PDA

View Full Version : Стегнат корем! КАК?



iwiinka_botev12pld
10-19-2012, 18:48
Здравейте на всички! на почти 13 съм. Объркана съм много,моля да ми помогнете..! Благодаря предварително ! Висока съм 1.53см и тежа 40кг. От някъде 5,6 дена започнах да правя общо 500 коремни преси сутрин,обед,вечер .. отделно правя по 2 пъти на ден и тези упражнения - http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474&feature=list_other&playnext=1&list=SPAFD5B210501A00AB много хора пишат , че помагат. Не съм дебела но съм си отпуснала корема.. :( Ако продължа така ще има ли промяна? Днес прочетох в един форум,че ако искаме да си стегнем корема до получаване на плочки първо трябва да се изгорят мазнините от него с кардио тренировки.. Какво ще стане ,ако не правя кардио.. тоест само с коремните и упражненията ще има ли някакъв ефект и ,ако да - до лятото ще стане ли нещо? Спешно трябва да стопя излишните мазнини ! Ако знаете и нещо за кардиото пишете или дайте линк. Ще ви бъда много благодарна,ако ми помогнете..

FuCKkK13
10-19-2012, 19:11
абе момиче.. на тоя ръст,тия килограми какви мазнини бе ?

PullMeCloser
10-19-2012, 19:26
Оф, с тия килограмииии... Кога ще схванете, че ако тялото не е стегнато, и 40 кила може да изглеждат грозно и отпуснато и определено да има излишни мазнини.
По-добре прави кардио-тичай, скачай на въже у вас даже. С коремни преси само нищо няма да стане

FuCKkK13
10-19-2012, 19:45
Оф, с тия килограмииии... Кога ще схванете, че ако тялото не е стегнато, и 40 кила може да изглеждат грозно и отпуснато и определено да има излишни мазнини.
По-добре прави кардио-тичай, скачай на въже у вас даже. С коремни преси само нищо няма да стане

не толкова че да пречат на стегнат корем...

iwiinka_botev12pld
10-20-2012, 06:03
Оф, с тия килограмииии... Кога ще схванете, че ако тялото не е стегнато, и 40 кила може да изглеждат грозно и отпуснато и определено да има излишни мазнини.
По-добре прави кардио-тичай, скачай на въже у вас даже. С коремни преси само нищо няма да стане


Колко пъти дневно и по колко време.? да спра ли коремните преси? А тези упражнения дето ви ги дадох чрез линк горе полезни ли са - да ги правя ли, или няма да има смисъл щом имам малки мазнини..... кардиото само това ли включва ?

SoMuchWin
10-20-2012, 08:23
Здравейте на всички! на почти 13 съм. Объркана съм много,моля да ми помогнете..! Благодаря предварително ! Висока съм 1.53см и тежа 40кг. От някъде 5,6 дена започнах да правя общо 500 коремни преси сутрин,обед,вечер .. отделно правя по 2 пъти на ден и тези упражнения - http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474&feature=list_other&playnext=1&list=SPAFD5B210501A00AB много хора пишат , че помагат. Не съм дебела но съм си отпуснала корема.. :( Ако продължа така ще има ли промяна? Днес прочетох в един форум,че ако искаме да си стегнем корема до получаване на плочки първо трябва да се изгорят мазнините от него с кардио тренировки.. Какво ще стане ,ако не правя кардио.. тоест само с коремните и упражненията ще има ли някакъв ефект и ,ако да - до лятото ще стане ли нещо? Спешно трябва да стопя излишните мазнини ! Ако знаете и нещо за кардиото пишете или дайте линк. Ще ви бъда много благодарна,ако ми помогнете..
На 13 тялото ти още не се е наместило. Дори да имаш корем (сигурно от бири и алкохол, не спортуваш, ядеш боклуци...) ще се изпъне с възръстта. Щом толкова бързаш да си със тяло на топ модел, аз мога да те вкарам, но тренировките са тежки - имаш ли волята? (Спри с глупавите клипове от YouTube и 500 коремни преси на ден. Нищо няма да постигнеш и ако си мислиш, че правиш нещо - късмет...)

watergirlblue
10-20-2012, 08:27
На 13 тялото ти още не се е наместило. Дори да имаш корем (сигурно от бири и алкохол, не спортуваш, ядеш боклуци...) ще се изпъне с възръстта. Щом толкова бързаш да си със тяло на топ модел, аз мога да те вкарам, но тренировките са тежки - имаш ли волята? (Спри с глупавите клипове от YouTube и 500 коремни преси на ден. Нищо няма да постигнеш и ако си мислиш, че правиш нещо - късмет...)

учудвам се колко си прав! по форумите обикновено не се срещат толкова прави и изказващи верни мнения хора..:) :Р

SoMuchWin
10-20-2012, 08:30
България се нуждае от мозъка разпилян из Интернет

watergirlblue
10-20-2012, 08:32
България се нуждае от мозъка разпилян из Интернет

ти поне вярваш че има такъв..:Д :Д

SoMuchWin
10-20-2012, 08:37
Има, особено из Vesti.bg :)

iwiinka_botev12pld
10-20-2012, 12:23
На 13 тялото ти още не се е наместило. Дори да имаш корем (сигурно от бири и алкохол, не спортуваш, ядеш боклуци...) ще се изпъне с възръстта. Щом толкова бързаш да си със тяло на топ модел, аз мога да те вкарам, но тренировките са тежки - имаш ли волята? (Спри с глупавите клипове от YouTube и 500 коремни преси на ден. Нищо няма да постигнеш и ако си мислиш, че правиш нещо - късмет...)

От бири и алкохол!? Защо така си помисли? Спортувам , но не много. А за боклуците може и да си прав/а! Не не бързам и не искам да имам тяло на Топ модел ;) .. Ако може кажи какви са тренировките (не се отказвам лесно) .. Само искам леко да си стегна корема,какво толкова..?! И да правя коремните преси и упражненията , нищо няма да загубя , така че защо поне да не опитам .?

fenka_bmw
10-20-2012, 14:47
От бири и алкохол!? Защо така си помисли? Спортувам , но не много. А за боклуците може и да си прав/а! Не не бързам и не искам да имам тяло на Топ модел ;) .. Ако може кажи какви са тренировките (не се отказвам лесно) .. Само искам леко да си стегна корема,какво толкова..?! И да правя коремните преси и упражненията , нищо няма да загубя , така че защо поне да не опитам .?
+ 1 и аз следя темичката

SoMuchWin
10-20-2012, 15:55
От бири и алкохол!? Защо така си помисли? Спортувам , но не много. А за боклуците може и да си прав/а! Не не бързам и не искам да имам тяло на Топ модел ;) .. Ако може кажи какви са тренировките (не се отказвам лесно) .. Само искам леко да си стегна корема,какво толкова..?! И да правя коремните преси и упражненията , нищо няма да загубя , така че защо поне да не опитам .? Момче съм, спрягай в мъжки род. Правейки упражнения без диета ще развиеш мускулатура на корема, която пак няма да се вижда под слоя подкожна мазнина събран отгоре. Трябва да ядеш месо като избягваш мазнините (пилешко без кожа, пилешки гърди, пържола без мазната част и.т.н.), варени яйца (не пържени, всичко пържено те дърпа назад), тестени изделия като макарони/спагети (но не със кетчуп), варени зеленчуци (супи, но не от супермаркета на Маги), пресни плодове и зеленчуци, млечни изделия (без масло, маргарин, мазни сирена). Това и още много други са ти диетата. Тя е 90% от показването на добрият стегнат корем. 10% са от тренировките които ще изгорят много калории (т.е. тялото ти ще си ги вземе от резерва - тлъстини, мазни натрупвания за да имаш енергията за упражненията). Не знам как да ти опиша упражненията само. Трябва да ти направя видеоклип, а тук няма къде да се търкалям. Пиши ми на лично за да се заема с теб, че не ми се проверява темата за отговор.

watergirlblue
10-20-2012, 15:59
Момче съм, спрягай в мъжки род. Правейки упражнения без диета ще развиеш мускулатура на корема, която пак няма да се вижда под слоя подкожна мазнина събран отгоре. Трябва да ядеш месо като избягваш мазнините (пилешко без кожа, пилешки гърди, пържола без мазната част и.т.н.), варени яйца (не пържени, всичко пържено те дърпа назад), тестени изделия като макарони/спагети (но не със кетчуп), варени зеленчуци (супи, но не от супермаркета на Маги), пресни плодове и зеленчуци, млечни изделия (без масло, маргарин, мазни сирена). Това и още много други са ти диетата. Тя е 90% от показването на добрият стегнат корем. 10% са от тренировките които ще изгорят много калории (т.е. тялото ти ще си ги вземе от резерва - тлъстини, мазни натрупвания за да имаш енергията за упражненията). Не знам как да ти опиша упражненията само. Трябва да ти направя видеоклип, а тук няма къде да се търкалям. Пиши ми на лично за да се заема с теб, че не ми се проверява темата за отговор.

паста с кетчуп!!! кажи такова нещо на италианец и по-добре иди се самоубий...ляк...;хх

SoMuchWin
10-20-2012, 16:36
Говорех за спагетите с кетчуп. Паста на български означава друго. Макарони беше българската дума, май...

iwiinka_botev12pld
10-20-2012, 16:43
Момче съм, спрягай в мъжки род. Правейки упражнения без диета ще развиеш мускулатура на корема, която пак няма да се вижда под слоя подкожна мазнина събран отгоре. Трябва да ядеш месо като избягваш мазнините (пилешко без кожа, пилешки гърди, пържола без мазната част и.т.н.), варени яйца (не пържени, всичко пържено те дърпа назад), тестени изделия като макарони/спагети (но не със кетчуп), варени зеленчуци (супи, но не от супермаркета на Маги), пресни плодове и зеленчуци, млечни изделия (без масло, маргарин, мазни сирена). Това и още много други са ти диетата. Тя е 90% от показването на добрият стегнат корем. 10% са от тренировките които ще изгорят много калории (т.е. тялото ти ще си ги вземе от резерва - тлъстини, мазни натрупвания за да имаш енергията за упражненията). Не знам как да ти опиша упражненията само. Трябва да ти направя видеоклип, а тук няма къде да се търкалям. Пиши ми на лично за да се заема с теб, че не ми се проверява темата за отговор.

Е разбира се , че трябва и диета.. откакто започнах упражненията съм на диета ;) добре ли ще е , ако сутрин ям малка активия,обед - супа или ориз? А във фрикасето има ли много калории,колкото да ми навредят :D защото много обичам.. :D не мога да повярвам , че спирам да ям дюнери,пици,чипсове,снаксо е и тем подобни пържени и мазни :D И последен въпрос относно храните- сладоледът много ли е калоричен? А за видеото,ако ги има тренировките в интернет ми дай линкове ,вместо само да си играеш с видеото ;) Мерси,че все пак помагаш с нещо! :)

SoMuchWin
10-20-2012, 17:45
Сутрин само с Активия? Искаш да развиеш гастрит ли? Яде се стабилно, яде се докато не изгубиш желание, иначе тялото ти си смуче важните за животоподдържащите процеси съставки от мускулната тъкан (тя е най-лесно разградима). На обяд, супа с хляб, ориз с месо, салата, НО ядеш докато не се почувстваш сита! Фрикасе пиле или само соса? Трябва да погледна какво включваше. Видях какво включва. Един път в седмицата яко ядещ до насита пиле фрикасе с хляб, няма да окаже влияние.

И все пак казвам, не виждам смисъл (ти дори нямаш 13) да се лишаваш от важни мазнини за сърцето, хормоналния баланс, стомашно-чревно подобряващи и други такива. Като ти гледам аватара, дори да имаш коремче е нормално, защото си ДЕТЕ, и тялото не е развито дори на 50%. Виждала ли си бебетата колко изтумбени стомаси имат? Не знам, мнението ми е да спазваш диета за разтеж на тялото, не за отслабване.

iwiinka_botev12pld
10-20-2012, 18:15
Сутрин само с Активия? Искаш да развиеш гастрит ли? Яде се стабилно, яде се докато не изгубиш желание, иначе тялото ти си смуче важните за животоподдържащите процеси съставки от мускулната тъкан (тя е най-лесно разградима). На обяд, супа с хляб, ориз с месо, салата, НО ядеш докато не се почувстваш сита! Фрикасе пиле или само соса? Трябва да погледна какво включваше. Видях какво включва. Един път в седмицата яко ядещ до насита пиле фрикасе с хляб, няма да окаже влияние.

И все пак казвам, не виждам смисъл (ти дори нямаш 13) да се лишаваш от важни мазнини за сърцето, хормоналния баланс, стомашно-чревно подобряващи и други такива. Като ти гледам аватара, дори да имаш коремче е нормално, защото си ДЕТЕ, и тялото не е развито дори на 50%. Виждала ли си бебетата колко изтумбени стомаси имат? Не знам, мнението ми е да спазваш диета за разтеж на тялото, не за отслабване.

Не всеки ден ще ям активия разбира се,но може би по-често.. Е,не се лишавам напълно, гледам да ям полезни неща включително плодове и зеленчуци, също така си ям до насита, не бих останала гладна ;) може и да ям мазни неща , но много по-малко отколкото преди :) Просто искам да съм във форма..

SoMuchWin
10-20-2012, 19:43
Ако стресираш тялото си с упражнения ще потиснеш хормона на женственоста, отговарящ за гърди, телосложение, ръст и куп други. Виж снимки на жени боксьори. (Виж на 20-25г боксьорки). Гърдите им да виждаш да са оформени? А те самите да са привлекателни? Знам, че разбра, но просто искам да оставя трайно убеждение. Защо смяташ Активията за най-добър избор като храна? Тази компания плаща хиляди за реклама, но крайния продукт не е много по-различен от по-евтините млека като това на баба, елена/ралица... Забравих да спомена сладкишите, те съдържат мазнини които мнооого трудно се разграждат - внимавай с тях. 1 шоколад с мазнините му, не се равнява на мазнините на 1 пържола с мазното.

Infinity.
10-20-2012, 20:19
не е нужно толкова много!!
аз имах коремче и го свалих и стегнах за месец със мноого упражненияя и диетата ми беше без мазно и сладко.Упражнения:
коремни преси,но аз ги правех на серии с по 5 минути почивка и така 3 серии по 20,защото не исках да правя плочки ;д
всяка сутрин в 7;00 тичах по 30 минути (лек джогинг ,не е нещо натоварващо),навеждания,кл кания и нищо друго.Недей да правиш упражнения наобед и на вечеря,защото това само ще забави всичко.За закуска ядох по един плод и една активия мюсли,като не ги ядях едновременно,а първо плода и след това активията.Хубаво е да останеш леко гладна.На обяд -зелена салата с краставици и зехтин (без олио,оцет),а на вечеря ядох кисело мляко,нискомаслено.Поняког а ,например 1 седмично си правех за закуска половин филийка сандвич,без масло ,а само със шунка и кашкавал и пиех фреш.Обачеее никакви "ох писна ми я да се наям и от утре продължавам"!!!
След диетата ии упражненията т.е. след като оправиш фигурата си НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ТЪПЧЕШ!!! Тогава става най-лошо.Постепенно ще увеличаваш храната си,като лимита ти трябва да бъде 1600 калории на ден,но ПОСТЕПЕННО!!!Не бързай ;д Късмет и пиши за резултати

iwiinka_botev12pld
10-21-2012, 06:50
не е нужно толкова много!!
аз имах коремче и го свалих и стегнах за месец със мноого упражненияя и диетата ми беше без мазно и сладко.Упражнения:
коремни преси,но аз ги правех на серии с по 5 минути почивка и така 3 серии по 20,защото не исках да правя плочки ;д
всяка сутрин в 7;00 тичах по 30 минути (лек джогинг ,не е нещо натоварващо),навеждания,кл кания и нищо друго.Недей да правиш упражнения наобед и на вечеря,защото това само ще забави всичко.За закуска ядох по един плод и една активия мюсли,като не ги ядях едновременно,а първо плода и след това активията.Хубаво е да останеш леко гладна.На обяд -зелена салата с краставици и зехтин (без олио,оцет),а на вечеря ядох кисело мляко,нискомаслено.Поняког а ,например 1 седмично си правех за закуска половин филийка сандвич,без масло ,а само със шунка и кашкавал и пиех фреш.Обачеее никакви "ох писна ми я да се наям и от утре продължавам"!!!
След диетата ии упражненията т.е. след като оправиш фигурата си НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ТЪПЧЕШ!!! Тогава става най-лошо.Постепенно ще увеличаваш храната си,като лимита ти трябва да бъде 1600 калории на ден,но ПОСТЕПЕННО!!!Не бързай ;д Късмет и пиши за резултати

много ми се иска да мога да тичам сутринта , но това проклето училищее !! ;@@@@ Благодаря за информацията :), ще спазвам диетата,но не мога да си намеря време за тичане,тъй като съм първа смяна,а като се прибера и уча до късно :( Ако науча по-рано към 5,6 часа ще има ли смисъл да бягам? А аз колко коремни да правя сутринта,ако искам леко да личат плочки ;д ? А да правя ли сутрин и тези упражнения http://www.youtube.com/watch?v=vkKCV...D5B210501A00AB .. Това е :) Задължително ще пиша,ако има резултати , но това тичане не знам как ще го измисля.. ;((((

FuckingFreak
10-21-2012, 07:12
Ако стресираш тялото си с упражнения ще потиснеш хормона на женственоста, отговарящ за гърди, телосложение, ръст и куп други. Виж снимки на жени боксьори. (Виж на 20-25г боксьорки). Гърдите им да виждаш да са оформени? А те самите да са привлекателни? Знам, че разбра, но просто искам да оставя трайно убеждение. Защо смяташ Активията за най-добър избор като храна? Тази компания плаща хиляди за реклама, но крайния продукт не е много по-различен от по-евтините млека като това на баба, елена/ралица... Забравих да спомена сладкишите, те съдържат мазнини които мнооого трудно се разграждат - внимавай с тях. 1 шоколад с мазнините му, не се равнява на мазнините на 1 пържола с мазното.

Позволи ми да не се съглася, защото сравнението ти е неуместно. Не знам доколко млеката в магазините са истински - нямам наблюдения, защото ям единствено домашно, но нека споделя нещо. Активията, която толкова много момичета обожествяват и мислят за диетична, е пълна със захар и упоменатите 0.1% мазнини на етикета са всъщност една огромна заблуда и маркетингова реклама - това са реално животинските мазнини, но за да добие някаква гъстота му се добавят растителни (сиреч олио/палмово масло) и арабска гума (сгъстител, използван в дъвки и дъвчащи бомбони). С всички тези "екстри", не мисля, че въпросния продукт има нещо общо с българското кисело мляко, камо ли да съдържа Lactobacillus bulgaricus, Streptococcus thermophilus или Bifidus ActiRegularis. Плодовите, "пълнозърнестите" и варинтът с корнфлейкса под формата на закуска, въобще пък не ми се ще коментирам.

gabi_94
10-21-2012, 07:50
Като човек, вманиачил се в стегнатия корем ще ти кажа как се стекоха обстоятелствата при мен. От началото на тая година почнах да правя доста коремни преси. Май месец го отделих само на фитнес и коремни преси и други упражнения. Е хубаво де, получи се. Имах дори леко изразени плочки, стегнат корем, без всякакво наличие на паласки и други неприятни неща. Обаче заминах да работя три месеца на морето. Хранителния ми режим тотално се промени, нямах време за абсолютно нищо. Да не говорим, че една коремна преса не направих и всичко се прецака. Качих 4кг, корема ми се отпусна и сега пак се мъча да върна предишната форма. Просто веднъж спреш ли, край. Мускулите трябва да се тренират непрекъснато. Иначе ще останеш с грозно отпуснат корем от плочките после. А на такива съм се нагледала. И няма как без хранителен режим - спираш сладко, тестено, газирано, пържено, много мазно и пиеш мнооого вода. За мен това е доста трудно предвид факта колко много обичам шоколад, но все пак се опитвам да влизам в някакви граници. И в никакъв случай не се натоварвай супер много. Прави примерно 200 коремни - различни видове обаче на серии през ден, не всеки ден! И ако решиш да се подложиш на всичко това, не се отказвай, че ще стане по-зле. Съветът ми е да изчакаш поне докато станеш на 16,17. Наистина както казаха и преди мен, тялото ти в момента се развива и не е хубаво да го подлагаш на подобен тип натоварване. Можеш да тичаш - това много стяга и корема и краката и всичко.

FuckingFreak
10-21-2012, 08:40
200 коремни? За какво са и? За да може да и отиде кръста ли? Има достатъчно други упражнения, които са в пъти по-ефективни и не го товарят толкова много - вдигане на крака от лег, от вис, на успоредка, пръсти към лост, предни и странични планкове и поне още толкова други....

gabi_94
10-21-2012, 09:11
200 коремни? За какво са и? За да може да и отиде кръста ли? Има достатъчно други упражнения, които са в пъти по-ефективни и не го товарят толкова много - вдигане на крака от лег, от вис, на успоредка, пръсти към лост, предни и странични планкове и поне още толкова други....

Ами да съм казала, че ще натоварват кръста? Има толкова различни видове коремни преси, които почти не оказват влияние на кръста, не повече от това, което оказва седенето пред компютъра дори :) Освен това на серии, 200 коремни не са кой знае какво. Ще прави примерно по 30 странични, от двете страни стават 60. 40 обикновени без ставане догоре, тоест само натоварване на корема - стават 100. 50 за долните коремни мускули с вдигане на краката и още 50 въртящи им викам аз примерно. Това не е кой знае какво. Пък и ако иска бързи резултати или плочки... Такава програма имах аз, и кръст не ме е болял. Това е моето мнение и не съм казала, че е най-правилното, но дава резултати и то много добри ;)

SoMuchWin
10-21-2012, 10:39
Толкова много момичета, толкова много заблуди от четени глупости в Интернет... Истината е само една, но нещо нямам желание и време да пиша. Който иска резултати все пак може да се свърже с мен. Пари не вземам, гаранция не давам (защото не сте ми пред очите за да следя какво правите и как го правите), но ако слушате ще видите резултати. Единственото което може да Ви хареса е, че преди да започнем с каквото и да било, правете снимка на коремчето си и след 4 седмици - нова. Може да отворим такава тема даже, да видим кой за тези 4 седмици, какво е постигнал.

FuckingFreak
10-21-2012, 11:21
Ами да съм казала, че ще натоварват кръста? Има толкова различни видове коремни преси, които почти не оказват влияние на кръста, не повече от това, което оказва седенето пред компютъра дори :) Освен това на серии, 200 коремни не са кой знае какво. Ще прави примерно по 30 странични, от двете страни стават 60. 40 обикновени без ставане догоре, тоест само натоварване на корема - стават 100. 50 за долните коремни мускули с вдигане на краката и още 50 въртящи им викам аз примерно. Това не е кой знае какво. Пък и ако иска бързи резултати или плочки... Такава програма имах аз, и кръст не ме е болял. Това е моето мнение и не съм казала, че е най-правилното, но дава резултати и то много добри ;)

Никой не е казал, че кръстът трябва да те боли, ако понася някакво натоварване. Също така - няма "долни" и "горни" коремни мускули. Не знам кой те е излъгал, погледни в някой учебник по анатомия/биология, има само един прав коремен и съответно странични. Долната част, под пъпа, е проблемна при повечето хора заради много неща - в това число влиза и храненето, а не заради това, че не правят коремни преси. Аз също говоря от опит, спрях много отдавна да правя по еди-колко-си коремни на ден (пък било то и през ден) и коремът ми взе, че прогресира. Той не се товари само и единствено от изолиращи упражнения, участва като стабилизатор в много други, един прост пример - лицеви опори.

SoMuchWin
10-21-2012, 12:57
FuckingFreak ако се правят на твърда повърхност няма опасност от болка в кръста. Ако се правят на мека повръхност (възглавници, дюшек, легло) вече има. Има "долни" и "горни" коремни мускули, за това има и различни упражнения които ги тренират по различен начин (може да имаш 6 реда може и 8 реда "плочки" - винаги ще има долу, горе и среда). Областа около пъпа натрупва най-бързо мазнини като запас и те тръгват надолу (коремче което увисва) - главно заради храненето и това, че не се горят тези запаси (спорт). Ето ти пример: ти си супер яка, имаш мускули, плочки и каквото там си харесаш, но си облякла дебел пуловер (това са мазнините в метафората ми) и нищо не се вижда - дали си дебела или не. Лицевите упори най-малко изискват корем. 1-во място гърди, 2-ро рамена, 3-то кръст, трицепс, гръб. Корема е основа опора, но с него върви и кръста.

Scarface_
10-21-2012, 16:32
виж ся ...500 коремни преси и 200 са много няма смисъл... правят се 10упражнения по 10повторения примерно за корем ест в сплит без да се спираш... и ги прави през ден,не всеки ден ... иначе пренатоваряш мускула и не се възстановява...кардиото 2 пъти седмично е достатъчно примерно вторник и събота... бягане/скачане на въже...най-важното е да си редовна и постоянна,това е най-важното...който цели резултати за 1 месец или както казват да се стегна за морето , за мен е пародия...какво значи това , че след като стегнеш корема ще спреш да го правиш ли?! и колко ще продължи? правиш си го навик и се радваш на хубаво тяло ... храната е важна , но не някви страшни диети...всичко може се яде в определени количества и часове,в зависимост от целите ... успех

iwiinka_botev12pld
10-21-2012, 16:51
Ами да съм казала, че ще натоварват кръста? Има толкова различни видове коремни преси, които почти не оказват влияние на кръста, не повече от това, което оказва седенето пред компютъра дори :) Освен това на серии, 200 коремни не са кой знае какво. Ще прави примерно по 30 странични, от двете страни стават 60. 40 обикновени без ставане догоре, тоест само натоварване на корема - стават 100. 50 за долните коремни мускули с вдигане на краката и още 50 въртящи им викам аз примерно. Това не е кой знае какво. Пък и ако иска бързи резултати или плочки... Такава програма имах аз, и кръст не ме е болял. Това е моето мнение и не съм казала, че е най-правилното, но
дава резултати и то много добри ;)

Тези коремни,които описа на ден ли трябва да ги правя? А на веднъж ли, тоест само сутрин или и вечерта? Полезно ли е да си правя мюсли със домашно кисело мляко, защото купените са пълни боклуци ?

iwiinka_botev12pld
10-21-2012, 16:53
Благодаря ти много Scarface_ ! :)

iwiinka_botev12pld
10-21-2012, 17:07
Толкова много момичета, толкова много заблуди от четени глупости в Интернет... Истината е само една, но нещо нямам желание и време да пиша. Който иска резултати все пак може да се свърже с мен. Пари не вземам, гаранция не давам (защото не сте ми пред очите за да следя какво правите и как го правите), но ако слушате ще видите резултати. Единственото което може да Ви хареса е, че преди да започнем с каквото и да било, правете снимка на коремчето си и след 4 седмици - нова. Може да отворим такава тема даже, да видим кой за тези 4 седмици, какво е постигнал. Аз съм съгласна,но от всички тези мнения нека да си изясним какво и колко пъти на ден да правим и започвам :)

FuckingFreak
10-21-2012, 18:26
FuckingFreak ако се правят на твърда повърхност няма опасност от болка в кръста. Ако се правят на мека повръхност (възглавници, дюшек, легло) вече има. Има "долни" и "горни" коремни мускули, за това има и различни упражнения които ги тренират по различен начин (може да имаш 6 реда може и 8 реда "плочки" - винаги ще има долу, горе и среда). Областа около пъпа натрупва най-бързо мазнини като запас и те тръгват надолу (коремче което увисва) - главно заради храненето и това, че не се горят тези запаси (спорт). Ето ти пример: ти си супер яка, имаш мускули, плочки и каквото там си харесаш, но си облякла дебел пуловер (това са мазнините в метафората ми) и нищо не се вижда - дали си дебела или не. Лицевите упори най-малко изискват корем. 1-во място гърди, 2-ро рамена, 3-то кръст, трицепс, гръб. Корема е основа опора, но с него върви и кръста.

Да, имаш 1ви, 2ри и така нататък ред плочки, но мускулът е един. http://musclebuildingbuddy.com/wp-content/uploads/2010/03/ab_muscles.jpg - в подкрепа на твърдението ми :) Въобще не говоря за болки в кръста и където и да било, то не се усещат, но товарят кръста излишно, това може да се скипне съвсем спокойно и пак да имаш плочки. Иначе, както казах, ясно ми е, че мазнините под пъпа се махат най-трудно и те доста често са в следствие на лошо хранене, но не е изключено и хормоните да играят роля. Лицевите не са упражнение за корем, да, факт е, но той участва като стабилизатор - пробвал ли си да правиш лицеви с вдигнати крака на стол/успоредка, (особено със колене към лакът - без значение разноименен или не) защото аз определено си усещам корема, когато ги правя.

SoMuchWin
10-22-2012, 17:09
FuckingFreak дори не знам защо си правя труда:

http://www.muscle-fitness-tips.net/image-files/abdominal-muscles.jpg

Ако беше един мускул щеше да изглежда като охлюв, това че го наричаш корем, не го прави един. На снимката си показала от къде започва до къде свършва. Виж с ключова дума "abdominal muscle groups". За лицевите просто не искам да коментирам, още повече затъваш с обясненията... Усещаш си корема, защото не е трениран и не те държи без лицеви опори камо ли със. Можеш да се образоваш във BB-Team сайта или MMA Bulgaria сайта. Ще научиш доста неща. Аз се занимавам със фитнес от 4 години (и чета за него от толкова), а ти?

FuckingFreak
10-22-2012, 19:05
С фитнес пряко не се занимавам, да обясненията ми не са профи, но дреме ли ми - нужно ми е да знам какво и къде ме натоварва и какво - съответно не, интересуват ли ме обяснения и наименования, хм? Знам някои понятия на английски, но ми беше тъпо да се изразя с "ний ту елбоу", сещаш ли се? Но виж, както казах, достатъчно съм на "ти" с английския, за да кажа, че на картинката, която си показал има написано съответно Ректус абдоминис (името на мускула) и обвивка на Ректуса (което трябва да бъде кожа), другото е Linea alba, което представлява линията по средата - е, не беше ли същото, което и аз показах?! Може да имаш 8 плочки, in fact можеш и 36237 да имаш, но мускулът е един. Виждам, че пращиш от знания, аз се оттеглям, нямам нужда да ми наливат акъл. Самия факт, че претендираш за толкова начетен, а в същото време се намираш в тийн форум да даваш обяснения наляво и надясно колко разбираш, но в същото време да не споделяш и част от великите знания, е пълна ирония. :)

П.с. : Иначе, охлюв, викаш. Сигурно бицепсът ти прилича на охлюв, щото е един, разбираш ли. Е, твоят ако е такъв - искрено се радвам, че моят не е.

SoMuchWin
10-24-2012, 07:04
Е на снимката тогава какво има? Описания на кожата и само едно за корема?

cvetityyy98
10-24-2012, 18:52
Е на снимката тогава какво има? Описания на кожата и само едно за корема?

Виж си съобщенията, моля те!

japanesegirl
03-20-2013, 20:21
Аз имам плочки и честно казано не знам как са станали. Спортувам си активно и е от това, но може би тичането, коремните преси и различни други упражнения си помагат и то доста. Също така не мисля, че е малка за да иска да има стегнато тяло като не визирам нелепите фикс идеи на момичетата, че са дебели. Твърдо против съм мързела и липсата на спорт в младото поколение затова е много похвално, че искаш да си стегната затова тренирай най - вече на стадиона и си намери спорт който ти харесва и с времето всичко ще стане както искаш!