PDA

View Full Version : Да поговоря ли с него или да си трая ?



*shadow*
10-20-2012, 17:27
Здравейте,пак съм аз .Та както вече писах в една предишна тема, имам връзка от разстояние . Преминавам направо към проблема. Сега се очертава приятеля ми да дойде при мен пак за 3-4 дена,но когато говорихме той каза ''даже може със сестра ми да дойда''- нямам нищо против сестра му,наистина,но просто искам да съм само с него тези дни.Повярвайте ми,считам сестра му за много свестен човек и нямам нищо против нея,но наистина искам да съм само с него,а ако не поговоря с него за това,той ще дойде със сестра си.А ако поговоря с него един вид излиза, че имам нещо против сестра му,а това не е така.Помогнете ми,как да му кажа такова нещо,как да подходя и как да му покажа, че наистина нямам нищо против сестра му. Той е много привързан към нея и точно за това ме е страх какво ще си помисли и как ще реагира.

Благодаря на всички,които са си направили труда да ми отговорят предварително ! Лека вечер Ви желая !

*shadow*
10-20-2012, 18:09
Е,никой ли няма да ми отговори?Моля ви,наистина имам нужда от съвет.

Anonys
10-20-2012, 18:16
Сестра му с вас ли ще е ?

*shadow*
10-20-2012, 18:31
Ами да,през цялото време. Как да обясня - тя тук почти никой не познава и не можем да я оставим с приятели или да обикаля по магазини примерно сама.Не че ни пречи - забавно ни е с нея,но понякога искам да съм си само с него.А да попитам - той няма 18 още,пречи ли ако пътува сам с автобус ?

Anonys
10-20-2012, 18:34
Не пречи :D Ами вие двамцата не може ли да намерите начин да останете насаме? Например викнете приятели с вас, така или иначе няма да сте сами, кажете че отивате за 20-30 минутки някъде да си поговорите и готово.

*shadow*
10-20-2012, 18:40
Не пречи :D Ами вие двамцата не може ли да намерите начин да останете насаме? Например викнете приятели с вас, така или иначе няма да сте сами, кажете че отивате за 20-30 минутки някъде да си поговорите и готово.

И да я оставим с непознати ? Това за мен не е варинт,а и ти не ме разбра.Тия 20-30 минути лесно можем да си ги имаме,аз просто искам няколко дни да съм само с него.Просто не съм го виждала от доста време,а и напоследък като започнахме училище и говорим и по малко и някак си ми се иска няколко дни да сме само двамата 24/24 да съм си само с него,залепена,за да може малко поне да се потуши това,че ми липсваше толкова време. Не мога да го обясня,но се надявам поне малко да разбереш какво искам.

Anonys
10-20-2012, 18:41
Еми кажи му го и ако се разбирате, той ще те разбере, че искаш да сте си само двамцата, ако имаш връзка с нея я помоли да те разбере.

*shadow*
10-20-2012, 18:42
А да,за автобуса - той каза, че идва с нея щото не можел сам да пътува,защото няма 18. И сега не знам вече дали има смисъл да говоря с него за това - май трябва да го приема. И все пак никакви допълнителни отговори не са ми излишни!

Anonys
10-20-2012, 18:44
Граница ли ще преминава, че да му трябва придружител? ..

*shadow*
10-20-2012, 18:45
Еми кажи му го и ако се разбирате, той ще те разбере, че искаш да сте си само двамцата, ако имаш връзка с нея я помоли да те разбере.


А да,за автобуса - той каза, че идва с нея щото не можел сам да пътува,защото няма 18. И сега не знам вече дали има смисъл да говоря с него за това - май трябва да го приема. И все пак никакви допълнителни отговори не са ми излишни!
Имам връзка с нея,пишем си от време на време,говорим си,но след тази ситуация ще е малко неудобно да му кажа на него или на нея след като мислят,че щом няма 18 не може. Един вид ще излезе като всевъзможни опити тя да не идва,а определено не е така и не искам да излезе така.

*shadow*
10-20-2012, 18:46
Граница ли ще преминава, че да му трябва придружител? ..
Не.

*shadow*
10-20-2012, 18:47
Ох,не знам. Май трябва да се откажа :( . Много ми е трудно да реша.

Anonys
10-20-2012, 18:47
Еми обаждаш му се и казваш : така, така искам нали да съм с теб известно време, можеш да пътуваш сам, а ако искаш да вземеш сестра си със себе си, просто ми кажи и ще го приема. Тогава ще се замисли и вече решението му е негово.

*shadow*
10-20-2012, 18:54
Еми обаждаш му се и казваш : така, така искам нали да съм с теб известно време, можеш да пътуваш сам, а ако искаш да вземеш сестра си със себе си, просто ми кажи и ще го приема. Тогава ще се замисли и вече решението му е негово.

Да и това го обмислих,но е възможно и да си помисли неща,които не са верни.Както казах доста близък е със сестра си и ме е страх от това,което той и тя ще си помислят. Объркана съм,трудно е и май наистина ще се откажа. В момента е една каша в мен и ми е някакво напрегнато .Когато чух, че няма да е сам ми стана тъжно. Оф ужасно чувство.

Anonys
10-20-2012, 18:55
Е щом ти е приятел би трябвало да те разбере? К'ви глупости си мислиш, какво може да си помисли сестра му.... Казваш точно и ясно, няма тън мън.

*shadow*
10-20-2012, 19:00
Е щом ти е приятел би трябвало да те разбере? К'ви глупости си мислиш, какво може да си помисли сестра му.... Казваш точно и ясно, няма тън мън.

Ами че имам нещо против нея примерно.А не е така,в добри отношения сме,но наистина имам нужда точно този път да съм само с него. Лошото е, че тя се е настроила, че ще идва и ще е малко нагло от моя страна да ги помоля и двамата за такова нещо.

FuckedUp
10-20-2012, 21:00
Ами че имам нещо против нея примерно.А не е така,в добри отношения сме,но наистина имам нужда точно този път да съм само с него. Лошото е, че тя се е настроила, че ще идва и ще е малко нагло от моя страна да ги помоля и двамата за такова нещо.

Или го казваш ясно или си мълчиш и се "чувстваш гадно".
Само ти си си виновна в случая. Това не го ли разбра вече?

Anonys
10-20-2012, 22:19
Ей, че ме изнервяш само.. Опитай бе к'ви филми си набиваш..

*shadow*
10-21-2012, 05:00
Или го казваш ясно или си мълчиш и се "чувстваш гадно".
Само ти си си виновна в случая. Това не го ли разбра вече?

Знам,че аз съм си виновна,но и съм объркана и за това искам съвет тук.Ако ще ме нападаш,а няма да ми кажеш кое е по добре в случая по добре не пиши.

*shadow*
10-21-2012, 05:01
Ей, че ме изнервяш само.. Опитай бе к'ви филми си набиваш..

Ще опитам. Никакви филми не си набивам просто не искам да остана неразбрана.

babity
10-21-2012, 05:26
Обясни му спокойно защо искаш да дойде сам. Според мен не би трябвало изобщо да има проблем. Кажи му това, което си написала тук. Аз не бих се разсърдила, ако гаджето ми каже, че иска да прекара цялото си време само с мен. И стига се паникьосва, аз не виждам никаква драма в случая.

HollyGolightly
10-21-2012, 05:35
Имаш 2 варианта
1. Обаждаш му се, казваш му , че го искаш сам , за да може да прекарате повече пълноценно време заедно. Пък и ти ходиш с него не със сетра той би трябвало да разбере
2. Не му се обаждаш, не казваш нищо, траеш си, тя идва и плановете ти едва ли не се провалят.
Така, че реши защо той идва, да се види с теб или да си прекарате няколко дни с опашка (а.к.а сестра му)

*shadow*
10-21-2012, 07:13
Благодаря много на отговорилите. Поговорих с него,но решихме този път да дойде със сестра му, защото техните му казали, че имало проблем ако не е на 18 - казах му,че това не е вярно,но той така реши.Но се разбрахме следващия път да е напълно сам. Отново Ви благодаря ! Лек ден ! :)

plami_2000
10-21-2012, 07:25
Когато останете сами му намекни колко го обичаш и искаш да останете сами,но се дръж много добре със сестра му да не се усъмни,че имаш нещо протв нея!;)

juj4elinka
10-21-2012, 07:44
Просто го попитай проблем ли е да дойде сам при теб и ако той заяви, че не може да пътува сам поради ненавършеното пълнолетие му обясни, че греши. Сподели му, че 2-3 дни не са чак толкова много време и искаш да сте колкото се може повече време заедно - време само за вас двамата. Щом се наложи да обясняваш нещо спрямо сестра му, кажи му, че просто се притесняваш как бихте могли да прекарате повече време насаме без да се наложи да я оставяте сред непознати за нея хора или сама. Това е. Нищо трудно. Просто бъди искрена с него и не му обяснявай сякаш рецитираш. Давай с повечко подробности само, ако се наложи, за да не изглеждаш така сякаш се оправдаваш по всеки възможен начин. :D Късмет! :)

*shadow*
10-21-2012, 09:12
Няма защо да се преструвам - с нея сме в добри отношения и сме като приятелки,той го е знае. Повече аз се притеснявах от това какво ще си помисли. Няма значение вече- поговорихме и решихме този път с нея,но след това сам.

*shadow*
10-21-2012, 09:13
Просто го попитай проблем ли е да дойде сам при теб и ако той заяви, че не може да пътува сам поради ненавършеното пълнолетие му обясни, че греши. Сподели му, че 2-3 дни не са чак толкова много време и искаш да сте колкото се може повече време заедно - време само за вас двамата. Щом се наложи да обясняваш нещо спрямо сестра му, кажи му, че просто се притесняваш как бихте могли да прекарате повече време насаме без да се наложи да я оставяте сред непознати за нея хора или сама. Това е. Нищо трудно. Просто бъди искрена с него и не му обяснявай сякаш рецитираш. Давай с повечко подробности само, ако се наложи, за да не изглеждаш така сякаш се оправдаваш по всеки възможен начин. :D Късмет! :)

Казах му го,но един от родителите му така му е казал.И той ми каза че е искал да е сам,но така е станало така че ок.

~The Smile~
10-21-2012, 09:53
О,ти си късметлийка! Имаш страхотен шанс! Говори с него!

juj4elinka
10-21-2012, 09:59
Явно просто техните не искат да пътува сам или е нещо друго не знам, но поне следващия път, когато ти дойде на гости ще сте си all alone :D Приятно прекарване! :)

fenkaaa
10-24-2012, 23:45
Разбирам те,не се виждате толкова често и изведнъж идва със сестра си.И аз мразя понякога да има хора с нас,когато искам да съм само с него,макар че имам тази възможност всеки ден,защото сме от един град.Рядко са случаите,в които НЕ СМЕ сами,но пък не ги обичам,ако ще и най-добрата ми приятелка да е с нас,пак не ми допада. :D

Amore-Mio*
10-25-2012, 17:49
Кажи му го.
Някак, имате връзка от разстояние - трябва да си отделяте повечко внимание, иначе връзката няма да провърви. То изобщо такива тип връзки не вървят, но както и да е.

*shadow*
11-26-2012, 12:04
Благодаря Ви !