PDA

View Full Version : Средно образование в чужбина



minavla
10-26-2012, 07:35
Привет тийнове! Понеже знам, че се ровите и знаете всичко, давайте съвети и предложения как да разберем добрите възможности за средно образование в чужбина. Става въпрос за мои близки роднински деца при това близнаци.Thanks.

Bogatti
10-26-2012, 08:57
здравей, понеже аз съм от тия дето се ровят, тъй като проявявам интерес към образованието в чужбина, съвсем скоро в София се провежда образователна среща за желаещите да продължат да учат в чужбина. За мен това е уникално събитие, защото представените там училища дават възможност да се направи входящо ниво за проверка на знанията и възможност да си извоюваш стипендия още преди да си заминал. Не е за изпускане.Не е и за подценяване че едно от най-елитните училища също е представено на срещата-Brighton College. Ето повече инфо:

http://www.bsfair-bg.com/

minavla
10-29-2012, 08:04
много благодаря за информацията, ще се проведе много полезна образователна инициатива и ще побързам да информирам децата на моите познати.

Raycheto
10-29-2012, 13:00
Много интересно, сестра ми сега се е замислила точно за това...тази информация наистина е добра и полезна. Попадам за пръв път на сайта, а най-доброто е, че можеш да положиш изпити, доколкото разбрах, които да покажат какви са шансовете ти за приема ? Има ли нещо такова ?

Bogatti
10-30-2012, 08:04
да, точно така, това изложение предоставя шанса да направиш тест с който да разбереш какво ти е нивото и дали можеш да вземеш стипендия, според мен ще има доста желаещи, все пак организаторите представят едни от най-елитните училища и колежи в чужбина.

fogdog
10-30-2012, 08:40
Здравейте и аз се интересувам от средното образование в чужбина. 11 клас съм и искам да завърша гимназия в Англия. Линкът който сте дали не ми се отваря, може ли да дадете друг или да кажете датите на срещата която ще се проведе в София?

DisappointedDreamer
10-30-2012, 10:54
Привет тийнове! Понеже знам, че се ровите и знаете всичко, давайте съвети и предложения как да разберем добрите възможности за средно образование в чужбина. Става въпрос за мои близки роднински деца при това близнаци.Thanks.

Брат ми и аз (близнаци) учим средно образование в чужбина.
За да стане цялата работа имате два варианта:

а) да ги пратите в интернат
б) да им намерите настойници; децата могат да живеят при тях или просто да им наемете апартамент където те самостоятелно да си живеят.

Първата опция е най-добра, но е най-скъпа. Пък и може да не намерите интернати, с програма за обучение каквото децата искат.
Брат ми и аз избрахме втората опция. Имаме настойници само по документ. Иначе, учим в държавно училище, наели сме си апартамент и си живеем сами.

Raycheto
10-30-2012, 12:12
А, къде по-точно живеете и учите, ако не е тайна. Интересно ми е, защото имам приятел, който учи в Швеция ;)

DisappointedDreamer
10-30-2012, 15:37
Lidingö, Stockholm, Sweden. = живеем.

точен адрес искаш ли? а снимки с мен на тях?

учим = Young Business Creatives, YBC, Sickla, Stockholm, Sweden.

minavla
10-31-2012, 11:12
Брат ми и аз (близнаци) учим средно образование в чужбина.
За да стане цялата работа имате два варианта:

а) да ги пратите в интернат
б) да им намерите настойници; децата могат да живеят при тях или просто да им наемете апартамент където те самостоятелно да си живеят.

Първата опция е най-добра, но е най-скъпа. Пък и може да не намерите интернати, с програма за обучение каквото децата искат.
Брат ми и аз избрахме втората опция. Имаме настойници само по документ. Иначе, учим в държавно училище, наели сме си апартамент и си живеем сами.

браво, поздравления, доволни ли сте?. лесно ли свикнахте там и преди да заминете посетихте ли тук нещо като образователен форум?

DisappointedDreamer
10-31-2012, 12:43
Нищо не посетихме. Тук сме от 2008-ма година. За 4 години, искаш не искаш свикваш. Друг е въпросът дали се научаваш да харесваш страната и хората.

minavla
11-01-2012, 11:16
здравей, понеже аз съм от тия дето се ровят, тъй като проявявам интерес към образованието в чужбина, съвсем скоро в София се провежда образователна среща за желаещите да продължат да учат в чужбина. За мен това е уникално събитие, защото представените там училища дават възможност да се направи входящо ниво за проверка на знанията и възможност да си извоюваш стипендия още преди да си заминал. Не е за изпускане.Не е и за подценяване че едно от най-елитните училища също е представено на срещата-Brighton College. Ето повече инфо:

http://www.bsfair-bg.com/

според теб дали ще има възможност да се кандидатства за няколко училища едновременно?

Raycheto
11-01-2012, 13:07
Ахахаха, не не искам снимки, просто ми е ...както и да е :) Моите приятели също са там, радвам се, че има хора, които се чувстват доволни извън БГ, макара, че според мен хич не е лесна работа това :)

Lia
11-01-2012, 13:15
Един мой приятел завърши по тея планове, но това не му попречи да се върне в БГ и да се чувства задоволително тук с образованието, което е приел там. Не виждам нищо лошо в размяната на кадри, в стремежа на младите да учат на едно или друго място, важно е да помниш къде са корените ти ;)

Raycheto
11-02-2012, 07:46
Разбира се, Лиа....това е най-важното от всичко...хубаво е обаче да разглеждаме за готини приемни програми, в интернет сега бъка от такива, а интересното и важното е кои от тях са действително добри ;)!

Lia
11-02-2012, 07:48
Даааа, така е действително. Аз преди много исках да замина за Чехия, не ме питайте защо, бях чувала, че там предлгат добро образование на разумни цени...така и не стана, разбира и малко съжалявам

Kopakabana
11-02-2012, 11:15
ще побързам да предам на моя братовчедка информацията за предстоящото образователно изложение през ноември, тя се интересуваше точно от това дали би могла да провери на какво ниво са знанията й, ще трябва да се регистрира и задължително да отиде.

Raycheto
11-05-2012, 08:21
Ако, може някой да пастне още линкове, ще бъда много благодарна и също, ако може да се споделят повече лични истории. Има ли хора, които са били в Германия или Франция - тези две държали конкретно ме вълнуват. Благодаря ви :)

minavla
11-05-2012, 08:51
ще побързам да предам на моя братовчедка информацията за предстоящото образователно изложение през ноември, тя се интересуваше точно от това дали би могла да провери на какво ниво са знанията й, ще трябва да се регистрира и задължително да отиде.

значи предстоящото изложение ще и свърши чудесна работа, успех.

Kopakabana
11-06-2012, 08:40
значи предстоящото изложение ще и свърши чудесна работа, успех.

благодаря, доколкото знам вече е направена регистрация, лично моето мнение е, че с това изложение се предоставя много добра възможност на всички желаещи.

Raycheto
11-06-2012, 14:15
суперррр! Страшни сте, много ми помогнахте :)

Lia
11-07-2012, 08:40
За какво по-точно ти помогнаха ? Аз разгледах следния линк и той ми помогна повече :)http://www.bsfair-bg.com/

Bogatti
11-08-2012, 08:34
според теб дали ще има възможност да се кандидатства за няколко училища едновременно?

мисля, че да.

minavla
11-12-2012, 10:53
страхотно, ако е така ще пробваме повечко възможности, остават още 5 дни и определено сме много развълнувани.

Lia
11-14-2012, 07:51
Да, със сигурност има вероятност да кандидатстваш в няколко училища едновременно, даже това е най-добрата ошция, тъй като получаваш повече шансове :)

Lia
11-14-2012, 07:52
Добри, миналва, имах една братовчедка, която кандидатства и в различни страни - Канада и Франция ;)

Raycheto
11-26-2012, 07:52
Аз възнамерявам да продължа висшето си образование в Холандия, не мисля, че има по-добро място :)

Raycheto
11-26-2012, 07:53
Конкретният град е Маастрихт, чувала съм само добри думи за там :)