PDA

View Full Version : Запознанство/Общуване в интернет



veselin_iliev
10-21-2012, 16:42
Здравейте,
Харесах си едно момиче в интернет, но проблемът е, че сме от различни училища и няма как да общуваме на живо, дори не се познаваме. Единствената връзка е Facebook. Проблемът е, че й писах един път и си помислих, че не ми е отговорила и ме е отхвърлила след известно време видях, че ми е отговорила. Бяхме си писали максимум 4-5 реда. Проблемът е, че ако и пиша сега не знам как точно да започна чата и какво да напиша. Навярно звучи тъпо :D

Благодаря за помощта, предварително :)

Colouring
10-21-2012, 16:47
Не съм много 'за' общуването само чрез интернет, ама при вас не точно така май...
Какво като сте от различни училища? Не е като да живеете в различни градове, че да го описваш като проблем, дори и ако градът ви е голям. Какво можеш да й пишеш? Ами "здравей", "как си?".. не знам какви отговори искаш да чуеш. Пиши й, виж дали ще ти отговори и нещата ще потръгнат сами, стига да си допаднете. Ако е така, то общите теми за разговор ще дойдат без да се насилваш. И оттам вече като се поопознаете излезте и така. Не виждам нещо сложно в цялата работа.

paradosou
10-22-2012, 07:46
"Как си?" предлагам да го отпишеш. Поиграйте игра, коментирай й някой статус и я провокирай да се замисли, поздрави я с песен, пойскай мнението й за нещо, което те интересува...
Възможно най-голямата услуга, която можеш да си направиш, е да не влагаш прекалено много от самото начало, щипка лежерност никак не би навредила. :)

Glamour92
10-22-2012, 08:26
Рандъм неща.Такива,за каквито си приказват двама човека,заговорили се в парка,например.
Ако ви тръгне приказката-изкарай я някъде навън да се опознаете по-обстойно.

***не се опознавайте в интернет...груба грешка-има вариант да споделиш неща,които иначе на живо би й спестил.

...и бъди подготвен за вероятността тя да иска просто да останете net buddies,дотам xDD

valdesbg
10-22-2012, 08:52
Вече и по интернет ли не можете да заговаряте девойките....

Гламър е права - 4-5 реплики разменете и марш навън в някой парк примерно. Няма кво толкова да го мислиш. Казваш квото ти е кеф, и каквото по принцип би казал на някой пичовец от твоята компания. Девойките не са порцеланови чаши че да пърхаме на пръсти около тях. Давай по смело.

juj4elinka
10-22-2012, 08:57
Напоследък много мои приятели, когато не знаят как да започнат разговор сръчкват даденото момиче и така след няколко рунда сръчкване от двете страни следва едно "Ееее, ама не се отказваш". Не те съветвам като начин за действие :D Та просто започни разговор както с всеки друг с едно simple "Здрасти!", "Йо!", "Здравей!" и когато въпросното момиче отвърне на поздрава ти - завържи прост разговор от сорта на това какво прави или как се чувства. Задълбочи темата към нейните интереси (дали спортува, кога за последно е гледала филм, кой, дали 'и е харесал, а по принцип какви филми харесва, с какво се занимава през свободното си време... има много възможности как да задържиш разговора, но най-вече търси вашите общи точки или иначе казано общите теми на разговор или пък интереси/занимания). Не се притеснявай. Уверените в себе си хора правят по-добро впечатление, но се старай да не изглеждаш нахален или прекалено непокист - всичко си има своята мярка, нали? В никакъв случай не се ограничавай само до онлайн общуване! Когато се чувстваш сигурен в себе си я покани да излезете. Разбира се, не всяко момиче би се съгласило първия път да излезе само с момче, което до сега не е виждала лице в лице, но това може лесно да се реши. :)

Amore-Mio*
10-22-2012, 09:18
От различни училища, но от един град, нали?
Тогава що да нямате възможност да се видите на живо? Аз лично предпочитам лично да опознавам човека отсреща и да видя дали имам изобщо някакъв шанс.

anonymous708973
10-22-2012, 09:33
Ти само с хора от твоето училище ли общуваш?

veselin_iliev
10-24-2012, 18:57
Блгодаря Ви за отговорите, ще го имам в предвид :)