PDA

View Full Version : закъснява ми !!!!!



STAMINA
10-22-2012, 13:17
Здрасти.Ето какъв е проблемът ми.
На 13 съм и имам цикъл от 1 година.Понякога ми е бил редовен понякога е прескачал, закъснявал и не е спазвал точно датата си.Трябваше да ми дойде преди 2 дена но не дойде.Чудя се защо, на вас случвало ли ви се е?Разбирам че трябва да се регулира, но бях чела че регулирането става за 1 година.Възможно ли е да е от по-малкото ми ядене от както тръгнахме на училище?Трябва ли да се тревожа?
(само да поясня че не пише собственичката на профила а една нейна фр ;) )

DisappointedDreamer
10-22-2012, 13:18
понякога ми е бил редовен понякога е прескачал, закъснявал и не е спазвал точно датата си.Трябваше да ми дойде преди 2 дена но не дойде.

та според теб защо?

shmatarok
10-22-2012, 13:20
Регулирането става за около година, но може и повече; очевидно твоят още се регулира.
Може да ти закъснява и заради нещо друго - стрес, промяна на климата, лекарства, етц.

kalpazanka
10-22-2012, 13:23
От стрес по-скоро подранява. Поне при мен е така. Иначе преглед при гинеколог няма да навреди в никакъв случай.

STAMINA
10-22-2012, 20:07
Значи според вас все още се регулира и няма повод за тревога?Не мисля че е чак за лекар до колкото разбрах е нормално.Имах същия ден който трябваше да ми дойде съвсем малко зацапано и днес също ама нищо...

Violenza
10-22-2012, 22:13
Няма за какво да се притесняваш. 2 дена далеч не са закъснение.

xoxi
10-23-2012, 08:26
Не се притеснявай, нормално е. Както каза и Violenza, 2 дни нищо не са.
Моят закъснява вече със седмица, но още не съм се притеснила. Най-редовно ми го прави този номер, а пък уж трябвало да се е регулирал до сега.

titinkaa
10-23-2012, 11:37
Още не ти се е регулирал,с времето и това ще стане.Едно време и на мен ми прескачаше по 1 месец,но с времето всичко си дойде на мястото.Понякога ти идва 2-3 дена по-рано,друг път 2-3-4 дена закъснява.Ако не водиш полов живот,няма за какво да се притесняваш.

mlf
10-24-2012, 18:20
ами 2 дни не са нищо ... не се притеснявай, че така още повече ще ти закъснява

STAMINA
10-25-2012, 13:14
Все още не ми е дошъл, но ви благодаря за помощта.Явно може да прескача дори и след 1 година и няма повод за тревоги, нали така?

marilyn
10-27-2012, 18:20
Явно още не ти се е регулирал, но все пак защо не се консултираш поне с личния лекар, някои момичета наистина имат проблем с нередовен цикъл, дори и да го имат от повече от година.

STAMINA
11-02-2012, 18:41
явно този месец ще прескочи !

Amore-Mio*
11-04-2012, 15:19
При мен отне приблизително години, за да се регулира и да си ми идва точно, с +/- няколко дена.
Например, преди да се разболея и да ми открият цистит си ми идваше всеки месец на една и съща дата - на 13. След това, вече от два месеца си ми идва на 15.

Тоест, това регулиране си е строго индивидуално.
Възможно е да прескочи, да закъснее, да ти дойде два пъти в един месец. На мен ми се е случвало. Можеш и да се посъветваш с гинеколог, за да ти е по-спокойно.