PDA

View Full Version : Имам нужда от съвет. Моля ви ;[



ninaa12
10-21-2012, 17:52
Здравейте. Знам че е дългичко и има куп грешки но имам нужда от спешно мнение преди отново да му звънна и да стана онази досада която му звънни пред 5 мин. Започвам с това че съм ужасен човек, превърнах се в едно чудовище не се понасявам по ревнива съм и от най-ревнивите хора които познавате. С приятеля ми сме заедно от 1 година той е на 18 аз съм на 16. Всичко беше идеално до 7 месец. Караници за бивши момичета които са му се качили в колата само за да ги закара до някоя си спирка(някакви негови стари приятелки) или излизания до 12 1 и това че спря да ми обръща внимание. Казвал ми е ужасни неща това че сам нищо за него че нищо не съм означавала че искал да го оставя че тоя път било края. Но като се оправим обеснението му винаги е било "бях ядосан не знаех какво приказвам" и днес поиска време и ме пита дали бих му го дала. Ще ходи на почивка с някакви негови приятели което означава че 100 на 100 ще е толкова зает и при таква компания много ясно че ще си мисли "живота ми е толкова по хубав без нея" и като удари няколко бирички и ако се напие съвсем "необвързания" ще го раздава. Обеща ми да помисли, каза че това била перфектната възможност за него да го направи и като го попитах "защо" ми отговори "искам да вида дали мога без теб". Направи си татос с името ми .. всичко беше идеално но тогава не оценявах нещата които прави за мен. Сега дори на едно листче да ми напише, че ме обича и ме изненада с него ще се чувствам така всеедно съм спечелила от лотарията. Казвала съм му го, казах му че се опитвам да спра с тази ревност. След това си мисля дали не е бил само заради секса с мен ? На него му беше за първи път с мен и днеска си призна че му било интересно какво би било с другите момичета, но не би го направил докато е с мен. Ами ако се задържим заедно (толкова силно се надявам) тогава какво ? той 100 на 100 ще ми изневери било то когато стана на 30 или на 40 .. а съм човек който дори и на 60 (видяла всичко от живота) пак няма да го преживея. Страх ме е да не реши да ме остави ... преди се карахме търсеше ме ревнуваше ме сега излиза с оправданието (вярвам ти затова не ревнувам) ама дали? след като иска време ми се струва че просто не му пука и за това не ревнува, не защото ми вярва. Много ме е страх страшно много.. Сега говорехме пак и го питах и какво следва ако стане така че можеш без мен и той ми каза няма такава вероятнот аз ти го казах за да те постресна и като ти кажа после, че сме си пак заедно радостта ти ще бъде 2 пъти по голяма тъй като аз съм напълно наясно, че опасност от раздяла няма. Просто искам да се успокоя и да помисля върху моето отношение (което е доста нетипично за него) каза ми довери ми се няма от какво да се притесняваш ... не зная какво да си мисля и това че имал желание да види какво е с друго момиче направо ме уби ;[ това означава ли че шанса да ми изневери е по голям? и дали отивайки там отива с нагласата "да се успокоя да помисля да се опитам да оправя нещата" или по скоро "дали ще мога без нея, дали ще почувствам липсва" Впоследно време много му досаждам званя му постянно вече не си говорим толкова колкото преди обръща ми по малко внимание и повече на приятелите си това ме кара да се чувствам по маловажна ;[ Той само се моли да не ми звънна и да не ми чува гласа,защото съм го натоварвала с разговори за нас. Как да го накарам да ме ревнува, пак той да ме търси, да прави старите мили неща за мен, да се интресува от мен да си ме пази да се грижи за мен ...много ме е страх. ;х Не знам какво да си мисля

NqkfaNikakva21
10-21-2012, 17:59
И след всичко това, което написа все още мислиш, че връзката ви си струва?

PyCoKoCkA93
10-21-2012, 18:08
Ако искаш да запазиш отношенията си с това момче,намали ревността да необходимия минимум и дай на приятеля си нужната свобода.С държанието си го натоварваш прекалено много психически и емоционално,което е и причината периодично да иска да си дава почивка от теб.Или се връща,защото наистина има чувства,или просто по навик.Засега залагам на първото,щом е имал и (НЕ)благоразумието за това с татУса,но ако не промениш начина си на мислене,а оттам и поведението си,може и да стане второто,а оттам знаеш какво следва...Успех.

titinkaa
10-21-2012, 18:09
Еми направи някакви усилия да не го ревнуваш.Толкова ли се обичате,че до там стигнахте,а сте по на 16-18г.

HollyGolightly
10-21-2012, 18:43
Аз не виждам защо толкова държиш да си с него, може би просто защото си си свикнала той да е наоколо. Ти казваш, че постоянно го ревнуваш, че си "чудовище" а той е този, който се държи гадно с теб, изпитва те постоянно , говори и глупости, даже не знам как го търпиш. И след като той иска време , за да разбере дали може без теб, направи и ти същото, може даже да се почувстваш по-добре без него.

marilyn
10-21-2012, 19:02
Държиш се като малка лигла, на която са и взели куклата от ръцете. Ти си го прогонила с тая ревност. На 18 е нормално да иска да види какво е секс и с други. Нали не очакваш, че може да сте цял живот заедно?! Не ставай досадна да му звъниш по 1000 пъти на ден. Като иска време, дай му време.

Amore-Mio*
10-21-2012, 19:33
Тъпа си, ама наистина.
Ти сама, със собствените си думи и действия го провокираш, и лека-полека го губиш. Вземи го осъзнай. Обичаш ли го? Тогава вземи да му се доверяваш. Вземи повярвай в него и в това, което ти се е опитвал да покаже, но ти не си обърнала внимание, защото си била прекалено заета да ревнуваш и да изпадаш в поредната си депресирана криза. Я, стига. Ако бях на негово място и минутка повече не бих останала с теб.

xXxPETYAxXx
10-21-2012, 19:43
Ти май всеки месец пускаш тема за проблемите във връзката си. Замисли се струва ли си такава връзка, в която постоянно ще се тормозиш за нещо. Категорично - НЕ. За Бога на 16 си - няма да се жените, няма да сте заедно цял живот. И, ако си дадеш малко почивка от тази натоварваща те връзка, ще разбереш, че дори и ти не искаш да си пропиляваш тийн годините в нерви и ревност! Осъзнай се малко - вредиш най-много на себе си!

Мисля, че е късно вече за вашата връзка и няма как да я заздравите, но да ти е за урок за следващата ти! Дори да се опиташ да се промениш, вече си отблъснала момчето много и няма как да се получи(лично мнение)!

shmatarok
10-21-2012, 20:03
^ Ама как няма да пуска теми всеки месец, то всичко идва от нейните параноя и ревност.

Авторке, много си зле, направо безнадежден случай. Отвори си старите теми и прочети коментарите там още няколко пъти, пък дано ги и проумееш.
Ако бях на негово място и аз щях да си кажа "Аман."
Продължавай в същия дух да го ръчкаш и тормозиш.

JDeel
10-21-2012, 22:34
ninaa12, усещането ми е че се е получило непреодолимо пропукване. Най-вероятно съвсем скоро и двамата ще си търсите нови гаджета :)