, 18:20
Тъй като си още на 13 години и се развиваш, не ти препоръчвам да се подлагаш на диета, старай се да се храниш здравословно, избягвай така наречените junk food: чипсове, бързи закуски, солети и т.н., ограничи газираните напитки, пий повече вода, яж повече храна богата на протеин, яж повече плодове и зеленчуци, сутрин за закуска бих ти препоръчал да ядеш овесени ядки, задължително се запиши на някакъв спорт и го съчетай с уличния фитнес, старай се да се храниш по едно и също време всеки ден, тоест ако закуската ти е в 7, гледаш винаги в 7 да ядеш и т.н.

Може ли да ми разясниш, кой са тези храни богати на протеин? В моя град няма какво да тренирам. Има само лост и успоредка. По колко пъти е нормално да се храня на ден?

Neftochimic
10-17-2012, 10:06
ем най-просто казано - ядеш по 4-5 пъти на ден през 4 часа, като ядеш по малко, а не се тъпчеш.
едни примерни неща за ядене - всяка сутрин овесени ядки с мед, един ден мед и прясно мляко, другия ден с кисело мляко, на 3-тия ден може да си направиш палачинка от овесени ядки, като слагаш 3 яйца от които 3 белтъка и 1 жълтък, за другите ядения - салатка и пилешка паржола/бутче (като при бутчето преди да се изпечеш му махаш кожата), ориз (увкусен по твой всук, но без мазни добавки), риба тон, боб, кисело мляко(нискомаслено), яйца (вариш си 2-3 яйца от които ядеш само единия жълтък), пилешки паржоли, пилешки бутчета, без кожите (по-евтини са от паржолите), ядки (бадеми-сурови, соя), хляб - само пълнозърнест и то по 1 филийка, зехтин (олиото го забравяш), плодове (банани, ябълки и др.), извара (ако ти понася да я ядеш :д) и пий най-малко по 2 литра вода... ем г.д. тва се сещам в момента, но и според мен си доста малък за да правиш такива лишения откъм ядене, все пак си само на 13 години, изчакай поне до 16-17 и тогава... и естествено започнеш да ходиш на фитнес

DownloadVirus
10-17-2012, 11:13
ем най-просто казано - ядеш по 4-5 пъти на ден през 4 часа, като ядеш по малко, а не се тъпчеш.
едни примерни неща за ядене - всяка сутрин овесени ядки с мед, един ден мед и прясно мляко, другия ден с кисело мляко, на 3-тия ден може да си направиш палачинка от овесени ядки, като слагаш 3 яйца от които 3 белтъка и 1 жълтък, за другите ядения - салатка и пилешка паржола/бутче (като при бутчето преди да се изпечеш му махаш кожата), ориз (увкусен по твой всук, но без мазни добавки), риба тон, боб, кисело мляко(нискомаслено), яйца (вариш си 2-3 яйца от които ядеш само единия жълтък), пилешки паржоли, пилешки бутчета, без кожите (по-евтини са от паржолите), ядки (бадеми-сурови, соя), хляб - само пълнозърнест и то по 1 филийка, зехтин (олиото го забравяш), плодове (банани, ябълки и др.), извара (ако ти понася да я ядеш :д) и пий най-малко по 2 литра вода... ем г.д. тва се сещам в момента, но и според мен си доста малък за да правиш такива лишения откъм ядене, все пак си само на 13 години, изчакай поне до 16-17 и тогава... и естествено започнеш да ходиш на фитнес

lol .. Що за глупост - да маха жълтъците.. Другите неща също са булшитс пълнозърнести боклучета ориз без мазнини and so on.. Зависи какви ще са мазнините

ccdesigns
10-17-2012, 22:09
Бе не че нещо, ама кво разбирате вие под диета? По-горе чета "не се подлагай на диета, само ограничи джънк фууда, яж повече протеини, яж повече плодове, не пий газирано ......". Вие какво точно разбирате под диета? И откъде ви хрумна това, че ако е малък не трябва да се подлага на диети? Не знам дали знаете, но ще ви разясня, че диета и хран. режим е едно и също и човек през 100% от времето си има диета или хран. режим. Останалото вече са специални диети, строги диети, диети за качване на ММ, диети за чистене, etc. Сега за тва, че не е хубаво да е на диета. Значи да разбирам, че едно не 13, ми 10 дори годишно дете по-добре да яде квото му падне, хляб, солети, сандвичи, хамбургери, принцеси, кит-кати, торти, вместо да яде плодове, зеленчуци, пилешко, телешко, яйца и риба? Тези диети с цел са направени, просто няма начин 1 диета да вреди на някого според това дали е на 10 или на 40. Има много фактори според които трябва да се избира правилна диета и възрастта далеч не е един от най-важните.