PDA

View Full Version : Кръвен тест



swete
10-21-2012, 21:11
Здравейте на всички :))) Имам един въпрос, който не ме засяга лично, но просто ми стана интересно. Каква е разликата между кръвен тест за бременост и обикновенния кръвен тест? Например ако една жена не знае, че е бременна и отиде на обикновен профилактичен преглед, където и назначът да си направи кръвен тест просто, за да се види дали показателите са в норма, възможно ли е този тест да открие бремеността и кой показатели ще бъдат повишени? Мерси предварително :))

mimsssssss
10-21-2012, 22:21
При кръвен тест за бременност ти се правят изследвания за определени хормони. Ако ти правят обикновен кръвен тест ти гледат нормалните неща - като например кръвната захар. Та отговора е не, не могат да разберат дали жената е бременна или не. По скоро някои показатели може да са под или над нормата и да даде съмнение, че има нещо. След това се правят допълнителни тестове, защо нещото е извън норма.

darkPaladin
10-22-2012, 07:05
При кръвен тест за бременност ти се правят изследвания за определени хормони. Ако ти правят обикновен кръвен тест ти гледат нормалните неща - като например кръвната захар. Та отговора е не, не могат да разберат дали жената е бременна или не. По скоро някои показатели може да са под или над нормата и да даде съмнение, че има нещо. След това се правят допълнителни тестове, защо нещото е извън норма.
ако ЧХГ или така наречения гонадотропин е завишен за какво ще се усъмниш?
иначе ако не ти пуснат изследвания за този хормон няма да се разбере,защото може само глюкозата да ти измерят без да хабят консумативи за останалото зависи за какво те изследват

swete
10-22-2012, 16:21
Ахм ем например тези тестове, които изследват 20-22 неща.. еритроцити, левкоцити, концентрация и маса на еритроцити, хемоглобин.. :)

titinkaa
10-24-2012, 17:54
Ахм ем например тези тестове, които изследват 20-22 неща.. еритроцити, левкоцити, концентрация и маса на еритроцити, хемоглобин.. :)

това са нещата,които ти изследват за здравословни причини,а не за бременност.

swete
10-25-2012, 19:50
Da naqsno sum s tova, vuprosut mi beshe napulno hipotetichen dali i v tezi pokazateli ima promqna i dali i te izlizat ot normite, no blagodarq vse pak :)