PDA

View Full Version : Мотивация?



Deadlock
10-18-2012, 18:28
когато са се натрупали задачи, ама толкова много, че ти стигат до шията, а ти просто седиш и гледаш в една точка или пиксел; дори не почиваш, а напрегнато бездействаш... тогава какво?

какво ви мотивира? крайната цел, очакваното удовлетворение или почивка, нещо друго?

прилагате ли някакви трикове като това, да си напишете задачите на лист и да съставите план, да инструктирате някой да бъде ангелчето на рамото ви, да се награждавате за всяка стъпка, или нещо друго?

хубава вечер, форумци!

между другото, сложих темата в този раздел, защото тук четат хората, а и не виждам къде да дяна. местете я, ако трябва.

Amore-Mio*
10-18-2012, 18:46
Мотивацията си ми е да ги свърша по - бързо и да си ми остане повечко време с любовта ми.
Никога не ми е било чак толкова трудно/напрегнато и така нататък, колкото и задачи да си имам - гледам да си ги свърша, че после да ми е мирно на главата. Смисъл от бездействието и отлагането няма.

notlike
10-18-2012, 19:12
За мен мотивация е да знам, че ако не си седна на задните части и не постигна това, което съм си поставил, аз ще бъда Никой. Крайната ми цел е да стигна там, където съм се запътил - ако не стигна, значи нещо съм объркал. Отделно, всяка загуба се мъча да я приема като опит - "Добрите решения идват с опита, а самият опит идва от грешните такива." :)

Blab
10-18-2012, 19:16
оставям моментът да премине.
случва ми се, нерядко, при това.
когато не съм в кондиция, нещата просто не се получават. всеки се нуждае от реанимация, от време на време;
успех!

Auriss
10-18-2012, 19:31
Просто започвам да върша каквото ми е на дневен ред, без много-много да го мисля колко не ми се занимава. Друг начин не съм намерил да се оправя с мързела.

Anonys
10-18-2012, 21:16
Ставам и го свършвам възможно по-бързо. Мотивацията ми е да го свърша, за да не го мисля.

LeprikonA
10-19-2012, 04:42
Често просто ми писва да бездействам, не намирам нищо достатъчно важно да измести това, което имам да правя и така или иначе го правя. (Това е когато заниманието, което трябва да се прави не ми е по вкуса и не горя от желание да го направя)