PDA

View Full Version : в 6 вечерта



Blab
10-25-2012, 21:14
"Като не можеш да имаш това, което искаш, винаги се намира нещо, почти същото."

http://www.youtube.com/watch?v=puE08IK5clY

или с какво компенсираме за нещата, които, по една или друга причина, не можем да имаме?
//темата не е извънредно любовна, но е свързана с желанията и копнежите ни;

102
10-25-2012, 21:19
Жалко, че е Малин Кръстев.. не ме кефи гласа му, иначе бих го check-нал.. изглежда интересно.

Blab
10-25-2012, 21:29
и аз имам забележки към реализацията;
а нещо по темата?:Д

102
10-25-2012, 21:33
Сори за глупавия въпрос, ама... Ква е темата...? Нещо съм отвеян.... =)

heartshapedbox
10-26-2012, 09:54
Георги Господинов.<3

Компенсираме уж със същото, защото на пръв поглед нещата са толкова приличащи си, че чак еднакви.
Или се заблуждаваме, че са такива.
Като мине малко време и отмине еуфорията, че сме получили уж-нещото, което сме поискали,
виждаме, че всъщност мнооого сме се излъгали-
двете са били коренно различни, просто са си приличали по опаковката. Нямали сме време да опознаем "заместителя",
на доверие сме приели,че е същият, или пък сме си затворили очите нарочно, за да запълним липсата на исканото.
Оттук нататък има 2 варианта- или забравяме разликите и продължаваме да се самозалъгваме,
или те продължават да ни се набиват в очите и сме още по-разочаровани, отколкото сме били преди да притежаваме каквото и да било подобие.

При мен лично по-често се случва второто.
А дали не е по-полезно за самите нас да си затваряме очите?

Deadlock
10-26-2012, 13:20
компенсираме с нещо друго, което задоволява същата нужда. и всичко би било наред, ако в някои случаи (например любовни) не се филмирахме, че нуждата ни е създадена изцяло за да бъде задоволена от конкретното нещо, което не можем да имаме.

jghgh
10-26-2012, 13:41
Ще гледам по-късно клипа, но...
1. Нищо не се прави вечерно време. Тогава всичко е плод "на нездрави емоции" - май те цитирам даже. Неслучайно утрото е по-мъдро от вечерта. Ако и сутринта искаш да направиш същото, което си поискал и вечер - do it motherfucker. Но вечер не се прави нищо. Не се споделят чувства, не се предприемат ходове. Даже онзи скапаняк Тед Мосби го е казал. При него е "след 03:00". При мен е "след 20:00" още...
2. Понякога един човек е липсващата частичка от пъзела. Ще ми се да мисля като Deadlock, но ми е много много трудно. Искам просто да забравя и вече да не ми бъде нужно това парченце. А и какво значи нещо, което компенсира същата нужда? Аз искам да бъда гушната и разбрана, но не от всеки. Предполагам това минава, де. Не влизам в спор.


От друга страна, просто свикваш да нямаш нещо. Нещо винаги липсва и просто продължаваш да вървиш. Ride in the night. Все ще стигнеш донякъде, и се надяваш да не остане завинаги празнотата в теб.


Лол, драматично го написах. :О
В по-подходящо настроение и клипа ще гледам и още едно мнение ще драсна.

babity
10-26-2012, 13:47
Аз компенсирам със себе си. Нагаждам се към обстановката. Засега не върви добре, но още му давам шанс да проработи. Затова мразя неделни вечери - винаги тогава ми се намира нещо 'дето да ми развали цялостната картинка.

DisappointedDreamer
10-27-2012, 10:30
или с какво компенсираме за нещата, които, по една или друга причина, не можем да имаме?
//темата не е извънредно любовна, но е свързана с желанията и копнежите ни;

заменяме нещата, които не можем да имаме с:

а) неща, почти същите като това което искаме.

(хипотетично)
Искам Айфон - няма пари. Купувам си друг, по-евтин смартфон. Искам да изпитвам нещо, искам някой да ме гушне и разбере, както джгдгжх написа. Не мога да го получа, тогава се обръщам към секса. Там също има прегръдки и целувки, дрън дрън, а разбиране можеш да намериш в устните на другия и биещото му сърце.

В края на краищата не получаваме това, което сме искали, но нещо близко/сходно с него.

б) заменяш нещата, които не можеш да имаш с други неща, които те карат да изпитваш същите чувства, които би изпитвал, ако можеше да си позволиш първоначалното ти желание.

Искам да се чувствам щастлива. За целта се нуждая от почивка до България. Не мога обаче да си я позволя (даскало, наем, приятели), затова решавам да си купя чипс, да сваля някой хубав филм с Мел Гибсън или Антони Хопкинс и да бъда щастлива пред компютъра/телевизора.

В края на краищата, не получаваме предмета, който първоначално сме искали, но за сметка на това изпитваме чувствата, които той би ни накарал да изпитваме.

Хипотетично си представате следната ситуация - необвързани сте, но ви се прави секс. Няма с кого да правите секс по една или друга причина. Какво правите? You masturbate passionately - намирате си заместител на първоначалното си желание. Защо не може да е същото и с други желания?