PDA

View Full Version : Рекох да питам нещо..



Irti
10-22-2012, 10:11
Става въпрос за брада. Брада - коса.. мисля, че е г/д едно и също и ще дадете няква идея. Въпроса не ми е как да ми се сгъсти брадата, защото и без това е достатъчно гъста.. и понеже ми е писнало толкова много години да се бръсна - реших да си пусна брада. Много рядко се случва да ходя и с един милиметър брада. Винаги съм гладко избръснат, ама гладко, че все едно нямам брада. Да, ама пусти мързел и ей така решение.. та стигнах до почти 3 санта брадица. Обаче тая четина е с различно мислене и си прави каквото иска. Сутрин като стана съм като неква овца в главата. 8-) Имам малко гребенче.. реша я.. после пак става къдрава. Мия я по 3-4 пъти на ден стабилно със сапун. Какво да я направя, за да омекне малко и да е по-гладка след като я нареша? По-спретната? Да сменя ли сапуна с шампоан или?

Не искам да я махам или скъсям. Искам да видя докъде може да стигне. 8-)

Нещо такова е, ама е по-черна. http://m.netinfo.bg/media/images/15/15057/624-400-stiga-veche-s-tazi-brada.jpg

Та к'во правим сега?

DisappointedDreamer
10-22-2012, 10:12
:lol:

ааа Ирти в козметика и диетии.
сладур.

не знам как да ти помогна 8-)

Irti
10-22-2012, 10:16
Еми де да я пусна.. то като коса.. все тая. :lol:

Glamour92
10-22-2012, 10:23
Подходи тогава като към коса - пробвай с балсам или маска(кристали недей,след време косъмът се начупва по доста кофти начин) xDD
Или пък си я изплаквай с чай от коприва.

Hayashi
10-22-2012, 10:25
Ползвай шампоан задължително, ако искаш да омекне. Може дори да си купиш детски.

Irti
10-22-2012, 10:50
Чая от коприва точно каква му е функцията? А хининовата вода за какво беше? Как да избегна къдренето или няма как да стане?

DisappointedDreamer
10-22-2012, 10:54
^Хининовата вода е за по-бърз разстеж.

Starless
10-22-2012, 15:25
Моето мнение е да продължиш да си се бръснеш.

FuCKkK13
10-22-2012, 15:59
:lol: мислех че няма какво да ме учуди в тоя форум ама явно има... та... първоначално спри със сапуна и започни с шампоан... може и нещо овлажняващо за коса да пробваш (спрейче ?! ).. апф.. странно ми е така.. толкова мн знам за косата ама........ брада :?

AliceSw
10-22-2012, 16:04
един бивш поддържаше тая дължина - от магазина някакъв балсам без отмиване и сутрин съвсем малко слагаш по зъбците на гребенчето и решеш...поне той така правеше по мои спомен...

шампоанът не мисля, че ще помогне...все пак брадата по принцип е дооооста по-твърда от косата

petinkataaa
10-22-2012, 18:58
Моето мнение е да продължиш да си се бръснеш.


+1

dream1707
10-22-2012, 19:07
един бивш поддържаше тая дължина - от магазина някакъв балсам без отмиване и сутрин съвсем малко слагаш по зъбците на гребенчето и решеш...поне той така правеше по мои спомен...

шампоанът не мисля, че ще помогне...все пак брадата по принцип е дооооста по-твърда от косата

Той шампоана не толкова, че ще помогне, но не е толкова изсушаващ като сапуна ... и вероятно няма да е чак толкова твърда ако я мие с шампоан...

Както ти казаха иначе... може с някакво спрейче или балсамче без отмиване.. да ти я поприглажда поне... Иначе можеш да си правиш маски, да поомекотят малко косъма и да стои по .. ъм... нерошава.. и аз не знам как да се изразя о.О

No5
10-22-2012, 19:17
Недей да я миеш и ще се изправи - от личен опит казвам :D

koshtramba
10-29-2012, 15:41
А аз рекох да не отговоря нищо.