PDA

View Full Version : Флешове



druzilla
10-20-2012, 10:05
Такам..искам да си сложа флеш.Има два варианта -да си разширявам дупката на ухото постепенно или да отида в студио и директно да ми сложат желания размер.Обаче ми казаха,че при втория вариант много боли,а и има опасност да ти се скъса ухото :smt012 Вярно ли е това?Някой преживял ли го е? Може ли да ми обясни? :D

wiiwa
10-20-2012, 10:22
Винаги съм се чудила от този флеш ухото завинаги ли остава такова широко ?

druzilla
10-20-2012, 10:36
Винаги съм се чудила от този флеш ухото завинаги ли остава такова широко ?
Зависи колко голямо е разширението.Ако е до към 10 мм си зараства.

albi951
10-20-2012, 10:50
Аз си правих флеша сама и мисля че е по-добре, дори не знам дали в тукашните студиа се предлага разширяване. Ти до колко искаш да разширяваш? и бту не е сигурно че като е по-малко от 10мм флеша ще зарастне :д

druzilla
10-20-2012, 10:58
Аз си правих флеша сама и мисля че е по-добре, дори не знам дали в тукашните студиа се предлага разширяване. Ти до колко искаш да разширяваш? и бту не е сигурно че като е по-малко от 10мм флеша ще зарастне :д

Ами аз не искам някъф голям,5 или 6 мм са ми напълно достатъчни.Да,не е сигурно,че ще зарастне ,но пак се свива донкъде..

heartshapedbox
10-20-2012, 11:05
Постепенно е по-добре, по милиметър на седмица и няма да те боли.

anonymous708973
10-20-2012, 11:27
Ти болна ли си?! Никой не си слага директно някъв голям. Разширява се постепенно.
Остави настрани, че тия флешове са супер противни за който и да е пол, ама ако си скъсаш ухото, правейки си такъв...

albi951
10-20-2012, 12:04
епа щом толкова мъничко нямаш грижи, взимаш си разшители, промиваш с кислородна вода после мажеш и с гентамицин крем(това в продължение на 2-3 седмици), не си давай много зор с разширяването и т'ва е майна

ChubbyBunny
10-20-2012, 12:07
Ти болна ли си?! Никой не си слага директно някъв голям. Разширява се постепенно.
Остави настрани, че тия флешове са супер противни за който и да е пол, ама ако си скъсаш ухото, правейки си такъв...

Еми на теб може да са ти противни, но на много хора им харесва и т'ва донякъде си е въпрос на стил...

albi951
10-20-2012, 12:30
Ти болна ли си?! Никой не си слага директно някъв голям. Разширява се постепенно.
Остави настрани, че тия флешове са супер противни за който и да е пол, ама ако си скъсаш ухото, правейки си такъв...
чак пък, ако отидеш в студио ти правят от обикновена дупка на седмица примерно иначе к'ъв е смисъла да ходиш да ти го правят в студио? а и не виждам някъде да е питала за мнение дали ни харесват или не

tori
10-20-2012, 13:51
Ъ, най-добре в къщи, чистиш разширителя и бавничко. Аз натиках 3 мм за два дни и после ги махнах след 2 седмици. :дд Иначе то ухото винаги се цепва по милиметърче при разширяването, иначе няма как да стане.

dream1707
10-20-2012, 15:17
Зависи колко искаш да правиш... щото по-големите, ако се разширят много бързо може да ти се сцепи ухото
По-добре си вземи разширител и постепенно си го разширявай сама :)

heartshapedbox
10-20-2012, 16:11
епа щом толкова мъничко нямаш грижи, взимаш си разшители, промиваш с кислородна вода после мажеш и с гентамицин крем(това в продължение на 2-3 седмици), не си давай много зор с разширяването и т'ва е майна

Глупости, гентамицина е антибиотик, няма нужда от него!
Обикновен вазелин само и промиваш разните корички, лимфи и други мизерийки с физиологичен разтвор..


Ъ, най-добре в къщи, чистиш разширителя и бавничко. Аз натиках 3 мм за два дни и после ги махнах след 2 седмици. :дд Иначе то ухото винаги се цепва по милиметърче при разширяването, иначе няма как да стане.

Не се цепва, разтяга се, освен ако не натикаш много голям размер изведнъж, или пък не започнеш да разширяваш преди да е зарастнало.

FasterBeach
10-20-2012, 16:20
Винаги има опасност от сцепване ако разширяваш много наведнъж. Почти сигурно е и ако разширяваш с много наведнъж, че ще ти излезе една "кожичка" от задната част на ухото (забравих как се казваше), която се отстранява само със скалпел (при лекар). Аз моя докато го правех не се притеснявах много-много и едното ми разширяване беше около 4мм (от 2 до 6) и нямах проблеми, но по-добре не рискувай.
Друг вариант е и да отидеш при хирург и да ти направи той дупката... имаше едни инструменти, но как се казваха - не знам... но в този случай буквално ти изрязва кръгло парче кожа... там не е "разширяване" :D
Най-добре се разширявай сама, но със закупен разширител, а не импровизиран. И най добре разширявай по мъничко всяка седмица.

heartshapedbox
10-20-2012, 16:35
Почти сигурно е и ако разширяваш с много наведнъж, че ще ти излезе една "кожичка" от задната част на ухото (забравих как се казваше),
блоу-аут. :)


имаше едни инструменти, но как се казваха - не знам... но в този случай буквално ти изрязва кръгло парче кожа... там не е "разширяване" :D

Пънч, ама май никой пиърсър не работи с такива в БГ, а да отидеш при хирург за флеш, не ми се връзва. Пък и направено така-не зараства.

FasterBeach
10-20-2012, 17:21
Пънч, ама май никой пиърсър не работи с такива в БГ, а да отидеш при хирург за флеш, не ми се връзва. Пък и направено така-не зараства.
Вярно бе..
Е аз за хирург говорех... и го казвам само като вариант, не го препоръчвам.

albi951
10-20-2012, 17:37
Глупости, гентамицина е антибиотик, няма нужда от него!
Обикновен вазелин само и промиваш разните корички, лимфи и други мизерийки с физиологичен разтвор..



Не се цепва, разтяга се, освен ако не натикаш много голям размер изведнъж, или пък не започнеш да разширяваш преди да е зарастнало.

забравих да спомена да го ползва само ако стане много зле, а на онази кожичка и се вика блоу аут
пп. не видях че си отговорил/а
пп.2 това за рязането на кожа че е ли само при хрущяла, какъв е смисъла да ти режат кожата?

FasterBeach
10-20-2012, 17:50
пп.2 това за рязането на кожа че е ли само при хрущяла, какъв е смисъла да ти режат кожата?
Ооо повярвай ми, намират се и такива мързели, които стигат до такива крайности.

heartshapedbox
10-20-2012, 17:50
Ми няма смисъл, но става по-бързо от разширяването. :Д

albi951
10-20-2012, 18:25
Разни хора, разни идеали :д

druzilla
10-20-2012, 18:26
Благодаря ви за отговорите :) Първо да кажа,че не съм искала мнението ви относно флешовете.След като аз съм преценила,че ми харесва,какво мислите вие - не ме засяга. Второ няма смисъл в рязането на кожа,после като реша да сваля флеша и да ми стои дупка..Та стигнах до извода,е ще си разширявам дупката на ухото сама. :)

CupcakeKitty
10-20-2012, 18:35
Наистина най- добре е самичка и не е кой знае какво
аз от 8 на 10мм (обаче разширителя се оказа най- малко 11) вечерта не можах да спя от болка
до осмица също разширявах адски бързо.. 6мм ги дръпнах за 3 дена след това пак не изчаках да се пооправят и турих 8-те мм
бързането е адската простотия но когато си с циганско сърце няма как :D
определено не си давай зор на ушите и го карай полека за да не ревеш после =О
бтв тука всеки втори си прави флешове, червени коси а у
пък ходи ли му не му ли ходи (и на стил и на излъчване) хич не се замисля
пф

albi951
10-20-2012, 18:48
Китке, мислиш ли че ми пука дали ми ходи или не?
Който иска к'вото си иска ще прави

anonymous708973
10-21-2012, 15:53
Китке, мислиш ли че ми пука дали ми ходи или не?


А би трябвало.
Щото иначе ставаш като шестокласничката, сложила червилото и обувките на мама.

sashko705
10-21-2012, 16:04
Вместо вазелин използвай лубрикант, защото е много по-вероятно да ти се замърси и да стане някаква инфекция. Иначе аз едно време имах 10ка, но го свалих, защото се навъдиха адски много позьори и вече всеки 2-ри има флеш..

anonymous708973
10-21-2012, 18:36
Вместо вазелин използвай лубрикант, защото е много по-вероятно да ти се замърси и да стане някаква инфекция. Иначе аз едно време имах 10ка, но го свалих, защото се навъдиха адски много позьори и вече всеки 2-ри има флеш..

И сега ухото ти не прилича на швейцарско сирене?

CupcakeKitty
10-21-2012, 18:56
Китке, мислиш ли че ми пука дали ми ходи или не?
Който иска к'вото си иска ще прави
Аз да ти казах да почне да ти пука?
На кой му трябва да си прави нещо дето не му ходи?


И сега ухото ти не прилича на швейцарско сирене?
Баси изказванията, честно

anonymous708973
10-21-2012, 19:27
На място са си.
Теоретично всички с флешове твърдите, че то нямало проблем, то под 10 мм се свивало... колко такива съм чувала. Но познавате ли наистина някого, който да си е махнал флеша и ухото му да не изглежда увиснало или да няма дупка?

FasterBeach
10-21-2012, 19:35
Но познавате ли наистина някого, който да си е махнал флеша и ухото му да не изглежда увиснало или да няма дупка?
да

CupcakeKitty
10-21-2012, 19:37
На място са си.
Теоретично всички с флешове твърдите, че то нямало проблем, то под 10 мм се свивало... колко такива съм чувала. Но познавате ли наистина някого, който да си е махнал флеша и ухото му да не изглежда увиснало или да няма дупка?

да

druzilla
10-21-2012, 19:42
Дори и да не се свие от само себе си,мисля че с лека херургическа намеса може да се оправи.Иначе за това,че много хора си го правят без да им ходи - аз съм дребна и имам детско излъчване и хората ми казват,че не ми отива да слушам метъл,да нося черно и т.н. , но това съм си аз и това ми харесва.От тази гледна точка не мисля,че трябва да се съобразяваш дали ти отива на излъчването и какво мислят другите,щом ти самият се харесваш такъв. :)

CupcakeKitty
10-21-2012, 19:47
Това че е модерно не означава че е подходящо за всеки
както и да е
вие си знаете :3

heartshapedbox
10-21-2012, 20:24
На място са си.
Теоретично всички с флешове твърдите, че то нямало проблем, то под 10 мм се свивало... колко такива съм чувала. Но познавате ли наистина някого, който да си е махнал флеша и ухото му да не изглежда увиснало или да няма дупка?
Ии да.

anonymous708973
10-21-2012, 21:09
Искам снимка с и без флеша.

CupcakeKitty
10-21-2012, 21:20
Искам снимка с и без флеша.

аз лично имах флеш (силно казано) 4мм и след като го махнах се сви и изобщо не си личеше че съм имала

не разбирам какво се правиш че не вярваш след като нз си колко човека ти казахме че имаме такива познати
http://i.imgur.com/rbGdQ.jpg
момчето е едно и също
няма да му показвам лицето щото и без това не се имаме с него и може и да не иска да му се разнасят снимките наляво надясно

anonymous708973
10-22-2012, 06:16
4 мм нищо не са. Нормално да се свие.
На момчето видимо му има нещо на ухото.

sashko705
10-22-2012, 08:41
4 мм нищо не са. Нормално да се свие.
На момчето видимо му има нещо на ухото.

Да, обаче не е нещо фрапиращо и грозно.. Моя си го махнах миналия месец и сега се е свил до 3мм и дори така не е грозно и скоро сигурно ше се затвори напълно, но така или иначе моите уши не се виждат от коса :D

heartshapedbox
10-22-2012, 09:01
Да, обаче не е нещо фрапиращо и грозно.. Моя си го махнах миналия месец и сега се е свил до 3мм и дори така не е грозно и скоро сигурно ше се затвори напълно, но така или иначе моите уши не се виждат от коса :D

От колко на 3мм? :)

sashko705
10-22-2012, 18:07
От колко на 3мм? :)

10

gerencety12
12-22-2012, 12:00
Аз пък си купих малко разширителче незнам колко мм е ,но гадното е ,че като го вкарам в дупката започва да тече кръв .. смисъл като стигне до половината започва да тече кръв и неможе да влезе повече.Също така един приятел ми каза ,че трябва да го разширя с клечка за уши даже ми показа как става ,но клечката не влезе в дупката .. някой има ли някаква идея какво да правя ;/ А относно темата по добре ще е да започнеш да си го разиряваш от най - малкото ди желаната големина ,но пък трябва да даваш купища пари за разширители ;/ А от втория метод не ,че само ще боли ,а и може да се възпали..

dream1707
12-22-2012, 16:11
Абе и на мен са ми обяснявали, как не съм изглеждала като момиче, което би носило флеш или би слушало даден тип музика и тнт.... Но аз все пак си мисля, че ще ми ходи и си се познавам.. и си ме радва.. Така че, да не ти пука кой какво мисли, ако на теб ти харесва
Моята дупка си я разширявах с подръчни материали между другото, така и не си купих разширител :D (естествено си ги дезинфекцирах и всичко де..)

m0nstaa
12-22-2012, 18:51
Колкото и да е голям флеша, ако не е стоял дълго време *с няколко години* постепенно ще зараства,.... Например аз имам 5ца на едното ухо *даже е прекалено малко да се нарече флеш де;д* махнах го и само за няколко минути почна да се свива, абе голям fail беше, че и то в училище, почна една кръв и почнах да си го разширявам в кръвта до петицата, която се беше свила с молив :D... Иначе давай сама и постепенно, не го ръгай наведнъж, ами например на час побутвай по малко... А относно разширителите и аз си го направих с подръчни материали :D.... почнах с пирони *стерилизирани и дезинфекцирани и неизползвани :DD*, и после като стигнах до 4ка тръгнах с флешове и разширители, защото ми е на втората дупка иии... имаше проблеми :D... Давай смело.

marble
12-22-2012, 22:17
Да, имам идея какво да правиш.. Не слушай приятелите! Очевидно не са особено компетентни, щом дават такива идеи. Не си ръгай каквито и да е клечки за зъби, уши, части от химикалки, моливи, четки за гримове и т.н. Използвай само почистен разширител, намазан с вазелин, за да може да влезе плавно. Тече ти кръв от ухото защото натискаш. Извади го! Щом е съвсем малък не е особена загуба да го изчистиш, изчакаш да се оправи и тогава да пробваш отново. Имам 16 мм, ушите са ми здрави и мисля, че можеш да ме послушаш.

dirtyyy
12-23-2012, 11:23
Разширих ухото си на 10мм за 5-6 месеца и не съжалявам за абсолютно нищо.
Имам една от най-здравите и стегнати дупки /на уше/ които съм виждала.
Не трябва да разшираваш повече от 2-3 мм на месец, за да не ревеш като Кити /на нея май и се бяха възпалили ушетата/

И си го прави сама.
Първо мушни много дезинфекциран пълнител от химикалка /това железното отдолу..писеца./
После слагай 2ки,тройки и така нататък.

Не бързай и го чисти много редовно.

tori
12-23-2012, 17:30
забравих да спомена да го ползва само ако стане много зле, а на онази кожичка и се вика блоу аут
пп. не видях че си отговорил/а
пп.2 това за рязането на кожа че е ли само при хрущяла, какъв е смисъла да ти режат кожата?
Може и да не е на хрущяла, може и на лоуб-а...
Прочетох горните мнения и хей, НИКАКВИ химикалки... За тая работа са създадени разширителите, те не струват много. И айде, моля ви се, стига с това, че не ходело на всеки.

calinca
12-23-2012, 18:35
Не се цепва, разтяга се, освен ако не натикаш много голям размер изведнъж, или пък не започнеш да разширяваш преди да е зарастнало.
Кое по-точно зараства, ако не се сцепва?

Не трябва да има кръв, стигне ли се дотам е било прекалено бързо и трябва по-дълга пауза преди последващи опити. Изобщо всякакви последващи опити трябва да се правят едва тогава, когато ухото ти е напълно ок с това, което вече му е направено, т.е. всякакви болки, подувания и подобни са история. Това е с цел да си спестиш евентуални по-нататъшни проблеми, ако евентуално по-нататък решиш да разширяваш още.

Иначе може и бързо. Ама за чий? Ако го искаш за дълго (години), колко му е да потърпиш. Ако го искаш за кратко, може пък изобщо без флеша да не е толкова фатално.

Та така.

qgodi
12-25-2012, 19:37
имах и на двете уши 8мм флешове. на лявото го махнах януари и още си седи около 2мм дупка, дали въобще ще зарасне..
другият го направих на 11мм и се чудя дали да го намаля, ама засега ме кефи. :)
не си ги разширявайте прекалено бързо.. може просто много да ви боли, но може и да се стигне до кръв, гной, възпаления.
търпение му е майката :D

dirtyyy
12-27-2012, 12:21
Да, обаче не е нещо фрапиращо и грозно.. Моя си го махнах миналия месец и сега се е свил до 3мм и дори така не е грозно и скоро сигурно ше се затвори напълно, но така или иначе моите уши не се виждат от коса :D

абе саше защо го махна ?
помниш ли как разширявахме моя първия и как не влизаше :D::D
симона е бтв :P

LaffyTaffy
12-31-2012, 09:12
КЪде в София продават тунели ?( http://www.ebay.co.uk/itm/Acrylic-Screw-Flesh-Tunnel-Plug-Choose-Size-Colour-/270754227680?pt=UK_JewelleryWatches_WomensJeweller y_Rings_SR&var=&hash=item3f0a35a5e0 )
Къде ли не обикалях ;х а не ми се поръчва от нета...

tori
12-31-2012, 15:28
О.О Е, как така няма?! Това са едни от най-използваните и - съответно - продавани флешове... Иначе ако не намериш, потърси в българските сайтове. В на тъмно са прилично качествени, също и метъл хевън и подобни. Все ще се намери нещо.

dirtyyy
01-01-2013, 10:29
Най-елементарно в на тъмно.

CupcakeKitty
01-01-2013, 14:33
О.О Е, как така няма?! Това са едни от най-използваните и - съответно - продавани флешове... Иначе ако не намериш, потърси в българските сайтове. В на тъмно са прилично качествени, също и метъл хевън и подобни. Все ще се намери нещо.

От метъл хевън си купих флешове..
винта на едидния се счупи.. нито съм го тормозила нито нищо :D (rofl) честно казано не предполагах че може да се случи :D

tori
01-01-2013, 17:48
Честно казано си зависи и от флеша, но аз лично подарих един чифт флешове и един - разширители на една приятелка и всъщност са си доста качествени. Не са мръднали за половин година. Можеш да потърсиш из сайта някакъв начин да се оплачеш.

random.idiot
04-14-2013, 14:08
А някой знае ли дали се спи с разширител?

CupcakeKitty
04-14-2013, 14:24
А някой знае ли дали се спи с разширител?

спи се
стига да си сигурен че няма да падне :D

tori
04-14-2013, 19:12
Мда, и че няма да ги счупиш или да са ти неудобни. Най-удобно ми беше на мене с едни навити тройки и между две възглавници. :д

_Fllo_
02-06-2014, 19:13
druzilla Какво стана, направи ли флеш ?
Знам, че темата е малко стара, ама .... :D

Мъгливка
07-30-2018, 12:16
kolko mm iskash da e flesha