PDA

View Full Version : Как да си помогна?



EverywhereWithYou
10-19-2012, 22:32
здравейте! Отново се обръщам към вас. В момента излизам с едно момче. Той се държи много добре с мен, това, което засега ми е показал като характер и отношение, е страхотно. Ясно ми е, че си има и недосатъци, кой няма. Много се сближихме, споделяме си, доста си говорим за всякакви неща. Мога да кажа, че му имам доверие. Въпросът е обаче, че бившият ми постъпи много гадно с мен преди... буквално спря да ми вдига телефона един ден и да ми отговаря без никаква конкретна причина (т.е. аз да съм направила нещо против него и т.н.), просто така. Тогава буквално ми разби сърцето. Както и да е, мина доста време, вече нямам чувства към него. Но сега просто не мога да се абстрахирам от мисълта, че това може да се повтори. Сегашното момче е страхотно и се опитвам да не си позволявам такива мисли, но някак ми е останал такъв страх. Как да се отделя от тези мисли, не искам стари неща да влияят на новите ми взаимоотношения и да ме дърпат назад, иска ми се да мога да му се доверя напълно... Дали ще мине с времето или може би да споделя на момчето за този страх или? Благодаря ви предварително :)

Chacho
10-19-2012, 22:37
Повечето хора са достатъчно зрели поне един СМС да драснат. А достатъчно хора са по-зрели от тези със СМСите. Не мога да си представя да попаднеш на още някой, който по този начин да те остави. Просто върши нещата напук на страха си и ще изчезне. През това време можеш да говориш, да се спотайваш и каквото решиш, просто не се предавай пред него. Щом пичът изглежда свестен и си щастлива, няма смисъл да се тормозиш. Никога не можеш да бъдеш сигурна, но пък също не можем да гарантираме, че няма да ни блъсне кола на улицата. Нали няма да спрем да пресичаме?

TheBobqk
10-20-2012, 06:21
Аз ти предлагам да споделиш с него страха си. Щом си имате доверие и държите един на друг, опитай се да му се довериш за това. Бившия ти е глупак. Дано това момче да е свястно.

Chacho
10-20-2012, 08:44
^Не че кой знае кво ще стане, но приятелят й ще почне да обвинява себе си и ще й говори глупости, от които тя няма нужда.

jghgh
10-20-2012, 09:17
^Не че кой знае кво ще стане, но приятелят й ще почне да обвинява себе си и ще й говори глупости, от които тя няма нужда.
Хаха, съгласна.


буквално спря да ми вдига телефона един ден и да ми отговаря без никаква конкретна причина (т.е. аз да съм направила нещо против него и т.н.), просто така.
А това е най-гадният начин да те зарежат....


Не знам, обаче се опитвай да не смесваш миналото с настоящето. Бившият е постъпил като глупак - и като путка най-вече, а това не е казано, че ще се повтори. Даже шансът е малък. Настоящият си е отделна личност, със собствени разбирания. Всеки човек е различен. Не може да очакваш същите постъпки от различен човек. Т.е. филмираш се излишно.
По-смелата и прави неща, които те е страх да направиш!

heartshapedbox
10-20-2012, 09:42
Опитай се да се съсредоточиш върху сегашното ти момче и приятното време, прекарано с него.
Не трябва изобщо да мислиш за евентуалната раздяла, камо ли как точно би се случила тя.
Радвай се на момента, момчето не ти е дало повод да се натъжаваш излишно.

marilyn
10-20-2012, 19:42
Приеми го като предизвикателство... да си над страховете си. Разбирам колко ти е било гадно, но не всички хора са такива. Ако ти е хубаво с това момче, допадате си... не го губи заради стари неща, които те дърпат назад. Не всички хора са еднакви и не всеки би постъпил като бившия ти.