PDA

View Full Version : Медицина!



elito435
10-21-2012, 14:05
Здравейте, аз съм 11 клас и още от малка искам да уча медицина и по специално - кардиохирургия! Но вече започвам да имам колебания относно " детската" си мечта. Вярно по химия и биология имам шестици, но доколкото разбирам изпитния вариант по химия е доста сложен. Нямам възможността да се запиша на частни уроци и затова ако следвам медицина ще се подготвям сама! И въпросът ми е: Някой знае ли колко години продължава това обучение след 6 - та година. Някъде прочетох 4, другаде - 5. Ако някой знае подробности изобщо за изпитите и продължителността на обучението МОЛЯ споделяйте!

AmNesiA
10-21-2012, 14:21
Ако не се лъжа 6 години трябва да учиш медицина, след което още 5 за специалността.

Lucho
10-21-2012, 19:25
6 обща + 2 специализация най-общо. Но да специализираш можеш до пенсия. Разгледай сайта на МУ София: http://www.medfaculty.org/priem/informacia/

No5
10-21-2012, 20:37
Изпитите най-общо обхващат материала от 8ми до 11ти клас (по биология), като различните университети имат малки различия в темите. Предполагам, че не е невъзможно сама да се подготвиш, но ще трябва от някъде да си намериш темите по химия. След като влезнеш, приемните изпити няма да ти се струват толкова трудни, но да, малко зор си е докато влезнеш. 6 години ти е висшето от които 1ви и 2ри курс са най-неприятни, а 6-тата година ти е стаж по отделенията.След това караш специализация, която може и да е в чужбина (където, на тебе плащат хилядарки че специализираш, а не като в България - ти да си плащаш).

elito435
10-22-2012, 17:48
Изпитите най-общо обхващат материала от 8ми до 11ти клас (по биология), като различните университети имат малки различия в темите. Предполагам, че не е невъзможно сама да се подготвиш, но ще трябва от някъде да си намериш темите по химия. След като влезнеш, приемните изпити няма да ти се струват толкова трудни, но да, малко зор си е докато влезнеш. 6 години ти е висшето от които 1ви и 2ри курс са най-неприятни, а 6-тата година ти е стаж по отделенията.След това караш специализация, която може и да е в чужбина (където, на тебе плащат хилядарки че специализираш, а не като в България - ти да си плащаш).
Много ви благодаря! Аз мисля, че в конспекта на МУ София има темите както по биология, така и по химия. Надявам се да мога да се подготвя и само, защото наистина нямам тази финансова възможност да плащам 20 лв. за 45 минути та дори и повече време да е. Имам съдействието на учителите по химия и биология и ще ходя при тях на консултации. А госпожата по руски ( синът й учи медицина в Пловдив) ме посъветва да не записвам матура по биология! И сега вече взех да се колебая да запиша матура биология или история, защото ако не ме приемат в МУ може да кандидатствам право СУ.

venivr
10-27-2012, 14:20
Здравей, аз също ще кандидатствам МУ София(не само там) Стоматология. От октомври месец започнах с уроците и моят съвет е или да кандидатстваш само медицина, или само право,защото и двете специалности са магистър и ученето си е много. Относно матурата според мен е по-добре да държиш по химия или както ти каза по история, защото все пак по химия ще трябва да учиш мн,мн по-сложни неща отколкото това, което се включва в матурата. Не знам ,ти си решаваш , ако искаш може да си пишем на ЛС относно кандидатстването.

pifiella
10-27-2012, 20:11
Дръж матура по нещо,което няма да ти трябва за балообразуването.
Ако в дипломата имаш 6 по химия и по био,то няма никакъв,ама никакъв смисъл да държиш матура по тях,защото трябва да изкараш 6,00, за да не ти се промени бала.
А така ще си с начален бал 12,което е добре, като можеш да сИ представиш,каква е конкуренцията за МУ.

elito435
10-31-2012, 17:16
Много ви благодаря! Започвам да се готвя вече и знам колко много работа ме чака, такаче както казва едно госпожа стегай задника и почвай да зубриш! :Д