PDA

View Full Version : Загубих баща си ...



justmee19
10-22-2012, 07:52
Преди 7 дни моя тати почина .... Толкова ми липсва,не успях да му кажа нито думичка... Яд ме е на себе си,че никога не му казах колко много го обичаш.Яд ме е за всичките караници с него.Само,ако можех да върна времето назад .. Боли ме,много ме боли.Нямам на кого вече да кажа " тати " . Обвинявам се,че не му казах колко го обича,че всъщност ме е научил на много повече неща отколкото той и аз сме си мислили. Изпитвам страх,че може някой друг мой близък да почине,много ме е страх... Страх ме е за мама,страх ме е за брат ми. Просто имам чувството,че ще се побъркам. Как се очаква да продължа напред? Как се очаква да се прибера у дома и да не чувствам тази празнота,да не се натъжавам? Боли ме,че никога не показвах чувствата си към него ... Знам,че никой от Вас не може да ми помогне,но просто имам нужда да си излея душата ................

Amore-Mio*
10-22-2012, 08:37
Съболезнования.

Това, което ти се е случило е изключително гадно и винаги ще се сещаш за него. Гледай да не се депресираш. Знай, че той сега е на небето и те гледа от там, пази те. И повярвай, не иска да те види тъжна. Животът продължава. Направи това, на което те е научил - бъди силна, колкото и трудно това да е в момента.

ACrimeNovelist
10-22-2012, 08:42
Голяма работа, че не си му казала колко го обичаш и какво мислиш за него!
Важното е, че го казваш на нас.
Той е мъртъв, но ние сме живи и можем да разберем, че е бил добър баща.

heartshapedbox
10-22-2012, 08:56
Съболезнования.
Нищо, че не си му казала, той го знае.
Бъди силна, дръж се в ръце и се опирай на близките си.

tori
10-22-2012, 09:54
Съболезнования. Иначе твоя тати знае колко много го обичаш. Всеки тати знае колко много го обича детето му. И всичко ще е наред, ще свикнеш с празнотата. Повтаряй си, че е някъде далеч - в командировка или нещо такова и все някак ще свикнеш.

kalpazanka
10-22-2012, 10:09
Съболезнования, пиленце.
Съжалявам за загубата. Понеже съм убедена вече в разни флуиди/енергия и че връзката родител-дете е много здрава, бъди сигурна, че той е знаел колко го обичаш. Ако това ще те успокои, вярвай, че те наблюдава отгоре и се старай да си достоен за уважение човек.
Прави, каквото ти идва на сърце- пали свещ в църква, ходи на гроба, раздавай за "Бог да прости". Ако това ще ти даде душевен мир, вярвай и прави каквото и както смяташ за добре. Без значение от хорското мнение.

justmee19
10-22-2012, 14:31
Опитвам се да бъда силна,наистина опитвам.Когато съм навън се разсейвам,но прибера ли се у нас.....
Но ще се справя! Ще се сбъдвам мечтите си,ще се боря да осъществя целите си и всичко,което правя,ще го правя за него...

Doctor_Satan
10-22-2012, 15:18
Бла бла бла, глупости. Взимай се в ръце и стига си мрънкала... лигла.

notlike
10-22-2012, 15:22
Моите съболезнования. Иначе трябва да знаеш, че баща ти те обича, а самият начин да го докажеш не е да му го напомняш - поне според мен да кажеш "обичам те" е много трогателно, но още по-трогателно е да го потвърдиш, когато се трудиш и се отдаваш до последно на целта си. Посвети нещо на него и работи силно, това е моят съвет. Така ще имаш стимул да се бориш усърдно.

justmee19
10-22-2012, 15:28
Бла бла бла, глупости. Взимай се в ръце и стига си мрънкала... лигла.

Ако ме познаваше щеше да знаеш,че не съм лигла! Всичко ми е още толкова прясно ... не знаеш как се чувствам. Това,че ме боли не означава,че съм лигла. Ясно ми е,че в очите на много хора ще изглеждам като лигла,но не ми пука. Хората говорят,но никой няма да дойде при теб.

Doctor_Satan
10-22-2012, 15:37
На мен майка ми почина.... така че знам какво е. Нищо което не може да бъде преодоляно. Тия глупости "Ще правя всичко в името на тати", са просто израз на някаква втълпена вина. И аз така си мислех че нещо ще ме промени, че ще имам цел. Тва са глупости. Остави мъртвите в миналото.... нищо не можеш да промениш. А да си даваш някакви такива стимули е абсолютна простотия. Илиза че трябва някой да умре за да имаш ти стимул в живота. Аре стига с тея клиширани глупости.

nor4eto99
10-22-2012, 15:41
Ти ме разплака..НЕ Е ЛЕСНО да се правиш на усмихнат и щастлив, а душата ти да изпитва болка и мъка.. Съжелявам много за загубата ти... Никой не може да ти помогне в този момент... Просто се опитвай да изгубиш представата за жестокия свят и да отидеш в свой собствен, където ще си щастлива... Наистина съжелявам...

justmee19
10-22-2012, 16:04
На мен майка ми почина.... така че знам какво е. Нищо което не може да бъде преодоляно. Тия глупости "Ще правя всичко в името на тати", са просто израз на някаква втълпена вина. И аз така си мислех че нещо ще ме промени, че ще имам цел. Тва са глупости. Остави мъртвите в миналото.... нищо не можеш да промениш. А да си даваш някакви такива стимули е абсолютна простотия. Илиза че трябва някой да умре за да имаш ти стимул в живота. Аре стига с тея клиширани глупости.
Всеки преодолява нещата по различен начин. Откъде знаеш,че преди не съм имала цел?! Повярвай ми,имах! И все още я имам,но сега съм решена повече от всякога да я осъществя или по-точно да ги осъществя защото не е една! И да,ще се опитам да бъда по-силна заради него... Но не ми се спори вече. Всеки човек е индивидуален.

ledenakrasota
10-22-2012, 16:18
Doctor_Satan, това не са глупости, а нещата от живота, които ти напомнят, че всичко си има край. Не означава, че някой трябва да умре, за да имаш стимул в живота, а да имаш сили да продължиш напред и да се справиш с проблемите си. В живота си сам и никой не е цял живот до теб. Хората идват и си отиват.

Моите съболезнования! Наскоро загубих мой много скъп роднина. Много ми беше гадно, защото се случи изведнъж. Замислих се за живота му и какво е преживял. Радвал се е и е страдал, но никога не е загубвал жаждата и наслада си от живота. Не можеше да ходи, но пак му се радваше. Такива хора ни показват, че животът е дар. Някои нямат ръце, други- крака, но му се радват, колкото и а е брутален, а ние мрънкаме за щяло и нещяло...

justmee19
10-22-2012, 16:23
^ Точно това беше най-гадното,защото никой не го очакваше.Не беше болен,нямаше му нищо. Сутринта е отишъл усмихнат и щастлив на работа,дори и колегите са казали,че е бил много весел и за един миг просто си отиде ....
Съжалявам за твоята загуба...моите най-искрени съболезнования.

ledenakrasota
10-22-2012, 17:18
^ Точно това беше най-гадното,защото никой не го очакваше.Не беше болен,нямаше му нищо. Сутринта е отишъл усмихнат и щастлив на работа,дори и колегите са казали,че е бил много весел и за един миг просто си отиде ....
Съжалявам за твоята загуба...моите най-искрени съболезнования.

Миличка, не знам какво е да загубиш родител, но всеки ден треперя на моите. Да си живи и здрави! Пожелавам ти да бъдеш силна и да казваш на скъпите си хора колко ги обичаш и знай, че животът е кратък. Днес сме тук, утре ни няма. Събуждай се с усмивка и изпращай деня с нея! Старай се да бъдеш щастлива въпреки трудностите, защото когато се обърнеш назад ще се почувстваш удовлетворена.
Баща ти може много да ти се е карал, но ти е баща и винаги те е обичал, както винаги е знаел, че въпреки препирните и ти го обичаш. :) Търси себе си! Радвай се на живота! Отдай се на хобито си, това, с което искаш да се занимаваш или просто любимите хора и ще се справиш с всичко. :) Пожелавам ти всичко най-хубаво! :)

tori
10-22-2012, 17:46
Бла бла бла, глупости. Взимай се в ръце и стига си мрънкала... лигла.
Всеки преживява нещата по различен начин. Нека се наплаче, сега е времето. После има да живее своя живот, да се опитва да постига собствените си цели, да се грижи за съпруг и деца след време, да работи. И няма да и остане време да се освободи от отрицателните емоции и ще ги трупа в себе си.

Your.Passion
10-22-2012, 17:51
Моите съболезнования.
Това е нещо ужасно..И аз винаги съм се притеснявала за роднините особено за хората с ,които живея.Когато ти стане тъжно винаги си спомняй за това ,че той е там горе и те гледа и закриля.Не се депресирай ..Офф боже с тея думи и аз не бих се послушала..
Doctor_Satan оуу божее какви глупости разправяш?! Ти може да си го преживял , но нали знаеш ,че не всеки е теб ,не всеки е толкова силен .. и не е лигла за това ,че страда !!! Просто всеки приема нещата по различен начин..

Doctor_Satan
10-22-2012, 17:58
Господи.. обичам миризмата на прясно тролнати, клиширани момиченца, познаващи и преживяващи света чрез изтъркани алегории за живота.... И всяко противоречие на коректните им модели на поведение и мислене, бъркащо им в душичките и предизвикващо вълни от първосигнални защитни реакции.... Прекрасно! Апотеоз на човешката простота....
http://prikachi.com/images/696/5406696K.jpg

Nikolcheto24
10-22-2012, 19:08
Съболезнования.Най-ужасното и трудно нещо е да загубиш близък.Но не се обвинявай за нищо.Бащата ти те обича и знае, че и ти много си го обичала и продължаваш да го правиш.А относно Doctor_Satan - защо му обръщате внимание като знаете, че е най-големият трол и хейтър?

Doctor_Satan
10-22-2012, 19:38
Съболезнования.Най-ужасното и трудно нещо е да загубиш близък.Но не се обвинявай за нищо.Бащата ти те обича и знае, че и ти много си го обичала и продължаваш да го правиш.А относно Doctor_Satan - защо му обръщате внимание като знаете, че е най-големият трол и хейтър?
http://prikachi.com/images/157/5407157C.gif

U mad?

Hayashi
10-22-2012, 20:24
Съболезнования.

Doctor_Satan от кой учебник по психология ги вадиш тези реплики?

Doctor_Satan
10-22-2012, 21:17
Съболезнования.

Doctor_Satan от кой учебник по психология ги вадиш тези реплики?

От никой, развивам ги сам.

ledenakrasota
10-23-2012, 15:34
Селянията е пълна. :lol:

Chacho
10-23-2012, 18:54
Авторке, времето лекува. Моят баща също почина, бях на 12 тогава. Пожелавам ти да си силна и да запазиш ярки спомените за баща си! Навярно наистина не можем да ти помогнем, но много хора искрено ти съчувстваме и ти желаем добро. Не се обвинявай за нищо. Сигурен съм, че те е обичал много, както ти него, със всичките ти добри и лоши черти. Дори да разполагахме с цялото време на света, винаги бихме чувствали, че е останало нещо недоизказано. Но вярвам, че животът му е бил една идея по-щастлив, само защото ти си присъствала в него. Бъди и ти щастлива, че и той е бил част от твоя! Надявам се, че подобно на мен, в идните години ще продължиш да опознаваш баща си и макар да не е до теб вече, връзката ти с него да продължи да се развива, както и да ще можеш след време да погледнеш неговите снимки и да опънеш устните си в усмивка, напоена само с най-топлите чувства, които ще си запазила в сърцето си! Дръж се здраво до близките си. Сега те имат нужда от теб, както и ти от тях. Поднасям ти най-искрените си съболезнования!





Сатане, много работи мислех да напиша след коментарите ти, кои от кои по-гнусни, но не си заслужава. Ще кажа само две неща. Първо, дори да има истини в приказките ти, никого не успяха да трогнат заради низките страсти, които си вложил зад тях. Второ, макар че може и да отречеш, твоята пък реакция е провокирана единствено от жаждата ти да се докажеш - дали пред нас или пред себе си, без значение. Можеш да облечеш мотивите си с хиляди фалшиви обяснения, но ставаш жертва на най-големия си страх - да бъдеш воден от най-първичните си инстинкти; тези, които толкова злобно и грозно плюеш в коментарите си към останалите. Поне за едно си облагодетелстван - липсата на каквато и да е човечност към другите те е направила толерантен към самия теб; толерантност, на която едва ли много хора, които са те опознали или ще те опознаят, ще са способни.

Не се труди да ми отговаряш, нямам никакво намерение да инициирам какъвто и да било разговор с този коментар. Целта му е единствено, ако може, да облекчи на авторката емоционалното й състояние, в случай, че е допуснала думите ти да я засегнат.

TrollWare
10-23-2012, 20:35
Разбирам какво чувстваш. Преди време , майка ми беше много болна. Постоянно се страхувах какво следва.
Баща ти винаги е знаел и още ще знае , че ти си го обичала и все още обичаш.Живота продължава. След време ще мине , няма да си спомняш. Понякога може тихичко да си поплакваш във леглото,да си спомниш старите врмена. Да изпиташ носталгия.Случват се такива неща в дадени периоди от нашия живот,но той продължава. Очакват ни нови постижения/падения.

Мойте искрени саболезнования !

tori
10-25-2012, 18:03
http://prikachi.com/images/203/5410203Z.gif
Досаден си, сериозно. Вземи и се поспри малко със злобните си коментари.

mlf
10-25-2012, 18:48
Той е дошъл с мисия на този свят и тази мисия е била да те отгледа и щом го е направил той си отива ... и ти му докажи, че той наистина трябва да бъде горд със себе си, че те е огледал и винаги знай, че те обича и ти винаги ще го обичаш. Времето лекува, но ти никога няма да го забравих и винаги ще си спомняш за него като видиш негова снимка или идеш на любимото ти място... Но помни едно .. Дете без майка е сирак, без баща .. пуло- сирак ... Моите искрени съболезнования ... ~ Горе главата .. ЖИВОТА ПРОДЪЛЖАВА

Doctor_Satan
10-25-2012, 21:45
Досаден си, сериозно.

Това беше идеята....Duhhhh.

FuckedUp
10-25-2012, 21:51
Това беше идеята....Duhhhh.

МНОГО СИ ЗЛОБЕН, ЧОВЕК! ЗЛОБЕН! ОЗЛОБЕН СИ! СПРИ ДА ПИШЕШ ТОЛКОВА ЗЛОБНИ МНЕНИЯ!

:lol:

Goddess
10-25-2012, 23:37
МНОГО СИ ЗЛОБЕН, ЧОВЕК! ЗЛОБЕН! ОЗЛОБЕН СИ! СПРИ ДА ПИШЕШ ТОЛКОВА ЗЛОБНИ МНЕНИЯ!

:lol:

Аре престанете, бе! Нека си е злобен, да пише каквото иска, ама точно в подобна тема да си изливате простотията и да го обръщате на майтап..не ми се мисли какви смешни, недоказали се човечЕта сте в реалния живот. На доктор тупан много любов и внимание му е липсвало в тоя живот явно.

Съболезнования към авторката. Не знам какво се казва в такива случаи...едва ли нещо казано може да притъпи болка от такава загуба..Нищо не може да замести връзката между баща и дъщеря, но съм сигурна, че винаги ще я усещаш тази връзка, макар и на по-различно ниво. Успех с всички поставени цели, които имаш! :)

DennisCobain
10-26-2012, 05:00
Наблюдавайки сеира под ненадминатата ми логика считам, че това е поредната пикла търсеща внимание. Няма никакво чувство в написаното, все едно, че споделяш тъпа историйка. Че и тя си е такава де. Мислиш ли, че на хората наистина им пука, че баща ти се е гътнал? Еми не, правят го, от "уважение" , но изобщо не ги интересува.. Мдаа.. :D

DennisCobain
10-26-2012, 05:04
. На доктор тупан много любов и внимание му е липсвало в тоя живот :)
Ваще така ли те възпитаваха? Пляс пляс по дупето? Я шамар, я бой с тоягата? А? :D Тук синилка, там синилка

8-)

Doctor_Satan
10-26-2012, 08:13
Аре престанете, бе! Нека си е злобен, да пише каквото иска, ама точно в подобна тема да си изливате простотията и да го обръщате на майтап..не ми се мисли какви смешни, недоказали се човечЕта сте в реалния живот. На доктор тупан много любов и внимание му е липсвало в тоя живот явно.


Напротив, получавал съм достатъчно любов и внимание. Неща от които дефакто никога не съм имал нужда, нито съм искал любов от някой, нито пък внимание, но по стечение на обстоятелствата съм получил доста. Но вие пък това търсите, внимание и любов, от това имате нужда за да се чувствате живи. Защото без някой да ви обръща внимание, вие сте нищо. Не можете да съществувате самостоятелно, трябва винаги някой да ви посочва грешките, да ви прави комплименти, да ви дава оценки и да ви казва как да живеете.... А аз съм си самодостатъчен, не търся нищо отвън, защото всичко е вече в мен...
Мерси за коментара, успя да ме разсмееш. Подобни аргументи като "Той е комплексиран злобар, от липса на внимание" са доста разпространение и се използват защото дават негативно обяснение на противника, а в същото време никой от участващите в дискусията не разбира за какво иде реч. Никой не знае какво е това, но само знае че е някакво "свръх-психологично обяснение" което не може да се оспори. И и това е достатъчен аргумент в главите на останалите. Както е и достатъчен аргумент за теб, въпреки че изобщо не знаеш за какво говориш.
Но това което ме интересува е: Защо тук се насъбраха толкова много момичета на видима възраст 14-20г., и буквално изписаха едни и същи работи? И защо всички тези момичета си приличат толкова много, като поведение, начин на изказ, същност на аргументите, дори самите им профили и "псевдо-мъдростта", която излъчват? Според мен отговора е ясен. Тези хора не ги интересува това че бащата на момичето е загинал. Тях ги интересува само да се направят на Life гурута, че притежават някаква мъдрост, която видиш ли искат да споделят с останалите. Затова и постват такива клиширани простотии, да се докажат и същевременно да затвърдят тези клишета като истина за себе си.Изписвате си глупостите, за да затвърдите убежденията си и да се почувствате като някакви мъдри и преживели много, знаещи "кофтите неща в живота", бла бла бла. А дефакто си оставате едни самодоволни лицемерни пикли, които си мислят че истината за живота е написана по споделените снимки във фейсбук. Жалка работа. Поне недейте да лъжете че ви пука. Една даже вика че щяла да се разплаче..... Хахахахаха

bilqnavod
10-26-2012, 08:15
Съболезнования. Напълно те разбирам и аз бях в твоето положение преди година и половина. Изпитвах същите противоречия като теб дали съм си изяснила отношенията с него и дали е разбрал, че страшно много го обичам. Често го сънувам и разбирам, че той наистина мисли за мен и ми помага, където и да е момента. Чувала съм, че мъртъв може да помогне много повече от 100 живи. Той вече знае, че страдаш, че много го обичаш. С времето болката ще утихне, но никога няма да го забравиш. Ще си спомняш деня на смъртта, все едно е било вчера. :(

Doctor_Satan
10-26-2012, 08:21
^ По повод предния коментар : Просто ще оставя това тук...

http://www.youtube.com/watch?v=JVZePsJrzto

DennisCobain
10-26-2012, 08:25
Тези хора не ги интересува това че бащата на момичето е загинал. Тях ги интересува само да се направят на Life гурута, че притежават някаква мъдрост, която видиш ли искат да споделят с останалите. Затова и постват такива клиширани простотии, да се докажат и същевременно да затвърдят тези клишета като истина за себе си.Изписвате си глупостите, за да затвърдите убежденията си и да се почувствате като някакви мъдри и преживели много, знаещи "кофтите неща в живота", бла бла бла. А дефакто си оставате едни самодоволни лицемерни пикли, които си мислят че истината за живота е написана по споделените снимки във фейсбук. Жалка работа. Поне недейте да лъжете че ви пука. Една даже вика че щяла да се разплаче..... Хахахахаха

Напълно те подкрепям. :D

bilqnavod
10-26-2012, 08:28
Doctor_Satan има и други полета за изява, не само форума.

dulcinea17
10-26-2012, 08:42
Прегръщам те силно. Знам как се чувстваш - аз самата изгубих моя баща преди време и много, много ми липсва и съм сигурна, че винаги ще е така. Но вярвам, че е горе на небето - колкото и травиално да звучи и че ни гледа и пази - мен и цялото ми семейство.
Спомняй си хубавите моменти, поплачи си като ти домъчнее,няма лек за тази болка - тя си остава в нас.
Прегръщам те и бъди много силна!

Doctor_Satan
10-26-2012, 09:14
^
http://prikachi.com/images/812/5417812D.gif

Защо всеки смята че загиналите му близки са в рая? Ъъъъ, да ви е хрумвало че родителите ви може да са в ада? Особенно пък баща ви. Само задето ви е шамарил от време на време. А може и да е спял със съседката. Нали не си мислите че знаете тайните на всеки мъж, как така изведнъж приемате, че щастлив и доволен, баща ви ви гледа от небето и ви помага? Бащите ви може в момента да се пържат в ада... Just saying.

justmee19
10-26-2012, 09:46
Наблюдавайки сеира под ненадминатата ми логика считам, че това е поредната пикла търсеща внимание. Няма никакво чувство в написаното, все едно, че споделяш тъпа историйка. Че и тя си е такава де. Мислиш ли, че на хората наистина им пука, че баща ти се е гътнал? Еми не, правят го, от "уважение" , но изобщо не ги интересува.. Мдаа.. :D
Не ми пука кой какво ще каже,че съм лигла,че съм пикла,търсеща внимание, НЕ МИ ПУКА ! Написах това,защото исках наистина да си излея душата. Това,че ти и другите ме смятате за лигла и пикла и,че това е била тъпа историйка си е ваша работа и не ме засяга. Както казах съм наясно,че никой не може да ми помогне още повече виртуално,но аз и не търся помощ от тези хора,защото не са в състояние да ми я дадат. Реших просто да си излея мъката и го направих.Оттам нататък кой какво ще си мисли за "тъпата историйка" и за мен самата не ме интересува. :) На кратко всеки си има мнение и казва това,което иска.

Goddess
10-26-2012, 10:56
Напротив, получавал съм достатъчно любов и внимание. Неща от които дефакто никога не съм имал нужда, нито съм искал любов от някой, нито пък внимание, но по стечение на обстоятелствата съм получил доста. Но вие пък това търсите, внимание и любов, от това имате нужда за да се чувствате живи. Защото без някой да ви обръща внимание, вие сте нищо. Не можете да съществувате самостоятелно, трябва винаги някой да ви посочва грешките, да ви прави комплименти, да ви дава оценки и да ви казва как да живеете.... А аз съм си самодостатъчен, не търся нищо отвън, защото всичко е вече в мен...


Нямам интерес да го прочета това цялото, затова само до тук. Такива псевдо-бунтари като тебе колкото искаш...мислят си, че наричат нещата с истинските им имена и видиш ли, те са духовно извисени поради тази причина..много над другите. "А аз съм си самодостатъчен, не търся нищо отвън, защото всичко е вече в мен... " - Браво, Хенри..ти си Месията. Дори не се справяш добре с тази си "роля". Може и да не ми отговаряш, тъй като нито бих го прочела, нито бих ти отговорила повече в темата.
@DennisCobain, не разбрах забавната шега..там..с тоягата.

Doctor_Satan
10-26-2012, 11:13
Нямам интерес да го прочета това цялото, затова само до тук. Такива псевдо-бунтари като тебе колкото искаш...мислят си, че наричат нещата с истинските им имена и видиш ли, те са духовно извисени поради тази причина..много над другите. "А аз съм си самодостатъчен, не търся нищо отвън, защото всичко е вече в мен... " - Браво, Хенри..ти си Месията. Дори не се справяш добре с тази си "роля".

http://2.bp.blogspot.com/-TCQiu0v4XKU/UBFhzUhTBqI/AAAAAAAABGY/CT2GUcP1m6U/s1600/emporer+butthurt.png
Никъде не съм казал за какъв се имам, а да твърдиш че се имам за нещо повече от останалите е абсурдно. Обяснението ми за това какъв съм, не беше за да се изкарам като бунтар, или всевиждащ, всезнаещ и всемъдър, обяснението ми беше изцяло с цел коректност. Ти обаче, понеже играеш роля, реши че и аз го правя... Сама се издаде. Следващият път не си проектирай простотиите върху мен.
Нямаш интерес да прочетеш останалото, или просто нямаш аргументи, с които да го обориш?

Също така, при вида на името ти и снимката която си сложила, не знам кой "влиза в роли"...

ledenakrasota
10-26-2012, 12:27
http://2.bp.blogspot.com/-TCQiu0v4XKU/UBFhzUhTBqI/AAAAAAAABGY/CT2GUcP1m6U/s1600/emporer+butthurt.png
Никъде не съм казал за какъв се имам, а да твърдиш че се имам за нещо повече от останалите е абсурдно. Обяснението ми за това какъв съм, не беше за да се изкарам като бунтар, или всевиждащ, всезнаещ и всемъдър, обяснението ми беше изцяло с цел коректност. Ти обаче, понеже играеш роля, реши че и аз го правя... Сама се издаде. Следващият път не си проектирай простотиите върху мен.
Нямаш интерес да прочетеш останалото, или просто нямаш аргументи, с които да го обориш?

Също така, при вида на името ти и снимката която си сложила, не знам кой "влиза в роли"...

Ако беше разбирача, за когото се имаш, нямаше да съдиш за хората по аватарите или да казваш като малките деца, че някой играе роля. :D

Вземи и си блъскай главата над някой философ. Братче ти влезе нещо. :/

Doctor_Satan
10-26-2012, 13:23
Ако беше разбирача, за когото се имаш, нямаше да съдиш за хората по аватарите или да казваш като малките деца, че някой играе роля. :D

Вземи и си блъскай главата над някой философ. Братче ти влезе нещо. :/
Аватара издава повече отколкото си мислиш... Той е символ на това с какво човека се идентифицира. Също както и името му. За да не бъда празнодумец:
http://www.teenproblem.net/forum/image.php?u=301936&dateline=1351240237&type=thumbhttp://www.teenproblem.net/forum/image.php?u=219343&dateline=1349944537&type=thumbhttp://www.teenproblem.net/forum/image.php?u=165281&dateline=1341521731&type=thumbhttp://www.teenproblem.net/forum/image.php?u=296082&dateline=1349012772&type=thumbhttp://www.teenproblem.net/forum/image.php?u=285120&dateline=1349028356&type=thumb

Сега погледни мненията на хората притежатели на съответните аватари. Искаш да ми кажеш че не виждаш връзката?
Естествено някой би могъл да приложи това и върху мен. Само че моето име и аватар са умишлено подбрани за да създават провокация в читателя, също както думите ми между другото. Най-добрата провокация естествено е нещо което засяга личността на читателя, въпреки че това понякога не е достатъчно.

Колкото до ролите, те са реални. И аз играя роли, поне вие така ме виждате. Но каквато и роля да играя, тя винаги е съзнателна и никога не се идентифицирам с нея.Тя не ме определя като човек, аз просто ви подавам това което искате да видите. И естествено ролята на форумен бунтар, с провокативен профил и мнения, е също умишлена.
Но иначе ролите са абсолютно реални, точно като малките деца, които си представят че са войници. Само че вашето е преминало на подсънателно ниво и има точно същото предназначение като при малките деца. Подражание. Детето се кефи като види войник, затова се старае да се облича като него, да стреля наужким, да си представя че е войник. Естествено то никога няма да бъде такъв, но изживянето от преструването е хубаво, дава чувство за идентичност. Същото е и с вашите аватари, имена, думи и всичко свързано с вас. Всичко е просто една имитация и преструване. Но докато децата се преструват по един наивен начин, то вашите преструвки са много по-сериозни и вие наистина смятате, че всичко което приказвате, дефакто е вашата собствена истина. А вие просто сте я взели наготово от другите, присвоили сте си нещо чуждо което ви е харесало, с цел да се изживявате като него. Дали ще са яки закачливи мацки, дали ще са наперени мадами, няма значение. Всичко е роля. Също както при децата. Но понеже постоянно сте в ролята си, откакто сте "съзнателни" хора, започвате постепенно да си мислите че ВИЕ всъщност сте ролята си. Започвате да се идентифицирате с нея. Освен това възприемате хората с техните роли, и взаимно си допълвате(коригирате) ролите. Така че "театъра" да е в синхрон.
И ти играеш роля - всичките милувки, критики, "абсолютни истини", клиширани мъдрости, заучени фрази и вече определени типове поведения(на определен стимул- определена реакция). Всичкото това е роля, образ на подражание. И тук всички го играете, несъзнателно и неумишлено естествено.

TrickyAngel
10-26-2012, 18:26
Четях мненията и се чудех на акъла на повечето хора.
Загубих баща си преди около от година. Лично искам да кажа, че той беше човекът, когото обичах най-много. Може би защото бяхме с еднакви характери, не знам. Не ме и интересува защо.
Авторке, знам, че те боли. Но, повярвай ми, не го правиш по-лесно на никой, когато седиш и ревеш. Нито на майка ти, нито на брат ти, нито на себе си. Стегни се, спомни си хубавите моменти с твоя баща и продължи напред. Вярно, за мен баща ми беше онази личност, която ми помагаше с всяко мое начинание. Той беше там, до мен, държеше вратите широко отворени. Усилията, които полагах, когато той беше до мен, бяха значително по-малки. Но, ето, светът продължава, не чака никой. Нито теб, нито мен. Празнината, която остави баща ми не искам и не смятам, че ще запълня някой ден, защото той все още е там. Макар и вече да не е тук, спомените ми за него са.
Няма да изказвам съболезнования, нито да казвам да не се обвиняваш. За мен това беше чисто лицемери от страна на хората. С какво някакви си думи ще ти помогнат, ако ти самата не можеш да помогнеш на себе си. Наречи ме студена, наречи ме хейтър, наречи ме както искаш. Паднах, станах, продължих.
Стискай зъби. Това е.

ledenakrasota
10-26-2012, 19:08
Аватара издава повече отколкото си мислиш... Той е символ на това с какво човека се идентифицира. Също както и името му. За да не бъда празнодумец:
http://www.teenproblem.net/forum/image.php?u=301936&dateline=1351240237&type=thumbhttp://www.teenproblem.net/forum/image.php?u=219343&dateline=1349944537&type=thumbhttp://www.teenproblem.net/forum/image.php?u=165281&dateline=1341521731&type=thumbhttp://www.teenproblem.net/forum/image.php?u=296082&dateline=1349012772&type=thumbhttp://www.teenproblem.net/forum/image.php?u=285120&dateline=1349028356&type=thumb

Сега погледни мненията на хората притежатели на съответните аватари. Искаш да ми кажеш че не виждаш връзката?
Естествено някой би могъл да приложи това и върху мен. Само че моето име и аватар са умишлено подбрани за да създават провокация в читателя, също както думите ми между другото. Най-добрата провокация естествено е нещо което засяга личността на читателя, въпреки че това понякога не е достатъчно.

Колкото до ролите, те са реални. И аз играя роли, поне вие така ме виждате. Но каквато и роля да играя, тя винаги е съзнателна и никога не се идентифицирам с нея.Тя не ме определя като човек, аз просто ви подавам това което искате да видите. И естествено ролята на форумен бунтар, с провокативен профил и мнения, е също умишлена.
Но иначе ролите са абсолютно реални, точно като малките деца, които си представят че са войници. Само че вашето е преминало на подсънателно ниво и има точно същото предназначение като при малките деца. Подражание. Детето се кефи като види войник, затова се старае да се облича като него, да стреля наужким, да си представя че е войник. Естествено то никога няма да бъде такъв, но изживянето от преструването е хубаво, дава чувство за идентичност. Същото е и с вашите аватари, имена, думи и всичко свързано с вас. Всичко е просто една имитация и преструване. Но докато децата се преструват по един наивен начин, то вашите преструвки са много по-сериозни и вие наистина смятате, че всичко което приказвате, дефакто е вашата собствена истина. А вие просто сте я взели наготово от другите, присвоили сте си нещо чуждо което ви е харесало, с цел да се изживявате като него. Дали ще са яки закачливи мацки, дали ще са наперени мадами, няма значение. Всичко е роля. Също както при децата. Но понеже постоянно сте в ролята си, откакто сте "съзнателни" хора, започвате постепенно да си мислите че ВИЕ всъщност сте ролята си. Започвате да се идентифицирате с нея. Освен това възприемате хората с техните роли, и взаимно си допълвате(коригирате) ролите. Така че "театъра" да е в синхрон.
И ти играеш роля - всичките милувки, критики, "абсолютни истини", клиширани мъдрости, заучени фрази и вече определени типове поведения(на определен стимул- определена реакция). Всичкото това е роля, образ на подражание. И тук всички го играете, несъзнателно и неумишлено естествено.


Не, просто не ми философствай, нито ми развивай теми. Няма какво да ми кажеш. Това а3 и ВИЕ в повечето ти постове въобще и темите ти ме потресе. Дървен философ. Всъщност не си първия. Нито обяснявай кое какво е. Топлата вода е открита хилядолетия преди теб. ;)
Говоря ти за нападките и грозните ти коментари на моменти. Ако се чувстваш неразбран, искаш да изкараш нещо от себе си, интернет не е мястото. :)

FuckedUp
10-26-2012, 19:27
Не, просто не ми философствай, нито ми развивай теми. Няма какво да ми кажеш. Това а3 и ВИЕ в повечето ти постове въобще и темите ти ме потресе. Дървен философ. Всъщност не си първия. Нито обяснявай кое какво е. Топлата вода е открита хилядолетия преди теб. ;)
Говоря ти за нападките и грозните ти коментари на моменти. Ако се чувстваш неразбран, искаш да изкараш нещо от себе си, интернет не е мястото. :)

Като нямаш какво да кажеш в своя защита е по-добре да замълчиш. Излагаш се. Или се аргументираш или просто не се правиш на умница с тия изтъркани псевдо-интелектуални лайна.

"Дървен философ"?

:lol:

ledenakrasota
10-26-2012, 19:34
Като нямаш какво да кажеш в своя защита е по-добре да замълчиш. Излагаш се. Или се аргументираш или просто не се правиш на умница с тия изтъркани псевдо-интелектуални лайна.

"Дървен философ"?

:lol:

Не са. Изкривената ни ценностна система си казва думата.

DeHu
10-26-2012, 20:30
Това,че тъжиш е напълно нормално и не те прави лигла.Всъщност е напълно нормално да ти е трудно да продължиш по стария начин.Преживяла съм това с татко и за съжаление след това и с втория ми баща и мисля,че разбирам как се чувстваш.Много зависи и от околните времето,за което ще го преживееш и съм съгласна с едно момиче нагоре за това,че трябва да бъдеш силна и да подкрепяш семейството си сега,колкото да ти е тежко и на теб самата.След време ще си спомняш за него с усмивка,ще се чудиш какво ли би било ако той беше тук...Не се депресирай,продължавай да живееш пълноценно,за да радваш майка си,помагай с каквото можеш и на всички ви ще бъде по-лесно

sweetycherry33
10-26-2012, 20:31
Съболезнования на авторката!!!..

Doctor_Satan
10-27-2012, 10:04
Не, просто не ми философствай, нито ми развивай теми. Няма какво да ми кажеш. Това а3 и ВИЕ в повечето ти постове въобще и темите ти ме потресе. Дървен философ. Всъщност не си първия. Нито обяснявай кое какво е. Топлата вода е открита хилядолетия преди теб. ;)
Говоря ти за нападките и грозните ти коментари на моменти. Ако се чувстваш неразбран, искаш да изкараш нещо от себе си, интернет не е мястото. :)
Хмммм, усещам тежка форма на анален дискомфорт....
http://prikachi.com/images/336/5421336w.gif
Наистина очаквах повече от теб, разочароваш ме. Очаквах все пак сред морето от простотии да дадеш някакъв стабилен арумент или обяснение, а ти се сведе до обичайното квартално порицание, подкрепено с преструвки и общи "мъдрости", които по принцип се приемат за истина.
"Не ми философствай", "не си първия", "Топлата вода е открита хилядолетия преди теб.", типични думи за човек, който няма какво да каже. Когато няма аргументи, цели да умаловажи аргументите на противника или да отрече нуждата от такива. Много жалко. А аз ти оставих толкова "пролуки", в които можеше да ме "захапеш". На теб не ти стигна акъла дори и за това. Но пък иначе претенциите че си интелигентна са налице, подкрепени естествено с подходящото фалшиво самочувствие....
Всъщност реакцията ти беше очаквана. Вероятно те засегнах, понеже в един пост успях да сведа "самоличността" ти до просто една роля. Тази роля е творение на умът ти, но не е случайно. Ролята се създава според нуждите на индивида, тя е творение на психиката, и същата тази психика се опитва да защити ролята при съответно нападение над нея. Защото нека си признаем, какво си ти без твоята роля, без преструвките и претенциите? Нищо! А това не е в твой интерес и съответно на психиката ти. Затова се опитваш да защитиш "съня си". Умът развива доста такива психични защитни механизми, с които да поддържа статуквото в индивида. Такава беше реакцията и на повечето пишещи тук.
Колкото до положението АЗ и ВИЕ. Да, има разлика между АЗ и ВИЕ, deal with it.

Nam3less3
10-27-2012, 14:03
Doctor_Satan е прав, аман от тия клишета и псевдомъдрости.
А и едно не разбирам - като умре някой и всички автоматично го класифицират, че е в рая, че душата му бди над тях и т.н., а реално хората които казват това повечето от тях са атеисти, или биха се изсмяли ако някой тръгне да им обяснява за рая и за душите.
Абсолютно лицемерие.
И на мен баща ми е починал, но мога да твърдя че е в рая и такива неща, защото реално съм християнин(а не само като стане трагедия) а и баща ми не беше лош и грешен човек.
Та по принцип хората въобще приемат за шега това, че хората може да имат души, които да продължават да съществуват след смъртта и отричат и всички други религиозни идеи, ама като умре някой, който са обичали и се ужасяват от мисълта, че би могъл да няма душа и пернаментно да е изчезнал(а не бди над тях или разните там като по филмите изрази).

Anonys
10-27-2012, 14:57
Дейностите, които сте извършвали с баща си (спорт, приятното изкарване на време, трудовата дейност) протичат в някаква група. Освен, че съдейства за по-огранизираното и успешно изпълнение на различни видове дейност, групата (ти и баща ти) изпълнява една изключително важна психологическа функция - създава у теб усещането за принадлежност, за емоционална защитеност и сигурност. Понякога си готова да платиш твърде висока цена, за да запазиш душевната връзка(групата) между себе си и близкия изгубен. Ти си мислиш, че той те "гледа отгоре" и се стремиш към целта си, към нещата, които той те е карал да правиш (разбирала си, че на него му харесва) и съответно се опитваш да ги осъществиш, за да докажеш на него, че можеш да се справиш и се опитваш по някакъв начин да му покажеш, че ако си мисли обратното, не е бил прав, а не на себе си, че можеш да си силна, след раздялата ти с него. При един по-безпристрастен и трезв поглед върху функционирането на малката група(включваща спомените) става ясно, че тя може както силно да стимулира активността и развитие на будния член, така и да го потисне и той да задържи емоционалните изживявания в себе си. Фасилитацията подтиква човека да работи по-бързо, като повишава емоционалността му, мобилизира го, предизвиква по-голям интерес и хъс към задачата. Обикновено пред теб се появява мотив да се представиш по-добре или съответно по-зле "пред публика". Сплотеността на групата ти усилва старанието ти за потигане на общата цел, но това се наблюдава само до определен момент. Появява се и безотговорността. След по-голямата част приятелски взаимоотношения, ти се крепиш на спомени и това те струполява емоционално. Мисля, че знаеш защо - всеки ще те успокоява това, че приятелите ти ще те пазят и подпомагат психическото възтановяване. Вътрешно това струполяване те спира да вършиш нещото, докато не спреш да мислиш за спомените, баща си, а за родената ти цел в психиката, която си си задала, като нещо, което ТРЯБВА да свършиш, ти няма да можеш да бъдеш силна.
Продължи си живота, както е бил с баща ти, не се връщай в спомените. Прави всичко, както е било, но с неговата липса, не очаквай емоционална подкрепа от хората, те гледат само да се представят добре пред теб (тоест можеш да разчиташ само на най-близките, а те за роднините ти) и да спечелят "приятел", на който могат да разчитат един ден, защото са те подкрепили в този труден момент за теб. Мисли. Чрез мисленето се преодолява ограничеността на индивидуалния опит(загубата на баща ти) и човек се издига до всеобхватността на общочовешкия опит.

~The Smile~
10-27-2012, 14:58
О,съболезнования! Бъди силна!

FuckedUp
10-30-2012, 17:06
И на мен баща ми е починал, но мога да твърдя че е в рая и такива неща, защото реално съм християнин(а не само като стане трагедия) а и баща ми не беше лош и грешен човек.


http://i.imgur.com/zDcF7.gif

DisappointedDreamer
10-30-2012, 17:21
Подкрепям Фъкд ъп и Doctor Satan. Съжалявам, но наистина никого не му пука, а пък това той е в рая, бди над вас, болката винаги ще остане, той е в сърцето ти дрън дрън са пълни глупости, от които ми се доповръща. Наречете ме цинична безсърцата кучка, но поне казвам истината.

едит: и преди някоя/й от вас да каже, че мисля така защото не съм загубила близък човек, е не е така. Загубила съм достатъчно близки хора.

Violenza
10-30-2012, 19:26
Наречете ме цинична безсърцата кучка, но поне казвам истината.

Няколко цинични думи на място биха могли да имат добър ефект в някои случаи, обаче твоето си е чисто и просто една откровена простотия. Нищо общо с цинизма. Много ти харесва да се вживяваш в ролята на безсърдечна кучка май, а? Мъка, мъка...

Имайте поне едното елементарно уважение, какви хора сте не знам.

Моите съболезнования.

DisappointedDreamer
10-30-2012, 19:29
Да, обожавам тази роля.
Простотия, но истина. Не виждам смисъл в замаскирането и с клишета.

Извънземни сме.

Violenza
10-30-2012, 19:36
Да, обожавам тази роля.
Простотия, но истина. Не виждам смисъл в замаскирането и с клишета.

Извънземни сме.
Ти може и да не виждаш смисъл, но всички преживяваме нещата по собствен начин. Ако нея това ще я накара да се почувства по-добре, нека вярва.
Правете се на коравосърдечни, ще ви поочука животецът, ще се научите.

DisappointedDreamer
10-30-2012, 19:38
Всички това казвате. Живота ни е поочукал. И продължава да ни поочуква. Но това няма да ме накара да прибегна към фалшиви симпатии и розови клишета.

Violenza
10-30-2012, 19:46
Всички това казвате. Живота ни е поочукал. И продължава да ни поочуква. Но това няма да ме накара да прибегна към фалшиви симпатии и розови клишета.
След 10 години си спомни за поочукването.
И никой не говори ти да прибягваш към каквото и да било, просто имай поне капчица уважение към чуждата мъка. Като нямаш какво да кажеш, просто по-добре си замълчи, ще ти е много от полза това.

bilqnavod
10-30-2012, 19:49
След 10 години си спомни за поочукването.
И никой не говори ти да прибягваш към каквото и да било, просто имай поне капчица уважение към чуждата мъка. Като нямаш какво да кажеш, просто по-добре си замълчи, ще ти е много от полза това.

+1 #-o

kitty02
10-30-2012, 20:11
Съболезнования. Знам какво ти е .. Времето не лекува, просто свикваш, че този човек го няма и болката вече не е толкова голяма.

Anonys
10-31-2012, 11:05
Вярвайте в това, което мислите, другите не могат да ви съдят, имате си свой собствен живот, така че го използвайте пълноценно, но не влизайте във фазата "ДЕПРЕСИЯ", трудно ще излезете и можете да си навлечете доста проблеми с нея.

SHPAIdURmeN
10-31-2012, 15:47
Моите искрени съболезнования, авторке.

Знаи едно, бащата ти винаги те е обичал и сигурно там някъде горе те наблюдава и все още обича.
Ако това би те отешило поне малко... Наскоро мой много близък роднина почина от рак, всеки път когато му помагах усещах как неговите кости се втриваха в дрехите ми, понеже болестта бе изсмукала всичко, всеки наличен запас от енергия от тялото му.

draid
10-31-2012, 18:14
Подкрепям Фъкд ъп и Doctor Satan. Съжалявам, но наистина никого не му пука, а пък това той е в рая, бди над вас, болката винаги ще остане, той е в сърцето ти дрън дрън са пълни глупости, от които ми се доповръща. Наречете ме цинична безсърцата кучка, но поне казвам истината.

едит: и преди някоя/й от вас да каже, че мисля така защото не съм загубила близък човек, е не е така. Загубила съм достатъчно близки хора.

Ахааа ти умря и се върна за да ни просветлиш какво се случва след умирачката. Благодаря ти. Между другото, след като си установила решението на този казус, ти предлагам да кандидатстваш минимум за нобелова награда.

Съболезнования към авторката на темата и не обръщай внимание на хората които се изкарват толкова "печени" и справящи се с живота. Смъртта е естествен процес и всички преживяваме раздели с близки хора, крайно неприятно и тежко е, но трябва да се гледа на нещата от към позитивната страна.

FuckedUp
10-31-2012, 18:54
И никой не говори ти да прибягваш към каквото и да било, просто имай поне капчица уважение към чуждата мъка.

Иначе какво? Няма да сме хора ли? Ще отидем в "Ада"?

Намекваш, че на някой му пука за страданието на другите, особено тук, във форума?
"Съболезнованията ми."
Ох, по дяволите! Колко много помогнахте.. Чувствате ли се по-добре вече?

:lol:

draid
10-31-2012, 19:11
Иначе какво? Няма да сме хора ли? Ще отидем в "Ада"?

Намекваш, че на някой му пука за страданието на другите, особено тук, във форума?
"Съболезнованията ми."
Ох, по дяволите! Колко много помогнахте.. Чувствате ли се по-добре вече?



:lol:


Няма да отидете в ада, просто ще бъдете "лош човешки материал"

FuckedUp
10-31-2012, 20:04
Няма да отидете в ада, просто ще бъдете "лош човешки материал"

Според кой? Теб ли? Обществото?

http://img.chan4chan.com/img/2012-03-04/68.gif

strawberry88
10-31-2012, 23:06
Съболезнования.
Убедена съм, че той е знаел колко много го обичаш.

Violenza
11-01-2012, 07:09
Иначе какво? Няма да сме хора ли? Ще отидем в "Ада"?
Намекваш, че на някой му пука за страданието на другите, особено тук, във форума?
"Съболезнованията ми."
Ох, по дяволите! Колко много помогнахте.. Чувствате ли се по-добре вече?

Не е въпросът дали ти пука или не, въпросът е, че нямаше абсолютно никаква нужда от грубостите ви.
Няма повече да се хабя да обяснявам на социални инвалиди.

kalpazanka
11-01-2012, 07:24
Първите 7 са си първи 7 и нищо не може да ги компенсира.