PDA

View Full Version : Трябва да се изнесем, но къде?



Zyra
10-19-2012, 19:50
Здравейте!
Живея в центъра на София (кв. Лозенец) в триетажна къще с приятеля ми и майка ми. Майка ми живее на 3тия етаж, а ние на 2рия. Делим си сметките за ток, вода, телефон и тн. поравно без значение, кой колко е изразходвал, а после майка ми твърди, че не сме и давали пари изобщо. Аз се къпя кратко време, за да не става сметка, приятеля ми се къпе на работа сутрин и вечер, понеже там му е безплатно и не правим каква да е сметка. Приятеля на майка ми се къпе по буквално 2 часа, източва целия бойлер и не дава и левче за сметката. Ние да дължим най много 20/30 процента от сметката, а плащаме 50 и ни казват, че не сме давали пари. Омръзна ни от тези глупости и искаме с приятеля ми да се изнесем. Той взима принципно 500лв, НО често доходите му стигат до 700-900лв на месец от бонуси. Но да кажем 500лв и да не разчитаме на късмета. С тези пари се справяме перфектно. Имаме си храна с изобилие,препарати,пари за транспорт, сметките си плащаме без закъснения и тн. Като живеем тук на самостоятелен етаж е трябвало да си купуваме всичко сами и перфектно сме се справяли. Майка му ни каза, че ще ни помага с наема, ако се преместим и ще ни праща пари от Холандия, за да можем да го плащаме и да не се притесняваме, че няма да ни стигнат парите за нещо, понеже, когато човек се тревожи за пари не живее добре.
От къде мога да намеря евтино място за живене. Като гледам в интернет всичко е по 300-500лв та и плюс. Не ни трябва нещо голямо. Тук живеем на огромен етаж с 8 стаи и едва смогвам да чистя навсякъде. Не работя, за да мога да потдържам чисто и да има готова храна на масата. Търся си едностаен апартамент, таванско помецение...нещо малко да има просто една стая къде да се спи и къде човек да си взима душ и да ходи до тоалетна. Друго не ми трябва. Засега това можем да си позволим и не ни трябва нещо по-голямо. Търсих много, но цените са просто твърде високи. Разбирам аз да взимам наем по 2000лв за този етаж, ама за двустаен апартамент да го оценяват на 1000лв месечно, това е просто смешно. При това апартамент в края на София, а моята къща е в Центъра точно с/у Борисовата градина.
Моля ви, ако познавате някой, който си търси наематели на разумна цена или знаете или намерите някое място, където да можем да отидем да живеем ще съм ви адски благодарна. Не можем да живеем тук и да водим вечната война за сметки. Сами ще ни е по-добре. Интересувам се за апартаментче или таванско помощение...нещо подобно, в София. Приятеля ми работи в Мола на Стамболийски и заобикалящите го квартали ще се просто перфектни. Но и да не е там, пак бива.
Благодаря ви! :)

bloodyF
10-19-2012, 20:13
http://www.imotibg.com/imoti/571559.html

виж това
няма ли начин вие да си плащате сами сметките на вашия етаж? и да си купувате продукти отделно?
хвани се на работа и ти
това че чистиш не е НИКАКВО оправдание
най-малкото,че ако сте си двамата на етажа, ще си живеете в 2 стаи примерно и няма да чистиш другите..готово..

Zyra
10-19-2012, 20:28
http://www.imotibg.com/imoti/571559.html

виж това
няма ли начин вие да си плащате сами сметките на вашия етаж? и да си купувате продукти отделно?
хвани се на работа и ти
това че чистиш не е НИКАКВО оправдание
най-малкото,че ако сте си двамата на етажа, ще си живеете в 2 стаи примерно и няма да чистиш другите..готово..
Ние си плащаме сметките на нашия етаж(та даже и в повече). Няма как да ги плащаме по отделно. Ние даваме 50% и майка ми 50%.
Продуктите сами си купуваме. Никога и сатотинка не ни е дала за каквото и да било. Всичко ние си плащаме.
На етажа сме си сами, но няма как да заключим останалите стаи. Все пак има прах има какво ли не. Не може да се остави да се занемарява къщата. Не искам един ден да отворя стаите и да видя 10см прах и жълти стени. Прозорците също се виждат. Съседите ще се смеят, че са мръсни.
Аз от къщи си работя като графичен дизайнер. Отделно правя 3D анимация и игри, уеб сайтове и тн. Като ми потрябват пари и правя някой друг проект и всичко е супер. С парите, които приятеля ми искарва сме си супер, а и той хич не иска да работя. Притеснява се, понеже всякакви хора вече има в София. Едни ги изнасилват, други убиват и тн. Затова си работя от къщи, НО гледам реално на нещата. Приятеля ми взима към 900лв с бонусите, но те не са твърди. Твърдата му заплата е 500лв и затова казвам, че разполагаме с 500лв на месец. Аз не оточнявам доходи, понеже днес ще направя лого и ще взема 100лв, утре може да нямам поръчка и нищо няма да взема и така. Казвам само твърдите пари, с които разполагаме, за да може, ако този месец нямам поръчки и той бонуси да сме способни да се справим.
Търсим просто таванско помещение или малко апартаментче, където да сме на спокойствие от всички роднини, които ни имат за касички и само ни искат заеми и после ни казват, че нищо не им даваме.

Zyra
10-19-2012, 20:48
откога борисовата е в лозенец?!

Ами Лозенец е голям :D Стига го стадион Васил Левски ...до метрото. Ние сме малко под Семинарията точно с/у гората на Борисовата градина. Тя Борисовата градина не е само там, където ти е езерото и алеите за разходка. :D Затова хората в София неформално го наричат горен и долен Лозенец.

bloodyF
10-20-2012, 19:12
ми тоя твоя мамин син, не може ли да я скумръца малко и да й покаже, че той е мъжа в къщата?

SuNsEt
10-20-2012, 20:43
Някак си ... хем казваш,че сте си супер с парите и си имате всичко,хем пък не може да си намерите квартира.
Не мисля,че няма по-евтини наеми в София, разтърсете се по крайните квартали , където няма на близо метро или кой-знае какви екстри,защото цените се вдигат с всяка една екстра в близост до апартамента.

Търсете боксониери .

http://www.bulgarian-offers.com/property/real_estate/bg/combined/l/bg/sl/%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F/t/%D0%91%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D 1%80%D0%B0/d/rent/c/EUR/prt/250/st/combined/lf/0/slt/town/pg/1/
http://obiavite.com/ads/109235-%D0%B1%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D 1%80%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D 0%B8%D0%BA
http://www.naemibg.com/imoti/%D0%94%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0%B4%D0%B2%D1%83%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D 0%BD%D1%82-%D0%B2-%D0%B6-%D0%BA-%D0%9A%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%B0-68-%D0%BA%D0%B2-%D0%BC-offer205211.html
http://www.naemibg.com/imoti/%D0%9F%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0%94%D0%92%D0%A3%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%95%D0%9D-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D 0%BD%D1%82-%D0%B3%D1%80-%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D0%B6-%D0%BA-%D0%98%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0%BD-offer205025.html
http://www.naemibg.com/imoti/%D0%9F%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0%94%D0%92%D0%A3%D0%A1%D0%A2%D0%90%D0%95%D0%9D-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D 0%BD%D1%82-%D0%B3%D1%80-%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D0%B2-%D0%97%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA-offer204952.html

Нещо май не търсиш качествено ;)

Zyra
10-20-2012, 21:25
ми тоя твоя мамин син, не може ли да я скумръца малко и да й покаже, че той е мъжа в къщата?

Правил го е, но ако познаваше роднините ми по женска линия ще знаеш, че ама грам не им пука. Въртят хората на малкия си пръст. Пък и той живее тук само заради мен и понеже майка ми е склонила. Не може да прекалява с думите и тона, понеже рискува да го изгони, а той дойде от Холандия заради мен и няма къде другаде да отиде. Би било просто тъпо и твърде голям риск. Пари все се намират от някъде. Не е като да сме супер, понеже всеки месец излиза нещо непредвидено, като надвишен лимит на телефона, зъболекар, някоя болест, за която е нужно лечение и тн. Затова търсим нещо по-евтино като за начало. Да пробваме как ще провърви, пък после ще видим. Няма да оставаме дълго време тук. Догодина най-късно август месец трябва да се върнем в Холандия и няма смисъл да плащаме големи суми за наем, като няма да се задържим. Нужни са ни само основните условия за живот нужни на един човек.

Zyra
10-20-2012, 21:32
"Някак си ... хем казваш,че сте си супер с парите и си имате всичко,хем пък не може да си намерите квартира.
Не мисля,че няма по-евтини наеми в София, разтърсете се по крайните квартали , където няма на близо метро или кой-знае какви екстри,защото цените се вдигат с всяка една екстра в близост до апартамента.

Търсете боксониери . "
_______________________________________
Под "имаме си всичко необходимо" имам предвид, че се справяме със сметките, с покупката на храна и напитки и всичко, което ти е нужно, за да оцелееш, но не пръскаме пари за излишни неща. Това е и една от причините да търсим нещо достъпно.

mimsssssss
10-20-2012, 21:39
Слагате си отделен водомер на етажа на вашата си баня и отделен електромер и всичко ви е топ. И наистина това, че чистиш и готвиш не значи че работиш. Да се сготви една тава мусака примерно ти отнема 1 час, а тавата за двама човека стига минимум за два дена. И то докато се пече мусаката може да пуснеш прахосмукачката и да забършеш с препарат пода.
Не вярвам всеки ден да чистиш паяжини или да търкаш фугите в банята. Ако смяташ, че да си домашна прислужница е работа, ок, ама не е.

Zyra
10-20-2012, 21:48
Слагате си отделен водомер на етажа на вашата си баня и отделен електромер и всичко ви е топ. И наистина това, че чистиш и готвиш не значи че работиш. Да се сготви една тава мусака примерно ти отнема 1 час, а тавата за двама човека стига минимум за два дена. И то докато се пече мусаката може да пуснеш прахосмукачката и да забършеш с препарат пода.
Не вярвам всеки ден да чистиш паяжини или да търкаш фугите в банята. Ако смяташ, че да си домашна прислужница е работа, ок, ама не е.

Не си прочела добре. Работя от къщи като графичен дизайнер. НО гледам реално на нещата за мен сигурни пари са тези, които по договор си идват всеки месец (една и съща точна сума). Аз работя като графичен дизайнер без договое (така взимам повече пари). На договор ще взема едни 400/500лв, а без договор и като върша отделни поръчки взимам по 100лв за лога, 200лв за банери, над 1000 за уеб сайтове и тн, но всеки месец тези пари варират. Утре може да имам поръчка, а други ден не и да са на различна стойност и, затова това за мен не са сигурни пари и не ги смятам. Пък и тези пари ги слагаме в спестовна сметка така или иначе и гледаме да не ги пипаме. Предпочитам извеестно време да живеем скромно и после да можем да си позволим да осъществим плановете си, пред това сега да се правим на принцове и принцеси за излишни неща и после да нямаме възможност да направим това, което искаме.
Затова-това, че не работя на договор или във фирма и си седя у нас не значи, че не работя от нас. :)
А и да чистиш такава голяма къща отнема доста време. Мразя несъвършенства-и както каза "дали чистя фугите в банята всеки ден" -всеки ден я минавам с белина и отделно с още няколко препарата за плочки, за кранчета, мия огледалата и ходя след приятеля ми, понеже той си идва у нас само за няколко часа, като през повечето спи и набързо се оправя и не му остава време да си оправя дрехите след себе си или чиниите и тн. Ако го познаваш щеше да знаеш, че една тава не му стига за едно ядене, пък ти си мислиш, че ще ни стигне за 2 дена + за 2ма души. :D Той тренира много и се нуждае от храна. Честно казано обичам да съм домакиня и да върша тези неща сама. Така съм сигурна, че всичко ще ми е перфектно и няма да забелязвам недостатъци. Чистя си, готвя, като видя, че стената пожълтява вечер като няма какво да правя си я боядисвам, правя си ремонти в къщи, и отделно работя като графичен дизайнер по няколко часа на ден. Не е като да скучая и да няма какво да правя.

bloodyF
10-21-2012, 08:28
ще ти кажа, че вкъщи се чисти 2 пъти седмично-сряда и събота, по-основно 2-3 пъти годишно (прозорци и пердета)
и блести всичко
майка ми работи на 2 места, аз ходя на училище, баща ми работи от сутрин до вечер
и тези оправдания са чист мързел
а пък по -добре да взимаш всеки месец по 400 лева, а не веднъж по 100 или два пъти по 200
според мен!
да, всички обичаме да сме домакини, да чистим , готвим и да се лакираме с ролки на главата, ама ако искаш да сте самостоятелни ще си завлечеш гъза до някоя фирма и ще си намериш работа и ще си разпределиш времето
това е.

Chacho
10-21-2012, 08:46
Погледни в сайтовете за имоти, има много оферти за квартири. Двустаен апартамент спокойно може да си намерите за 350-400лв месечно с много прилични условия. Ей сега в Стрелбище на бул.България един приятел си взе двустаен с кухня, баня и тераса, обзаведен, хубави мебели, ламинат, алуминиева дограма, парно.

Ако единият от вас има твърда заплата, с фрийлансърството идеално можеш да го допълниш, а и има от време на време оферти за съботно-неделна работа. Стига да имате разум за спестяване, несигурните моменти (когато оставаш без работа) спокойно могат да се покрият от периодите, когато преливаш от оферти. Може да ти е малко нестабилно под краката, но хляб за графични дизайнери винаги има, не очаквам да оставаш дълго време без работа. Особено както си с опит и са те търсили.

Имате и близки, така че първоначално сигурно ще може да ви се помогне докато се ориентирате. С времето ще се нагласите, ще прецените какви промени трябва да се направят, ще си установите какви харчове можете да си позволявате, но като всяко друго нещо, ако имате воля и с това може да се справите.

Просто се разтърсете, звънете и оглеждайте. Заделете си месец, месец и малко за търсене на подходящо жилище, сигурен съм, че ще намерите нещо, което ви устройва. Ходете на огледи, интересувайте се и така. Няма да публикувам сайтове тук, но е достатъчно да напишеш "имоти" в google и ще ти излезнат сериозните сайтове.

mimsssssss
10-21-2012, 15:14
Аз все още не разбирам защо не си сложите отделен водомер и електромер? Ще ви излезе много по-евтино от наем всеки месец.
В крайна сметка плащайте вие тока и водата, пак няма да са повече от 200лв, колкото да речем ще ви е само минимален наем в гарсониера в София.

Zyra
10-21-2012, 17:33
Аз все още не разбирам защо не си сложите отделен водомер и електромер? Ще ви излезе много по-евтино от наем всеки месец.
В крайна сметка плащайте вие тока и водата, пак няма да са повече от 200лв, колкото да речем ще ви е само минимален наем в гарсониера в София.

За жалост пак не разбра. Аз като графичен дизайнер от къщи печеля доста пари. Имам много оферти за изработка на лога, на дизайн за уеб страници, за бланки , брошури и тн. Правя поръчки и за чуждестранни фирми, които разполагат с 500 долара за едно лого или лого и още някоя друга малка екстра, която да допълни тотал дизайна им. На месец искарвам най-малко 1000лв. Ако имам поръчка за дизайн на уеб страница взимам и по 3000лв, а от чуждестранни фирми и повече, понеже разполагат с по-големи бюджети. НО!!!!!!!!-Аз влагам всички тези пари в спестовна сметка в банката на чичото на гаджето ми, понеже имам добра лихва и така не само, че парите ми нарастват, но и не ги харча. Майката на приятеля ми събира в Холандия пари, за да ни купи къща, но и аз заделям спечелените ми пари, за да мога да и помогна. Догодина се местим и искам да имаме достатъчно пари, за да можем да си го позволим. Не искам работа на договор, понеже ще ми дават фиксирана сума пари да кажем 900лв и ще ми прибират останалата част от изработените ми пари. Какво ще ми платят във фирмата за 9 лога, а останалите неща, които съм направилла ще си ги сложат в джоба. Едно лого го правя за 2 часа ....какво да работя 20 дена в месеца, да направя 100 неща и да ми платят за 9 е тъпо просто. Пък и като се преместя в Холандия ще ми е трудно да си намеря работа на договор. Първо българите хич не ги харесват, второ, за да назначат българин на работа не трябва да има желаещи за този пост от холандци (понеже ние искаме много по-малко пари от тях и винаги ще предпочетат нас пред тях-затова вече има закон за това). Като се преместя в Холандия ще ми е много по-лесно да си работя от къщи пак по същия начин. Пак със същите клиенти,пак същите доходи и тн. Ето Chacho ме разбра, за разлика от теб. Работа за дизайнери винаги има. Всяка фирма си има лице, което един графичен дизайнер оформя. Няма фирма без лице. Майката на приятеля ми заделя пари за къща, аз пари за къща и образование, а приятеля ми ни издържа...не е ли справедливо? Той дава 500-900лв за нас на месец, а аз вкарвам над много над 1000лв на месец в спестовна сметка, за да сме си добре после и да имаме хубав живот.

Отделен водомер не искам да слагам. Къщата си е на майка ми и когато и скимне може да каже махайте се от тук. Искам да сме независими от нея. Нито мога да я гледам нито да я търпя. Днес качвам едни съдове да ги мия горе, слизам да взема и чашите и тя ми крещи как нямало да слизам докато не измия чиниите. Викам и "А искаш ли да взема и чашите, които са многоо повече или да ти измия 2те чинии и да ти остявя чашите на теб", Отивам да купя цигари на баба, прибирам се и тя в двора ми вика...."Сега ли реши да излизаш на вън и да влизаш, като знаеш, че чистя?"-викам и " Баба ме помоли да и купя цигари, понеже ти си и отказала. Искаш ли ти да ходиш да и купиш, а тези да си ги задържа и да дам 5лв на баба, защото и на мен не ми се разкарваше, но жената ме помоли и веднага приех, понеже ми е баба". Нестига, че всичко правя, ама и недоволства, че и помагам и на нея и на баба. Нито и искам пари, помагам и, аз върша всичко и пак се заяжда... Е кажи ми ти, ако беше на мое място кое ще предпочетеш. Да минеш с евтиния вариант и да търпиш този абсурд или да се изнесеш и изобщо да си нямаш взямане даване с подобнби хора. Аз избирам 2рото и шредпочитам да плащам наем пред това да живея с подобна неблагодарница, която нито някога ме е гледала, нито ми е помагала нито левче в живота ми не ми е давала. На училище съм ходила без пари и съм ходила пеша, умирала съм от глад, докато тя се е забавлявала със заплатата си от 2300лв на месец. Дрехи никога не ми е купувала. Тате си е давал последните пари ( а той кара само на една пенсия, понеже като е бил на 19 в Кремиковци един валяк му е премазал пъцете и никъде не искат да го вземат на работа). До преди година още носих дрехите си от 5ти клас и се радвах, че не съм порастнала, че още да ми стават. Тежа 40кг, понякога и 39, а след месец/два правя 20 години. Никога не ми е помагала. Изгледали са ме баща ми и приятелите му от работа. И все пак тате няма възможност да ме издържа или да ми помага, дори и когато бях малка. Но имала ли съм нужда от нещо е правил всичко възможно, за да ми го даде. Трябвали са ми учебници, чифт маратонки, за да не ходя боса на училище, а човека си е продавал кръвта, за да ми го даде. Тате се грижи и за баба и дядо и дава всичко от себе си за семейството. Това е човек за мен, а не егоистичната ми майка, която и на улицата би ме оставила. Ако не беше приятеля ми щях да си умра. Имах здравословни проблеми и майка ми и стотинка не ми даде да се оправя, остави ме гола и боса, без храна без нищо. Когато направих спонтанен аборт ми вика-не си бременна не си направила аборт нормално е жена да изхвърля съсиреци....това беше пълен абсурд. Добрече приятеля ми ми даде пари и ме заведе в болницата, иначето щях да получа натравяне на кръвта и да умра...С такъв човек би ли искала да живееш, би ли искала да го познаваш и да е край теб. Предпочитам да даваме пари и да живеем под наем, от колкото тя да е край мен, да я виждам, да я чувам и да имам вземане даване с нея.
Работя, искарвам си сама парите, влагам ги в къща, в която да се преместим да живеем, влагам ги в моето и бъдещето на приятеля ми. Не съжалявам, че не ги давам да дрешки или козметика. Като постигна това, което искам има време и за това. Аз не мисля за глупави неща. Аз поставям бъдещето си на 1во място, а след това джунджурийките в живота. По-добре с 500лв да живеем с приятеля си и да имаме бъдеще, от колкото от него 500, от мен 1000/2000, да ги изхарчим и да си останем сред циганията в София, при сегашните политици, при сегашното състояние на тази държава. И без това цял живот съм се мъчила (но никога не съм се предвала, винаги съм се борила) какво ще ми стане ако още една година се помъча в някоя дупка в София, след като после ще мога да сбъдна мечтата си. :)

Zyra
10-21-2012, 17:41
Погледни в сайтовете за имоти, има много оферти за квартири. Двустаен апартамент спокойно може да си намерите за 350-400лв месечно с много прилични условия. Ей сега в Стрелбище на бул.България един приятел си взе двустаен с кухня, баня и тераса, обзаведен, хубави мебели, ламинат, алуминиева дограма, парно.

Ако единият от вас има твърда заплата, с фрийлансърството идеално можеш да го допълниш, а и има от време на време оферти за съботно-неделна работа. Стига да имате разум за спестяване, несигурните моменти (когато оставаш без работа) спокойно могат да се покрият от периодите, когато преливаш от оферти. Може да ти е малко нестабилно под краката, но хляб за графични дизайнери винаги има, не очаквам да оставаш дълго време без работа. Особено както си с опит и са те търсили.

Имате и близки, така че първоначално сигурно ще може да ви се помогне докато се ориентирате. С времето ще се нагласите, ще прецените какви промени трябва да се направят, ще си установите какви харчове можете да си позволявате, но като всяко друго нещо, ако имате воля и с това може да се справите.

Просто се разтърсете, звънете и оглеждайте. Заделете си месец, месец и малко за търсене на подходящо жилище, сигурен съм, че ще намерите нещо, което ви устройва. Ходете на огледи, интересувайте се и така. Няма да публикувам сайтове тук, но е достатъчно да напишеш "имоти" в google и ще ти излезнат сериозните сайтове.

Мерси! :)

TheBeliever
10-21-2012, 17:46
И след всички тези писаници и обяснения колко пари и от какво вадиш и в каква къща къде живееш и къде ще се местиш и колко ти е несправедлив животеца - защо просто не вземеш един вестник с обяви, не отвориш няколко сайта, и не си намериш квартира? Какво очакваш от тази тема? Някой потребител в тийн форум да ти намери къде да се изнесеш ли?

Zyra
10-21-2012, 18:27
И след всички тези писаници и обяснения колко пари и от какво вадиш и в каква къща къде живееш и къде ще се местиш и колко ти е несправедлив животеца - защо просто не вземеш един вестник с обяви, не отвориш няколко сайта, и не си намериш квартира? Какво очакваш от тази тема? Някой потребител в тийн форум да ти намери къде да се изнесеш ли?

Не искам, ако някой има някой познат, който дава нещо под наем по-евтино, или знае място, където наемите са на допустима цена да ми каже. Имахме един приятел, който дойде от Нова Зеландия тук, помоли мама да му намери таванско помещение с баня и тоалетна и тя му намери за 50лв на месец някъде. Ние можем да дадем към 150лв. Не повече, понеже до Юли месец трябва да сме събрали парите за къщата.

TheBeliever
10-21-2012, 18:30
Търсиш квартира в София, за двама души, до 150лв на месец?


Късмет ти желая. Ще ти е нужен. Ама и той няма да ти помогне май.

Zyra
10-21-2012, 18:56
Търсиш квартира в София, за двама души, до 150лв на месец?


Късмет ти желая. Ще ти е нужен. Ама и той няма да ти помогне май.

То има, ама обикновенно казват за едно момиче или за едно момче, непушачка...абе глупави изисквания. Какви са тези глупости. Като е само за момичета апартамента не мога ли да издраскам стените със спрей като едно момче? Просто е глупаво. Има м/у 100 и 150лв, ама все с подобни изисквания, което не го разбирам. А ние искаме да си живеем заедно. Живеем заедно буквално от момента, в който се видяхме. Не искам да се разделяме, заради единия наем.
А и Мимс-тукащо получих предложение от Англия за изработка на уеб сайт на 1 стоматологичен кабинет 3500лв за 1 месец-после кажи как не съм можела да се издържам като работя от къщи и как съм си клатела краката. :)

TheBeliever
10-21-2012, 18:59
Тези между 100-150 с многото изисквания са за една стая от апартамент с хазяи. Едва ли би ви устройвало.

anonymous708973
10-21-2012, 19:25
А и Мимс-тукащо получих предложение от Англия за изработка на уеб сайт на 1 стоматологичен кабинет 3500лв за 1 месец-после кажи как не съм можела да се издържам като работя от къщи и как съм си клатела краката. :)

Не пестите ли от тия пари? Щото да си търсите двама човека квартира за мизерни пари, а ти да получаваш почти от въздуха 3500... странно е.

Zyra
10-21-2012, 19:26
Тези между 100-150 с многото изисквания са за една стая от апартамент с хазяи. Едва ли би ви устройвало.

Не това е за таван пригоден за живеене с тоалетна и баня без хазяйн. Просто искат някой нормален и кротък.

Chacho
10-21-2012, 19:40
Животът е такъв, че трябва да си предвиди по около 150 лева на човек само за наема. Не искам да звуча грубо, но общо взето никой не го грее на какво дередже сте, за да ви даде квартира без пари.

Оглеждайте оферти, с чакане се появяват добри, но всичко си има граница. А и бъдете много скептични към ниските суми, защото почти винаги има причина да са такива. Преди 2 години, например, намерих оферта за двустаен, в Лозенец, обзаведен, с бяла техника дори, за 250лева. Това, което бяха пропуснали да споменат, е че беше къща с обрасъл двор, на която всеки момент щеше да се срути втория етаж, невъзможна за отопление, с пукнатини по стените и развалена мивка.

Ако досега не сте оглеждали за квартири, от сайтовете можете да добиете добра представа какво е съотношението между условия и цена. При договарянето ще е изключително важно да можете с един поглед да пресметнете терена в пари. Малко като въпроса-уловка на интервютата за работа: "Колко пари искате да получавате?"

Zyra
10-21-2012, 20:28
я прати някви лога и сайтове дет си правила
че ми стана интересно 8-)

Ми пиши Administratie en Boekhouding Petrova в интернет ще ти излезе логото е мое, също към издателство Бисмар имам много работи предимно флаш банери, често качвам съдържанието на сайта им, правя им плакати и тн за изложения. Също съм правила лога за организации за рециклиране и за организации призоваващи хората да се образоват как да гледат децата си. Имам тотал дизайн към Imagine Technologies и още много други. Просто се разрови из интернет за горепосочените фирми и ще намериш все нещо мое. В момента съм на лаптопа на приятеля ми и е прясно преинсталиран, но чичко Гугъл все пак знае всичко. Сега ще правя сайт за стоматологичен кабинет за 1 човек от Англия и лого към него....като гледам и тотал дизайн ще трябва, понеже човека си няма ни най-малка представа от дизайн :D Та добри пари ще паднат.

mimsssssss
10-21-2012, 20:49
Ууу, къде съм казала, че си клатиш краката? Прочети постовете пак, нищо такова не съм споменала.
Аз намекнах да си останете в сегашната къща и да опиташ да разрешиш проблема. От близо 6 години се местя по апартаменти, къщи, квартири, хич не ми е добре, затова предложих да си сложите вие водомер или електромер, ако щете плащайте сметките, ама да няма неразбирателство между вас с майка ти.
Също евала за това, че изкарваш кинти за обучение и къща.
Но щом си решила да се махате, ето няколко предложения:
http://prodavalnik.com/davam-tavanska-staya-pod-naem-sofiya-tsentr-i11051057
http://prodavalnik.com/otlichna-naplno-samostoyatelna-tavanska-staya-klimatik-otlichni-komunikatsii-metro-obzavedena-179lv-i10068965
http://prodavalnik.com/staya-ot-tavanski-etazh-v-tsentra-na-sofiya---dadena-i10031997
http://prodavalnik.com/tavanska-staya-bez-hazyai-i7176957
http://prodavalnik.com/staya-pod-naem-i9258641
http://prodavalnik.com/tavanska-staya-i8799179
http://prodavalnik.com/tavanska-staya-v-lozenets-149-lv-i8183137

Zyra
10-21-2012, 22:05
Ууу, къде съм казала, че си клатиш краката? Прочети постовете пак, нищо такова не съм споменала.
Аз намекнах да си останете в сегашната къща и да опиташ да разрешиш проблема. От близо 6 години се местя по апартаменти, къщи, квартири, хич не ми е добре, затова предложих да си сложите вие водомер или електромер, ако щете плащайте сметките, ама да няма неразбирателство между вас с майка ти.
Също евала за това, че изкарваш кинти за обучение и къща.
Но щом си решила да се махате, ето няколко предложения:
http://prodavalnik.com/davam-tavanska-staya-pod-naem-sofiya-tsentr-i11051057
http://prodavalnik.com/otlichna-naplno-samostoyatelna-tavanska-staya-klimatik-otlichni-komunikatsii-metro-obzavedena-179lv-i10068965
http://prodavalnik.com/staya-ot-tavanski-etazh-v-tsentra-na-sofiya---dadena-i10031997
http://prodavalnik.com/tavanska-staya-bez-hazyai-i7176957
http://prodavalnik.com/staya-pod-naem-i9258641
http://prodavalnik.com/tavanska-staya-i8799179
http://prodavalnik.com/tavanska-staya-v-lozenets-149-lv-i8183137

Ами просто така ми прозвуча-извинявай!
Мерси за линковете. Много търсих в интернет, но никога не би ми хрумнало за Продавалник.

mimsssssss
10-21-2012, 22:10
Аз казах да си сложите водомер и електромер. А преди това, че да чистиш къщата и да готвиш не е работа, защото ти каза че не работиш. После се изяснихме.
Иначе обявите са до 150лв. просто скромни тавански стаички.

bloodyF
10-22-2012, 08:32
нещо не ми звучи добре цялата история, нещо не се връзва
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/418688_354694957940234_1839464815_n.jpg
сигурно и това си ти..

DisappointedDreamer
10-22-2012, 10:43
^ :lol: :lol:

TrollWare
10-22-2012, 13:04
Ела у нас

ledenakrasota
10-22-2012, 13:48
Без извинение страшна майка имаш... :? Що за отношение. Ти си жена и нейна дъщеря. Спри да бъдеш мижитурката и се изправи очи в очи с нея. Проведи разговор. Все едно чета супер смачкан човек. Момчето е дошло, заради теб, което е доста трудно отвън и голям компромис от негова страна. Сега и да се изнесете...По-лесно е да заминете и да работите навън отколкото да мизерствате. Да напуснеш дома си, заради майка си... Единият етаж не се ли води на твое име ? И да не се води, не трябва да се оставяш да те тъпчат. :)

Zyra
10-22-2012, 15:53
нещо не ми звучи добре цялата история, нещо не се връзва
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/418688_354694957940234_1839464815_n.jpg
сигурно и това си ти..

Хаха -не това е жената, за която съм правила логото. Виж, че тя си има фирма.....

Zyra
10-22-2012, 15:59
Без извинение страшна майка имаш... :? Що за отношение. Ти си жена и нейна дъщеря. Спри да бъдеш мижитурката и се изправи очи в очи с нея. Проведи разговор. Все едно чета супер смачкан човек. Момчето е дошло, заради теб, което е доста трудно отвън и голям компромис от негова страна. Сега и да се изнесете...По-лесно е да заминете и да работите навън отколкото да мизерствате. Да напуснеш дома си, заради майка си... Единият етаж не се ли води на твое име ? И да не се води, не трябва да се оставяш да те тъпчат. :)
За съжаление жените от моето семейство са просто ненормални. Егоисти, гледат само своята изгода и биха жертвали даже щастието на собствената си дъщеря, за да са добре. Баба изнуди дядо, че ако не предпише всички имоти на нейно име ще се разведат и оп всичко стана на нейно име. Майка ми говореше зад гърба на сестра си, правеше се на най-добрата и взе наследството. Като умре всичко отива на мое име, но до тогава има още много време, след като майка ми е едва на 40. Просто не ми се занимава с нея.
Намерих 1 апартаментче в близост до Mall of Sofia 300лв е цената 1 спалня,голям хол, кухня, антре, баня с тоалетна. След ремонт, добре обзаведен с нови мебели. 300лв е малко и все пак един мой приятел от долната улица си търси къде да живее с приятелката си мислим да се наговорим те 2мата да вземат хола, а ние спалнята и да си делим наема. Гаджето ми се занимава с уеб дизайн, аз с графичен дизайн, моя познат с програмиране и 3Д дизайн, а приятелката му с фотография-звучи ми като добър екип, от който само може да черпим знания. :)

Chacho
10-23-2012, 06:10
Успех!

Amore-Mio*
10-23-2012, 08:38
Трудно е, трябва си доста усилия и воля, за да си намериш ново жилище.
Така, че рови, където можеш - интернет, вестници и така нататък. Принципно е напълно възможно да си намерите и до 250лв. да кажем, двустаен, но за София е малко по-трудно. Но не и невъзможно.
Успех!

ledenakrasota
10-23-2012, 15:31
За съжаление жените от моето семейство са просто ненормални. Егоисти, гледат само своята изгода и биха жертвали даже щастието на собствената си дъщеря, за да са добре. Баба изнуди дядо, че ако не предпише всички имоти на нейно име ще се разведат и оп всичко стана на нейно име. Майка ми говореше зад гърба на сестра си, правеше се на най-добрата и взе наследството. Като умре всичко отива на мое име, но до тогава има още много време, след като майка ми е едва на 40. Просто не ми се занимава с нея.
Намерих 1 апартаментче в близост до Mall of Sofia 300лв е цената 1 спалня,голям хол, кухня, антре, баня с тоалетна. След ремонт, добре обзаведен с нови мебели. 300лв е малко и все пак един мой приятел от долната улица си търси къде да живее с приятелката си мислим да се наговорим те 2мата да вземат хола, а ние спалнята и да си делим наема. Гаджето ми се занимава с уеб дизайн, аз с графичен дизайн, моя познат с програмиране и 3Д дизайн, а приятелката му с фотография-звучи ми като добър екип, от който само може да черпим знания. :)


;) Успех!

pifiella
10-27-2012, 21:01
Твоят не иска да работиш(сред хората,в реалния свят),защото има изнасилвачи,убиици и страшни хора!
Не се заяждам,но как живееш с човек,който си налага мнението, уж за твое добро?!

windowlicker
11-01-2012, 14:56
По принцип ако искаш да се изнесеш, трябва и да се лишиш от някои неща. Ако искаш да плащаш наем и пак да ти остават същите пари просто няма как да стане за съжаление. Щом заплатата на приятеля ти не е достатъчна за наем и за всичко останало, ще трябва и да даваш от спестяванията. Ако пък мислиш, че това не е възможно ще трябва да изтърпите до следващата година или там кога беше в къщата на майка ти. Просто не е възможно да поддържаш същия стандарт и в същото време да си самостоятелна.