PDA

View Full Version : Кои вид маша за коса е по-добър?



LoveDealer66
10-22-2012, 16:41
Здравейте, момичета. Скоро наближава рожденият ми ден и прецених, че идеалния подарък ще е маша за къдрене. Проблема обаче е какъв вид маша да избера - тънка като тази - http://bu.remington-europe.com/women/haircare/stylers/pearl-wand-ci95.html или дебела - http://bu.remington-europe.com/women/haircare/stylers/pro-soft-curls-tong-ci151.html . Разпитвах много и никой не успя да ми каже коя е по-добра, и с коя ще е по-лесно да се работи. Ако пък случайно знаете някоя маша, която има и двете приставки, керамично покритие и е под 100 лв. може да ми я препоръчате. Ефекта, който търся е огромни и обемни букли.
П.С Съжалявам, ако вече съществува подобна тема, защото аз лично не успях да намеря.

IvyLoo
10-23-2012, 13:08
Зависи какви къдрици искаш-малки или големи. Аз лично съм за дебелата, но без това дето защипва косата отгоре( ако ме разбра :lol: )

strawberry88
10-23-2012, 13:52
И аз тази съм си харесала на Ремингтън с перленото покритие.И аз за рожденния ден мисля да си я купувам. :D Според мен ще е много по-лесно с нея, защото аз нищо не мога да направя с тези, които са с ''щипка''. 8-)

fizzyg
10-23-2012, 17:42
Ами в случая,щом искаш обемни букли,уместният вариянт е по-дебелата :) Колкото по-дебела е машата,толкова по-големи букли прави и обратното с тънка маша. Тази перлената изглежда също много добра,но няма да ти върши работа за обемни къдрици :)
А защо ви е трудно да работите с маши с щипка?:) Удобно е,след като свикнете.Аз като пробвах първия път с така маша с щипка на нищо не го замяза,но с опит се получава,макар че не я използвам често. Една съученичка отначалото не ги правеше кой-знае-колко добре,но сега й се получават страхотни букли и дори издържат 2-3 дни без никакво мърдане:)

MaLkaTa_LaDy
10-24-2012, 03:30
Съгласна съм с fizzyg - щом искаш големи букли, значи дебела маша.
А аз лично съм свикнала да работя с маша със щипка, просто защото такива са открай време и тези новите тънките не ми изглеждат удобни.

portokalka1994
10-24-2012, 14:14
Винаги съм смятала, че дебелите букли са по-красиви.. но ако косата ти е къса може би ще е по-добре да вземеш по-тънката :)