PDA

View Full Version : Към момчетата-за срещите, наистина ли го искате?



EverywhereWithYou
10-22-2012, 04:13
Здравейте. Въпросът ми е към момчетата. Знам, че уж е прието момчето да плати на първата среща. И момчетата в стремежа си да бъдат "по правилата" винаги настояват да го правят (поне при мен така е било). Добре, за първата среща, окей. Но това се продължава и по-нататък на срещите и понеже аз не обичам много да ме черпят (става ми неудобно някой друг да ми плаща всичко), обикновено се почват едни дърпаници, в които момчето винаги настоява да плати и се цупи, ако аз си платя. Наистина ли искате да сте толкова щедри и защо го правите? интересно ми е :)

Sh@d0w
10-22-2012, 05:59
Щом прелагам да платя значи мога и го искам. Не мога да обясня защо, но ми е приятно. Особенно ако момчето е поканило момичето на среща или кафе или каквото е там. Щом каниш, значи си готов да платиш, или поне така се предполага.

И приятелката ми се дърпа понякога, добре че в ресторантчето където ходим продавачката е печена и не и взима парите, само като аз тръгна да платя.

anonymous708973
10-22-2012, 06:15
Остави го да се цупи, колко още го прави?

bloodyF
10-22-2012, 07:36
аз на моя приятел още отначало му казах, че не ми е приятно всичко той да плаща и сега се разредиха тия случаи, в които го прави
иначе редовният му номер е ''ще се оправим по-късно'', аз забравям и се сещам след 1-2 дни и той ми казва ''то онова си беше за тогава , днеска вече не става да ми дадеш пари'' :Д
тъпо е той да плаща всичко, независимо дали работи..

valdesbg
10-22-2012, 07:44
Тц. Не е прието никъде. Плаща щото иска и щото може. Поне аз така правя. Щом съм поел инициативата да платя - значи имам и желание и възможност. И е глупаво да ми се цупят на среща с рандом оправдания. И ако това продължава повече от нормалното - нещата не приключват добре. И не, не става въпрос да си помпам егото, става въпрос за жест и стил.

Като толкова иска да е самостоятелна девойката - утре тя ще ме заведе някъде и тя ще плати, проблема е решен. Но при положение че единия е изявил ясно жеалние - е глупаво да се дърпате. Ако тооолкова ви гложди съвестта(макар че не разбирам защо) направете и вие жест за него, купете вие нещо.

Amore-Mio*
10-22-2012, 07:46
Принципно и аз съм от тия момичета, които не обичат да ги черпят, но първите дни позволявах на приятеля си, защото много държеше да плаща. След това поговорихме с него и сега всеки си плаща своето, освен ако единия от двамата иска да черпи - случва се.