PDA

View Full Version : Кичури със степче (онези за 20,30 ст)



m0ny
10-19-2012, 11:58
Здравейте..предварително се извинявам ако вече има такава тема.Наскоро получих информация ,че може да си направиш кичури със степче(онези от 20,30 ст) ,но ставало само с по-тъмните(боровинка,череша,в шна..)Казаха ми че,първо го разреждали,после го слагали на котлона ,докато не кипне си потапяли кичури..но искам и вас да ви питам..искам да питам как се правят тези кичури (ако може ми го обяснете,по подробно)?..и дали уврежда косата по някакъв начин?

Моля без подигравки!

П.П. става дума за тези,само че с боровинка/череша/вишна.. http://prikachi.com/images.php?images/726/5393726C.jpg

Juliett.
10-19-2012, 12:14
Да слагаш 1-2 чаши вода в една тенджера и добавяш степчето..като заври водата се получават отгоре едни балончета и тогава можеш да махнеш тенджерата от котлона .. след това си топиш краищата или там квото искаш да си оцветиш потапяш за 1 минутка после изкарваш косата сии и като изсъхне я разресваш и готоооо ...

dream1707
10-19-2012, 14:20
Това за колко време се отмива и става ли на по-тъмна коса... Имам една позната която си я направила, обаче не съм сигурна дали по точно тоя начин, щото нз как си е потопила точно тоя кичур, който е боядисала във водата о.О ... Пък вика, че бая време и стояло

BreakingDawn
10-19-2012, 16:57
Това за колко време се отмива и става ли на по-тъмна коса... Имам една позната която си я направила, обаче не съм сигурна дали по точно тоя начин, щото нз как си е потопила точно тоя кичур, който е боядисала във водата о.О ... Пък вика, че бая време и стояло

Не знам кога се отмива...зависи от косата ти :) Аз съм с малко по-тъмна коса от твоята (виждала съм твои снимки) и ми се получи,но не е така както на по-руса коса (една приятелка е с руси кичури,които направи със степче и се получи много сладко) не знам как точно да ти обясня какво се получава на тъмна коса...нещо между лилаво и червено,на мен лично ми харесва как ми се получи (:
EDIT: След това косата мирише адски яко на плодове ^_^

FuckedUp
10-19-2012, 22:39
Вие сериозно ли?
Почнахте вече да си правите кичури със степчета?

Накъде отива тоя свят?!

ccdesigns
10-19-2012, 22:42
Накъде отива тоя свят?!

Към магазина... За степчета...

BreakingDawn
10-20-2012, 10:58
Вие сериозно ли?
Почнахте вече да си правите кичури със степчета?

Накъде отива тоя свят?!
По-добре да си боядисвам косата с него,отколкото да го пия.

Bonbonchencetyy
10-20-2012, 11:42
Че това степче не ви ли цапа дрехите?Аз лично бих използвала друг метод за правене на кичури,но не и този със степчетата...

dream1707
10-20-2012, 15:19
Да ти кажа ли, със степче ми звучи много по-добр еот колкото да си горя косата с блондор, че да може да ми хване боята, която реално също ще ми изгори косата .... В момента съм с такива кичури, преди пак бях .. и косата ми на тия места е суха като слама ... Не си е работа .. Мисля и аз да пробвам със степчето, кво толкова струва 30тина стотинки

FuckedUp
10-20-2012, 15:22
Към магазина... За степчета...

good one.

TheBeliever
10-20-2012, 15:22
Това, че е степче и струва 30ст. съвсем не гарантира, че не е вредно за косата.

m0ny
10-23-2012, 11:36
нека ви светна..кажете ми вие какво предпочитате(отнася се за тея ,които недоволстват)-давате 30 лв . за разни препарати и тем подобни,с които ОЩЕ повече ще си изгорите косата (+ще се охарчите) или........ да, и степчето уврежда косата(всичко е химия),но поне не до така сепен,че чак да ти стане на слама...
просто с тея спирали и бои осирате положението ,с извинение. :)

интересуваше ме как се прави..бях чела,че степчето се вари..после четох ,че не се вари.. вари ли се или-не?

BreakingDawn
10-23-2012, 12:40
нека ви светна..кажете ми вие какво предпочитате(отнася се за тея ,които недоволстват)-давате 30 лв . за разни препарати и тем подобни,с които ОЩЕ повече ще си изгорите косата (+ще се охарчите) или........ да, и степчето уврежда косата(всичко е химия),но поне не до така сепен,че чак да ти стане на слама...
просто с тея спирали и бои осирате положението ,с извинение. :)

интересуваше ме как се прави..бях чела,че степчето се вари..после четох ,че не се вари.. вари ли се или-не?
Аз налях в една купа вода и после я сложих за 2 минути в микровълновата,след това сложих и степчетата. Може и да свариш водата и тогава да сложиш степчетата,но..не мисля,че има голям смисъл,загуба на време.

koshtramba
10-23-2012, 12:44
Леле, кво съдържат тия степчета, щом боядисват косите, не искам да мисля.

niallxbitch
10-23-2012, 12:54
Аз си направих и станаха , а косата ми е кестенява и затова стана , също правех на приятелка , но косата й е тъмна и едва се личат .. :) Иначе става и както казаха по - горе , поне степчето не гори косата :)

SWT
10-23-2012, 12:57
тези които са правили нека пуснат снимка
много искам да видя какво се получава

Zyra
10-23-2012, 23:26
тези които са правили нека пуснат снимка
много искам да видя какво се получава

+1 :)

heartshapedbox
10-24-2012, 23:00
http://www.youtube.com/watch?v=MlGCChOrH2Q&feature=fvwrel

ALetterFromTheSky
10-25-2012, 06:28
Тия дни мисля да пробвам, само да не ми стане неква гадна косата :D

bilqnavod
10-25-2012, 09:10
интересна идея, мисля да пробвам :)

tori
10-25-2012, 09:34
Интересна идея стига да нямаш тъмна коса...

ALetterFromTheSky
10-25-2012, 10:55
На моята мисля, че ще се получи? Всеки цвят ли може-а то, всъщност какви цветове има;д и има ли измиване, че фризьорката ми ще ме убие :D

Wwwooow
10-25-2012, 10:57
По-добре да си боядисвам косата с него,отколкото да го пия.

хахаххааххаха да напълно си права ! Това е отрова

the-little-pain
10-25-2012, 11:12
хмм и аз съм навита да си правя . косата ми е тъмно кестенява дали ще стане с някакъв черевеникаво розов вят като с ягода или черешка?! : Д

heartshapedbox
10-25-2012, 11:13
А какви цветове степчета има и колко време държи?

the-little-pain
10-25-2012, 11:25
еми попринцип има някакво подобно на розово , червен и оранжево ии издържат 1-2 миения да косата

SunT
10-26-2012, 12:13
Една приятелка си направи миналата седмица.Мие си косата всеки ден и НЕ пада.

ALetterFromTheSky
10-27-2012, 05:48
Аааа, значи няма да рискувам... ебаси :( Не си струва да си разваля цвета с некви степчета :D

the-little-pain
10-27-2012, 12:05
ми пробвах ии на другия ден като се изкъпах ми падна цвета от степчето

StolenBliss
10-27-2012, 12:24
Значи на едни пада, на други - не. Как демит да разбера на мен дали ще ми падне? :D
И наистина дайте снимки, ако някой вече е пробвал. Мен ме интересува за кестенява коса

StolenBliss
10-27-2012, 12:28
Бтв ALetterFromTheSky можеш да пробваш да боядисаш краищата на един кичур само, да видиш колко ще седи и после да прецениш. Ако не се махне евър(което силно ме съмнява де) можеш да отрежеш боядисаното, по няма да се набива на очи в такъв случай при положение, че става на въпрос за един кичур единствено.

the-little-pain
10-27-2012, 13:29
StolenBliss аз днес ще се боядисам и съм с тъмно кестенява коса и ще снимам и ще ти пратя пиши ми на лс само

StolenBliss
10-27-2012, 14:28
И аз сега го направих, нищо не стана при мен. 2 степчета и 2 чаени чаши и половина вода и не стана. Мисля, че само на русо ще стане.

GeGaSa
10-27-2012, 15:22
Досега не бях знаел че със степчета, може да се боядиса коса...
Няма ли опасност да оплешивеете бе момичета?

m0ny
10-27-2012, 15:48
И аз сега го направих, нищо не стана при мен. 2 степчета и 2 чаени чаши и половина вода и не стана. Мисля, че само на русо ще стане.

Не мисля..имам доста приятелки с кестенява коса,на тях също им става.Ако пробвате,моля пуснете снимка. : ))

Kaena Smith
10-27-2012, 16:50
За първи път чувам за боядисване със степчета,но мисля още понеделник да си купя едно.Косата ми не е много светла,но пък и да не стане,ще загубя само 20,30 стотинки.Най-много(ако се получи) да се разтече на дъжда,но поне косата ми ще ухае на плодове. :D


П.П. Има ли някакво значение каква марка е степчето,вие какво си взехте ?

FuCKkK13
10-27-2012, 16:59
не знам за степче,но аз бях пробвала с гранулин да си правя зелен кичур - направих го сутринта.. вечерта си направих домашна маска на косата и след маската го нямаше ( стоях 15 мин. някъде,с гранулина де )

miminka992
10-27-2012, 17:02
Аз си направих преди малко тъмно розови кичури. Получи се много яко. :D Степчето беше на ' Step ' с черешки. ;дд Ам за съжаление нямам в момента с какво да снимам и да кача.

polssa
10-27-2012, 17:23
на една приятелка й държи вече сигурно месец, доста яко изглежда, а тя е с кестеняво-рижава коса

the-little-pain
10-27-2012, 18:50
направих си днес и на моята коса се получиха червени и са адски якии <333 (с тъмно кестенява коса съм)

tori
10-27-2012, 19:02
направих си днес и на моята коса се получиха червени и са адски якии <333 (с тъмно кестенява коса съм)
Мойта коса бие на шоколад в цвета. :д Дали ще стане? Правила съм си черен кичур с кана преди няколко месеца и не се забелязваше много, но до ден днешен можеш да го намериш ако се вгледаш достатъчно. Чудя се ще си личи ли червеното по мен?

the-little-pain
10-27-2012, 19:04
да пробвай с ягода

tori
10-27-2012, 19:11
Понеделник ще се пробвам на едно крайче. Стискайте ми палци. :д БТВ, може ли да ми пратиш снимка, @the-little-pain?

the-little-pain
10-27-2012, 19:15
ми ще се опитам да си снимам косата ама малко ми е некачествена камера ии съжалявам ако не се получи :Д

yoLo0
10-28-2012, 06:12
Косата ми е тъмнокестенява и се получи СУПЕР! Направих го с 2 степчета - боровинка.. аз си ги направих преди около 1 месец и още не са се махнали.. ето снимка: http://prikachi.com/images/328/5352328J.jpg

Hlori
10-28-2012, 06:22
А някой знае ли колко време е?Защото някои казват че след второто измиване се маха други че стои 2 месеца...Аз смятам да си правя със Step punch (ягодя малина вишна) обаче не искам да стои тооолкова дълго..имам кестенява коса. Който може да ми помогне дали знае колко време трае

titinkaa
10-28-2012, 07:00
Вие сериозно ли?
Почнахте вече да си правите кичури със степчета?

Накъде отива тоя свят?!

+

SuNsEt
10-28-2012, 07:30
А някой боядисвал ли си е косата с пастели? Питам сериозно ;д Защото имам някакви снимки,които си свалих от нета иии в 4 стъпки как можеш да си боядисаш косата с пастел. Естествено,косата беше руса,обаче стоеше интересно. Чудя се колко ли време стои ...едва ли е повече от колкото със степче.

Обаче ме плашите с това,че стои около месец ...Аз ако си направя искам да е само за седмица макс. Може би зависи от косите и от това,с какви шампоани си ги миете.За това ще помоля тези,които са си направили вече такива кичури да кажат какъв цвят е косата им и с какъв шампоан се мият,това наистина ще ни помогне да разучим този тип боядисване и ще сме по-информирани.

пп:моята коса е много ама много тъмно кестенява... чудя се дали ще се хване нещо въобще.

FuCKkK13
10-28-2012, 07:32
^ пастела се отмива веднага

FuCKkK13
10-28-2012, 07:33
+

по добре отколкото да си обезцветяват косите и после да ги боядисват, а и е по добре отколкото и да ги пият... щом оцветява косата аз не бих го пила

usmiwkka
10-28-2012, 07:36
Хохох отивам до магазина за степчее. Суперр мерси много ;3 ;д

wezinka
10-28-2012, 09:17
Това ще се пробва! Само не разбрах колко време трябва да варим степчетата?

Rony999
10-28-2012, 09:27
четох в нета за тези кичури, но май не е нужно да се вари а само разтвори! :D

m0ny
10-28-2012, 11:06
Това ще се пробва! Само не разбрах колко време трябва да варим степчетата?

Докато кипнат.

m0ny
10-28-2012, 11:10
Косата ми е тъмнокестенява и се получи СУПЕР! Направих го с 2 степчета - боровинка.. аз си ги направих преди около 1 месец и още не са се махнали.. ето снимка: http://prikachi.com/images/328/5352328J.jpg

Каква марка са степчетата?

dream1707
10-28-2012, 12:38
колко степчета и колко вода трябва да има някъде ?

StolenBliss
10-28-2012, 14:41
Косата ми е тъмнокестенява и се получи СУПЕР! Направих го с 2 степчета - боровинка.. аз си ги направих преди около 1 месец и още не са се махнали.. ето снимка: http://prikachi.com/images/328/5352328J.jpg

При теб е станало яко. Би ли споделила с колко вода сложи на степчетата? Мойта коса по нюанс е горе долу като твоята пък не ми се получи;/.

И за всички тези, които казват степчетата не знам си кво степчетата не знам си що си - Да пълна химия са, ама вие за 30 стотинки кво очаквате? Да са по качество и вкус като току що изцеден фреш ли? Ми няма как да стане. На пазара са, ама никой не ви задължава да си купувате и да ги пиете.

m0ny
10-28-2012, 15:24
колко степчета и колко вода трябва да има някъде ?

Според мен зависи от косата.
Ако имаш по-тъмна коса - повече степчета(може би около 2),и по-малко вода.Колкото по наситено,толкова по-добре.Ти си преценяваш колко вода да сложиш.
Ако имаш светла коса - по-малко степчета(1- 1/2),и по-вече вода.Предполагам,че колкото и вода да сложиш,ако не прекалиш,пак ще станат кичурите.

Надявам се да съм ти помогнала. :)

lorena01
11-09-2012, 06:51
с колко степчета пробва?колко време си държа кичура в степчето?

xwhitecarnationx
11-09-2012, 06:56
Една моя приятелка си направи червени кичури в началото на миналия месец и все още й стоят. :) Каза ми, че косата й е стояла потопена във водата към 5 минути.

~The Smile~
11-10-2012, 19:30
Ужас! Тия степчета че и коси боядисвали! :shock:

Junona_
11-11-2012, 10:25
Много яко ;D Чудя се тази химия в степчетата дали и за косата не е вредна?? Навита съм да пробвам

Miki26
11-11-2012, 16:14
Не бих го пробвала по причината , че се трови самата коса така . Ако искаш цветни кичури посети фризьора си , август месец ми втръсна от обикновенната коса и си направих два -розово лилави , но понеже ми е кафеникава косата и се наложи да ми изфетлят кичурите . Лятото розовота падна в басейните и сега съм с два русички отпред ама не баш русо едно светло много добре ми стой , но Януари съм си наумила да ходя да ми подстригват връхчетата и пак е си ги направя розовички . При мен струваше 7 лв за двата кичура държат 1-2-3 месеца зависи . При мен бе 1 и половина , защото ходих 2 пъти на море и 1 на почивка след това и заминаваха . Но е по-добре за малко повече пари от колкото да си тровиш косата , само съветвам !

mirelka_333
11-11-2012, 19:38
aз нямам снимки но си направих с steep горски плодове и ми се получи имам тъмно кестенява коса но все пак се вижда червеното ...... не знам кога ще падне но знам че ще падне ...

FuCKkK13
11-11-2012, 20:06
Не бих го пробвала по причината , че се трови самата коса така . Ако искаш цветни кичури посети фризьора си , август месец ми втръсна от обикновенната коса и си направих два -розово лилави , но понеже ми е кафеникава косата и се наложи да ми изфетлят кичурите . Лятото розовота падна в басейните и сега съм с два русички отпред ама не баш русо едно светло много добре ми стой , но Януари съм си наумила да ходя да ми подстригват връхчетата и пак е си ги направя розовички . При мен струваше 7 лв за двата кичура държат 1-2-3 месеца зависи . При мен бе 1 и половина , защото ходих 2 пъти на море и 1 на почивка след това и заминаваха . Но е по-добре за малко повече пари от колкото да си тровиш косата , само съветвам !

да,щото обезцветяване + боя по малко си мислиш вреди..

mimunche
11-11-2012, 20:52
Ето вижте и един по-различен вариант http://bgstylezone.blogspot.com/2012/11/blog-post_1444.html

Blab
11-11-2012, 21:00
пробвах преди седмица, след като видях тази тема:Д
изрових някакво степче, върнато вместо ресто. за жалост беше само 1 и не ме хвана. извадих боята за яйца (т.е. същата работа, само без аромата и подсладителя), но и тя не свърши работа. косата ми не е тъмна, хич даже, но е твърда и явно не ще да си прави степЪ:Д остана като оттенък за няколко дни, де, може би с по-голяма концентрация и търпение щеше да стане.

heartshapedbox
11-12-2012, 07:05
Четох някъде, че и с боя за сладки ставало.

Junona_
11-12-2012, 16:49
А има ли начин кичурите да седят по-кратко време напр. 1-2 седмици? 2 месеца ми се виждат много о_o Ако е с по-хладна вода по-малко ли ще държи степо?

bebzgirl
11-13-2012, 13:14
При наличието на толкова козметични продукти,шампоани оцветители,бои,кани и какво ли още не,вие стигнахте до степчета.Не се излагайте,моля ви.Най-много да си увредите косата.Този продукт е чиста химия,предназначена за пиене,не за коса.
П.Т. : Познавам момичета,които лятото направиха тази глупост,и още не им се е отмила.

Elli *
11-13-2012, 13:22
На мен ми седи вече 2 месеца ^^
Цветът малко избледня, но е супер сладко!
Значи взех 3 степчета, тъмни + чаша и половина вода.
Слагате степчетата във водата и чакате да кипне. Махате съда от котлона и си топите косата.
Седи около 2-3 минути и я изваждате, след това решите с гребен и сушите. Като се изсуши, за да не лепне, измивате само краищата само с шампоан.
Дано съм помогнала :)

~The Smile~
11-15-2012, 11:16
При наличието на толкова козметични продукти,шампоани оцветители,бои,кани и какво ли още не,вие стигнахте до степчета.Не се излагайте,моля ви.Най-много да си увредите косата.Този продукт е чиста химия,предназначена за пиене,не за коса.
П.Т. : Познавам момичета,които лятото направиха тази глупост,и още не им се е отмила.

+1

..-K-I-S-S-…
11-17-2012, 15:46
Има ли отмиване? И мисля че на руса коса ще седи по-хубаво, как мислите

kissyou
11-17-2012, 16:05
колко ще стои зависи от това колко степчета сложите и колко време си държите косата във водата... много мои преятелки си направха. На някои вече им стои от седмици а на някои се изми още на първото къпане..

kissyou
11-17-2012, 16:06
и да на руса коса ще стои много по добре

titit0
11-18-2012, 21:23
Че това степче не ви ли цапа дрехите?Аз лично бих използвала друг метод за правене на кичури,но не и този със степчетата...

Аз като някой идиот бях по бюстие, когато една приятелка ме боядисваше ама така и не схванах. Не се цапа, спокойно.

mimunche
11-19-2012, 14:08
Ето и малко по-различен вариант на този със степчето: http://bgstylezone.blogspot.com/2012/11/blog-post_3048.html

pepa97
11-20-2012, 17:03
За тъмна кестенява коса какви цветове мога да пробвам -т.е какви вкусове :D

yoLo0
11-20-2012, 17:58
За тъмна кестенява коса какви цветове мога да пробвам -т.е какви вкусове :D
Боровинка.. (нещо между лилаво и червено става)

BeastlyT
11-21-2012, 21:31
От около месец си правя червени кичури със степче. Като цяло е непостижим друг цвят освен червен. Пробвала съм жълто (лимон), оранжево (портокал) и някакво лилавеникаво. Със светло кестенява, към руса коса съм и поне на моята няма никакъв ефект всеки друг цвят. Може при русите коси да има но като цяло оранжевото и жълтото са по- премити и нямат ярък цвят. Ако искате червени кичури и се чудите гроздов ли да си взема или пък боровинков, или горски плод и т.н. пробвала съм почти всички ии мога да кажа, че червеното което хваща най-доре и е най-приятен нюанс е новото степче с вкус на горски плодове (Punch Berry) . (http://24.media.tumblr.com/tumblr_mduzcmsNxP1rwfs9qo1_500.jpg) Наистина цвета е чудесен и струва точно 35ст. :) Иначе предполагам сте чели на много места, че може да си направиш кичури с тебешир и както по-горе прочетох пастели. Ами пак от личен опит изобщо не се пробвайте да си правите с тебешир, само ще си изгубите времето. Нищо не става, защото 1во като изсушиш кичура цвета си отива и остава само малко преобладаващо бяло, 2ро пипнеш ли го цапа много и неспира да цапа докато не се измие, 3то ако решиш да си изправяш косата пресата се боядисва и 4то ако случайно издържите няколко дена с него ( най-малкото докато спите възглавницата ви ще стане цветна :D) като се изкъпете дори само с вода тебешира пада моментално. Не съм пробвала с пастели но ме съмнява, че нещо ще стане но само мое мнение. :) приято боядисване и мацотене момичета :*
П.С.- Ако нацапате някоя дрешка, спокойно след едно пране в пералнята вече няма нищо ;)

sherryll
11-22-2012, 08:43
Като цветове предполагам... оранжево, жълто, червено, зелено, не мога да се сетя за други в момента. Но не съм пила такава химия от над 10 г. и не бих си го сложила на косата.

NqkfaNikakva21
11-22-2012, 09:38
Ав, навих се да пробвам :Д
само дето косата ми е тъмно кестенява и едва ли ще стане нещо *сад*

natalka96
11-23-2012, 16:56
амии на мен лично много ми допада тази идея.. само дето не разбрах след оцветяването на косата с получилия се цветен разтвор трябва ли да се измие(за да не залепне) ? Ще съм благодарна ако дадете някой съвет :)

BeastlyT
11-23-2012, 20:39
Ами по-добре е да се измие ако не желаеш да се спластят кичурите, защото са сладки и лепкави. Най-добре със студена вода над мивката, изплакни косата в/у която си сложила степчето докато спре да пуска цвят и после изсуши ;) Успех.

NqkfaNikakva21
11-24-2012, 15:43
С огромно съжаление ще кажа, че на мен, ама грам не ми хвана. Хем сложих 2 степчета и малко вода ... само дето изкляпах всичко :Д

Allq G
11-25-2012, 15:56
Здравейте .. понеже аз си направих такива кичури със степче и седя около месец с тях и нещо вече започнаха да ми омръзват :D .. Та имам един въпрос : как мога да ги махна ? Опитвала съм с шампоан , всеки път когато вляза в банята и търкам специално върху тях , но те са упорити и не искат да се изтрият ! :D .. Ако някой може да ми помогне как да ги махна да пише :)

NqkfaNikakva21
11-25-2012, 18:39
Пробвай с оцет (?), лимон (?), отвара от лайка (тя е за изсветляване май) :Д

StolenBliss
11-27-2012, 20:07
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/480053_2571390820677_1044782344_n.jpg - ето как стана при мен

Runsss
11-28-2012, 15:23
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/480053_2571390820677_1044782344_n.jpg - ето как стана при мен


Ихаа, станало е много яко!И аз бих си направила, но миналата седмица се боядисах с къна в черно и няма смисъл да опитвам..СУПЕР Е! :)

yamaha436
12-04-2012, 21:21
хах дали ако си потопя косата в степа ш'се боядиса щото нямам дълга коса ама ми е руса според мен най много да си опърля главата или да се подстрижа и да си изям косата щото ми мирише на портокал или малина :D :D :D

MissBambieSmile
12-08-2012, 12:07
А може ли след като сме го направили, кичура да го изсушим със сушоар? :Д

nansyd
12-19-2012, 08:54
kakvi stepcheta izpolzvate kak se kazvat ?

smil3_sun1
12-29-2012, 10:38
Към магазина... За степчета...

+1 ;ddd

SuNsEt
12-29-2012, 10:48
С огромно съжаление ще кажа, че на мен, ама грам не ми хвана. Хем сложих 2 степчета и малко вода ... само дето изкляпах всичко :Д

И при мен така.Още повече,че косата ми е черна по принцип ...Пробвах с червено степче,но нямаше никакъв резултат,Само кичурът ми се накъдри супер много и стана все едно съм го напръскала с лак :D

rali00
01-18-2013, 09:11
трае най много месец

rali00
01-18-2013, 09:14
А какви цветове степчета има и колко време държи? трае най много месец

vessy99
01-18-2013, 12:52
И аз си направих със степче. И въпреки, че и аз съм с много тъмна коса пак става стига да седи6 по дълго време. Виненото червено става добре на тъмна коса

hrisana
01-18-2013, 13:24
На мен вече 4 месец ми седят няма отмиване, смениха се всички нюанси на червеното.

BreakingDawn
01-18-2013, 15:40
Боядисах си косата с боя която падна, но степчето все още си стои :D Между другото за хората с по-тъмна коса: стойте повече време, поне 10 минути и ще видите резултат.

mimitoco
01-21-2013, 12:34
Не правете тази грешка!Аз си направих такива кичури и те се изтриха чак след 3 месеца.Косата се уврежда.

mimitoco
01-21-2013, 12:36
Няма как

auzz
01-26-2013, 11:46
Защо просто не си направите кичури с боя?С тези степчета става неравномерно и грозно според мен.

radie
01-28-2013, 11:26
Стои повече от месец.

xlowellyy
02-02-2013, 11:05
Аз си направих розово-лилави кичури в краищата (с тъмна коса съм) и станаха мноого яки. Но проблема е,че вече ми омръзнаха ;д ( от 1 седмица съм с тях ;Д ) ако някой знае как се махат ще съм му МНОГО благодарна :))))

xhellokittyx
02-02-2013, 12:42
Аз вчера пробвах и нищо не стана..с черна коса съм,пък на някой им става аз съм с дефектна коса нещо ;дд

natalka96
02-02-2013, 13:49
Моята коса е кестенява и пробвах с червени кичури, но цвета им издържа до първото измиване след което след още 1-2 и вече нямаше спомен от кичури .. :D

star.100.100
02-03-2013, 09:11
step4eto predi ili povreme se vari vodata?

villy_boneva
02-10-2013, 15:53
Аз пробвах на нормално кестенява коса на Step лимон и се получи супер сладко ето и снимка :) http://prikachi.com/images/436/5853436A.jpg

Yonie
03-04-2013, 17:52
Някой да знае как да го махна? Стои от октомври

Ivetooyy
03-08-2013, 13:27
Kak da si mahna kichurite ...??? S edno momiche v nas si pravihme obache tq otide do drugata staq i az si topnah cqlata kosa i sega iskam da gi mahna nqkav savet kak da gi razskaram ...??? -_-

Kremi
03-27-2013, 13:57
Ами... Аз като имам много тъмнакоса. Смисъл тя е много тъмнокафява. Смисъл е почти черна, дали ще се получи? Може би няма да се вижда мног или....

Kremi
03-27-2013, 13:58
До Ivetooyy: Ами те се махат със времето неможеш сама да ги махнеш. :D

Kremi
03-27-2013, 14:01
Ами според мен тва е супер защото всеки месец може да си с разл кичури и ще е яко... Всъщност зависи дали искаш нови но... :D

lil shady
03-27-2013, 14:19
моя приятелка беше ми казала,че ще си прави кичури от степче.тя си направи но нейните издържаха 8 месеца

Yana366
03-30-2013, 19:03
Abe to lesno se prawyat , obache az si napravih zaedno s edna priqtelka koqto e ot sofiq i veche 3 meseca mi sedi napravih si 4erweni i neiskat da se mahat , edno drygo momiche mi kaza che shte sedqt 6 meseca !! Nqkoi da znae kak da gi mahna ili izobshto ima li kak da se mahat ?

diidka
03-31-2013, 08:34
И аз сега го направих, нищо не стана при мен. 2 степчета и 2 чаени чаши и половина вода и не стана. Мисля, че само на русо ще стане.

Попринцип степчето се разтваря в малко балсам и мн малко гореща вода на дъното на една чашка :)
Колкото повече степчета разтворите, толкова по-наситен става цвета .. Моята коса е тъмна, но се получи ..
Махна се след 4-5 измиване .. :)
УСПЕХ .. :)

jodie_88
03-31-2013, 09:52
Аз по едно време се бях навила да си правя, но чух от приятелки че стоят дълго, пък аз ако ще си правя, то няма да е за повече от седмица. Пък и майка ми не беше съгласна. Иначе става и на кафява коса, имам приятелки, които си ги направиха. Само дето не се знае колко време седят така. А и вече им мина модата. То беше интересно преди, ама сега гледам по улицата всяко второ момиче с такива.

~The Smile~
04-03-2013, 11:31
Модата им мина вече на степчетата.

heyoo
04-03-2013, 12:34
Като казвате, че модата на боядисването със степче е отминала, ми звучи, че все едно модата на цветните кичури е минала :д според мен просто това е един алтернативен, по- лесен и по- евтин начин да си направиш нещо цветно с косата :)
иначе и аз имам един такъв кичур и може би от около месец ми стои и е избледнял цвета, вероятно скоро и съвсем ще изчезне

denis jeleva
04-09-2013, 17:37
Недей да си правиш аз в момента съм със червени и от 2 дена не мога да ги махна ако знаеш как да ги махна пиши моля

Monii ..~
04-15-2013, 05:45
За информация, кичури стават и с по-дълготраен пермаментен маркер :D Моята коса лично е кестенява и от два дни съм с сини крайща /падат като се изкъпеш/ :D:D c:

Monii ..~
04-15-2013, 05:48
Досега не бях знаел че със степчета, може да се боядиса коса...
Няма ли опасност да оплешивеете бе момичета?
Те някой вече са оплешивели :D

Me4encety
04-17-2013, 03:44
Аз снощи си правих ии сега на светлина са много яко червени ^_^ Мисля да ги повторя още веднъж,че да не са само оттенъци

~sweeettt~
04-18-2013, 16:27
Вие сериозно ли?
Почнахте вече да си правите кичури със степчета?

Накъде отива тоя свят?!

какъв е проблема? Вместо да си купуваш бои за коса,които изтощават косата

Eskapel4o
04-18-2013, 16:49
хахахаах смятайте колко боя има в степчето че чак да си боядисвате косите , става ли да си боядисам колелото ? :lol:

xrissiii
04-30-2013, 08:23
Хей хора. :3 Вчера си направих и довечера може би ще ви покажа снимка.Стана с Punch Berry,но е на руси кичури..(бях си направила руси кичури ;д)...Иначе имам черна коса и пробвах на бритончето ми ама не стана ;дд.. иначе тези а много яки... Майка ми ми помогна ;дд (Не я накарах;д)Значи сипвате малко вода в тенджера и след това тстепчето.Варите го докато не започне да бълбука ;д;д;д *свари* топвате си косата.. аз си я топнах за 30 секунди пък стана яко.. ии изчаках да исъхне..после отидох на чешмата и си сложих балсам на кичурите и го измих,защото се бяха оплели.

xrissiii
04-30-2013, 15:32
http://prikachi.com/images/668/6137668N.jpg ето я обещаната снимка ;д;д

vampiresong
05-01-2013, 13:54
Ами, днес си направих..със STEP Wild Strawberry (СТЕП горска ягодка)..Аз съм с руса коса, но мисля, че ще си личи добре и на тъмна..мирише мн яко ;дд след, като се изкъпя ще ви кажа дали се е отмило.. :) но не ми се вярва xd познавам само един човек, който си е правил и тя беше с руса коса, не ѝ стоя мн дълго (около седмица)..не знам от какво е било степчето или коя марка е било, но се беше получило светло розово и изглеждаше доста добре :) не съм я разпитвала мн, затова не мога да ви кажа нещо кой знае какво ;) но все пак, ако имате въпроси - питайте =)

lux_aeterna
05-02-2013, 13:20
Според мен не е добре да си причинявате това на косите. Имам приятелки, на които за четвърти месец не се отмиват тези степчета. Само ще си развалите косата. Дори боите за коси са по- малко вредни. Ако искате нещо различно използвайте истинска боя за коса, а не такива простотии. Вредите си само за да се отличавате. Това е безумно.

Tifani_Tan4eto
05-24-2013, 13:30
ima li znachenie kakvo shte e stepcheto az probvah minaliq mesec s cherveno na se maxna na 2-ta sedmica :)

Bebee13
06-11-2013, 11:41
http://prikachi.com/images.php?images/153/6210153I.jpg Моите стоят вече 1месец и малко

heartshapedbox
06-12-2013, 10:04
^ Отдолу ти е било русо, нали?

the_time_over
06-18-2013, 12:14
Хора недейте ще съжалявате !!! Мен степчето ме държи вече 6 месеца и не се маха !!! Косата изглежда хубаво, но кичурите се толкова упорити, за 2 месеца и ще ви омръзнат. Много искам да ги махна моля ако някой знае как да пише !! (:

kitty02
06-18-2013, 12:42
Мисля, че със жълтък се махаше. (:

leslii
06-19-2013, 16:20
Отначало много исках да си направя с боровинка,обаче можело да доведе до алергия иии..астма :((( а пък оранжевото до хиперактивност. Също така незнам колко време ще ми стои,може 1 седмица,3 месеца а пък сигурно и години.. ;д :( Смятам да си купувам от dm за закачане. :)

Bebee13
06-25-2013, 10:16
^ Отдолу ти е било русо, нали?
Да

lili_funy
07-16-2013, 10:51
Днес си направих аз съм с тъмно кестенява коса изглежда добре защото преди това имах руси кичури "Д ако може някои да ми каже със какви цветове става най добре

C. Milewa
07-23-2013, 14:00
Зависи от това какъв цвят ти е косата .. и какъв цвят е степчето : ) Моята коса е тъмен кестен .. Боядисах се със степче череша, но косата ми стоя в разтвора около 5-10 мин. след като го махнах от котлона : ))
Ако косата ви е по - светла ще хване по - лесно ;)

nenksi
07-23-2013, 16:17
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=505720746164383&set=a.282300321839761.61445.100001793876055&type=1&theater
това е на сестра ми нейните станаха розови защото е руса :) аз съм с кестенява коса и станаха много червени :)

heartshapedbox
07-23-2013, 16:18
^Много сладко са станали :)

vampiresong
07-24-2013, 15:14
Ами, днес си направих..със STEP Wild Strawberry (СТЕП горска ягодка)..Аз съм с руса коса, но мисля, че ще си личи добре и на тъмна..мирише мн яко ;дд след, като се изкъпя ще ви кажа дали се е отмило.. :) но не ми се вярва xd познавам само един човек, който си е правил и тя беше с руса коса, не ѝ стоя мн дълго (около седмица)..не знам от какво е било степчето или коя марка е било, но се беше получило светло розово и изглеждаше доста добре :) не съм я разпитвала мн, затова не мога да ви кажа нещо кой знае какво ;) но все пак, ако имате въпроси - питайте =)

Хихи, не е както другите говорят..стоя 2 седмици и изчезнахаа ;д

it's funny
08-04-2013, 11:24
Здравейте....на въпроса за степчетата - аз си направих и съм много доволна, защото косата ми е руса и доста добре се получи!! Те държат доста време, поне 2/3 месеца (може и повече) ии вярно увреждат осата малко, но е по-добре отколкото да използвате ония изкуственяци, които ви съсипват косите!!!

heartshapedbox
08-04-2013, 11:36
ония изкуственяци
А степчето е 100% натурален продукт :Д

Petya48
08-09-2013, 07:59
Става много готино аз си направих и ми държа 2 месеца . Косата ми е тъмна , обаче пак стана яко

swaggy21
08-18-2013, 21:13
Да,кичурите са яки,но според мен се уврежда косата.Щом се боядисват косите с тази химия,представете си какво става в организмите ни.И аз съм прибягвала да си правя,но 1во няма да ми дадат 2ро не искам да си увреждам косата достатъчно ми е че косъмът и е тънък и 3то понякога стои много време.Една приятелка си е оцветила почти цялата коса,да яко изглежда,готино е,но помислете какво ще ви стане с косата след време.По-добре разучете някой по-безопасен начин за правене на кичури,отколкото с тези химии..(просто съвет)....

StolenBliss
09-04-2013, 17:38
Кой dafuq ми е използвал снимката дет постнах на моя опит в няква статия без да пита :@

Kitty Bloom
09-04-2013, 18:45
И аз си правих такива кичури в началото на март и ми седят вече половин година. То зависи от това колко време си топиш косата :D аз седях около пет минути. Иначе съм с кестенява коса и се получи супер готин цвят, нещо като цвекло (от степче череша) Но ако първо сварявате водата и след това изсипвате прахчето внимавайте, понеже се газира и може да прелее :D Мисля, че е по-безвредно от боите, но за пиене вече не си и помислям!:D Една колежка на мама като ме видя, забрани всички разтворими напитки на децата си. За други цветове, казвали са ми, че с круша или ананас става русо. А сега ми хрумна дали няма да стане с онези сокчета дето струват стотинки :D сигурно ще има същия ефект!

DragonLady
09-05-2013, 22:08
Пробвах с жълто степче само в крайщата ( malibu и след един ден с ананас ) на тъмно руса коса ( боядисвана ), с цел малко да ги изсвестля , но се получи оранжево :D След малко мисля да метна едно боровинка ( Fruti некво не е баш степ ), и да видя какво ще се получи, надявам се да е червено или розово.

----

Стана работата с боровинката, сега крайщата на косата ми са червени :)

archmaster.archmaster
09-19-2013, 07:50
Аз пък си изпрах анцуга В КОЙТО МИ БЕШЕ БАТЕРИЯТА НА ТЕЛЕФОНА със червено степче,щото разсипах прах за пране и го изметох ,а там си правя степа и всичко в лопатата и бум у пералнята-като смених 3 води гледам батерията на дъното...гадост

SpringBreakBitch
09-21-2013, 08:16
По-добре недейте,че после ви става като пръчки косата и е много гадно...

katii
09-21-2013, 08:43
Сестра ми си направи миналия септември един червен кичур със степче и още и седи! Смятайте какво пием....

kaliope111
09-21-2013, 22:43
Мога да ви кажа ,че аз съм от сумати време със степчета , не увреждат ,не съм видяла нещо кофти по косата ми , колкото и да я топях , не гори ит.н, бях с червени кичури , само че реших след време ,че искам руси краища , хубу де ама таз червена дрисня с извинение , след изрусител сайъс и деколатор престиж ОЩЕ ЧЕРВЕНЕЕЕШЕ , не се маха и това е с бои с квото и да е ;д така ,че ако искате да си смените цвета към по -светъл - хасметчеее! ;д много трудно , на мен ми стана руса косата , чак като нанесох втора руса боя ......

brokeback
09-22-2013, 08:54
Не ви знам за какво са ви тези кичури със степче, но като чета за червените, (аз, като червенокоса) БОЯТА МИ НЕ ИЗДЪРЖА ТОЛКОВА. Не мисля, че някога повече ще пия "степче".

SpringBreakBitch
09-22-2013, 13:34
Как ви стоят? ;ооо Аз днеска си направих и стоях близо 10 минути и като отидох да се изкъпя ми се изтриха! :О

dessy97
09-23-2013, 16:53
Хайде и аз да се обадя, косата ми е черна и лъскава.. правих си крайщата със ягода и стана преливащо като почвах от средата на кичура и държа примерно половината кичур 5 мин после повдигам с 1 см и държа още 5 мин и така до долу.. е косата ми не се изми докато не я отрязах така че сама трябва да си решиш :Д

geri1304
10-19-2013, 08:17
това вреди ли на косата и може ли да цъфне или да и стане нещо и да се съсипе

KHALIFA'S
10-22-2013, 05:59
Бях си направила косата с червено степче, стоя 11 месеца докато не я подстригах, смятай каква химия има в това нещо...

Gabbie.
10-23-2013, 11:34
Ами, аз си направих кичур с истинска боя за коса (на фризьор). После си направих и със степче. Боята за коса отдавна се е измила, а степчето държи. Химия... Досега са минали 5 месеца, а червеното от степа е много ярко.

gunsnrosesfan
10-30-2013, 11:50
Една моя приятелка ми каза, че става ето така:
Разреждаш степчето там с колокото вода пише на опаковката и слагаш да заври. След това топваш косата си в тенджерата. Дали ще остане по - дълго или ще е по - наситено, зависи от това дали веднага, след като си махнала тенджерата от котона, си потопиш косата или чакаш малко да поизстине. Също така най - добре се получава с червените цветове - оцветителят E122 е доста силен. Но гадното е, че остава много дълго време.

rock.barbie
10-30-2013, 18:02
Mиналта година си правих издържаха около месец и половина (наситени) след това започнаха ди избеляват. Зависи как се направят. От начало косата е доста спластена но след няколко измивания всичко е ок. Но според мен косата се изтощава и то доста.

baby_baby
10-30-2013, 18:32
Боже за първи път чувам че с степче може да се прават кичури ако някоя си е правела да ми каже дали действа

~sweeettt~
11-06-2013, 16:07
Имам кичури от началото на септември и още стоят, смятайте какво има в тея сокчета и като ги пием ни ставта такива органите !!

rumusiclover
11-06-2013, 18:00
хОРААААааааа не си правете такива лайна на косата .!!!!! ЗНачи ето я и моята степче история :ДДД Боядисах се миналия септември с братовчедка ми :Д както казахте във тенджера потапяме краищата и после станахме със супер ярките червени краища ;д беше яко АМА В НАЧАЛОТО от септемви до май месец не мога ги разкарам , писна ми червеното исках да се боядисам руса , та зех деколатор да ми махне червеното - ОТЪРВАНЕ НЯМА . После взех боя на гарниер ... даже не ми изсветля косата , а червеното седеше . След това си купих изрусител на сайъс супер силен , тогава косата ми изруся , АМа КРАИЩАТА МИ РОЗОВЕЕХА ОЩЕ... можете да си представите какво има след като след окислители перхироли ВСЕ ОЩЕ СЕДЯТ и не се махат ....

vickyto08
12-12-2013, 14:19
Хей ,който се чуди дали да пробва,да го направи става много яко аа ии нищи няма да загубите ее освен 30 ст. де ;дд бях си правила ии ми издържа месец ...ноо имам приятелкаа коятоо нейните кичури стоят вече 6 месеца :))моите си ги направих с ч степче ии една купа с вода която стоплих в микроволновата за 2 мин. :)

vampirkata123
12-12-2013, 17:27
Когато аз си правих кичури със степче ми стояха половин година :D Веднъж даже се опитах да си боядисам цялата коса, като я потопих в тенджерата :D Получи се толкова ярък червен цвят, че на следващия ден в училище ме питаха с каква боя съм се боядисвала :D

DeniseWallace
12-12-2013, 18:42
Аз пробвах преди година.. Стана много искрящо .. :D Бих се боядисвала ако имаше син или лилав цвят степ. Оранжевото и червеното не ми допадат, но пробвах от любопитство.
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/528820_138011333029696_1610383421_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/205788_138028419694654_1863979554_n.jpg
:D

Simonn123
12-14-2013, 15:05
здравейте колко време държи боята :) или се маха с няколко измивания

Simonn123
12-14-2013, 15:10
да ви кажаа това с степчетата не се маха лестноо такаче мислете преди да го направите

didi222
01-02-2014, 14:00
Степче! Да го пиеш ли, да си цапаш косата ли? Във всеки случай аз нито ще го правя на сокче, нито ще си сменям цвета на косата!

selenaa56
01-03-2014, 08:57
На моята приятелка (тя е със светло кестенява коса) една година и още не може да и се махне.Избледня,но не се маха. :D

Лия
01-31-2014, 15:03
Здравейте хора! На 11 съм и мисля да си боядисам един кичур със степче. Тъмно кестенява ми е косата. Въпросът ми е това степче след колко време приблизително ще се измие? Много ли е вредно за косата? Когато свърша с боядисването къде да изхвърля водата с разтвореното степче? Мерси предварително :*

lovesomeone-you
02-05-2014, 18:25
Един съвет от мен - В нета има един вариант, при който слагаш в чаша 2 степчета, оставяш ги за минута -две в микровълновата и си потапяш косата вътре за 15-20 мин. в зависимост от това колко искаш да се получи по- добре ! Аз направих същото преди 7 месеца и още не се е махнало, съвсем малко е избледняло ! Не си горете и поразявайте косата с тези химии, камо ли да ги пиете !!!!!!

xBlackSoulx
02-05-2014, 21:21
аз си направих бритона,на светлина си личи,но на тъмно стои по-скоро като оттенък http://prikachi.com/images.php?images/388/7035388y.jpg

smille98
02-06-2014, 13:56
A nqkoi znae li kak se premahwa , az si naprawih predi 3-4 meseca i oshte mi stoqt miq kosata si prez 2 dni a bi trqbwalo taka da se premahne , a drugiq wariant e da q otreja , no neiskam da si reja kosata molq kajete mi kak da gi mahna :@ :@ :@

JulLieTt
03-27-2014, 13:07
i az utre shte si pravq no tochno tova iskam da razbera nyama da se vijda zashtoto az ot dolu shte go napravq no kak se trie edna fr si go e otrqzla i se mahnal no ne znam az sum s kafqva kosa i iskam ruso da si napravq
i e po dobre ot kolkoto da gi piq otrova e sestra mi si napravi takiva sus stepche za sok i stana 2 sedmici stoq no blagodarq na drugite za informaciqta

BitchesBeCrazy
03-29-2014, 16:38
Трябват няколко степчета и да ги разтвориш в малко вода, иначе стои много бледо и едвам си личи. Аз лично моите си ги държах във фолио (кичурите) за определено време, докато съм сигурна, че е хванало, но после трябва много старателно да се плакне, защото наистина МНОГО цапа. Пада след няколко измивания, но за съжаление нямам снимки.

Dark horse
03-29-2014, 20:36
Преди около 6 месеца си бях правила един кичур червен със STEP ягода, не помня точно на коя марка..и след второто измиване на косата вече го нямаше.. а и червеното не си личеше кой знае колко, беше леко бледо :/
Правила съм си и с розов маслен пастел - и те бързо се изтриха ; ))

BlackAngel24
03-30-2014, 08:06
Скоро пих ягодово степче и слава богу че беше петък вечерта, защото ми останяха червени мустаци до неделя вечерта.И понеже съм тъмен шоколад (според някои - тъмен кестен...) ще пробвам баш с това степче, че друго може да не се вижда.

А понеже ми тр за малък кичур, дали ще стане ако разтворя 1 степче в чаена чаша и я пусна на 3 мин във микр.фурна? Идеята е да не си личи много, но да се вижда.

anysun
04-02-2014, 09:25
при мен също стана косата ми е тъмно кафява в корените и надолу изсветлява и съм с един рус кичур , но стана доста добре ♥ нямаше как да я снимам цялата , но правете сметка бойте на syoss не хващат така добре както това , а колко време ще седи ще видим http://prikachi.com/images.php?images/914/7218914H.jpg , http://prikachi.com/images.php?images/918/7218918f.jpg ♥

JulLieTtt
04-06-2014, 11:45
i az mislq da si pravq no lilavi pravila sum si s oranjevi gotino stana no ne mi dopadna
lesno se miqt i s malko goreshta voda stava gotino
eto tezi sa nai dobrite pri mene stava s kafqva kosa sum kusmet
http://images3.kurir-info.rs/slika-900x608/sok-iz-kesice-farba-za-kosu-farbanje-kosa-farbanje-kose-sokovi-step-sokovi-1377474076-357101.jpg

tswetyto
05-07-2014, 08:31
Сега си направих(в момента чакам да изсъхнат)
Надявам се да ми се получат добре
На моята тъмна коса(тъмен шоколад)

sramejlivkaa
05-08-2014, 10:41
Вие сериозно ли?
Почнахте вече да си правите кичури със степчета?

Накъде отива тоя свят?!

С каквото кажеш ти с това ще си я боядисваме! Може би ти знаеш най-добре кое не изтощава и с кое се получава най добре. Давай съвети! :)

nina_dobrev
05-09-2014, 07:27
I az si napravih mnogo qko i mi se mahnaha az sam s mnogo tamen tsvqt na kosa tamno kafqvo mnogo qko

LoveInfect
05-20-2014, 16:17
червено, лилаво, и що годе всякакви ако ти е светла косата. Държи около 1 месец, аматрябва хубаво поне за 2-3 мин да ти се топикичурът.Иначе това че е безвредно и че не ти се гори косата не е вярно, самата вода в която си потапяш косата е вряла, около 90 градуса. Аз нали си знам, правила съм си 2 пъти и точно кичурите които бяха оцветени бяха много по-сухи и нацъвтели от останалата ми коса.

radoslawa5
06-17-2014, 13:36
Аз съм на 11 год. пробвах днес да си направя кичури. Аз съм с кафява коса взех червено и жълто степче но брачетка ми каза че жълтото не хваща на кафява коса и се отказах от жълтата сварих си вода и рязтворих степчето съвсем мъничко за да не става мн светла боя.Започнах аз потопих си краищата за 10 мин. След това си слажих разредения степ в една торбичка + косата в торбичката не знам колко косата ми стоя в торбата.Пробвах да си измия косата тъй като беше на пръчки и си исуших косата.Исуших я със сешоара и видех че повърхноста на косата ми е в светло червено не стана мн в червено тъй като си държах косата малко в степа.ся тука съм с червени ръце. :D

an7raks
06-17-2014, 14:00
Колко болен /без/мозък трябва да си, за да си боядисваш косата със Степ?! :lol:

SladkaZagadka
06-17-2014, 17:09
Съветвам да се консултирате със специалист, все пак коафьорите и фризьорите си разбират от това, от което си изкарват хляба... а и това степче нищо чудно 1-2 дни да е желания цвят,а после от реакция с шампоан или нещо от сорта да промени коренно цвета си

mimi02
06-19-2014, 05:49
Преди 2 дни се боядисах и става на всички коси
Значи 2 степчета ги разтваряш във вода стоплена микровълновата за 2 мин. след това можеш да разделиш в 2 пластмасови чаши водата и слагаш в 1та чаша 1то степче а в другата-другото.Разделяш косата на 2 части отстрани и потапяш 1та част в 1та чаша и така с другата и стоиш 20 мин.По късно ще сложа снимка.
бтв.Със горски плодове го направих
бтв2.стои около2 до 6 месеца но след това се подстрижи
бтв3.За да запазиш цвета се измий без шампоан само изплакни косата и след това я изсуши и разрешо.Готово
ДАНО СЪМ ПОМОГНАЛА :)

little-mouse
06-19-2014, 10:26
Eдна моя приятелка си направи преди време ... Косата й е руса.Получи се супер сладко с червения step ^^ . Мисля и аз да опитам,но не знам как се получава с по-тъмна коса ? Идей ? #nohate

Krystal
07-04-2014, 19:55
Аз съм с тъмно-кестенява коса и искам да си направя кичури но незнам дали ще се виждат (искам да изпъкват) :Д

danail.dragnev
07-14-2014, 13:09
И с тъмна коса става :)

Sherlock221B
01-05-2015, 17:34
Косата ми е много тъмно кафява.. Искам да я направя тъмно синя, много тъмно синя, но все пак да си личи че е синя. Казаха ми че става със степче, но аз никъде не мога да намеря синьо.. С боя едва ли изобщо ще хване.. Идеи?

#LittleDevil
05-28-2015, 11:48
Държи около 2-3 месеца и повече. Направих си и ми държа цяло лято. Цветовете са жълт и червен

gabi654
07-22-2015, 06:01
направих си днес и на моята коса се получиха червени и са адски якии <333 (с тъмно кестенява коса съм)

А колко време тоя във водата със степче и вряла ли беше тя??????????????