PDA

View Full Version : ПОМОЩ! (относно архитектурата)



Iamnicegirl
10-21-2012, 12:36
Моля ви за информация, ако може да ми кажете архитектурата на какво се дели? Нали има ландшафтна, геодезия, итериор, прочее. Искам да знам абсолютно всички части на архитектурата, ако е възможно да ми ги изброите. Търсих доста и разглеждах теми, но пълен отговор не намирам, а искам възможно най- скоро да се ориентирам.

BrainlessROCKBABY
10-22-2012, 10:40
Ами аз знам само тези:

Архитектура
Урбанизъм
Строителство на сгради и съоръжения
Транспортно строителство
Хидротехническо строителство
Геодезия
Конструктивно инженерство
Геотехническо инженерство

Iamnicegirl
10-22-2012, 13:31
Ами щом са само тези, които ти изброи, тогава ландшафтната архитектура, интериора, вътрешен дизайн, инженерен дизайн, парково строителство... като какво се определят, към какво спадат? O : ) Съжалявам, ако въпросите ми са твърде глупави, но наистина искам да знам повече.

AliceSw
10-22-2012, 15:30
BrainlessROCKBABY, това не са дялове на архитектурата, това са специалностите в УАСГ

А архитектурата сама по себе си няма "дялове" - състои се от градоустройство /урбанизъм/; паркова и ландшафтна архитектура; градски /пространствен/ дизаин; външен дизаин и вътрешен дизаин /интериор/; сградостроителство...натат к не могат да се определят като дялове - жилищна/ промишлена/ обществена архитектура; архитектурни конструкции и тн..инженерният дизаин е отделна специалност, няма нищо общо с архитектурата

Iamnicegirl
10-22-2012, 18:35
Добре, аз искам да уча архитектура, отдават ми се математиката и изобразителното изкуство. И съм се ориентирала към УАСГ, само защото знам, че е по-добър. Та значи Архитектурата е отделна специалност/отделна професия от Урбанизма, Строителство на сгради и съоръжения, Транспортно строителство, Хидротехническо строителство, Геодезията, Конструктивното инженерство и Геотехническото инженерство, но те също са свързани с математиката и изобразителното..и са специалностите в УАСГ заедно с Архитектурата?
Докато самата Архитектура като специалност се състои САМО(?) от градоустройство /урбанизъм/; паркова и ландшафтна архитектура; градски /пространствен/ дизаин; външен дизаин и вътрешен дизаин /интериор/ и сградостроителство?

(наистина съм ви много благодарна, че ми помагате и информирате :) )

AliceSw
10-23-2012, 09:43
Архитектурата си е архитектура...само тя е свързана с рисуване.

Строителство на сгради и съоръжения, транспортно строителство, ВиК, хидротехническо строителство, хидромелиоративно строителство, геодезия и урбанизъм са другите специалности в УАСГ и всички те са инженерни т.е. само с математика.

Това, което съм изброила са основни направления в специалността...реално, ако влезеш, ще ги учиш всичките + още други неща. Накрая ще специализираш едно от тях, но не е задължително след завършване да се занимаваш с него. Просто е цялостна върху всички аспекти работата....

Iamnicegirl
10-23-2012, 16:34
Много съм ти благодарна, наистина ми помагаш много. А за кандидатстване в УАСГ, в бала какво се включва? Оценката от матурата включва ли се, ако правя такава по математика? А без матура по математика ще имам ли същия шанс да вляза? И колко време ми трябва подготовка по изобразително и математика за архитектура? (10 клас съм) О : )

ROFLWTF
10-23-2012, 17:08
и аз съм в ЛТУ - ландшафтна арх 1 курс, като за подготовка по рисуване почнах да ходя 2 години и половина преди изпитите - на твоя възраст, а математиката накрая (ама то защото бях мат паралелка в НПМГ). Сестра ми е завършила УАСГ и казва, че е било хубаво. И при мен е хубаво, просто си зависи от човека какво го влече. Мен ме питаха защо не съм избрала просто архитектура- казах, че сградите не ме влекат и ми е скучно, докато ландш. арх е друго- около сградата, оформление, изглед, паркове, градини и етц :)

ROFLWTF
10-23-2012, 17:09
и аз съм в ЛТУ - ландшафтна арх 1 курс, като за подготовка по рисуване почнах да ходя 2 години и половина преди изпитите - на твоя възраст, а математиката накрая (ама то защото бях мат паралелка в НПМГ). Сестра ми е завършила УАСГ преди 3- 4 г. и казва, че е било хубаво. И при мен е хубаво, просто си зависи от човека какво го влече. Мен ме питаха защо не съм избрала просто архитектура- казах, че сградите не ме влекат и ми е скучно, докато ландш. арх е друго- около сградата, оформление, изглед, паркове, градини и етц :)

sunrisee6
10-24-2012, 11:18
В УАСГ изпитите са дооста тегави, трябва ти стабилна подготовка, трябва да им ходиш и на техните курсове. Виж НБУ също е вариант,не е по-зле като обучение, база и т.н. ,там поне по-лесно ще влезеш.

Iamnicegirl
10-24-2012, 12:41
Благодаря ви наистина много!! O : )