PDA

View Full Version : Възможно ли е момиче да не може да обича?



Uzerneim
10-23-2012, 05:47
Здравейте. На скоро се запознах с едно момиче (2 години по-малко от мен. Аз съм на Осемнадесет). Запознахме се по интернет и само си споделяхме. Бяхме приятели и нищо друго. Въобще не ми минаваше през ума, че бих тръгнал с момиче на 16. Но все едно. Още на първата среща открихме много общи неща. И тн. и тн. и се харесахме. Сега проблемът е, че тя ми обяснява колко много ме харесва и колко иска да останем заедно, но същевременно ми обяснява как не могла да обича и не вярвала в любов. Почти всеки ден тя ми пише първа. Първоначално си мислех, че е просто се лигави. Но като нещата станаха по-сериозни почнах да се плаша малко и да я взимам на сериозно. Някой изпадал ли е в такава ситуация? Какво да сторя? Да я зарежа ли? За първи път се чувствам толкова добре с момиче. Вчера ми каза, че няма нищо против това ако аз й изневеря (стана на въпрос), само да й купя нещо на което да се радва. Аз бях ето така о.0 и й казах, че ме натъжава.

Chacho
10-23-2012, 05:55
Пич, мацката е на 16. Колко достоверни мислиш, че са и разбиранията? Кеф й е да драматизира, затова ти говори така и си вярва сама. Не й се връзвай на глупостите. Като я ударят хормоните, като се обвърже и като се закрепи връзката, ще говори точно обратното.

Uzerneim
10-23-2012, 06:09
Пич, мацката е на 16. Колко достоверни мислиш, че са и разбиранията? Кеф й е да драматизира, затова ти говори така и си вярва сама. Не й се връзвай на глупостите. Като я ударят хормоните, като се обвърже и като се закрепи връзката, ще говори точно обратното.

Звучи логично. Надявам се да се окажеш прав. Благодаря за коментара и подкрепата :)

dimitar_ak
10-23-2012, 06:10
Не можела да обича?!?! Дрън-дрън. Просто още не си й влязъл под кожата. Може и да не успееш да я превземеш, но ако успееш ще видиш как може.

Amore-Mio*
10-23-2012, 06:12
Въпреки, че е на 16 още, си е дете. Едно лигаво дете, което търси материалното само.
Иначе всеки човек е способен да обича. Конкретен може да не обича, но излезе ли оня точния, перфектния, правилния няма да пита, дори и да се сеща, че не вярва в любовта.

Chacho
10-23-2012, 06:14
което търси материалното само.


Тва пък как го разбра?

Uzerneim
10-23-2012, 06:16
Ще продължавам да опитвам, пък дано стане. Работата е там, че това да не може да обича е напълно разбираемо. Защо? Защото майка й и баща й са атеисти (съответно и тя) и не са сключили брак. Майка й я родила когато била на нейните години (16, не са цигани) и до ден днешен не се обичали с баща й а само били заедно, защото имали изгода. Поне това ми е казала тя. Но за разлика от тях, момичето е много по-свястно и морално.
Тя сама ми е казвала, че търси само материалното както вие анализирахте по-горе и може би това ме плаши. Ако успява да се анализира до такова ниво и да се приема, някак си ме кара да й вярвам.

Chacho
10-23-2012, 06:28
Пак ти казвам, не й се връзвай толкова. Самият факт, че се анализира, означава, че има нещо повече. Анализът е съпроводен с нуждата от себеопознаване и промяна. Да се вглеждаш в чувствата си и светогледа си не е материален стремеж, а съвсем духовен. Ако й я беше белязала семейната картинка, щеше да е един материално ориентиран робот, който нямаше да осъзнава, че са му повърхностни страстите. Момичето има желание за емоции и стига да ви се получат нещата, съвсем спокойно може да се запознае с тях. Не, че не е способна да обича, просто тепърва й предстои да се научи. Като срещне подходящ човек.

Uzerneim
10-23-2012, 06:34
Интересно. Аз като й казах, че може би не съм подходящ за нея, тя ми отвърна "Ами ако ти не си подходящ, значи по-добре да си умра сама." или нещо подобно беше. Та ок, ще карам напред пък каквото стане. Дане успея да й спечеля сърцето. Не съм очаквал толкова компетентен отговор и не бях тълкувал нещата по този начин. Занимаваш ли се с психология или нещо? :D

Chacho
10-23-2012, 06:38
Занимаваш ли се с психология или нещо? :D

В свободното си време да, но надали коментара ми е напоен с нещо четено. По-скоро съм страничен наблюдател, пък и малко житейски опит.

juj4elinka
10-23-2012, 06:39
До колкото помня атеистите не вярваха ли в това, че не съществува божествена сила, която да ни направлява, помага и прочие, а не да вярват в силата на материалното? О.о Нищо лично, но според мен родителите 'и са нездраво мислещи хора след като гонят само материалното и възпитават дъщеря си без обич по същия противен начин... Момичето ти явно просто е тръгнало малко по грешния път, който 'и сочи семейството 'и и това все някак си се надявам да може да се поправи, защото в живота на човек най-силна роля играе именно то - семейството. Дори и да започне да те обича, ако все още не е, разбира се, то тя едва ли би го осъзнала или признала. Вероятността, когато осъзнае чувствата си да ги счита за неправилни и да се опита да се отърве от тях, е голяма.
Не мисли, че след като убежденията 'и са такива, че тя не обича и няма да обича, и че материалното би потушило всяка емоционална болка, е напълно така. Така е "програмирана" и трудно би се, така да го кажа, "преинсталирала" или иначе казано отървала от това, в което 'и казват да вярва.

Uzerneim
10-23-2012, 06:48
жужчелнка, Атеист означава човек, който е против всички религии. Да, наистина семейството й е много странно. Оплака ми се, как майка й наричал баща й гей а баща й наричал Бог по същия начин. Но пък са леко заможни и й купуват каквото пожелае, което може би е единствената добра страна.

Chacho
10-23-2012, 06:52
Не мисли, че след като убежденията 'и са такива, че тя не обича и няма да обича, и че материалното би потушило всяка емоционална болка, е напълно така. Така е "програмирана" и трудно би се, така да го кажа, "преинсталирала" или иначе казано отървала от това, в което 'и казват да вярва.

В пубертета се стремим да се откъснем от родителската връзка и да се противопоставяме на майката и бащата. Ако техните вярват в нещо, по-вероятно е малката да не го възприеме.

juj4elinka
10-23-2012, 07:08
Признавам, че е така, но всяко нещо си има своите изключения. Не мога да кажа, че момичето е от тях или пък не. Смятам, че е прекалено объркана точно в този момент от това какво иска, какво чувства и това,което 'и налагат, че трябва, а иначе казано да е пред дилема кой е най-правилният избор, който може да направи. :)

Chacho
10-23-2012, 07:21
Смятам, че е прекалено объркана точно в този момент от това какво иска, какво чувства..

Точно затова не е изключение :D

ПС:Нали знаеш правилото: "Всяко правило си има изключения". Щом е правило и то си има изключение. Което значи, че някои правила нямат изключение. Парадокс?

Niakoitam
10-23-2012, 08:17
Сега проблемът е, че тя ми обяснява колко много ме харесва и колко иска да останем заедно, но същевременно ми обяснява как не могла да обича и не вярвала в любов.

Един отговор преди време по този повод ако не се лъжа на Blab страшно ми хареса.А именно.Хората,който най-много обясняват как не могли да обичат и не вярвали в любовта най-много се нуждаят от нея.Просто се притеснява явно да не страда после. :)

TrollWare
10-23-2012, 09:19
She is talking balz.

Azoria
10-23-2012, 10:54
Сигурна съм,че ако й изневериш и й се явиш на вратата с някое герданче, първото нещо,което ще се случи е да осъзнае колко се самозалъгва в това отношение или направо да се намрази за това,което ти е казала.. В мига, в който осъзнае,че може да те загуби заради лъжливи убеждения, ще спре да се преструва.

В момента се опитва да се изгради като характер и това, което се опитва да бъде е първото ,което я е впечатлило. Но момичето е в пубертета - има още през много фази да мине.. Имай малко търпение. :)

Chacho
10-23-2012, 10:56
Един отговор преди време по този повод ако не се лъжа на Blab страшно ми хареса.А именно.Хората,който най-много обясняват как не могли да обичат и не вярвали в любовта най-много се нуждаят от нея.Просто се притеснява явно да не страда после. :)

Има един филм, който го препоръчах на разни съфорумници, казва се "Мирният войн" (Peaceful warrior). В него главният герой в един момент трябваше да измисли нещо умно и единият от опитите му беше точно "Тези, които са най-трудни за обичане, най-много се нуждаят от любов" ("The ones who are hardest to love are usually the ones who need it the most.") Филмът е много готин, препоръчвам ти го и на теб.

jghgh
10-23-2012, 12:27
Въпреки, че е на 16 още, си е дете. Едно лигаво дете, което търси материалното само.
Иначе всеки човек е способен да обича. Конкретен може да не обича, но излезе ли оня точния, перфектния, правилния няма да пита, дори и да се сеща, че не вярва в любовта.

Малее, какви сте тъпаци в тоя форум.
Няма да е мнение ако няма "лигла", "смотла", "постави я на мястото", "пикла" и всякакви други грубости, които само показват огромното ви ниво на агресия и липса на всякаква толерантност... и наличие на доста комплекси явно? Странно ми е само защо за да се почувствате компетентни (всички, които пишат мнения като горното) трябва да ръсите и обиди. Иначе няма да ви тежи мнението. Няма да сте вие.


Момичето "се прави". Най-вероятно е била много, много наранявана преди. А и, за Бога, тя живее в семейство без любов - това е МНОГО травмиращо - да видиш, че родителите ти (образеца за любовна връзка) имат хладни и безразлични отношения. Това много наранява. Затова не я слушай какви ти ги говори и как 'разсъждава'. Тия дето много така говорят и/или се правят на кучки, често са много чувствителни и раними създания. Не й вярвай какви ти ги дрънка и се убеди сам, че тя има нужда от много внимание и любов. Надявам се да е склонна и да ги дава.. Въпреки че подобни хора с такова поведение често имат някакви огромни празнини в себе си, които искат да бъдат запълнени с нечия любов.. И повече искат да "консумират" (но без да влагам негативен смисъл в думата), отколкото да се отдават.
Така поне мисля аз ; ) И съм напълно съгласна с Чачо и Някойтам.



пп. И аз съм агресивна, знам : Р

SisiStrange
10-23-2012, 12:50
Малее, какви сте тъпаци в тоя форум.
Няма да е мнение ако няма "лигла", "смотла", "постави я на мястото", "пикла" и всякакви други грубости, които само показват огромното ви ниво на агресия и липса на всякаква толерантност... и наличие на доста комплекси явно? Странно ми е само защо за да се почувствате компетентни (всички, които пишат мнения като горното) трябва да ръсите и обиди. Иначе няма да ви тежи мнението. Няма да сте вие.


Момичето "се прави". Най-вероятно е била много, много наранявана преди. А и, за Бога, тя живее в семейство без любов - това е МНОГО травмиращо - да видиш, че родителите ти (образеца за любовна връзка) имат хладни и безразлични отношения. Това много наранява. Затова не я слушай какви ти ги говори и как 'разсъждава'. Тия дето много така говорят и/или се правят на кучки, често са много чувствителни и раними създания. Не й вярвай какви ти ги дрънка и се убеди сам, че тя има нужда от много внимание и любов. Надявам се да е склонна и да ги дава.. Въпреки че подобни хора с такова поведение често имат някакви огромни празнини в себе си, които искат да бъдат запълнени с нечия любов.. И повече искат да "консумират" (но без да влагам негативен смисъл в думата), отколкото да се отдават.
Така поне мисля аз ; ) И съм напълно съгласна с Чачо и Някойтам.



пп. И аз съм агресивна, знам : Р
Напълно съм съгласна. При повечето момичета всъщност донякъде важи фалшивия речник.
В пътите, в които казвам: "Абе няма проблем." често има такъв. И когато го играя много непукистка за нещо, обикновено ужасно много ми пука. Може би ти говори така, защото не иска да се отпусне много и после да се окаже глупачка, а всъщност би и било приятно да останеш и да и "промениш мнението".

Uzerneim
10-23-2012, 14:38
Има един филм, който го препоръчах на разни съфорумници, казва се "Мирният войн" (Peaceful warrior). В него главният герой в един момент трябваше да измисли нещо умно и единият от опитите му беше точно "Тези, които са най-трудни за обичане, най-много се нуждаят от любов" ("The ones who are hardest to love are usually the ones who need it the most.") Филмът е много готин, препоръчвам ти го и на теб.

В грешка си. Урока му беше, че винаги нещо се случва. Това твърдение за любовта е готино, но е едно от тези които стареца не прие.

Chacho
10-23-2012, 17:32
Нали това казвам, че беше единият от опитите му. Не казвам, че беше урокът му.

NeverBack
10-23-2012, 20:15
Малее, какви сте тъпаци в тоя форум.
Няма да е мнение ако няма "лигла", "смотла", "постави я на мястото", "пикла" и всякакви други грубости, които само показват огромното ви ниво на агресия и липса на всякаква толерантност... и наличие на доста комплекси явно? Странно ми е само защо за да се почувствате компетентни (всички, които пишат мнения като горното) трябва да ръсите и обиди. Иначе няма да ви тежи мнението. Няма да сте вие.


Момичето "се прави". Най-вероятно е била много, много наранявана преди. А и, за Бога, тя живее в семейство без любов - това е МНОГО травмиращо - да видиш, че родителите ти (образеца за любовна връзка) имат хладни и безразлични отношения. Това много наранява. Затова не я слушай какви ти ги говори и как 'разсъждава'. Тия дето много така говорят и/или се правят на кучки, често са много чувствителни и раними създания. Не й вярвай какви ти ги дрънка и се убеди сам, че тя има нужда от много внимание и любов. Надявам се да е склонна и да ги дава.. Въпреки че подобни хора с такова поведение често имат някакви огромни празнини в себе си, които искат да бъдат запълнени с нечия любов.. И повече искат да "консумират" (но без да влагам негативен смисъл в думата), отколкото да се отдават.
Така поне мисля аз ; ) И съм напълно съгласна с Чачо и Някойтам.



пп. И аз съм агресивна, знам : Р
Много правилно!

TrollWare
10-23-2012, 20:27
Малее, какви сте тъпаци в тоя форум.
Няма да е мнение ако няма "лигла", "смотла", "постави я на мястото", "пикла" и всякакви други грубости, които само показват огромното ви ниво на агресия и липса на всякаква толерантност... и наличие на доста комплекси явно? Странно ми е само защо за да се почувствате компетентни (всички, които пишат мнения като горното) трябва да ръсите и обиди. Иначе няма да ви тежи мнението. Няма да сте вие.


Момичето "се прави". Най-вероятно е била много, много наранявана преди. А и, за Бога, тя живее в семейство без любов - това е МНОГО травмиращо - да видиш, че родителите ти (образеца за любовна връзка) имат хладни и безразлични отношения. Това много наранява. Затова не я слушай какви ти ги говори и как 'разсъждава'. Тия дето много така говорят и/или се правят на кучки, често са много чувствителни и раними създания. Не й вярвай какви ти ги дрънка и се убеди сам, че тя има нужда от много внимание и любов. Надявам се да е склонна и да ги дава.. Въпреки че подобни хора с такова поведение често имат някакви огромни празнини в себе си, които искат да бъдат запълнени с нечия любов.. И повече искат да "консумират" (но без да влагам негативен смисъл в думата), отколкото да се отдават.
Така поне мисля аз ; ) И съм напълно съгласна с Чачо и Някойтам.



пп. И аз съм агресивна, знам : Р

Still talking shit. But си права :D

Niakoitam
10-24-2012, 06:48
Има един филм, който го препоръчах на разни съфорумници, казва се "Мирният войн" (Peaceful warrior). В него главният герой в един момент трябваше да измисли нещо умно и единият от опитите му беше точно "Тези, които са най-трудни за обичане, най-много се нуждаят от любов" ("The ones who are hardest to love are usually the ones who need it the most.") Филмът е много готин, препоръчвам ти го и на теб.

Мерси за предложението :) А относно това че "Тези, който са най-трудни за обичане, най-много се нуждаят от лобов" съм напълно съгласен.Поне за по-голямата част от случайте. И трудно дори и почти невъзможно е някой да ме убеди в обратното твърдение тъй като аз поради едни или други причини смятам че на тоя етап идеално се вписвам в категорията на най-трудните за обичане хора. В повече подробности няма да се впускам :)

DisappointedDreamer
10-24-2012, 07:02
Въпреки, че е на 16 още, си е дете. Едно лигаво дете, което търси материалното само.
Иначе всеки човек е способен да обича. Конкретен може да не обича, но излезе ли оня точния, перфектния, правилния няма да пита, дори и да се сеща, че не вярва в любовта.

Отново се изумявам колко грешно може да мислиш.
И ти си на 16. Би ли се нарекла лигаво дете, което търси само материалното? Не, разбира се. Дори би го приела за обида. Тогава защо лепиш грешни, неверни, ТЪПИ, епитети за 16 годишните девойки? Ти да не би да си нещо по-специално? Уникално? Невиждано и нечувано до сега? О, да, забравих. Прости грешката ми. Ти си "надраснала" връстниците си.

И преди някой да каже, че го приемам като лична обида, щото и аз съм на 16, не е така. Не съм надраснала никого, не се имам за специална, напротив - напълно обикновена съм (два крака, две ръце, една глава - която впрочем гледам да използвам). НО никога не бих се нарекла 16 годишна лигла, която търси само финансова изгода.

Второ, няма перфектни хора. Няма перфектна любов. Сега, разбира се, ще ме обориш като дадеш пример със себе си и твоя човек. Но твойта любов е следната - срещате се в парка, държите се за ръце, целувате/секс тук-таме, и обсъждате колко несправедлив е живота, защото сте различни смени в даскало, трябва да се прибирате преди 22.00 часа, и видиш ли някоя твоя съученичка или съученик ти е развалил настроението. И това е. Сладко е, но не е истинско. Любовта е толкова повече. И за да я опознаеш напълно, трябва да достатъчно зрял/възрастен/голям. Любовта ти прави капани, но не от сорта на - Иванка каза, че ми изневеряваш, вярно ли е?

ох. ядосах се. Защо ли изобщо се занимавам да обяснявам нещо, на човек който въобще няма да си направи труда да разбере какво се опитвам да кажа?

edit: коментара ми беше насочен към АмореМио, не към автора, за което се извинявам.
след като прочетох коментарите в темата съм на мнение, че автора не трябва да продължава с въпросното момиче. Не знам защо ще се бори да и " печели сърцето ".

anonymous708973
10-24-2012, 07:05
Тва пък как го разбра?

"нямам против да ми изневеряваш, ако след това ми купиш нещо" втф.
Ако наистина не си измисля ситуацията в семейството си (това с гея), не й завиждам. Доста гадни години е прекарала с тия хора.
Прецени си обаче дали искаш да си с нея и постоянно да се натъквате на някакви проблеми. Ти не си благотворително дружество, че да лекуваш всеки изстрадал, колкото и жестоко да звучи.

Chacho
10-24-2012, 08:17
Май съм прекалено недоверчив, но аз честно казано на една приказка не бих повярвал от устата на тва момиче. Звучи ми като филмарка, нищо повече. Нито за изневерите, нито за обичта, нито нищо. Може наистина в семейството й да не е цветущо положението. Ма дори и семейната картинка не знам дали може да прецени като хората. Някои хора стигат до безкрайни предели в измислиците си, за да се изкарат жертви.

jghgh
10-24-2012, 08:25
Това с герданчето е част от "имиджа" ;)

А при мен е обратното - аз бих повярвала в думите на девойката до доказване на противното.

Chacho
10-24-2012, 08:28
доказване на противното.

Май неслучайно и трите неща (изневерите, семейството, обичта) е казала, тъй като е кажи-речи невъзможно да докажеш каквото и да било. Навярно нито ще й изневери, нито ще й се меси в семейството, нито може на 100% да е сигурен, дали тя може да е влюбена.

DisappointedDreamer
10-24-2012, 08:36
Подкрепям Чачо по този въпрос.

Niakoitam
10-24-2012, 09:06
Аз също смятам че това с герданчето е част от имиджа.Един вид харесваш ми,но се притеснявам да ти призная.Ако не ми изневериш може и някога да ти повярвам.Ако ми изневериш може би ще бъда наранена,но за да се покажа силна ще мина на номера с герданчето и вътрешно ще те обявя за поредната свиня.Просто може би те изпробва.Постарай се тактично да и покажеш че може да ти има пълно доверие,но не си подлога.Семейството.Може би я е страх след всичките пеперудки след някои и друг месец или година отношенията между вас да не станат същите като в семейството и, а тя да се е привързала много и евентуално отново да страда.Дали може да е влюбена? Един вид дай за всеки случай да си изградя дебела стена за да не страдам после плюс убеждението, че когато се държиш по дръпнато си по интересен,изискването на доказателство че на човека отсреща му пука и повече за теб и убеждението, че който обича по-малко контролира връзката.Все неща за предпазване от нараняване.

Chacho
10-24-2012, 09:23
^Бум в 10-ката

carrieee
10-25-2012, 21:55
Без значение на колко е години,по-добре ли ще ти е ако те ограничава и ревнува както масово жените правят?!
Знаеш какво можеш да правиш,всичко зависи от тебе колко държиш на нея..Всъщност като се замисля и с позволение и без позволение мъжете и жените изневеряват..
Покажи и че ти не си такъв..Повярвай след като се осъзнае,ще се играе ново раздаване и този път ти ще си този с по-високите карти..
Това което ти е казала не трябва да те натъжава,ако искаш да си с нея,просто бъди с нея и до нея..А ако имаш толкова голяма гордост,че да не можеш да преглътнеш егото си "ама защо тя не ме ревнува" или "на нея и е все тая за мен" просто прекрати всичко..Но оценявай свободата която ти е дала .. Но внимавай и тя да не се вземе за много "свободна"

jghgh
10-26-2012, 08:57
^Въпросът изобщо не стои в това. Мацката е яко лабилна и сама си създава "основи", на които да се закрепи. ПовЕрвала си е. Вярва си.
Всъщност сигурно е sweet innocent child, което иска да го гушкат и целуват и да му показват колко го обичат.

И ще копирам една мисъл, която ми харесва.. Открих я преди няколко дни. Донякъде има връзка със случая. А и е добре да се знае от момчетата : D Важи за лабилни и проблемни момичета : D

"One of the deepest feminine pleasures is when a man stands full, present and unreactive in the midst of his woman’s emotional storms. When he stays present with her, and loves her through the layers of wildness and closure, then she feels his trustability and she can relax…" - Osho

shootSTAR
10-26-2012, 11:45
Ами ако е възможно, да става монахиня тогава :)

Тита
10-26-2012, 11:59
И защо да не е възможно? На 16 съм и мисля по подобен начин. Любовта е влечение, първична емоция. Неслучайно Фр.Бегбеде е казал, че ''любовта трае три години''. Нима това, че и аз съм на това мнение ме прави лигла? Не мисля. Защо, като е толкова силна и непобедима, всеки трети е разведен? Защо, когато семейството е толкова важно, хората се отделят, за да създават нови семейства? Същото доказва и изневярата. Дали щеше да съществува, ако не беше така? Преувеличила е с частта за подаръка, но може и да го мисли, кой да знае.

jghgh
10-26-2012, 12:53
^Inside every cynical person, there is a disappointed idealist.
Някъде можеш да го срещнеш и "harmed child".

x7aZzy
10-26-2012, 16:41
И защо да не е възможно? На 16 съм и мисля по подобен начин. Любовта е влечение, първична емоция. Неслучайно Фр.Бегбеде е казал, че ''любовта трае три години''. Нима това, че и аз съм на това мнение ме прави лигла? Не мисля. Защо, като е толкова силна и непобедима, всеки трети е разведен? Защо, когато семейството е толкова важно, хората се отделят, за да създават нови семейства? Същото доказва и изневярата. Дали щеше да съществува, ако не беше така? Преувеличила е с частта за подаръка, но може и да го мисли, кой да знае.

Ако беше прочела книгата, щеше да знаеш, че Бегбеде отрича тази си теория.

По темата: не може някой да твърди, че не може да прави нещо, ако никога не е опитвал.
Щом не се е влюбвала, говори празни приказки.

Тита
10-26-2012, 17:00
Не съм я чела и не желая да споря. Възможно е. Важното е, че аз го мисля, момичето изглежда също. Лесно е да лепнеш етикет някому. Би ли ми обяснил(а) как влизаш в подсъзнанието на хората и как мислиш вместо тях? От къде знаеш, че Тя не го мисли и че аз не го мисля? Винаги има повече от един вариант, било то и различен от моя, твоя и на Стефан от 4-тия етаж.

x7aZzy
10-26-2012, 18:00
Не съм я чела и не желая да споря. Възможно е. Важното е, че аз го мисля, момичето изглежда също. Лесно е да лепнеш етикет някому. Би ли ми обяснил(а) как влизаш в подсъзнанието на хората и как мислиш вместо тях? От къде знаеш, че Тя не го мисли и че аз не го мисля? Винаги има повече от един вариант, било то и различен от моя, твоя и на Стефан от 4-тия етаж.

Какви етикети, какви пет лева? Мисли каквото си искаш, нито искам да знам, нито ми пука.
В подсъзнанието на никого нямам намерение да влизам. Моето ми стига.
А това, че някои хора имат нужда някой друг да мисли вместо тях, защото те не могат, е факт. Но не ме засяга пряко.
Коментарът ми имаше за цел да уточни, че Бегбеде НЕ подкрепя тезата за любовта, траеща три години. Това, че ти я подкрепяш, е друг въпрос. Вместо да даваш примери с известни автори, които явно не си чела, кажи "Аз мисля...".
И, моля, не ми вкарвай думи в устата.

SisiStrange
10-26-2012, 18:24
Браковете се разбиват, защото обществото ни е такова, че не се женят въобще за правилните причини и не се познават истински преди това. После се разкриват, спират да се харесват, не са пълноценни заедно вече - край. Не е, защото любовта траела 3 години. Има двойки на по 80 години, които още ходят, хванати за ръка. Днес видях такава. Красиво е. Колко време ще обичаш зависи от това колко си пасваш с човека и как разбирате връзката си. Останалото са подробности. Прекалено често хората гледат само подробностите, пропускат основата и накрая се разделят.

Тита
10-26-2012, 18:42
Щом не се е влюбвала, говори празни приказки.
Да, да, това не е етикет. Може би просто предположение.
Всички сме много начетени и ''просветлени'', особено когато трябва да психоанализираме друго човешко същество. Ако е и непознато, сме нацелили шестицата от тотото. Изключваме странните и видно неприемливите за околните ситуаци и БИНГО-резултат е налице! Цитатът на Бегбеде, независимо дали той го подкрепя или не, не споря, като не от него бива защитаван от много други хора. Друг е въпросът, че не всички са способни да разберат това.

Думи в устата сама си вкарваш. Аз само те цитирам, както направих и с автора.


Браковете се разбиват, защото обществото ни е такова, че не се женят въобще за правилните причини и не се познават истински преди това. После се разкриват, спират да се харесват, не са пълноценни заедно вече - край.

Ааа, ясно. Разбрах те. Хората едно време, които са се женили на по 20г. и надолу, принудени от родителите в повечето случаи, са се познавали. Да, да, разбрах. Екскюзе муа!

x7aZzy
10-26-2012, 18:54
Обяснявам като за първокласници: ако никога не съм изпитвала/правила/опитвала нещо, не мога да твърдя, че не го мога/познавам/владея.
Това, че мацката не се е влюбвала, не означава, че не може. Просто не е намерила подходящия.
"Говори празни приказки" не е етикет. Казах, че говори празни приказки, когато стане въпрос за любов /по същата логика аз говоря празни приказки като стане въпрос за физика - защото не я разбирам, не я уча, не ми е интересна; но аз избягвам да говоря по теми, които не разбирам/, а не че говори празни приказки винаги.
Не знам какво целиш с коментарите си - да ме убедиш как си права или как аз съм в грешка. Все тая, не успяваш.

Никак не ме влече идеята да "психоанализирам" когото и да било.
Иначе, да - много съм начетена. Благодаря.

petinkataaa
10-26-2012, 19:11
прави се на луда ;д ..няма обичам,не обичам..дойде ли ти до главата не пита искаш или не :д

Azoria
10-26-2012, 19:39
Ааа, ясно. Разбрах те. Хората едно време, които са се женили на по 20г. и надолу, принудени от родителите в повечето случаи, са се познавали. Да, да, разбрах. Екскюзе муа!


Времената са били други. Мъжа изкарва парите, жената седи вкъщи и готви,пере,гледа детето. Да си оставиш семейството си е било срам (не ,че сега не е , но пък е много по-често явление) , да си самотна майка - потрес в очите на другите.
Това, че двойките от "едно време" не са се разделяли не е само от любов. Толкова са много тези,които са заедно 50 години, от които 25 не делят една стая.
Въобще не разбрах от къде го изкара тоя коментар? о.О

Auriss
10-26-2012, 20:49
Баси тъпата тема >.<
И се пре*бах да гледам филма, който коментирахте на 1ва страница >.<

Без да давам акъл много-много си позволявам да си изкажа мнението по твой адрес, авторе (ако изобщо още четеш, де). Имаш навика да лепиш етикети и да преразказваш зверски субективно ситуацията, което ме навежда на мисълта, че и в живота не си кой-знае колко хладнокръвен. В момента като нищо си афектиран от привидно лабилната й психика, но истината е, че е доста вероятно да се занимава с теб именно защото й се връзваш на филмите. Познавам не един такъв типаж и са ми ясни, че само си търсят кой да ги гледа с отворена уста. Игнорнеш ли им глупостите - ставаш им безинтересен. А това рано или късно ще се случи ако тръгнете - станеш ли част от живота й ще 'убиеш' възможността да режисира.
Казвам ти го пак в прав текст, че да не вземеш да се объркаш - привличаш я с наивността си и с това, че изобщо й слушаш мрънканиците.

Има си причина хората да лепят етикети. Рядкост е някой да не се побира в рамката и е хубаво върху факторите да се съсредоточиш. Вече ти се каза, но да го изясня - калпаво семейство=липса на внимание в най-добрия случай.

ge6aaaa3
10-26-2012, 22:12
Оле, това с атеистите ме изкефи! Видиш ли, родителите й са атеисти=>не са хора=>тя не е човек=>неможе да обича. Нормални хора сме си. Вече, очевидно, конкретните родители, не са нормални, ама това не е свързано с религиозните им възгледи.
Няма как да е с теб заради материалното... Няма какво материално да спечели от теб. Съмнявам се да тръгнеш пари да й даваш или да и правиш всеки ден подаръци за по 100лв... Щом е с теб=> все пак може да обича. Това с изнечерите, са тъпотии... Не обръщай много внимание...

SisiStrange
10-27-2012, 08:30
Ааа, ясно. Разбрах те. Хората едно време, които са се женили на по 20г. и надолу, принудени от родителите в повечето случаи, са се познавали. Да, да, разбрах. Екскюзе муа!
Тогава хората са били една идея по-сърцати, а не безбожни егоисти, мислещи главно за себе си. Бракът за тях е имал особено значение и са гледали по друг начин и на самата институция, и на децата си, и на всичко.
Ако днес, за един човек е достатъчно да хвърли око на някоя, за да разруши семейството си, тогава не е било така.
Не твърдя, че е било перфектно, но си има и плюсовете.
Тогава са се научавали да се обичат, уважават и да поемат отговорности.
Днес имаме пълната свобода да избираме и човека, и начина, по който ще се държим с него, а прекалено много от нас я стъпкват с идеята, че такова нещо няма и животът ни трябва да се гради само на секс и изгода, "щото любов няма" или "трае кратко". Любовта не е само пеперудки и песни. Тя е да имаш до себе си човек, на когото му пука, да си наистина в труден момент, а той да е до теб, да се справите заедно и да градите заедно през караници, рев, напасване и несигурност. Тя се крие в уважението, в разговорите, в малките неща, които ви правят специални един на друг, ако ще за светът да сте едни от многото. Ако за теб да обичаш значи да си нон стоп в еуфория, нищо чудно, че вярваш, че три години стигат.

Тита
10-27-2012, 09:04
Извърташ темата, разбира се в своя полза. Няма значение. Първо не съм убедена, че правиш разлика между обич и любов, с това се аргументирам:

Ако за теб да обичаш значи да си нон стоп в еуфория, нищо чудно, че вярваш, че три години стигат.
Любов за мен няма. Грешно си ме разбрала. Привличане има. Склонна съм да приема, че може да просъществува (тя, любовта), не мисля, че съм я срещала, затова и допускам този вариант. Зависи до каква степен си се разкрил пред другия. Колкото не се познавате, толкова по-голям интерес имате един към друг. Интерес->привличане/страст/споделени емоции и т.н. и т.н. Но никога не бих тръгнала да твърдя, че едва ли не продължава цял живот. Are you fucking kidding with me?
Обичта, към родителите примерно, може да съществува, но също може и да не съществува. Познавам не един и двама, които са отрекли да носят имената си. Не ги съдя, нито съм се наела да ги психоанализирам, още по-малко родителите им. Пак почнахме с ''лепването на етикети''-другите са егоисти, а ние сме майка Тереза. Горе зададох въпрос, защо след като първото семейство е толкова важно и ценно, се отделяме, за да създаваме нови с ''избраника на живота си''? Държа да получа отговор.

SisiStrange
10-27-2012, 14:58
Никога не съм казала, че всички са егоисти, а аз съм майка Тереза. Това е сборна преценка, която, естествено, не обгръща всички. Като цяло обществото ни е такова, че вече семейството не е ценност. Нито децата, нито някакъв вид уважение. Не съм споменала, че няма и друг вид хора. Ако нямаше, щеше да си права.

Що се отнася до въпрсът ти, пак ще се повторя: Защото хората не се опознават преди да встъпят в брак и го приемат за нещо, към което не е нужно да поемаш отговорност. Ако любовта траеше 3 години, всеки щеше да има по 10 брака грубо.
Може би не е дори толкова до опознаване, колкото до късметът да срещнеш човек, с когото винаги ти е интересно и можете да правите разнообразни неща. Не винаги срещаш такъв веднага. Твоето твърдение, обаче, не е, че може да не налучкаш от първия път, а е, че любов няма (или, че трае кратко). Което просто не е вярно. Имам достатъчно близки семейства, които ми доказват, че тръпка може да има и след 20 години. Вероятно е в една идея по-различен вид, но я има. И преди съм давала този пример, но нищо не пречи пак: Някогашната ми учителка по рисуване ни канеше с майка ми всяка седмица у тях, бяхме станали много близки. Та нейният дом беше като слънчице. Тези хора се гледаха с такава топлина и нежност, само се смееха и си гукаха като тийнове при все, че са били с около 20-25 годишен брак тогава. Ама за разлика от много семейства сега, всичко си го градяха двамцата. Имаха си хобита, постоянно ходеха нанякъде, създаваха разни неща (тя не се занимаваше само с рисуване, а с какви ли не творчески дейности, както и да е). Може би една от грешките на днешните двойки е, че се задоволяват с нормалното ежедневие и тук таме разнообразяват секса (и толкоз). Това, което разбива семействата и кара хората да търсят други би могло да бъде и свързано със секс, разбира се, но по-често е свързано със скуката и загубата на усещане за нещо ново, което да те кара да живееш. Когато не се допусне това, любовта може да трае свръх дълго. Може би не цял живот (на 20 години няма как да знам), но достатъчно дълго, че да е почти същото.