PDA

View Full Version : трябва ли ?



ninaa12
10-16-2012, 12:21
Знам че не е тука мястото но искам за всеки случай да питам защото ми казаха че не било редно или по точно било малко странно да те накрат да се съблечеш чисто гол от кръста нагоре при ренгенова снимка за белия дроб ? :д Тъй като днеска ми се случи и умрях от срам да се събличам чисто гола и то пред някакъв мъж ... ;д Една позната са и правели на целято тяло и си е била с дрехи .. . ;д на някой да му се е случвало?

DragonLady
10-16-2012, 12:26
Това унижение ( защото си е точно такова ) ми се е случвало и на мен 2 или 3 пъти ( в град Варна ). А на мой приятел ( забележете момче, тоест от кръста на горе няма какво да "крие" ) от София, също са го накарали да се съблече до кръста, но после са му дали предпазна жилетка, която да сложи върху себе си, за да го предпази от вредните ренгенови лъчи.
Извода, които аз за себе си си правя е, че не само те унижават ( за момичета ), но и подлагат на риск здравето ти, уж за да ти помогнат да оздравееш. Голяма логика няма що, вредим ти, за да оздравееш ...

Oldschool
10-16-2012, 12:39
Унижение?

ахахахаха, и дам, карат те да се събличаш... а това с жилетката е друго. :)

Foxa^
10-16-2012, 12:43
ninaaa12 ти на 12 ли си ?

ninaa12
10-16-2012, 13:15
На 16 съм :)

TheBeliever
10-16-2012, 18:13
По вашата логика е срамно и обидно да се ходи и на гинеколог. Егати УНИЖЕНИЕТО.

Ако пред лекар не е нормално да се събличаш, не знам пред кого е нормално.

magita
10-16-2012, 18:29
като не искаш да се събличаш пред лекаря се лекувай сама... лол!?!?

DragonLady
10-16-2012, 19:01
Унизително е да се съблечеш пред лекар?

За мен да. А и като цяло съм си препатила от лекари, мой близки също.

TheBeliever
10-16-2012, 19:04
Какво общо има некомпетентността на някои лекари с факта, че приемате събличането пред медицинско лице за унизително?

ShtrudeL
10-16-2012, 19:11
кххх кххх
Душице, уча за рентгенов лаборант и е задължително да си гола от кръста на горе при снимка на бял дроб. Може да си с боди/потник, но ако няма никакви копчета/метални работи и твърди неща, които могат да се отразят на образа и да се наслоят. Карат те да си махаш сутиена заради банелите, а и сама можеш да се сетиш, че като ти се наслоят на снимката 5те ката дрехи, с които си, все едно никаква работа не е свършил лаборанта, а теб са те облъчили излишно.
Няма от какво да те е срам. При нас (групичка от 5 човека, понякога и 15 + лаборантите, които си работят там) идват хора... жени без гърди и какви ли не, а ти ми мрънкаш тук, че те било срам, омг.

Както и да е.
Темата ти не е за тук, а отговор мисля, че получи. Ако има нещо можеш да ми пишеш на ЛС.

Тъй като прочетох поста и на Драгънлейди, в които твърди пълни глупости, мога да й кажа, че тези жилетки се дават наистина, за да предпазят от лъчите. Има оловни защити, които са за определени части от тялото като щитовидната жлеза например (най-чувствителната), слабините и т.н. Това че на твоя пич са му дали такава, не значи, че не са си свършили работата, или са го унижили. Рентгенова снимка се прави на голо.
Ти също можеш да се чувстваш свободна да ми пишеш на ЛС, ако има нещо. Можете и тема да си пуснете за това, но не в този раздел.