PDA

View Full Version : Защо избират такъв сюжет?



SuNsEt
10-20-2012, 18:50
Забелязала съм,че в доста романтични комедии героите работят в рекламата или като журналисти в някакви списания. Винаги работата им е представена като много интересно занимание и в някои случаи главното действие е свързано с работата на героите.

Ето и няколко филма :
"Дяволът носи Прада"
"Как да разкараме гаджето за 10 дена"
"Марли и аз" -може би е доста повече драма
"Предложението" -ако не се лъжа...
"RV"
"Да се събудиш на 30"
"27 рокли"
"Безсъници в Сиатъл"
"Дневникът на Бриджет Джоунс"
"Секса и града"

Според мен самите професии журналист или PR предизвикват фантазия у хората и това е целта. С романтичните комедии да има и фантазия за хората,които ги гледат така,че да искат още и още.


А вашето мнение какво е ?

SuNsEt
10-26-2012, 08:55
Иеп,изключително мислещи хора има в този форум... :D

TheBobqk
10-27-2012, 07:46
Щом ги правят и се гледат, значи се харесват на хората. Някои от филмите, които си изброила съм ги гледала, но сега ми направи впечатление, че сюжетът се повтаря. Все пак има много други филми, които са с уж различен сюжет, но пък си зависи от вкуса на човека. Като цяло романтичните комедии са ми много скучни, защото след първите 10-15 минути вече се знае какво точно ще стане, което на мен лично не ми харесва, защото все едно гледам един и същ филм 47409 пъти.

Azoria
10-28-2012, 22:46
Какво щеше да е ,ако главните герои бяха продавачи на хот-дог или миячи на прозорци? Всичко е интересно, изпълнено с тръпка и вълнение, натоварено и забързано ежедневие, сериозни проблеми, през които трябва да минат докато накрая са безпрепятствено заедно и т.н... Непрекъсната динамика.. дето се вика - "като на филм" :D