PDA

View Full Version : Проблем със съня.



ivan_95
10-20-2012, 03:26
Здравейте.От няколко дена имам проблеми със съня - когато легна просто не ми се спи, трудно си държа очите затворени.По някое време може би заспивам, но това не е онзи дълбок сън, в който изпадах преди.Спя, но не по този начин както трябва, въртя се постоянно... Много е гадно просто.. Искам да спомена, че ям всяка сутрин черен шоколад Линд 70 процента, има ли вероятност от шоколада да е,защото е много силен,макар че го ям само сутрин?

awerw
10-22-2012, 15:15
успокой се пич, при съня всичко е психика, успокой се, мисли за някакви други неща, недей мисли за това дали ще заспиш и аз съм имал проблеми със съня най-различни, работата е да се успокоиш и да мислиш за нещо друго и докато се усетиш ще се събудиш сутринта :Д

SunSetBeach
10-22-2012, 17:39
Някакъв проблем ли имаш?

mlf
10-25-2012, 18:57
ами просто си се малко притеснила ... гледай с :) на живота и ще се оправиш --- УСПЕХ :))))

marsita
10-26-2012, 10:08
Сънят е свързан до голяма степен с ежедневния стрес, на който сме подложени... Може би си се пренатоварил нещо и хиляди мисли се въртят в главата ти нощем... Едва ли щоколадът ще има толкова дълго влияние, щом го ядеш сутрин... Скоро имах такъв период. В рамките на една седмица направо щях да откача!!! Беше ми страшно напрегнато и заспивах лъм 3-4, а на сутринта трябваше да ставам в 7. На четвъртия ден приличах на разхождащ се призрак :) но вече съм Ок.

Ivaaaaa
10-28-2012, 12:27
^Точно. Аз имах проблеми със съня и на пълнолуние направо осъмвах. Много е неприятно. При мен се дължеше и още от стреса и напрежението всеки ден. Ежедневието ми е напред назад и се отразява, а и не само това ами училище, семейство, приятели, гаджета и така. Пих една седмица едни хапченца за сън, но не е препоръчително да се пият аз имах огромна нужда.
Просто трябва да се успокоиш, а има и чайове, но не знам дали помагат.

Alchemist
10-28-2012, 12:35
Предлагам ти медитация за да си освободиш главата от всички ненужни мисли и за да можеш да се отпуснеш и да заспиш, направи едно търсене в YouTube и ще намериш доста (потърси в Google ако искаш по-точна информация над това което постигаш с медитация). Също така, гледай да консумираш достатъчно витамини в диетата си (или взимай Мулти-витамин) но по-конкретно Цинк и Магнезий са важни за дълбокият сън и свежата сутрин. По-малкото седене пред компа и четенто на книга примерно също може да има доста позитивен ефект над съня ти (и живота). Спортуването - било тежести или тичане или някакъв конкретен спорт също помагат. Има много неща...

marsita
10-30-2012, 06:33
Спортуването - било тежести или тичане или някакъв конкретен спорт също помагат. Има много неща...
Тъкмо влезнах да добавя и това, но Alchemist го е казал вместо мен. Спортът има икзлючително полезно влияние към начина ни на живот!

Source
11-03-2012, 12:39
И аз,откакто се влоши времето имам проблеми със съня.Заспивам трудно и пе едно вереме се "сепвам" и после съм в нещо като,ту буден,ту заспал....много е гадно и съм се наплашил да не ми има нещо.Наистина,стреса ми е малко в повече при мен?!

Anonys
11-03-2012, 12:55
training, sleep, eat, fuck, repeat.

Miki26
11-11-2012, 15:58
Има много фактори за проблеми със съня .
1. Намали ежедневния стрес .
2. Не прекалявай със стоенето на компютъра и четеното на книги 9 над 3-4 часа , защо става много вредно за мозъка и как да кажа сейно си изпил 10-15 чаши с кафе , зомбираш се )
3. Намали шоколада и аз имам същия проблем , че ям по еда милка на ден и личната ми каза следното , защото и аз не можех така да спя добре :
Съвет: Намали на по-малката опаковка сутрин
или
Съвет 2 : Яж го през ден
или
Съвет три : замени шоколлада пак с нещо съдържащо шоколад , но по-малко .

Успех !

gugenceto2
11-13-2012, 17:53
Когато си затвориш очите мисли за голи мацки или нещо което ти харесва. При мен работи (не съм си представяла голи момичета прекалено странно е :D )