PDA

View Full Version : ИЛИАДА



dcwpt
10-21-2012, 07:33
Защо е толкова трогателна раздялата между Хектор и Антромаха в 6 песен?
Открийте епитетите характерни за Омир и за неговия епически герой Хектор. Открийте постоянните епитети характерни и за другите герои. Каква е композицията на 6 песен на Илиада?

Трябват ми отговори по 2-3 изречения, моля помогнете. Мерси предварително!

sexa_na_kompleksa
10-22-2012, 08:23
Прочети произведението и помисли малко. Ако не успееш да напишеш нищо, потърси разработки, там ги пише тези неща. Ето тук има безплатни теми, има и за шеста песен: http://www.neznam.bg/component/search/?searchword=%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D0%B4%D0%B0&searchphrase=all&start=20

radoschetyy
10-22-2012, 16:30
Трогателна е защото това е единствената мирна сцена в цялата Илиада. Хектор при портите се сбогува със съпругата си (как човек да не намери за трогателно и романтично това). Хектор оглавявал троянската войска и се отличава със своята сила и храброст. Други епитети, които Омир ползва лъчезарен,велик и други : )) Епитети, които ползва Омир за Ахил има доста като Ахил бързоноги, богоравен, любимец Зевсов и други : )) Това са нещата, които сега се сетих от времето когато я четох Илиада. Препоръчвам ти да я прочетеш, ако са ти интересни древни битки и такива митични работи : )) лично на мен ми хареса, надявам се да съм успяла да помогна поне малко, успех ;р

Makenzi97
10-23-2012, 08:57
Трогателна е защото това е единствената мирна сцена в цялата Илиада.
Не е.

radoschetyy
11-02-2012, 20:09
Не е.

Напротив : ))

Makenzi97
11-02-2012, 20:50
Погребението на Хектор, да речем?