PDA

View Full Version : Заслужава ли да се върна при нея?



pp
10-16-2012, 01:57
Здравейте, преди около 3 години се запознах с една туркиня. Харесахме се много и лека полека нещата между нас потръгнаха. Не искам да ви занимавам с подробности около нашата връзка, която беше за около период от около 2 години. За тези 2 години сме се разделяли около 7-8 пъти, като всеки път причината е била подигравките на приятелите или проблеми с родителите, които уж много ме харесват, но много държат да я оженят за мюсюлманин. Всеки път при раздялата тя се държи по един и същ начин- всеки път ми казва че много ме обича, но между нас не може да има нищо и тя се чувства ужасно, заради подигравките. Така се получи, че окончателно се разделихме и аз заминах да живея в друга страна. Уж всичко беше приключило между нас, когато се прибрах за седмица в България. И уж за малко да се видим, прекарахме цялата седмица заедно и всичко беше както преди... и пак се събрахме. Казахме си много неща през тази седмица и тя каза, че ще премисли нещата между нас, както и своето бъдеще. Прати ми огромно писмо в което ми пишеше, колко много ме обича и иска да бъде с мен и иска да е свободна като мен и тн. Прибрах се отново следващия месец, тя пак беше объркана и аз реших, че този път наистина е края... Реших да си потърся нещо друго и си хванах приятелка, която много се привърза към мен, както и аз към нея. Много ми е хубаво с нея, но нещо ми липсва... няма я тръпката, не може да се опише, а няма нещо което да ми липсва във връзката ни... та все си казвах че може би ми трябва време, но близо година нищо не се променя. И днес се чух с бившата ми приятелка и изведнъж почувствах че ми липсва много. И тя рева и ми говори колко много съжалява, че ме е изпуснала, и едва когато ме е изгубила окончателно е разбрала какво губи. Каза, че не иска да живее повече в Турция и го е решила окончателно. Та според вас заслужава ли си да се върна при нея при положение, че много я обичам, но резулатат винаги е един и същ?

HollyGolightly
10-16-2012, 03:24
След като знаеш, че резултатът винаги е един и същ и не виждаш голяма надежда за евентуалнтата ви връзка, то тогава не, не си заслужава да се връщаш при нея.

marilyn
10-16-2012, 16:50
Според мен тя не знае какво иска, а и явно мнението на околните много й влияе. А и ти си в друга държава, колко често ще можете да се виждате, как се поддържа връзка от разстояние? Остави я в миналото си. Ако не ти е ок със сегашната ти приятелка, не значи, че трябва да се връщаш при бившата. Преживей си мъката и си подреди приоритетите.

Amore-Mio*
10-16-2012, 16:51
Щом резултата винаги си е един и същ, има ли смисъл според теб?

Azoria
10-16-2012, 22:55
Ако обичаш приятелката си и мислиш,че имате бъдеще заедно - забрави за бившата. В твоя случай обаче, щом казваш,че страстта ви я няма.. Не мисля, че имаш какво да губиш с тази връзка. Ако бившата ти наистина е осъзнала, че иска да е с теб , без значение другото, щом те прави щастив.. :)
И какви са тези приятели, които се подиграват?! :?

pp
10-17-2012, 05:49
Azoria, малко е странно докато не се сблъскаш с нейната религия и нрави. Подигравките са от сорта на това че тя се занимава с християнин и я обиждат че е к*рва и тн. А тя го взима много навътре...

mirorforse
10-17-2012, 06:16
Ами щом е решила ,че не иска да живее Турция + че приятелките и се подиграват, просто я вземи с теб в България. Щом казваш, че нещо ти липсва значи може би все още я обичаш. Предложи и да остави всичко зад гърба си и да заживеете заедно в България.

titinkaa
10-17-2012, 11:04
Виж сега....разделите ли се един път,после и да се съберете нещата не са както преди,малко или много се променяте един към друг.Вие сте късали 7-8 пъти,има ли смисъл отново и отново да се събирате и разделяте?!То така може да минат години...А и нали знаеш,че в Турция нещата са различни,религия и т.н.Няма да ти е лесно да се ожениш за нея.

shmatarok
10-17-2012, 11:13
Моят съвет е да продължиш напред.
То това вашето е като развалена грамофонна плоча.
Нямаш никакви гаранции, че ако решиш да се върнеш при бившата си, нещата няма да се повторят отново (за кой ли път). А при вас не е било веднъж или два пъти, че да си кажеш, че този път може да е различно. За мен лично това е загубена кауза.
Спри контактите си с нея и си живей живота.

bilqnavod
10-18-2012, 10:46
Не, по-добре ти си карай с новата, а те да се омъжва за мюсюлманин...

Martinaaaaaa
10-21-2012, 13:45
Как можеш да бъдеш сигурен,че няма да си промени решението отново?Дори да заживеете заедно,в теб винаги ще го има въпроса дали е изцяло във връзката ви.Не е никак лесно да се откажеш от семейството си,от корените си и религията си и рано или късно тя ще започне да съжалява.Така че продължи напред и щом общуването с нея ти навява толкова много спомени просто приключи всякакви контакти с нея.Пък за сегашната ти приятелка,щом не ти дава това,от което имаш нужда просто приключваш с нея.Няма нищо лошо да останеш известно време сам..

AmNesiA
10-21-2012, 14:12
И да се съберете, ще бъде само губене на време. Щом самият ти си знаеш, че резултатът е един и същ, си направи изводът сам.. няма смисъл да се самозалъгваш. Времето ще излекува всички рани.. ще намериш някоя, която е по-добра от нея и която напълно ще я заличи!!

notlike
10-21-2012, 16:22
Братле, сори, че ти го казвам, но с тая туркиня големи шансове нямате. ОК - всичко е супер, нека го предположим. Един ден ще решиш да й предложиш брак - е, тогава к'во прайм? Нека те светна - докато не те направят мюсюлманин, бял ден няма да видиш. Аз поне не виждам как ще си хвърля кръста заради една жена. Това са ценности, които се учат цял живот и току-така не могат да се захвърлят. Продължавай напред, понякога трябва да се примириш с нещо, няма как. А и щом новата ти приятелка ти допада, какъв е проблемът? Искрата ще се запали, не се безпокой. Винаги се помни голямата любов, но от тази мъка след време ще се роди един приятен спомен. Продължавай напред, приятел, няма смисъл да тъпчеш на едно място..

AmNesiA
10-21-2012, 17:19
Братле, сори, че ти го казвам, но с тая туркиня големи шансове нямате. ОК - всичко е супер, нека го предположим. Един ден ще решиш да й предложиш брак - е, тогава к'во прайм? Нека те светна - докато не те направят мюсюлманин, бял ден няма да видиш. Аз поне не виждам как ще си хвърля кръста заради една жена. Това са ценности, които се учат цял живот и току-така не могат да се захвърлят. Продължавай напред, понякога трябва да се примириш с нещо, няма как. А и щом новата ти приятелка ти допада, какъв е проблемът? Искрата ще се запали, не се безпокой. Винаги се помни голямата любов, но от тази мъка след време ще се роди един приятен спомен. Продължавай напред, приятел, няма смисъл да тъпчеш на едно място..

Напълно подкрепям мнението ти...