PDA

View Full Version : Сурови ядки-въпрос



nekulturen88
10-23-2012, 20:34
Здравейте.Отскоро почнах да консумирам сурови ядки-бадеми,лешници и т.н.Въпросът ми е задължително ли е да ги накисвам във вода или може да си ги ям така?Полезни ли са ненакиснати?Също така по 50 грама на ден биха ли ми навредили?Мога ли да напълнея?Сладко и хляб не ям,само плодове.Според вас кои са най-полезните ядки?

Schtefito
10-24-2012, 04:22
Няма нужда да ги накисваш (накисват се само овесените ядки).

SoMuchWin
10-24-2012, 06:58
Глупостииииииииииииииииии ииии, чак ме боли главата! Ще взема да направя сайт и ще пускам реклами по телевизията (нищо, че за 30 сек. струва 2000лв. по БТВ) за да влизате и да четете! Ядки не се киснат! Нито овесени, нито каквито и да било! Овесените може да ги ядеш направо от пакета, но просто не е вкусно (но така са най-полезни). Ако ядещ 50гр няма да ти стане нищо, даже почти няма да усещаш. Мазнините са в слънчогледовото семе и фъстък (забравих как се казваше този за фъстъчено масло). Ако прекаляваш с тях, ще усетиш мазнини до месец. Не виждам защо не ядеш хляб (пълнее се ако не знаеш как да го ядеш т.е. - ядеш го без да изгаряш енергията която ти дава). Всички ядки са полезни, то е като витамини. Няма едни полезни и други които да са вредни. Грамажа е важен при мазните, при другите можеш да си ги ядеш, но само с ядки не се живее. Ако искаш да отслабнеш

Оф не ми се пише.

Jaune
10-24-2012, 07:21
Що да не се киснат?
Въпрос на избор. Имаше нещо за инхибиторите, ама не съм компетентна..

Jaune
10-24-2012, 07:22
Що да не се киснат?
Въпрос на избор. Имаше нещо за инхибиторите, ама не съм компетентна..

nekulturen88
10-24-2012, 10:54
Мерси за отговорите.?Каква трябва да е водата - топла или студена?Мога ли примерно да накисна 200 грама бадеми и да ги ям в продължение на една седмица или трябва всеки ден да накисвам по малко?Имам в предвид след като се накиснат веднага ли трябва да се ядат?

titinkaa
10-24-2012, 11:20
Бадемите и лешниците и кашу и квото си поискаш не е задължително да ги киснеш във вода,яж си ги така.Само овесените ядки може да ги киснеш и в мляко и във вода-топла,зависи как предпочиташ.

FuckingFreak
10-24-2012, 12:47
Овесът е житна култура, съвсем друга тема е, че ние наричаме това овесени ядки. ;)
Добре е да ги киснеш, да. Аз също съм пробвала, но ми идват твърде "пресни" на вкус.
Не че ненакиснати не са полезни, просто както Jaune спомена, има нещо, свързано с инхибиторите. Кисни смело по колкото си заделяш за седмица на веднъж, според мен няма смисъл всеки ден.

marsita
10-24-2012, 13:08
Можеш да ги ядеш сурови без никакъв проблем. По 50- 100 гр сурови бадеми, лешници или орехи не биха ти навредили. Аз често си ги хапвам на закуска, като прибавям и стафиди. Става уникално вкусно. Гледай само да имаш достатъчно движение.
Спортуваш ли нещо, nekulturen88?

strawberry88
10-24-2012, 18:31
НЕ се киснат. ;)

nekulturen88
10-27-2012, 05:11
А кои са най-вкусните сурови ядки?Засега съм опитвал само бадеми и орехи?Щам-фъстъкът,лешниците и кашуто стават ли да ядене, когато са сурови?А и как трябва да се съхраняват ядките, за да не гранясват?

Rabalka
10-27-2012, 06:20
Бадемите и лешниците и кашу и квото си поискаш не е задължително да ги киснеш във вода,яж си ги така.Само овесените ядки може да ги киснеш и в мляко и във вода-топла,зависи как предпочиташ.

Да и аз не виждам смисъл да ги киснеш.

FuckingFreak
10-27-2012, 10:08
А кои са най-вкусните сурови ядки?Засега съм опитвал само бадеми и орехи?Щам-фъстъкът,лешниците и кашуто стават ли да ядене, когато са сурови?А и как трябва да се съхраняват ядките, за да не гранясват?

Лешниците дори ги предпочитам като са сурови. Фъстъците също не са лоши. За шам-фъстък не мога да кажа, а кашу никога не съм харесвала-дори и печено. Аз ги държа в хладилника, (орехите най-вече, защото червясват) от край време е така. Иначе препоръчително е да са на тъмно и проветриво естествено, защото всяка мазнина на светло гранясва.

marsita
10-30-2012, 06:38
А кои са най-вкусните сурови ядки?Засега съм опитвал само бадеми и орехи?Щам-фъстъкът,лешниците и кашуто стават ли да ядене, когато са сурови?А и как трябва да се съхраняват ядките, за да не гранясват?
Аз лично най- много харесвам суровите бадеми (особено с мед) и кашуто. Лешниците са вкусни, но малко по-мазни. Шам фъстъкът също е хубав, но трябва да си играеш да му махаш черупките. Честно казано, когато съм нервна, това ме успокоява :) Каквито и ядки да избереш, суровият вариант е по-добър, защото при печенето доста от полезните съставки се губят.

Jaune
10-30-2012, 07:54
На мен пък кашуто ми е любимата ядка... :Д Всъщност всички ядки ги предпочитам сурови, обаче примерно кайсиевите са доста горчиви понякога.
А суров шам-фъстък не съм намерила досега.
П.С: Много обичам накиснати бадеми, стават много вкусни.
И бразилския орех е хубав, обаче е доста мазен, а и четох, че не трябва да се ядат повече от 2 броя на ден, защото съдържал голямо количество селен, който се натрупвал в организма.

Blab
10-30-2012, 08:51
На мен пък кашуто ми е любимата ядка... :Д Всъщност всички ядки ги предпочитам сурови, обаче примерно кайсиевите са доста горчиви понякога.
А суров шам-фъстък не съм намерила досега.
П.С: Много обичам накиснати бадеми, стават много вкусни.
И бразилския орех е хубав, обаче е доста мазен, а и четох, че не трябва да се ядат повече от 2 броя на ден, защото съдържал голямо количество селен, който се натрупвал в организма.
:)

ranieri
10-30-2012, 11:12
Всякакви ядки е добре да се киснат няколко часа преди ядене..

nekulturen88
11-05-2012, 13:40
Здравейте.Отскоро почнах да ям за закуска в 6.00 50 грама орехи с 1 супена лъжица мед, намирам го за уникално вкусно и къде 10.00 втора закуска един банан.Има ли шанс да се омазня защото е доста калорично?И мога ли да кача ако на ден ям примерно по 50-60 грама мед ?

FuckingFreak
11-05-2012, 14:07
Кое му е доста калоричното, то ако може да приемаме по 50 калории на ядене и да сме сити, здрави и силни после. Дали ще омазняваш или не зависи от калориите ти през целия ден, не само тези на закуска...

Vivid
11-05-2012, 14:16
Също така по 50 грама на ден биха ли ми навредили?

омг не
егати въпросите ако си 88 набор

marsita
11-14-2012, 14:26
Кое му е доста калоричното, то ако може да приемаме по 50 калории на ядене и да сме сити, здрави и силни после. Дали ще омазняваш или не зависи от калориите ти през целия ден, не само тези на закуска...
+1 когато не прекаляваш със сладкото, не е проблем

milcheto
11-14-2012, 18:32
някой може ли да даде лочгично обяснение защо е добре да се киснат ядките като бадеми, лешници и т.н.......

FuckingFreak
11-14-2012, 18:42
http://www.zemianazaem.com/archives/26
http://desilifestyle.net/2011/09/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%80%D 0%B0%D0%BC%D0%B5-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE-%D1%81%D1%83%D1%80%D0%BE%D0%B2/
чети.