PDA

View Full Version : Срамежлив пикочен мехур ( Shy bladder )



val10
10-18-2012, 21:40
Здравейте на всички :). Е темата до някъде е ясна, колкото и да ми е малък шанса , реших да видя дали ще има някой като мен, с този проблем ? Става въпрос:
Срамежлив мехур - един вид фобия влияят на способността на човек да уринират, когато някой го наблюдава.
Невъзможност за уриниране в обществени тоалетни или на открити места, където има шанса, някой да те види или чуе etc..

Та аз ходих на уролог поради други причини, и същевреммено попитах доктора, дали е чувал за това нещо, при което той ми отговори, че знае за какво говоря, но това не се оправя , при което изгубих всякакви надежди.
Та въпросите към вас са ми как се справяте с този проблем?
Мислите ли позитивно, че има някакъв шанс да се оправите(ако може така да се каже) ?
Споделете ваши мнения и съвети по темата и разни тактики за преодоляване на проблема (ако имате де ) .
Споделяли ли сте с някой близък човек за проблема Ви?
Мерси за оттделеното време :)
Извинете ако има правописни грешки !

Amore-Mio*
10-19-2012, 07:23
О, да.
Изключително малко има подобрение при мен, но все пак не мога все още да си пишкам на обществена места, където има вероятност да ме видят. И така. Гадно е, понякога, но се случва.

val10
10-19-2012, 13:10
А споделял ли си на някой за проблема ти?
Аз все още не съм казъл на никой, срам ме е, не знам каква ще бъде реакцията на отсрешния, дори и да става въпрос за майка ми и баща ми. Чудя се дали има някой , който да е имал такъв проблем и да го е преодолял, но уви едва ли и ще получа отговор. И все още се чудя как някой се отзова на въпроса ми :)).
Btw на колко години си и от колко време горе долу го имаш този проблем?
А познаваш ли някой също така с този проблем?

miss_cherry
10-19-2012, 13:43
И аз бях много зле в това отношение,изобщо не можех да ходя в обществени тоалетни,ужасно се притеснявах,особено като имаше чакащи след мен и трябваше да бързам..в момента съм малко по-добре,просто се старая да се отпусна максимално и да мисля за други неща.Иначе съм споделяла с майка ми,ама не съм получавала никакви съвети от нея. :)

Leticcia
10-20-2012, 09:58
И аз съм така.....Просто си мисля за нещо друго и гледам в една точка... :)

SirTrYaLot
10-21-2012, 19:18
Хаха.. миналата седмица в университета заставам такъв в бързината на едно от тия.. забрайх как се казват, и до мене имаше неккъв дето се беше притиснал до стената едва ли не, аз си го извадих и се опитах, пикаше ми се, но не успях..

Не си сам, това е нормално, и може би е за добре..

Не мога да си представя как да не си притеснителен в такива ситуации може да е добре..

druzilla
10-21-2012, 19:34
Аз имам същия проблем.В общежитието тоалетните са ни общи и ако има някой в съседната тоалетна по смъртно не мога да се изходя.. :D

DennisCobain
10-25-2012, 13:47
И аз съм така. :D

gugenceto2
10-25-2012, 18:06
И аз съм така :X

val10
10-25-2012, 20:28
Много бе ;О , ама дайте малко отговори, на зададените по горе въпроси :P

skyreader
05-24-2013, 14:15
Аз имам този вид социална фобия от 5 годишен. Сега съм на 23. Когато на съзнателно или несъзнателно ниво има някакъв страх, заплаха, както знаем се активира реакцията борба или бягство. Вътрешният сфинктер на уретратрата е под контрола на подсъзнанието. И от там когато има повишено безпокойство, този мускул не се отпуска и уринирането става физически невъзможно. Когато човек чувства че личното му пространство е нарушено - някой може да го види или чуе, когато чувства че може да бъде обект на подигравка или някой да го помисли за странен, страх от неодобрение, негативна оценка. 90 % от хората имащи този вид фобия са мъже. Предвид че фобията се свърза с определен тип характер и личност, самочувствие и емоционален статус - всяко нещо което повишава самочувствието и емоциите - намалява от силата на фобията и обратно- всеки стрес от живота засилва и подхранва фобията. Тоест всяко постижение в живота , което ни дава увереност и позитивни емоции - помага за справянето с проблема. Предвид че мисловния ни и емоционален статус се влияят от много фактори , то чрез промяна на който и да е фактор от нашия живот ние по някакъв начин влияем и на тази фобия. Дори начинът на обличане би имал значение - защото той влияе върху начинът по който се чувстваме и възприемаме. Влизаме в определена личност и статус с всяка различна дреха - тоест обличайки се само с дрехи които ни карат да се чувстваме добре и комфортно - ние влияем на мислите и емоциите си, от там и на нивата на безпокойство , от там и на химичния състав в тялото и.т.н. Един от основните подходи който се използва е постепенното изправяне срещу страха. Тоест ходейки на места където имаме леко безпокойство, че няма да можем да се справим и постепенно да се преминава към по-трудни условия. Този подход постига резултати но за мен определено - основното е самочувствието и емоционалния статус . Много хора по света , които имат този проблем споделят че фобията се е появявала и изчезвала през различни периоди от живота им , според степента на генерално безпокойство през дадения период, според нивото на стрес и.т.н. Ако някой иска да комуникира с мен относно тази тематика може да ми пише емейл на : life_guest@abv.bg или да ме доbави в скайп : naturefurry

looney tunes
05-24-2013, 14:28
Моето семейство и най-близките ми приятели знаят за този мой "проблем", макар че аз изобщо не го приемам за такъв. Разбира се, неприятно е като излезем някъде на бар или дискотека не мога да си пийна на спокойствие, гледам да ходя на добре поддържани места или някъде близо до вкъщи. Освен срамежлив, моя пикучен мехур е и доста издражлив, така че мога да издържам до 5-6 часа без да пишкам, разбира се без да пия много вода. :D

georgi12
05-24-2013, 15:27
Доста хора са така , в това число и аз .Досега не съм преодолял това състояние , няма и да успея .То е на психологическо ниво .
Не ползвам писоари - влизам в кабинката и си решавам проблема.
Не си мислете ,че този, който може да го извади насред столичен булевард е нещо по мъж от този , който може само в самостоятелна тоалетна .

xXxAngerfisTxXx
05-24-2013, 15:31
и аз съм така, ма кат вкараш 4 бири найш как пръска за 1 сек...

ch0c0late44
05-24-2013, 15:39
И аз съм така,но при мен не е чак толкова сериозно вече ;д Най-вече става като ме чака някой и трябва да бързам...

sladyranataw
12-18-2013, 09:18
Ами аз имах същия проблем и успях да го реша,който иска да разбере да му обесня по подробно да пише на лично съобщение.Иначе като общ съвет бих дала да че позитивното мислене е един от основните фактори за справяне с проблема.

shades
12-18-2013, 09:31
Доста хора са така , в това число и аз .Досега не съм преодолял това състояние , няма и да успея .То е на психологическо ниво .
Не ползвам писоари - влизам в кабинката и си решавам проблема.
Не си мислете ,че този, който може да го извади насред столичен булевард е нещо по мъж от този , който може само в самостоятелна тоалетна .

пробвай да си затвориш очите и да си мислиш за нещо друго , отпусни се , това става от прекомерно стягане :smt023

UNITED2
12-18-2013, 13:16
Този проблем не може да се разреши. Аз съм на почти 20 години и винаги съм бил така, колкото и да ми се пикае, щом около мен има хора просто няма как да стане това! Изключително голям проблем ми е това при дълги пътувания, но в крайна сметка се свиква.. какво да се прави. :D