PDA

View Full Version : География: рожден ден 2 пъти в годината ?!



em0tik0nka
10-16-2012, 17:55
Здравейте,
Имам най-абсурдното домашно по география.. ;х И тъй като нямам и най-малка представа как да го направя се обръщам към вас с надеждата някой малко по-добър от мен по география да ми помогне :) Така.. домашното е следното: Къде трябва да отидем за да празнуваме рождения си ден 2 пъти в годината? .. Като тръгнем от София т.е. явно 1-то празнуване на рождения ден трябва да е в България или да тръгнем от София и да го празнуваме 2-пъти, но на различно място или места.. Ако някой има идея, моля да я сподели ще съм му много благодарна :))

П.С. Домашното ми трябва за четвъртък :)) Мерси предварително :*

antineutral
10-16-2012, 18:04
На линията на смяна на датата :)

http://astro-olymp.org/3.html

CoNviCt
10-16-2012, 18:04
Слънцето изгрява от изток. Часовата разлика между България и Хавайските острови е 11 часа. Празнуваш си рождения ден в София през нощта, и заминаваш за Хавайските о-ви. Ако предположим, че успееш да стигнеш навреме, то ще празнуваш рождения си ден за втори път.

TheBeliever
10-16-2012, 18:07
Нещо свързано с часовите зони ще е. Посрещаш си рождения ден в София на 11-ти (примерно) в 00:01 и отиваш в Чикаго, където са с 8 часа назад, и все още е 14:01ч. на 10-ти. Чакаш няколко часа и отново си посрещаш рождения ден.

*Приемаме хипотетично, че можеш да стигнеш от София до Чикаго за по-малко от 8 часа.

em0tik0nka
10-16-2012, 18:21
благодаря ви и на тримата :)) :**