PDA

View Full Version : Защо се случва така?



Anonys
10-20-2012, 16:41
Здравейте, на 15 съм и пиша от на това момче профила.

Преди месец си писах с най-добрия ми приятел. Той е от друг град, не съм го виждал от 5 години, преди бяхме 5 години заедно, в едно училище, един клас. Тогава и двамата се навихме аз да му отида на гости за зимната ваканция. От 26-ти декември до 1ви-2ри януари, за да се видим, защото много си липсваме. Преди 10-15 дни говорих с майка ми, как ще станат нещата, а тя ми каза, че не можело, защото тези празници са семейни, обясних й, че на коледа няма да съм там, а ще отида на 26ти и нова година не е семеен празник. Всичко бе подготвено от негова страна(родителите му са съгласни), само чакахме да дойде зимната. Докато днес не засегнах темата за посещението ми. Тя ми каза, че това са семейни празници и че нова година било семеен празник, пробвах се да я разубедя, но тя е голям инат. Пробвах с всичките си козове да я накарам да отида, казах и, че при тях всичко е 6+, че той е говорил с майка си и тя ме попита "а ти с мен говорил ли си", "правиш всичко на свое глава", дрън дрън. Как да и обясня, че не сме се виждали от 5 години и ужасно много искам да го видя? Тя ми каза, че може да отида след нова година за 3-4 дни... :@ То тогава нищо няма да е както преди нова година.. На 27-ми декември имам имен ден, така че ще купонясваме до нова година + нова година. Тогава тя като коз намеси и семейството. Това, че трябвало да ги уважа поне веднъж в годината.. Е как поне веднъж, малко ли показвам, че ги уважавам? Това, че се грижа за баба ми, която е със счупен крак малко ли показва? По какъв начин мога да я обедя да ме пусне?? Поне една нова година да изкарам при него, все пак не отивам у тях да живея.. Каза ми също така, ти като попаднеш в беда(или нещо от сорта), няма да търсиш подкрепата на приятеля си, а на родителите си, нали.. Направо ме поставя в безгласово положение.. Всичко правя както трябва, не я изнервям за щяло и нещяло, само искам една нова година да съм у тях мамка му :@ съвети ?

TheBobqk
10-21-2012, 04:52
Голямо ли е разстоянието между градовете? Може би се притеснява за пътя. Познава ли родителите му? Нормално е да се притеснява за теб, защото си й син и искаш на нова година да си в друг град. Много е лошо, че не оценява какво правиш за тях и баба си, защото явно се стараеш. Щом искаш да й обясниш, че не сте се виждали от 5 години и си липсвате-направи го. Говори отново с нея, обясни й, че я разбираш, но наистина искаш да прекараш нова година с приятеля си.