PDA

View Full Version : Наркомания ли е? (Сериозна тема)



psychopath
10-24-2012, 17:23
Каква е границата ?
Колко често трябва да се друсаш, за да си наркоман?
Ако се цъкнеш сам вкъщи и излезеш брои ли се?

Разсъждавайте по въпроса, после ще се включа и аз.

xPafx
10-24-2012, 17:28
Начи се оказа, че имаш проблем с наркотиците? Хм..?

PainMonopoly
10-24-2012, 17:34
Когато всеки ден прекарваш значителна част от времето си на някакво вещество и не можеш да си представиш дори да спреш, когато не можеш да упражняваш съзнателен самоконтрол, за да можеш да правиш нещо градивно като да работиш, да учиш или да поддържаш нормални отношения с близките си, тогава си преминал в зоната на наркоманите.

xPafx
10-24-2012, 17:38
Ха, а за цигарите кво ще кажеш?

THADONMAKAVELI
10-24-2012, 17:50
Ако го правиш всеки ден е наркомания.

nqmaznacheniee
10-24-2012, 17:55
наркомания е, ако деня ти започва и завършва с това, всичко друго е в границите на нормалното :D

adoreher
10-24-2012, 18:11
взимаш наркотици-наркоман си
кое му е сложното

yakuza_
10-24-2012, 18:16
Когато всеки ден прекарваш значителна част от времето си на някакво вещество и не можеш да си представиш дори да спреш, когато не можеш да упражняваш съзнателен самоконтрол, за да можеш да правиш нещо градивно като да работиш, да учиш или да поддържаш нормални отношения с близките си, тогава си преминал в зоната на наркоманите.

към това ще добавя и когато си на херо

Luidgie
10-24-2012, 18:43
Значи всеки пич дето пуши цигари е наркоман? И всеки човек дето завършва денят си с чашка бира е наркоман? Боже хора... Ако го правиш всеки ден по няколко пъти си наркоман, ако го правиш през ден или един/два/три пъти в седмицата не си...

xPafx
10-24-2012, 18:45
Начи аз съм баси бирената и цигарената наркоманка, шейм он ми, тцтцтц , отивам да се нашляпам сама. След тва да сведа глава в някой ъгъл и да изкупвам вина цяла вечер.

FunkyPie
10-24-2012, 18:45
разсъждавате само по 1 въпрос

Luidgie
10-24-2012, 18:51
Хубаво де - ако можеш да спреш и не си зависим от това - не си наркоман. Какво значение има дали ще се боднеш дома си или на улицата? Все си се боднал.

DarkTemplar
10-24-2012, 18:51
Начи аз съм баси бирената и цигарената наркоманка, шейм он ми, тцтцтц , отивам да се нашляпам сама. След тва да сведа глава в някой ъгъл и да изкупвам вина цяла вечер.
По-добре друг да те нашляпа. ;)

xPafx
10-24-2012, 18:54
Няма кой да ти кажа.. ного ми е форевър алоун в момента.

DarkTemplar
10-24-2012, 18:55
Намери си, с тая чаровна усмивка и хубави цици няма да ти е трудно. 8-)

xPafx
10-24-2012, 18:57
Ти пък къде ми видя усмивката? ;д

DarkTemplar
10-24-2012, 18:57
FBI 8)

xPafx
10-24-2012, 18:59
Е, страшен си бе мой.
Почти ме разтопи. ;д

DarkTemplar
10-24-2012, 19:02
тцъ, тея неща не ги умея, Якудзата се справя по-добре в такива ситуации.
Айде отивам да гледам ШЛ.

Корлеоне, пази се да не станеш зависим, че ще е много жалко да се похабиш.

xPafx
10-24-2012, 19:05
е не знам кой как се справя, не ме и интересува. ;д

DarkTemplar
10-24-2012, 19:07
сложна личност си ти

Dagichka
10-24-2012, 19:12
границата е тънка.. дали го правиш на някой купон с цел още повдигане на настроение (както с алкохола) или го правиш вече рутинно, навсякъде, просто защото иначе денят ти не е пълноценен.. макар тревата да си е най-лека, за мен са наркомани тия, дето на ден по 2-3 пъти се напушват.. при херца и тн. синтетични лайна нещата стоят по-различно, защото там се създава и физическа, освен психическа зависимост, има абстиненция, пристъпи и ала бла. дали се цакаш сам вкъщи или навън, все си се цакнал. пожелавам ти да го преодолееш тва, че наистина е жалко да се похабиш заради тия неща :/

xPafx
10-24-2012, 19:20
сложна личност си ти

има ли нещо лошо в това?

fizzyg
10-24-2012, 19:30
взимаш наркотици-наркоман си
кое му е сложното
+1. И няма такова понятие като ''но аз само веднъж в седмицата/месеца''. НЕ. Или не си наркоман или СИ.

Pedigree
10-24-2012, 20:04
взимаш наркотици-наркоман си
кое му е сложното

Доста крайно. Ако вземеш днес, после след 5 месеца, след това след 11 месеца, да речем, не смятам, че си говорим за наркомания, а някакви по-къси проби.
Единият момент на наркоманията е ежедневието. Моментът, в който идва всеки един отделен ден, но ти се друсаш - и днес, и утре, и след два дни, и тнт. Моментът, в който ти стане част от ежедневието, навик, и ти примерно си възприемаш за съвсем нормално да си стоиш пред компа примерно и да си църкаш, ей така, небрежно, хаха. Аз съм имала моменти, в които съм го намирала за нормално, втф?! Не е нормално, разбира се.
Когато нямаш воля, когато изгубиш контрол, и си позволяваш да се влечеш. Примерно си си казал - пускам две седмици почивка, но още в същия ден вече си се надрусал. На другия ден си казваш, че ще си починеш, но пак си се надрусал, защото, разбираш ли, си имал компания, някви 'интересни работи' са ставали, и защо да не си започнеш почивката след 6124 дни, защото това може да се повтаря всеки ден, и реално почивката така и да не дойде.
Според мен, когато виждаш ден, в който няма да се надрусаш, е добре. Ако обаче не можеш да си представиш ден, момент на пауза от дни, месеци, значи си закачен. :)
Много си казват, че нямат никакъв филм, не са наркомани, и могат да спрат по всяко време, но 'ги кефи в момента, забавлява ги, прави ги щастливи временно, и не виждат проблем, не пречи по никакъв начин'.
А култовото е 'мога да спра по всяко време, но сега не му е времето'.
Самоконтрол... липсва такъв при много хора.

Luidgie
10-24-2012, 20:05
Ми да де тия дето взимат рядко не са... тия дето взимат често са - къф е проблема?

THADONMAKAVELI
10-24-2012, 20:07
Значи всеки пич дето пуши цигари е наркоман? И всеки човек дето завършва денят си с чашка бира е наркоман? Боже хора... Ако го правиш всеки ден по няколко пъти си наркоман, ако го правиш през ден или един/два/три пъти в седмицата не си...

аз мислех ,че темата е за наркотици.

THADONMAKAVELI
10-24-2012, 20:08
взимаш наркотици-наркоман си
кое му е сложното

а мисля ,че това е най-деликатния отговор.

Luidgie
10-24-2012, 20:16
аз мислех ,че темата е за наркотици.
наркотици... пфф говорим за зависимост от дадено нещо няма значение дали е дрога, алкохол, никотин и т.н. пак си пристрастен пак изпадаш в абстиненция при липса на даденото вещество.

THADONMAKAVELI
10-24-2012, 20:24
е тогава си наркомания , ако правиш нещо постоянно. Цигари , алкохол , компютърни игри , facebook.

Да си пристрастен към нещо е в частност наркомания.

SWT
10-24-2012, 20:32
взимаш наркотици-наркоман си
кое му е сложното


+

DarkTemplar
10-24-2012, 20:39
има ли нещо лошо в това?
Няма, стига и на живо да си такава.

yakuza_
10-24-2012, 21:00
значи, ако 1 път през лятото на 2005 примерно съм направил линия, съм наркоман ? :lol:
вие не сте добре

Luidgie
10-24-2012, 21:02
Ако ще и лятото на 89 да си я направил пак си наркоман - зимаш наркоман си не зимаш не си наркоман... лоджик като пиеш - пияница си не пиеш - не си пияница (няма значение колко пиеш и кога пиеш и т.н. щом приемаш алкохол си алкохолик)

PainMonopoly
10-24-2012, 21:10
Ха, а за цигарите кво ще кажеш?

Като си на цигари си сравнително адекватен. Може да умреш след време от рак, но не ти съсипват живота директно, така както ако си прекарваш ежедневието пиян или напушен от сутринта.

Дефиницията за наркоман за мен е човек който е неадекватен през повечето време и е социален паразит. Докато други хора се трудят (примерно родителите му), той единствено и само консумира и лежи по градинките пиян/надрусан или се занимава с други глупости.

Това е различно от хора, които употребяват рекреативно, примерно веднъж на няколко месеца за разнообразие и после се връщат към нормалното си съществуване. Те НЕ СА наркомани. Може и да станат някога, но не са текущи наркомани.

Canis_Dirus
10-24-2012, 21:15
взимаш наркотици-наркоман си
кое му е сложното

ПИеш алкохол -алкохолик си?
спортуваш - спортист си?
работиш - работохолик си?

yakuza_
10-24-2012, 21:39
woman logic

Oldschool
10-25-2012, 11:04
Наркоман си, когато ежедневието ти започва да се върти около мисълта за следващото тупане/шприцване/други думички... Може да не се целнеш и две седмици, но акъла ти е все в това - честито.

psychopath
10-25-2012, 12:47
Как ме натегнахте, аз говоря принципно... :д

xPafx
10-25-2012, 13:06
Няма, стига и на живо да си такава.
предполагам, че съм.

xPafx
10-25-2012, 13:08
Като си на цигари си сравнително адекватен. Може да умреш след време от рак, но не ти съсипват живота директно, така както ако си прекарваш ежедневието пиян или напушен от сутринта.

Дефиницията за наркоман за мен е човек който е неадекватен през повечето време и е социален паразит. Докато други хора се трудят (примерно родителите му), той единствено и само консумира и лежи по градинките пиян/надрусан или се занимава с други глупости.

Това е различно от хора, които употребяват рекреативно, примерно веднъж на няколко месеца за разнообразие и после се връщат към нормалното си съществуване. Те НЕ СА наркомани. Може и да станат някога, но не са текущи наркомани.

И това, че не са редовни във взимането на тези вещества, ги оправдава? Така ли? ..

PainMonopoly
10-25-2012, 13:43
И това, че не са редовни във взимането на тези вещества, ги оправдава? Така ли? ..

Че какво правят, че да трябва да ги оправдавам? Един пълнолетен човек се предполага, че си носи отговорността и последствията от избора който прави. Като се друса, поема риск, но проблемът си е лично негов.

Друг е въпроса когато 13-14 годишни го правят. Там е повод за притеснение, независмо дали става въпрос за цигари, алкохол или нелегални дроги, но това вече е съвсем друга тема.

DarkTemplar
10-25-2012, 14:49
Може би звучи като предразсъдък, но винаги съм смятал, че слабите психически хора стават жертва на някакви (тежки) зависимости. Конкретните причини са най-разнообразни - от презадоволеност, липса на родителска загриженост и внимание до сериозни семейни проблеми (вкл. и финансови). Познавам хора, които са употребявали какво ли не, но не са станали зависими, познавам и такива, които лежаха по комуни, а някои тотално се изгубиха от хоризонта (може и да са умрели след някое предозиране). Въпрос на характер.

Доста е ограничено да се смята, че щом пийваш или палиш по цигара от време на време, значи си алкохолик, никотинозависим и т.н.

DennisCobain
10-25-2012, 15:53
взимаш наркотици-наркоман си
кое му е сложното

Не е така! Заблуден си, човеко! :D

xPafx
10-25-2012, 16:28
Друг е въпроса когато 13-14 годишни го правят. Там е повод за притеснение, независмо дали става въпрос за цигари, алкохол или нелегални дроги, но това вече е съвсем друга тема.
Проблема е ,че процента на непълнолетни и малолетни, взимащи тези вещества е много по-голям от на тези, които са достатъчно големи на години и акъл.

yakuza_
10-25-2012, 16:29
Проблема е ,че процента на непълнолетни и малолетни, взимащи тези вещества е много по-голям от на тези, които са достатъчно големи на години и акъл.

не вярвам

xPafx
10-25-2012, 16:31
Добре, дори и да не е много по-голям, дори и да е малко по-голям, дори и да е равен, пак е притеснително а и смешно..

PainMonopoly
10-25-2012, 21:15
Проблема е ,че процента на непълнолетни и малолетни, взимащи тези вещества е много по-голям от на тези, които са достатъчно големи на години и акъл.

Доста умни глави се чешат в опит да разрешат този проблем, но напразно.

БожиятАгнец
10-26-2012, 22:56
Наркоман си, когато са те прибирали N пъти за притежание.
Когато почнеш да си взимаш с пари, които нямаш.
Когато почнеш да си продаваш покъщнината.
Когато всичките ти приятели са наркомани, събирате се, за да друсате и циклите заедно и не се виждате по друг повод - "какъв ще е смисълът/ к'во ще правим, ако не пушим/друсаме/ бодем/тупаме?" Нямате др теми освен дрога и нещата около нея.
Когато ходиш на училище/работа, за да се надрусаш или да си надрусан.
Когато единственият човек с когото не те свързват разни схеми е майка ти.
Когато станеш адски флегматичен и не знаеш какво да говориш...Защото не правиш нищо др осен да друсаш.
Когато единственото нещо, което движи животът ти и ежедневието ти е да си вземеш.
Когато те пребият заради наркотици.
Когато си готов да седнеш на тротоара и да си свиеш/дишаш лепило/подготвиш шприца или фукалката/етц. и изпитваш върховен нихилизъм за мнението на околните, не се замисляш за самоуважението си и безопасността си.
Когато си хванеш гадже и единственото, което правите е да се друсате /и чукате/...А, ако не друса да се погрижиш това да стане.
Когато безплатните ти минути винаги са към шаното.
Когато утре е равно на наркотици.


Това да използваш наркотици и наркотиците да използват теб са различни неща.

Когато изгубиш контрол - тогава ставаш наркоман.

http://vbox7.com/play:5b4dc7d8

БожиятАгнец
10-26-2012, 22:59
Ooo, обърках линка, бре... https://www.youtube.com/watch?v=TFvaN6RGnyU е т'ва е


А за психопата се знае, че е на кафево - кво се очудвате. 8-)

Scarface_
10-26-2012, 23:16
когато си пробвал наркотици 1 път не си наркоман , когато си го правил няколко пъти технически не си наркоман , за мен си наркоман , но всъщност си боклук лайно и когато го правиш всеки месец и по-често си реално наркоман...когато се напиваш като куче си пияница , когато пиеш понякога си нормален човек , когато пиеш всеки ден примерно може и по 100 грама да е си алкохолик ;)...въпреки , че за сериозните хора , които са против наркотиците като мене , както казаха останалите когато и да си опитал линии и т.н си си наркоман точка - " . "

haritov
10-27-2012, 07:22
от един път гей става ли се?

haritov
10-27-2012, 07:25
тук става дума за физическа нужда там няма точен брой приеми може и от един път да стане

било и да искаш на 2 3 4 5 6 месеца пак говорим за пристрастеност но по-слаба

Pedigree
10-27-2012, 07:32
Големи глупости се изписаха на някои места...

unknownname
06-18-2015, 01:29
наркоманията е хронично рецидивиращо заболяване, при което са налице неврохимични и молекулярни промени в мозъка,тези промени правят болестта трудно податлива на лечение, независимо от рехабилитационните програми и медикаментозните лечения по голямата част от зависимите не успяват да се излекуват поради настъпилите промени във мозъка които в повече от случаите са необратими.Също така наркоманията може да отключи други отделни психични заболявания като шизофрения която в повече от случаите се явява като хронична болест и продължава през целият живот на заболелия, тя също изгражда сериозни неврохимични и молекулярни промени във мозъка

anonymous908491
06-18-2015, 06:13
Големи глупости се изписаха на някои места...

Здрастиии

LoveInfect
06-19-2015, 07:28
Наркоман си като се пристрастиш, и когато вече определеното вещество ти стане приоритет в живота, измества семейството, приятелите ти, интересите, дори храната, в тежките случаи...

stunkaaaaa
06-21-2015, 01:43
Нарконан означава да си зависим към дадено вещество-херца, цигари,коко,мара,опиати,алк охол и др. На всеки наркотик му е необходимо различно време , докато доведе до пристрастяване, зависи дозата, начина прием, организма на човек и неговота психика. Ако вземаш наркотици или ги спирай или много рядко, вярно с тях си изкарваш хубаво, но това , което може да последва е милион пъти по-гадно. Не вземай пико, амфети тва е най-голямата глупост. Водят до психоза, ставаш психичноболен и не го осъзнаваш. И така си оставаш. ПО-добре бъди на хероин др опиати, цигари , алкохол , но не и това. Ако искаш гледай реквием за една мечта , как една жена се пристрастява към хапчета за отслабване , които има амфетамин. Накрая полудява. С тревата също внимавай , щото аз развих паническо разстройство от нея, ама за два месеца се пооправих, не ти се иска да знаш кво е.

per-dead
06-21-2015, 07:33
Нарконан означава да си зависим към дадено вещество-херца, цигари,коко,мара,опиати,алк охол и др. На всеки наркотик му е необходимо различно време , докато доведе до пристрастяване, зависи дозата, начина прием, организма на човек и неговота психика. Ако вземаш наркотици или ги спирай или много рядко, вярно с тях си изкарваш хубаво, но това , което може да последва е милион пъти по-гадно. Не вземай пико, амфети тва е най-голямата глупост. Водят до психоза, ставаш психичноболен и не го осъзнаваш. И така си оставаш. ПО-добре бъди на хероин др опиати, цигари , алкохол , но не и това. Ако искаш гледай реквием за една мечта , как една жена се пристрастява към хапчета за отслабване , които има амфетамин. Накрая полудява. С тревата също внимавай , щото аз развих паническо разстройство от нея, ама за два месеца се пооправих, не ти се иска да знаш кво е.

дейбаааааа, ква наркоманка се оказаах. Чакай, уе, че той и бащата наркоман... и гаджето също. Но цигарите наистина са значителна част от деня ни.

stunkaaaaa
06-21-2015, 19:24
дейбаааааа, ква наркоманка се оказаах. Чакай, уе, че той и бащата наркоман... и гаджето също. Но цигарите наистина са значителна част от деня ни.

Ами , от научна гледна точка, никотина в цигарите води до пристрастяване, това на практика си е легален наркотик, ако беше забранен , както други дроги , щяхме да смятаме за цигарите като за хероина. Вярно, и аз пуша, но на практика това си е пристрастяване и то психическо сравнимо с херца , кока. казвам какво съм чел, ако питаш мен и аз не смятам цигарите за наркотик, пресилена дума е. И защото всеки пуши и пие.