PDA

View Full Version : Проблеми с ухото



ROFLWTF
10-20-2012, 18:18
Значи, имам 2 дупки на 2-те уши от 2 години, нямам никакви проблеми. Преди 3 и нещо месеца си направих още една на дясното ухо- не ми е зараснала още... отзад напипвам нещо като миниатюрна подутина близо до дупката - излиза малко кръв и гной (ама нея по рядко от кръвта). Но не ме боли изобщо, ама грам нищо не усещам. Мазах го от време на време с гентамицин актавис, ама не помага- а когато си бях направила първите си дупки гентамицина ми помогна да зараснат по бързо... Хм... какво ли е това.. и какво да правя...
В началото (първите няколко дена) ме болеше малко, когато си въртях обецата, ама това защото тая козметичка беше натиснала малко повече навътре мед. обеца, оправих я и от тогава вече не ме боли. Ама това с кръвта и гноя ме притеснява.. въпреки че не ме боли...

Мислих да махна обцата и да ми зарасне наново и псоле пак да ходя да ми дупчат, ама това щях да го направя, ако ме болеше... но нз вече... Мнения?

mimsssssss
10-20-2012, 18:45
Козметичка? Медицинска обица? Пробиване с пистолет? WTF???
Мисля, че няма смисъл да продължавам по темата.

heartshapedbox
10-20-2012, 23:46
Сменяй обицата с такава от титан, промивай с физиологичен разтвор и ще мине.

ROFLWTF
10-21-2012, 05:27
Сменяй обицата с такава от титан, промивай с физиологичен разтвор и ще мине.

Аз си мислех да махам мед обеца, да слагам такава от сребро за минимален шанс за инфекции, вече когато няма обеца да мажа за да влезне добре гентамицин и после да слагам сребро за цял ден, вечерта пах да махам обецата и т.н... Само дето така пък ме е страх да зарасне дупката...
А какъв физиологичен разтвор? Титанови обеци къде се продават (ако е глупав вупрос, сори, но досега не ми се е налагало да знам тези неща). Мерси все пак :)

heartshapedbox
10-22-2012, 21:28
Среброто не е подходящ материал за прясна дупка, титана е най-добре.
Такива обици има в "На тъмно" или по студията за пиърсинг :)
Няма нужда от гентамицин, той е антибиотик и излишно си натоварваш организма с него.
Физиологичният разтвор е разтвор на морска сол във вода, ще те излъжа колко процента точно. Отиваш в аптеката и си купуваш, продават се в опаковки по 500мл и струва към 2 лева. :)
Промиваш с него и може да мацваш по малко вазелин.
Също не е зле да въртиш обицата от време на време.