PDA

View Full Version : Кандидатстване с журналистика



s7eli7y0192
10-17-2012, 10:57
Здравейте :) Тази година имам желанието да кандидатствам с журналистика и знам, че отново върнаха устния изпит в Софийския университет.. Търся студенти, които са държали такъв изпит. Интересно ми е как се провежда устния изпит, какви могат да бъдат темите, страшно ли е, лесно ли е .. Такива неща. Ако някой е информиран, ще се радвам на мнение.

marilyn
10-17-2012, 17:38
Не е страшно, спокойно. Тази година ме приеха журналистика. Устният изпит представлява ... едно голямо чакане. Отиваш, събират ви в една голяма аудитория и ви викат по имена. Телефоните ви са събрани и умирате от скука няколко часа докато чакате. Ние бяхме 670 човека допуснати до устен изпит. Изморително е просто висенето. Иначе не е страшно другото, като те извикат по име квесторите те водят при комисията. Там ти дават на един лист темите, по които трябва да говориш. Могат да те питат нещо допълнително, а в началото ти задават някакви общи въпроси за да се отпуснеш (от къде си, кво си учил).
Темите могат да бъдат всякакви. Няма как да предположиш какво ще ти се падне, нещо актуално. Имаш 2 теми и трябва да говориш и по 2те.

s7eli7y0192
10-17-2012, 17:53
Благодаря ти много за отговора. Само още нещо.. горе-долу колко трябва да говориш, колко продължава самият изпит пред комисията?

marilyn
10-17-2012, 18:00
Няма за какво.
Амии колко продължава зависи от комисията. Сега като с колегите си говорим за тоя устен изпит някои казваха, че съвсем малко са говорили, други са ги разпитвали доста... зависи и ти какво кажеш, защото ако си говориш ясно и систематизирано няма предполагам да те разпитват много. Аз не съм говорила много дълго време, не са ми задавали допълнителни въпроси и изкарах 5.50.